Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Σε ποσο καιρό συλλάβατε μετά από αποβολή ;


Recommended Posts

On 27/7/2022 at 8:48 ΠΜ, Ολετ είπε:

Είχα το 2013 μια αποβολή στην συνέχεια να ξανασυνελλαβα το 2016 όπου ξανααπεβαλλα και είχα ολοκληρωμένη κύηση το 2018

Με συνεχείς προσπάθειες εξετάσεις επί εξετάσεων επισκεψη σε όποιον δήλωνε γιατρός αναπαραγωγής κτλ 

Είχε βρεθεί τελικά κάποια αιτία;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω απέβαλα τον Μαιο. Ανεμβρυική κύηση. Αναμένω περιοδο στις 6/8. Μεχρι τις γονιμες μερες καναμε τακτικα σεξ και ελπιζω να το πιασαμε το θαυματάκι μας. Επειτα, κολλησα κοβιντ και σταματησαμε γιατι κολλησα μονο εγω, ο αντρας μου τη γλιτωσε. Αλλα μεχρι τις γονιμες ειχαμε επαφες.

Η γυναικολογος μου ειπε πως πραγματι ειμαστε πιο γονιμες μετα την αποβολή.

Μακρια απο το αγχος κοριτσια μου. Μακρια. Αν νομιζετε οτι δεν μπορειτε, πατε σε εναν ψυχολογο να σας δωσει τα φωτα του. Εμενα η κοπελα που με παρακολουθει με βοηθησε πολυ να δω τα πραγματα με αλλη οπτικη και να ειμαι ηρεμη ωστε μολις ερθει το μπεμπακι να βρει μια μανουλα ηρεμη και ετοιμη.

Αν δεν ειναι αυτο το μηνα, θα ειναι τον επομενο. Να εχετε πίστη και ολα θα γινουν κοριτσια μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα τρελαθώ ..

Ακομα δεν μου έχει έρθει περίοδος .. στην 38 ημέρα του κύκλου .. Έκανα τεστ σελφ κλιαρ αυτό που λέει 5 μέρες από τη σύλληψη κλπ και βγήκε αχνό θετικό … Κάνω και το δεύτερο της συσκευασίας πάλι το ίδιο θετικό με αχνη γραμμή  … και  κάνω χοριακη και είναι 1! Πως γίνεται αυτό ; Τι συμβαίνει ; 
κλαίω μόνη μου στη δουλειά δεν αντέχω άλλο . 
Πήρα τηλ τη γιατρό μου που ήταν να πάω σήμερα και μου λέει η γραμματέας της μην έρθεις σήμερα και κάνε πάλι Δευτέρα …

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Superwoman29 είπε:

Κορίτσια θα τρελαθώ ..

Ακομα δεν μου έχει έρθει περίοδος .. στην 38 ημέρα του κύκλου .. Έκανα τεστ σελφ κλιαρ αυτό που λέει 5 μέρες από τη σύλληψη κλπ και βγήκε αχνό θετικό … Κάνω και το δεύτερο της συσκευασίας πάλι το ίδιο θετικό με αχνη γραμμή  … και  κάνω χοριακη και είναι 1! Πως γίνεται αυτό ; Τι συμβαίνει ; 
κλαίω μόνη μου στη δουλειά δεν αντέχω άλλο . 
Πήρα τηλ τη γιατρό μου που ήταν να πάω σήμερα και μου λέει η γραμματέας της μην έρθεις σήμερα και κάνε πάλι Δευτέρα …

Κορίτσι μου γλυκό μήπως είχε κ εσύ βιοχημική....μήπως ήσουν αλλά δυστηχως δεν συνεχίστηκε????Δυστηχως αυτό μήνα είμαστε πάρα πολλές που το βιωσαμε...κ λέω μήπως κ σε εσένα δυστηχως έτυχε το ίδιο...1 είναι σίγουρα αρνητική...αλλά το αχνό θετικό που είδες ήταν σίγουρο ότι κάτι έγινε αλλά μάλλον δεν πήγε καλά...εύχομαι να ξανακάνεις κ να έχει γίνει κάποιο θαύμα για εσάς!!!

