Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σας!!!! Εγώ δεν έχω νιώσει ποτέ λόξυγκα!!!! Επίσης έχει τώρα 3 μέρες που έχουν αλλάξει οι κινήσεις του...δεν νιώθω κλωτσιές και έντονα χτυπήματα, αλλά νιώθω αργές κινήσεις π.χ από χεράκι ή ποδαράκι που μετακινείται από τη μια μέρα στην άλλη και αλλάζει όλο το σχήμα της κοιλίτσας μου! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Marilou7 είπε:

Καλημέρα σας!!!! Εγώ δεν έχω νιώσει ποτέ λόξυγκα!!!! Επίσης έχει τώρα 3 μέρες που έχουν αλλάξει οι κινήσεις του...δεν νιώθω κλωτσιές και έντονα χτυπήματα, αλλά νιώθω αργές κινήσεις π.χ από χεράκι ή ποδαράκι που μετακινείται από τη μια μέρα στην άλλη και αλλάζει όλο το σχήμα της κοιλίτσας μου! 

Καλημέρα. Έτσι θα είναι από εδώ και πέρα αφού πλέον δεν έχουν αρκετό χώρο στη μήτρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marilou7 είπε:

Καλημέρα σας!!!! Εγώ δεν έχω νιώσει ποτέ λόξυγκα!!!! Επίσης έχει τώρα 3 μέρες που έχουν αλλάξει οι κινήσεις του...δεν νιώθω κλωτσιές και έντονα χτυπήματα, αλλά νιώθω αργές κινήσεις π.χ από χεράκι ή ποδαράκι που μετακινείται από τη μια μέρα στην άλλη και αλλάζει όλο το σχήμα της κοιλίτσας μου! 

Κι εμένα μετακινείται έτσι όπως λες, αλλά είναι εντονες οι κινήσεις και πολλές φορές ενοχλητικές, γιατί κάνει καρούμπαλα στην κοιλια μου και με πιέζει πολύ!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Καλημέρα σας!!!! Εγώ δεν έχω νιώσει ποτέ λόξυγκα!!!! Επίσης έχει τώρα 3 μέρες που έχουν αλλάξει οι κινήσεις του...δεν νιώθω κλωτσιές και έντονα χτυπήματα, αλλά νιώθω αργές κινήσεις π.χ από χεράκι ή ποδαράκι που μετακινείται από τη μια μέρα στην άλλη και αλλάζει όλο το σχήμα της κοιλίτσας μου! 

Κι εγώ έτσι τη νοιώθω πλέον...αφού μερικές φορές σχεδόν την "ακουμπαω" όταν πάει σε μια μεριά! Αλλά μερικές φορές είναι όντως ενοχλητικό σαν να γυρνάει το έντερο μου ένα πράγμα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Amalia! said:

Καλημέρα κορίτσια μου! η μικρή νομίζω είχε λοξυγγα το πρωί!!! Δε μου το χε ξανά κάνει αυτό!!!

Γεια σας κοριτσια! Εγω δεν εχω καταλαβει αν εχει λοξυγγα το μωροδεν εχω δει κατι διαφορετικο..εγω εχω πολυ συχνα λοξυγγα παντως!! Λετε να συγχρονιζομαι με το μωρο; Χαχαχα

3 hours ago, Marilou7 said:

Καλημέρα σας!!!! Εγώ δεν έχω νιώσει ποτέ λόξυγκα!!!! Επίσης έχει τώρα 3 μέρες που έχουν αλλάξει οι κινήσεις του...δεν νιώθω κλωτσιές και έντονα χτυπήματα, αλλά νιώθω αργές κινήσεις π.χ από χεράκι ή ποδαράκι που μετακινείται από τη μια μέρα στην άλλη και αλλάζει όλο το σχήμα της κοιλίτσας μου! 

Αχ αυτο νιωθω κ εγω πολλες φορες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια χάλια μέρα η σημερινή...ξύπνησα με τρομερή αναγούλα και κάνω όλη μέρα εμετούς...εγώ που δεν είχα καθόλου τέτοια...δεν ξέρω αν είναι ίωση αν κ δεν πήγα κάπου να κολλήσω...έχω φοβηθεί λίγο...δεν ξέρω αν πρέπει να πάω στο γιατρό...πάντως δεν έχω φάει όλη μέρα ότι κ να προσπάθησα να φάω το βγάζω επιτόπου...μόνο νερό πίνω.. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Jiji είπε:

Αχ κορίτσια χάλια μέρα η σημερινή...ξύπνησα με τρομερή αναγούλα και κάνω όλη μέρα εμετούς...εγώ που δεν είχα καθόλου τέτοια...δεν ξέρω αν είναι ίωση αν κ δεν πήγα κάπου να κολλήσω...έχω φοβηθεί λίγο...δεν ξέρω αν πρέπει να πάω στο γιατρό...πάντως δεν έχω φάει όλη μέρα ότι κ να προσπάθησα να φάω το βγάζω επιτόπου...μόνο νερό πίνω.. 

