Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Καλέ πότε μεγαλωσε τόσο!!!

Κορίτσια η γυναικολόγος μου είπε ότι στον 7ο θα δούμε πολύ γρήγορη αύξηση των γραμμαρίων του μωρού γιατί τώρα προσλαμβάνουν βάρος!!! Θα τρελαθείς κι εσύ στο επόμενο ραντεβού. Πότε θα πας με το καλό είπες;; Α και σε δύο εβδομάδες λογικά θα κάνω το ντοπλερ 

6 ώρες πρίν, Arden είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλό μήνα να έχουμε!

@Jiji περαστικά! Ελπίζω να είσαι καλύτερα!

@Effita καλώς ήρθες! Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και με το καλό το νέο μέλος! Ξεκουράσου και όλα καλά θα πάνε! Για τις συσπάσεις να ξέρεις βοηθάει να πίνεις πολύ νερό.

@SpiridoulaK τι ωραία που θα δεις την μπέμπα σου σήμερα! Εγώ την άλλη Παρασκευή έχω ραντεβού..

Υπομονή θα περάσουν οι μέρες. Θα δεις ολόκληρο παιδί θα έχει γίνει!!!!!

4 ώρες πρίν, Efaki είπε:

Καλημέρα κοριτσια καλό μήνα καλες γιορτές να έχουμε!!!

@Effita καλωσήρθες στην παρεα μας να χαίρεσαι την κορούλα σου κ με το καλό το νέο μέλος!!μην αγχώνεσαι όλα καλα Θα πάνε.Να μας γράφεις να κρατάμε παρεα η μια στη άλλη να περάσει ο καιρός!!!

@Jijiπως είσαι σήμερα?

@SpiridoulaK με το καλό να δεις την μπεμπα σου!!εγω θα πάω την επόμενη βδομάδα:)
 

Ευχαριστώ πολύ!!! Υπομονή κι εσύ λίγο ακόμη. Και γω πριν πάω ανυπομονώ πολύ !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια η γυναικολόγος μου είπε ότι στον 7ο θα δούμε πολύ γρήγορη αύξηση των γραμμαρίων του μωρού γιατί τώρα προσλαμβάνουν βάρος!!! Θα τρελαθείς κι εσύ στο επόμενο ραντεβού. Πότε θα πας με το καλό είπες;; Α και σε δύο εβδομάδες λογικά θα κάνω το ντοπλερ 

Υπομονή θα περάσουν οι μέρες. Θα δεις ολόκληρο παιδί θα έχει γίνει!!!!!

Ευχαριστώ πολύ!!! Υπομονή κι εσύ λίγο ακόμη. Και γω πριν πάω ανυπομονώ πολύ !!!

Κι εγώ σε 2 εβδομαδες έχω το ντοπλερ!

Κορίτσια φτερνίζομαι και πονάω κάτω από το στήθος.. το έχετε κι εσείς?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Amalia! είπε:

Κι εγώ σε 2 εβδομαδες έχω το ντοπλερ!

Κορίτσια φτερνίζομαι και πονάω κάτω από το στήθος.. το έχετε κι εσείς?

Εγώ  κρατάω την κοιλιά μου γιατί αλλιώς θα πονέσω. Νιώθω να τραντάζεται όλη όταν φτέρνιζομαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Εγώ  κρατάω την κοιλιά μου γιατί αλλιώς θα πονέσω. Νιώθω να τραντάζεται όλη όταν φτέρνιζομαι

Κι εγώ την κρατάω αλλά δεν πονάω στην κοιλιά.. μόνο μία φορά πόνεσα.. αλλά τις υπόλοιπες φορές πονάω πάντα ακριβως κάτω από το στήθος..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα η κοιλιά μ με τραβάει άμα φτερνίζομαι κ από τότε την κρατάω.Επίσης έχει αρχίσει κ πετάγεται ο αφαλός πράγμα το οποίο με ανατριχιάζει απίστευτα πολύ κ άμα γελάω πετάγεται ακόμα περισσότερο κ τον παταω με την παλάμη άμα γελάω γιατί δεν το αντέχω χαχαχαχ