Link to comment
Share on other sites

@Pagor μου σε ευχαριστώ για την απάντηση σου ..Και εγώ αυτό πιστεύω , ίσως είναι βιοχημική . Μου κάνει εντύπωση που η χοριακη είναι αρνητική όμως ενώ τα τεστ πρωιμης ανίχνευσης ηταν όλα άχνα θετικά … 

Ακόμα τίποτα  και δεν είμαι καθόλου πρησμένη ..  :( 

εσυ πως είσαι ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Superwoman29 είπε:

@Pagor μου σε ευχαριστώ για την απάντηση σου ..Και εγώ αυτό πιστεύω , ίσως είναι βιοχημική . Μου κάνει εντύπωση που η χοριακη είναι αρνητική όμως ενώ τα τεστ πρωιμης ανίχνευσης ηταν όλα άχνα θετικά … 

Ακόμα τίποτα  και δεν είμαι καθόλου πρησμένη ..  :( 

εσυ πως είσαι ;

Μετά την βιοχημική έκανα ένα κύκλο λίγο με πιο πολύ αίμα η αλήθεια είναι ...αλλά είναι λογικό να έχει λίγο ταραχτεί ο κύκλος μου...τώρα Αύγουστο θα πάμε διακοπές ...θέλω λίγο ένα διάλειμμα ψυχικό από το ανχος κ το στρες...κ από Σεμπττεβριο το βλέπουμε ξανά..Θα σου έλεγα να πας στο γιατρό να σε δει...κάνε πάλι χοριακη που σου είπε να δεις αλλά σίγουρα να πας από κοντά ..καμία φορά βγάζουμε κ σαν κύστες κ μας αλλάζει τον κύκλο....σίγουρα εσύ έχεις όμως παρά πολύ μεγάλη καθυστέρηση...

Κάνε μια χοριακη κ σε ένα αλλο μικροβιολογικό...έχω πετύχει εδώ κοπέλα που είχε 6 εβδομάδες καθυστέρηση τα τεστ έβγαιναν θετικότατα κ η χοριακες 1-2 εκεί...κ έκανε σε αλλο κ ήταν 25000 η χοριακη της...Μην νομίζεις κ αυτά μπορεί να κάνουν κάποιο λάθος...ειδικά τα μικρά της γειτονιάς .....ακραίο το ξέρω κ όμως το έχω δει εδώ από κοπέλα...τι να πεις ...ποτέ δεν ξέρεις..πήγαινε κ σε ένα άλλο μεγαλύτερο μικροβιολογικο

Link to comment
Share on other sites

Εγω εμεινα πρωτη φορα εγκυος μετα απο 1,5 χρονο προσπαθειώντον περασμενο Αυγιυστο. Το εχαδα στις 7 βδομάδες.  Εμεινα παλι έγκυος με την πρωτη τον Μάρτιο... το εχασα κ αυτο στις 6 βδομάδες.  Υποτιθεται οτι αυτο το μήνα θα ξεκινούσαμε παλι αλλα με το πουμου ηρθε περιοδος με επιασαν κρισης πανικού,  οπότε θα το αφησουμε κι αλλο. Εγω εχω μεγαλη αρνηση... δεν αντεχω να το περασω 3η φορα... 

Εχουμε κανει τα παντα απο εξετασεις, δεν εψει βρεθει τιποτα.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

On 30/7/2022 at 12:42 ΠΜ, Ελένη Κ είπε:

Είχε βρεθεί τελικά κάποια αιτία;

Ενώ εξάντλησα τα πάντα (μέχρι και ψυχαναλυτικά το είδα) δεν βρέθηκε τίποτα παρά μόνο μια εικασία ότι μπορεί να ευθύνεται ένα ομολογουμένως μεγαλουτσικο ινομυωμα που ειχα

Link to comment
Share on other sites

On 8/8/2022 at 12:29 ΜΜ, EvEvEv είπε:

Εγω εμεινα πρωτη φορα εγκυος μετα απο 1,5 χρονο προσπαθειώντον περασμενο Αυγιυστο. Το εχαδα στις 7 βδομάδες.  Εμεινα παλι έγκυος με την πρωτη τον Μάρτιο... το εχασα κ αυτο στις 6 βδομάδες.  Υποτιθεται οτι αυτο το μήνα θα ξεκινούσαμε παλι αλλα με το πουμου ηρθε περιοδος με επιασαν κρισης πανικού,  οπότε θα το αφησουμε κι αλλο. Εγω εχω μεγαλη αρνηση... δεν αντεχω να το περασω 3η φορα... 

Εχουμε κανει τα παντα απο εξετασεις, δεν εψει βρεθει τιποτα.

Και εμένα με πιάνουν κρίσεις πανικού...πολύ...τις πάθαινα κ πριν χρόνια αλλά μετά την αποβολή γύρισαν γερά πίσω...το παλεύω κ εγώ...από την στεναχώρια μας είναι αυτό να ξέρεις...όλο λέμε δεν πειράζει όμως ξανά κ ξανά κ ξανά...αλλά ο πόνος υπάρχει κ κάποια στιγμή βγαίνει σαν κρίση πανικού ...πόσο δυνατές να είμαστε???

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια, εγώ έκανα διακοπή κύησης λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών τον Απρίλη. 