Έφαγες κάτι χθες και σε πείραξε?? Μήπως είναι δηλητηρίαση? Πονάς σε στομάχι μήπως? Σε τρέλανα στις ερωτήσεις!! Πάρε τον γιατρό σου να του το πεις.. μου φαίνεται πολύ περίεργο να ξεκίνησες έτσι ξαφνικά με συμπτώματα αναγούλες και εμετούς ενώ δεν είχες ούτε στο 1ο τρίμηνο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Jiji είπε:

Αχ κορίτσια χάλια μέρα η σημερινή...ξύπνησα με τρομερή αναγούλα και κάνω όλη μέρα εμετούς...εγώ που δεν είχα καθόλου τέτοια...δεν ξέρω αν είναι ίωση αν κ δεν πήγα κάπου να κολλήσω...έχω φοβηθεί λίγο...δεν ξέρω αν πρέπει να πάω στο γιατρό...πάντως δεν έχω φάει όλη μέρα ότι κ να προσπάθησα να φάω το βγάζω επιτόπου...μόνο νερό πίνω.. 

Ωχ... Περαστικά κορίτσι μου!! Τώρα που κοντεύουμε στον όγδοο ξαφνικά να κάνεις εμετούς μου φαίνεται λίγο περίεργο... Μήπως δεν προέρχεται από την εγκυμοσύνη άλλα κόλλησες καμία ίωση η γαστρεντερίτιδα; Πάρε ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να δούμε τι θα σου πει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Jiji είπε:

Αχ κορίτσια χάλια μέρα η σημερινή...ξύπνησα με τρομερή αναγούλα και κάνω όλη μέρα εμετούς...εγώ που δεν είχα καθόλου τέτοια...δεν ξέρω αν είναι ίωση αν κ δεν πήγα κάπου να κολλήσω...έχω φοβηθεί λίγο...δεν ξέρω αν πρέπει να πάω στο γιατρό...πάντως δεν έχω φάει όλη μέρα ότι κ να προσπάθησα να φάω το βγάζω επιτόπου...μόνο νερό πίνω.. 

Καλησπέρα... Περαστικά να είναι. Κάποια ίωση πιστεύω γιατί όπως ήταν και τα κορίτσια δεν είναι φυσιολογικό ξαφνικά τώρα να σου ξεκίνησαν τέτοια συμπτώματα εγκυμοσύνης. Επειδή όμως δεν είμαστε γιατροί πρέπει να μιλήσεις μαζί του αν δε το έχεις κάνει ήδη. Περιμένουμε νέα σου 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jiji said:

Αχ κορίτσια χάλια μέρα η σημερινή...ξύπνησα με τρομερή αναγούλα και κάνω όλη μέρα εμετούς...εγώ που δεν είχα καθόλου τέτοια...δεν ξέρω αν είναι ίωση αν κ δεν πήγα κάπου να κολλήσω...έχω φοβηθεί λίγο...δεν ξέρω αν πρέπει να πάω στο γιατρό...πάντως δεν έχω φάει όλη μέρα ότι κ να προσπάθησα να φάω το βγάζω επιτόπου...μόνο νερό πίνω.. 

Περαστικα κοριτσι μου! Ελπιζω να περασει γρηγορα οτι κ αν ειναι! Να μας ενημερωσεις! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια με το καλό σε ολες τα μωράκια σας! Μολις γράφτηκα στο φόρουμ.Θα μπορουσα να συνομιλω μαζί σας; Εχω Πητ 1 Μαρτίου και περιμενω αγοράκι.Εχω ήδη μια κορούλα τριων ετων.Εν συντομία θα σας πω το ιστορικο μου.Περασα χαλια μεχρι τον 5ο απο εμετούς,ζαλαδες,κοπωση.Στον 6ο ξεκινησαν συσπάσεις επρεπε να παρω καποια φαρμακα τα οποια δε τα παιρνω επειδη με πειραξαν απιστευτα.Ειμαι σε ξεκουραση οσο γινεται.Εχω ομως επηρεαστει πολυ ψυχολογικα."Επεσα" πολύ τις προηγουμενες εβδομάδες.Τωρα καπως καλυτερα ..αλλά κ παλι δυσκολευομαι.Σκεφτηκα μηπως παρω κουραγιο και δυναμη απο εσας.❤

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Effita είπε:

Γεια σας κορίτσια με το καλό σε ολες τα μωράκια σας! Μολις γράφτηκα στο φόρουμ.Θα μπορουσα να συνομιλω μαζί σας; Εχω Πητ 1 Μαρτίου και περιμενω αγοράκι.Εχω ήδη μια κορούλα τριων ετων.Εν συντομία θα σας πω το ιστορικο μου.Περασα χαλια μεχρι τον 5ο απο εμετούς,ζαλαδες,κοπωση.Στον 6ο ξεκινησαν συσπάσεις επρεπε να παρω καποια φαρμακα τα οποια δε τα παιρνω επειδη με πειραξαν απιστευτα.Ειμαι σε ξεκουραση οσο γινεται.Εχω ομως επηρεαστει πολυ ψυχολογικα."Επεσα" πολύ τις προηγουμενες εβδομάδες.Τωρα καπως καλυτερα ..αλλά κ παλι δυσκολευομαι.Σκεφτηκα μηπως παρω κουραγιο και δυναμη απο εσας.❤

Καλωσόρισες κορίτσι μου!!! Εύχομαι να νιώσεις καλύτερα σύντομα και να χαρείς οσο μπορείς την εγκυμοσύνη σου! Η ψυχολογία είναι πολύ σημαντική για τις εγκυούλες γι αυτό προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά! Βρίσκομαι κι εγώ σε ξεκούραση καθώς έχω κοντό τράχηλο και κάθε εβδομάδα που περνάει μου δίνει χαρα! Γιατί ξεκίνησες τις συσπάσεις στον 6ο? Ήταν εντονες με πόνο και τακτικοτητα, ή όχι? Σε κάθε περίπτωση να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά..! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...