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Efaki είπε:

Εμενα η κοιλιά μ με τραβάει άμα φτερνίζομαι κ από τότε την κρατάω.Επίσης έχει αρχίσει κ πετάγεται ο αφαλός πράγμα το οποίο με ανατριχιάζει απίστευτα πολύ κ άμα γελάω πετάγεται ακόμα περισσότερο κ τον παταω με την παλάμη άμα γελάω γιατί δεν το αντέχω χαχαχαχ

Καλέ εμένα είναι πάρα πολύ έξω ο αφαλος μου κι εγώ ανατριχιάζω πολύ!!!! Κι εγώ αν βηξω ή φτερνιστω τραβάει κάπως η κοιλιά...κ γενικά νοιώθω χαμηλα ένα σαν βάρος όλη την ώρα...αλλά έχει γίνει κ τεράστια η κοιλιά μου!

 

Εν τέλη πήγα νοσοκομείο,όλα καλά κάναμε κ υπερηχο μια χαρά η μπέμπα ευτυχώς...

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Efaki είπε:

Εμενα η κοιλιά μ με τραβάει άμα φτερνίζομαι κ από τότε την κρατάω.Επίσης έχει αρχίσει κ πετάγεται ο αφαλός πράγμα το οποίο με ανατριχιάζει απίστευτα πολύ κ άμα γελάω πετάγεται ακόμα περισσότερο κ τον παταω με την παλάμη άμα γελάω γιατί δεν το αντέχω χαχαχαχ

Εγώ όταν γελαω και ειμαι ξαπλωμένη ανασκελα, βλέπω την κοιλιά μου να ανασηκωνεται στη μεση σαν τρίγωνο.. και με ανατριχιαζει να το βλέπω αυτό..!!! Γυρνάω στο πλάι όταν γελάω.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, N.Angel είπε:

Καλωσηρθες κοπελα μου! Ευχομαι απο δω κ περα να κυλησει πιο ομαλα η εγκυμοσυνη σου. Η ψυχολογια μας κ μονο λογω ορμονων ειναι ενα ρολλερκοστερ στην διαρκεια της εγκυμοσυνης παρολ’αυτα να σκεφτεσαι το μωρακι σου κ να παιρνεις δυναμη! Οτι θελεις κ σκεφτεσαι να μας γραφεις εδω κ να τα λεμε!!

Σε ευχαριστώ πολύ..Δοξα τω θεώ ολα πηγαινουν καλά με τον μπεμπη μου.Μονο η ψυχολογια κ η αϋπνία με εχουν ταράξει.

12 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Καλημέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ. Εγώ είμαι η Σπυριδούλα και είμαι ακριβώς στην 29η εβδομάδα και περιμένω 16/02 με το καλό τη μπέμπα μου. Πρώτο παιδάκι. 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα όσον αφορά τους εμετους διότι εγώ κάνω μέχρι σήμερα σχεδόν κάθε πρωί αλλά όχι σε τέτοια συχνότητα και ποσότητα όπως μέχρι μέσα Σεπτεμβρίου που έκανα έως και 6-7-8 την ημέρα και εργαζομουν σεζόν κιόλας. Ένα δράμα η ψυχολογία στα τάρταρα. Τώρα είμαι πολύ καλύτερα και ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν αντιμετωπίζω κάποιο θέμα. Σήμερα έχω ραντεβού στη γυναικολογο να δούμε τη μπουμπούκα μου. 

Σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!

Με το καλό κοπελα μου η μπουμπου σου...Σε ευχαριστώ πολυ.Ευχομαι να συνελθω κ εγω με την ψυχολογια μου που με εχει καταβάλει.