Αφού είχα κανονικά λοχεία, μας είπε η γιατρός μετά τις 2 περιόδους για να ξεκουραστεί η μήτρα (ήμουν 5 μηνών). 

Ξεκινήσαμε προσπάθειες τελετή Ιουλίου. 

Ακόμα τίποτα. Ουσιαστικά αυτός ο μήνας ήταν ο δεύτερος των προσπαθειών. 

Αναμένω περίοδο το Σάββατο. 

Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια αυτό που μετά από απόξεση πιάνεις πιο εύκολα. 

Μάλλον κουραφεξαλα θα πω εγώ :P

 

@Superwoman29 εσύ πως πας?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 9/14/2022 at 11:39 PM, Mariam23 said:

Κορίτσια, εγώ έκανα διακοπή κύησης λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών τον Απρίλη. 

Αφού είχα κανονικά λοχεία, μας είπε η γιατρός μετά τις 2 περιόδους για να ξεκουραστεί η μήτρα (ήμουν 5 μηνών). 

Ξεκινήσαμε προσπάθειες τελετή Ιουλίου. 

Ακόμα τίποτα. Ουσιαστικά αυτός ο μήνας ήταν ο δεύτερος των προσπαθειών. 

Αναμένω περίοδο το Σάββατο. 

Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια αυτό που μετά από απόξεση πιάνεις πιο εύκολα. 

Μάλλον κουραφεξαλα θα πω εγώ :P

 

@Superwoman29 εσύ πως πας?

Καλημερα! 

Κάνω κι εγω την ιδια σκεψη.... μηπως ειναι βλακεια αυτο που λένε οτι μετα απο αποξεση ειναι πιο ευκολο. 

Αποξεση τον Μαιο εγω, αυτός ο μήνας που πέρασε ηταν η τρίτη ωορρυξία που προσπαθούσαμε κι αναμένω περίοδο στις 3/10. Δεν θα κάνω πρόωρης ανίχνευσης, έχω υποσχεθεί να το αφήσω να έρθει. Έτσι λεω βέβαια, για να δω αν θα το τηρήσω! 

Αλλά έχω νιώσει την απογοήτευση τους 2 προηγούμενους μήνες...

Κουράγιο κορίτσια, είμαστε όλες μαζί σε αυτό το μονοπάτι <3 <3 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2022 at 3:34 ΜΜ, belleblue είπε:

θα σου σύστηνα να μην μεινεις ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ μετά απο τέτοια εμπειρία σε μόνο μια γνωμη ενος αιματολογοου. 

εγώ συστήνω την Ψιάχου, λογικά υπαρχει στο ιντερνετ,... οταν την βρηκα πηγα επισης για δευτερη γνωμη, δεν ειχα τετοιο  συμβαν αλλα ηθελα να παω σε καποιον που ξέρει. Εκείνη πηγαινε και συμβουλευε τότε τα αιματολογικά των δημοσίων νοσοκομείων σε δυσκολες περιπτώσεις, και γνωμάτευε επίσημα, εκείνη εχει δουλεψει στην Αγγλια και είναι εντελώς εξειδικευμένη.  Δεν είναι οικονομική αλλά όταν εχεις ζησει κατι τετοιο νομιζω τα χρηματα ΔΕΝ μπορεί να τα μετρήσεις σε αυτό το θέμα. 

 έχω πάει και σε άλλες 2 αιματολόγους, που πραγματικά ούτε εξηγησαν, ούτε αιτιολόγησαν ούτε ...... .... μια απογοητευση. 

 

 

Η αλήθεια ειναι πως αποκόμισα πολύ καλές εντυπώσεις από τη συνάντηση μου στο αιματολογικό στο Έλενα, από θέμα επεξήγησης των γεγονότων και ευαισθησίας. Την επόμενη εβδομάδα θα παω και στο Πανεπιστημιακό στη Λάρισα που μου ειχε προτείνει η @KANTY. Επίσης έκλεισα ραντεβού και σε ένα κορυφαίο όπως λέγεται γυναικολόγο να με κατευθύνει. Ο μέχρι στιγμής γυναικολόγος μου με συμβούλευσε να μην σπαταλώ άλλα χρήματα και ενέργεια καθώς δεν θα καταλήξω κάπου και να ορθοποδήσω σύντομα για να προχωρήσω.. Όμως αισθάνομαι οτι οφείλω να το ψάξω περαιτέρω για να ξέρω ότι έχω κάνει ότι περνάει από το χέρι μου. Αρνούμαι να δεχτώ ότι το μωράκι μου έφυγε τόσο άδικα..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κοριτσια καλησπέρα ελπίζβ να ειστε ολες καλά! Εγω εκανα σημερα αποξυση ημουν κοντα 2 μηνων! Πρωτη εγκυμοσυνη ηταν και σχετικα συλλαβα πολυ γρήγορα! Ειδα λιγο καφε αιμα και μετα πηγαμε στη γιατρο και δεν ακουσαμε καρδούλα! Το πέρασα και το περνάω ακομα πολύ δύσκολα ειναη μεγαλο σοκ και δεν μπορούσα να το διαχειριστώ εύκολα! Μου ειπε οτι σε κανα μηνα θα ερθει η περίοδος και μετα απο τρεις περιόδους μπορούμε να ξαναπροσπαθήσουμε