10 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Παίρνεις μαγνήσιο?? Τώρα που ξεκουραζεσαι έχουν ελλατωθει? Κοίτα, οι πιο πολλές γυναίκες περνούν κάποια δυσκολία. Η εγκυμοσύνη φτάνει το σώμα μας στα άκρα. Να σκέφτεσαι ότι κάνεις το καλύτερο που μπορείς.. αφού ο τράχηλος δεν έχει επηρεαστεί, βρίσκεσαι σε κάποιο κίνδυνο τώρα? Γιατί και τα χάπια που μειώνουν τις συσπάσεις δεν είναι για συνέχεια. Ο γιατρός μου μου έχει πει ότι αυτά είναι μόνο για 2-3 ημέρες για να προλάβουν να σου κάνουν τις ενέσεις κορτιζόνης. Η βιβλιογραφία αυτό λέει. Οπότε μην νιώθεις άσχημα που δεν μπορείς τα παρεις..

@Jiji πως είσαι???

Παιρνω μαγνήσιο απο μονη μου,ο γιατρος μου δε μου εχει δωσει.Γενικα δεν ειανι πολυ φιλικός..(θα γεννησω σε δημόσιο)καθόλου υποστηρικτικος κ θα ελεγα οτι με εχει ρίξει αρκετες φορες ψυχολογικα με τη συμπεριφορα του και ειδικα απο την ωρα που του εφερα αντίρρηση στα φάρμακα εχει θυμωσει αρκετα.Με καποια μαια που μιλησα ηταν καθετη για τα φάρμακα..μη τα παρω με τπτ!Κυνδινο πιστευω οτι δεν εχω αφου κ οτραχηλος είναι καλος.Συσπασεις εχω αλλα οχι πανω απι δεκα..Τέτοιες ειχα κ στην πρωτη εγκυμοσυνη μου κ τελικα γεννησα 40 εβδομ.

7 ώρες πρίν, Penny__ είπε:

Καλωσόρισες κορίτσι μου κ με το καλό να έρθει το μωράκι σου.... 

Άκουσα για συσπάσεις και αν σου πω τι έχω περάσει θα πάρεις δύναμη... Στον 4ο μήνα είχα συσπάσεις ανά 3λεπτο δηλαδή γέννα... Πήγα αμέσως νοσοκομείο και με διαφορα φάρμακα μου σταμάτησαν τον κίνδυνο για προωρο τοκετό... 

Από τότε μέχρι κ τώρα 28 βδομάδες είμαι κρεβάτι με περιδεση κ κοντό τράχηλο... Επίσης έχω ακόμα συσπάσεις 15 τη Μερα... Τη Δευτέρα θα πάω στο γιατρό να δούμε τι θα μου πει... 

Οι γιατροί μου έχουν πει ότι θα γεννήσω πρόωρα και να είμαι ευχαριστημένη αν φτάσω 34 βδομάδες αχαχαχ... Έχω άλλες 2 κόρες στις οποίες είχα τέλειες εγκυμοσύνες 

Αυτό εδώ με πεδευει 

Χαλάλι δε πειράζει αχαχα κ ο άντρας μου γεννήθηκε 32 βδομάδες 1.5 κιλό και δεν έπαθε τίποτα κ μιλάμε για έτος 78

Μην αγχώνεσαι να ξεκουράζεσαι κ πολύ νερό.. Οι συσπάσεις αυτές είναι ακίνδυνες.... 

Αν έχεις παραπάνω από 5 την ώρα τότε να φοβάσαι 

Καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι 

 

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου.Κ εγω σου ευχομαι με το καλό το μωρακι σου.Εισαι πολυ δυνατή Πραγματικα σας θαυμάζω ολες οσες ειστε εντελως ξάπλα.Εγω σε αυτη την εγκυμοσυνη εχω πέσει πολυ ψυχολογικα ,νιωθω αδυναμη κ πολλες φορες σκεφτομαι αρνητικα.Ευχομαι να συνελθω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Effita είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ..Δοξα τω θεώ ολα πηγαινουν καλά με τον μπεμπη μου.Μονο η ψυχολογια κ η αϋπνία με εχουν ταράξει.

Με το καλό κοπελα μου η μπουμπου σου...Σε ευχαριστώ πολυ.Ευχομαι να συνελθω κ εγω με την ψυχολογια μου που με εχει καταβάλει.