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια..ειδα το θεμα και ειπα να γραψω και εγω την ιστορια μου..ειχα ενα θετικο τεστ πριν ενα χρονο χαρηκαμε τοσο που δεν μπορουσαμε να το πιστεψουμε..αλλα αυτη η χαρα δεν κρατησε πολυ..η εγκυμοσυνη σταματησε στις 5 εβδομαδες..πηγαμε για υπερηχο στις 8 εβδομαδες και δεν ακουσαμε καρδια..καναμε λιγη υπομονη γιατι ειπαμε μηπως ειναι καθηστερημενη συλληψη αλλα ματαια κατεληξε σε αποξεση..αφησα 2 μηνες να περασουν και με την πρωτη προσπαθεια ξαναεμεινα εγκυος και τωρα εχω στην αγκαλια μου την κορη μου που γεννηθηκε στις 11-11-2022..γι'αυτο κοριτσια σε οσες εχει συμβει το ξερω ειναι δυσκολο αλλα παρτε και την θετικη πλευρα οτι μπορειτε να μεινετε εγκυος και πολυ συντομα θα εχετε τα μωρακια στην αγκαλια σας..σας ευχομαι οτι καλυτερο!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Γεια σας κοριτσια..ειδα το θεμα και ειπα να γραψω και εγω την ιστορια μου..ειχα ενα θετικο τεστ πριν ενα χρονο χαρηκαμε τοσο που δεν μπορουσαμε να το πιστεψουμε..αλλα αυτη η χαρα δεν κρατησε πολυ..η εγκυμοσυνη σταματησε στις 5 εβδομαδες..πηγαμε για υπερηχο στις 8 εβδομαδες και δεν ακουσαμε καρδια..καναμε λιγη υπομονη γιατι ειπαμε μηπως ειναι καθηστερημενη συλληψη αλλα ματαια κατεληξε σε αποξεση..αφησα 2 μηνες να περασουν και με την πρωτη προσπαθεια ξαναεμεινα εγκυος και τωρα εχω στην αγκαλια μου την κορη μου που γεννηθηκε στις 11-11-2022..γι'αυτο κοριτσια σε οσες εχει συμβει το ξερω ειναι δυσκολο αλλα παρτε και την θετικη πλευρα οτι μπορειτε να μεινετε εγκυος και πολυ συντομα θα εχετε τα μωρακια στην αγκαλια σας..σας ευχομαι οτι καλυτερο!

 

12 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα ελπίζβ να ειστε ολες καλά! Εγω εκανα σημερα αποξυση ημουν κοντα 2 μηνων! Πρωτη εγκυμοσυνη ηταν και σχετικα συλλαβα πολυ γρήγορα! Ειδα λιγο καφε αιμα και μετα πηγαμε στη γιατρο και δεν ακουσαμε καρδούλα! Το πέρασα και το περνάω ακομα πολύ δύσκολα ειναη μεγαλο σοκ και δεν μπορούσα να το διαχειριστώ εύκολα! Μου ειπε οτι σε κανα μηνα θα ερθει η περίοδος και μετα απο τρεις περιόδους μπορούμε να ξαναπροσπαθήσουμε

Καλησπέρα κορίτσια. Είχα και εγώ μια παλινδρόμη κύηση... 18/10 κάναμε αποξεση.. Χθες αδιαθετησα πρώτη φορα... Περιμένω να κάνω κάτι εξετάσεις αύριο για να μιλήσω με τον γιατρό μου. Μας είπε ότι μπορούμε να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες αμέσως. Το θέλω πολύ αλλά φοβάμαι κιόλας. Επίσης ο γιατρός μου προτείνε να πάρω serpafar... Έχω πολυκιστυκες με μεγάλους και άστατος κύκλους. Μου είπε ότι θα ρυθμιστεί ο κύκλος μου και θα μπορούμε εύκολα να βρούμε την ωορρηξία. Τι λέτε για αυτό;; Έχω προβληματιστεί αρκετά.

Εύχομαι πάντως να κρατήσουμε σύντομα τα ουράνια τόξα μας αγκαλιά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...