Παιρνω μαγνήσιο απο μονη μου,ο γιατρος μου δε μου εχει δωσει.Γενικα δεν ειανι πολυ φιλικός..(θα γεννησω σε δημόσιο)καθόλου υποστηρικτικος κ θα ελεγα οτι με εχει ρίξει αρκετες φορες ψυχολογικα με τη συμπεριφορα του και ειδικα απο την ωρα που του εφερα αντίρρηση στα φάρμακα εχει θυμωσει αρκετα.Με καποια μαια που μιλησα ηταν καθετη για τα φάρμακα..μη τα παρω με τπτ!Κυνδινο πιστευω οτι δεν εχω αφου κ οτραχηλος είναι καλος.Συσπασεις εχω αλλα οχι πανω απι δεκα..Τέτοιες ειχα κ στην πρωτη εγκυμοσυνη μου κ τελικα γεννησα 40 εβδομ.

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου.Κ εγω σου ευχομαι με το καλό το μωρακι σου.Εισαι πολυ δυνατή Πραγματικα σας θαυμάζω ολες οσες ειστε εντελως ξάπλα.Εγω σε αυτη την εγκυμοσυνη εχω πέσει πολυ ψυχολογικα ,νιωθω αδυναμη κ πολλες φορες σκεφτομαι αρνητικα.Ευχομαι να συνελθω.

Σε παρακολουθεί μόνο γιατρός στο δημόσιο; Δεν πας και σε ιδιώτη ταυτόχρονα; Είναι που στενάχωρο που σε κάνει να νιώθεις έτσι. Ο γιατρός που μας παρακολουθεί πρέπει να είναι υποστηρικτικός και γενικά δίπλα μας σε ότι συμβαίνει....δεν μπορείς να αλλάξεις γιατρό και να βρεις έναν που θα νιώθεις ωραία μαζί του;; Η άλλαξε νοσοκομείο...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Amalia! said:

Κι εγώ σε 2 εβδομαδες έχω το ντοπλερ!

Κορίτσια φτερνίζομαι και πονάω κάτω από το στήθος.. το έχετε κι εσείς?

Ναι το εχω κ εγω κ μου εκανε εντυπωση! Τετοιο φτερνισμα που κανω δεν λεγεται!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Μου ήρθαν χθες κάτι κορμακια στο 1-3 απο τα orchestra αλλά μου φάνηκαν πολύ μικρά!!! Δεν νομίζω οτι χωραει ενα μωρό 3 κιλων εκει μεσα! Θα τα αλλάξω και θα πάρω το 3-6... 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Amalia! said:

Καλημέρα κορίτσια! Μου ήρθαν χθες κάτι κορμακια στο 1-3 απο τα orchestra αλλά μου φάνηκαν πολύ μικρά!!! Δεν νομίζω οτι χωραει ενα μωρό 3 κιλων εκει μεσα! Θα τα αλλάξω και θα πάρω το 3-6... 

Καλημερα!! Εγω ετσι πηρα κατι κορμακια απο hm 1-2 μηνων (56) κ μου φανηκαν κ εμενα πολυ μικρα…λεω εδω μεσα θα χωρεσει μωρο; Τοσο μικρο θα ειναι;; Κ δεν ξερω τι να κανω αφου σκεφτομαι αμα τα πλυνουμε κιολας δεν θα στενεψουν κ λιγο αφου ειναι βαμβακερα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , N.Angel είπε:

Καλημερα!! Εγω ετσι πηρα κατι κορμακια απο hm 1-2 μηνων (56) κ μου φανηκαν κ εμενα πολυ μικρα…λεω εδω μεσα θα χωρεσει μωρο; Τοσο μικρο θα ειναι;; Κ δεν ξερω τι να κανω αφου σκεφτομαι αμα τα πλυνουμε κιολας δεν θα στενεψουν κ λιγο αφου ειναι βαμβακερα;

Αυτό ακριβώς.. βάλε και τη πανα??!! Πιστεύω θα ναι καλύτερα να τους είναι έστω λιγάκι πιο μεγάλα, γιατί στην αρχή μεγαλώνουν και γρήγορα μην τα στενεύουν.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...