Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

Καλημέρα!!! Από τα orchestra εχω πάρει κι εγώ τα περισσότερα κορμάκια...πήρα τα 3 μηνών που γράφουν 60 cm και πάλι μικρά μου φαίνονται... Βέβαια, μια φίλη που έχει ήδη μωράκι μου λέει ότι όχι απλά δεν είναι μικρά αλλά θα περισσεύει κιόλας στην αρχή! Πόσο μικρουλάκια θα είναι πια;;;  :x Κορίτσια, να σας ρωτήσω αυτό το μπουφανακι το ολόσωμο που είναι σαν αστροναύτης θα το πάρετε για το κρύο;;; Έλεγα να το πάρω αλλά μου είπαν ότι ίσως για τα νεογέννητα δεν βολεύει γιατί έχουν πολύ μικρά άκρα ακόμα και καλύτερα να τα τυλίγουμε με κουβέρτες όταν κ αν βγούμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 38 λεπτά , Marilou7 είπε:

Καλημέρα!!! Από τα orchestra εχω πάρει κι εγώ τα περισσότερα κορμάκια...πήρα τα 3 μηνών που γράφουν 60 cm και πάλι μικρά μου φαίνονται... Βέβαια, μια φίλη που έχει ήδη μωράκι μου λέει ότι όχι απλά δεν είναι μικρά αλλά θα περισσεύει κιόλας στην αρχή! Πόσο μικρουλάκια θα είναι πια;;;  :x

Μήπως ήταν πολύ μικρό της φίλης σου?? Δεν ξέρω κιόλας, αλλά τα έχω στο μυαλό μου λίγο πιο μπαμπάτσικα.. Θα ρωτήσω και στο κατάστημα που θα πάω σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Καλημέρα!!! Από τα orchestra εχω πάρει κι εγώ τα περισσότερα κορμάκια...πήρα τα 3 μηνών που γράφουν 60 cm και πάλι μικρά μου φαίνονται... Βέβαια, μια φίλη που έχει ήδη μωράκι μου λέει ότι όχι απλά δεν είναι μικρά αλλά θα περισσεύει κιόλας στην αρχή! Πόσο μικρουλάκια θα είναι πια;;;  :x Κορίτσια, να σας ρωτήσω αυτό το μπουφανακι το ολόσωμο που είναι σαν αστροναύτης θα το πάρετε για το κρύο;;; Έλεγα να το πάρω αλλά μου είπαν ότι ίσως για τα νεογέννητα δεν βολεύει γιατί έχουν πολύ μικρά άκρα ακόμα και καλύτερα να τα τυλίγουμε με κουβέρτες όταν κ αν βγούμε!

Εγώ πήρα ένα αστροναυτικο γιατί εδώ στα βερολινα το κρύο δεν αστειεύεται οπότε αυτά είναι πολύ ζεστά...τώρα να σας πω κ εμένα μερικά φορμακια μου φάνηκαν πολύ μικρούλικα αλλά αν κρίνω από τα ανιψια μου κλπ είναι όντως πολύ μικρούλικα συνηθως όταν γεννιουνται!!! Οπότε πήρα λίγα απ όλα να έχω! Κ μικρά κ λίγο πιο μεγάλα.. 

πρίν από 17 λεπτά , Efaki είπε:

Κοριτσια καλημέρα!!μαδανε κ σας τα μαλλιά σας?

Καλημέρα! Όχι εγώ μέχρι στιγμής δεν το είχα αυτό...ευτυχώς γιατί έχω πολύ λεπτή τρίχα άμα αρχίσω να μασάω κιολας θα μείνω φαλακρη! Το παθαίνω όμως κάποιες εποχές του χρόνου κυρίως φθινόπωρο! Μήπως δεν ειναι λόγω της εγκυμοσύνης?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξέρω θα το πω κ στο γιατρό στο επόμενο ραντεβού…αλλά μ φαίνεται ότι μαδάω περισσότερο αποτι μαδούσα…πίστευα ότι θα πάρουν τα πάνω τους με τόσες βιταμίνες κπλ αλλά δεν βλέπω φως.Ενώ αντίθετα τα νυχια μ είναι σούπερ.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amalia! said:

Αυτό ακριβώς.. βάλε και τη πανα??!! Πιστεύω θα ναι καλύτερα να τους είναι έστω λιγάκι πιο μεγάλα, γιατί στην αρχή μεγαλώνουν και γρήγορα μην τα στενεύουν.. 

Λες ε; Αν ειναι ομως πολυ μεγαλα; Μου εχουν πει οτι ειναι καλο οταν ειναι βρεφακια τα ρουχαλακια να ακουμπανε στο δερμα τους να μην ειναι πολυ φαρδια γιατι μετα κρυωνουν..τωρα αν ισχυει η οχι δεν ξερω..

3 hours ago, Marilou7 said:

Καλημέρα!!! Από τα orchestra εχω πάρει κι εγώ τα περισσότερα κορμάκια...πήρα τα 3 μηνών που γράφουν 60 cm και πάλι μικρά μου φαίνονται... Βέβαια, μια φίλη που έχει ήδη μωράκι μου λέει ότι όχι απλά δεν είναι μικρά αλλά θα περισσεύει κιόλας στην αρχή! Πόσο μικρουλάκια θα είναι πια;;;  :x Κορίτσια, να σας ρωτήσω αυτό το μπουφανακι το ολόσωμο που είναι σαν αστροναύτης θα το πάρετε για το κρύο;;; Έλεγα να το πάρω αλλά μου είπαν ότι ίσως για τα νεογέννητα δεν βολεύει γιατί έχουν πολύ μικρά άκρα ακόμα και καλύτερα να τα τυλίγουμε με κουβέρτες όταν κ αν βγούμε!

Εχει μπουφανακι που στα ποδια ειναι ενιαιο σαν ποδοσακος, νομιζω για αρχη θα βολευει πιο πολυ..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Efaki είπε:

Δεν ξέρω θα το πω κ στο γιατρό στο επόμενο ραντεβού…αλλά μ φαίνεται ότι μαδάω περισσότερο αποτι μαδούσα…πίστευα ότι θα πάρουν τα πάνω τους με τόσες βιταμίνες κπλ αλλά δεν βλέπω φως.Ενώ αντίθετα τα νυχια μ είναι σούπερ.

Μια από τα ίδια κ εγω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Καλημέρα!!! Από τα orchestra εχω πάρει κι εγώ τα περισσότερα κορμάκια...πήρα τα 3 μηνών που γράφουν 60 cm και πάλι μικρά μου φαίνονται... Βέβαια, μια φίλη που έχει ήδη μωράκι μου λέει ότι όχι απλά δεν είναι μικρά αλλά θα περισσεύει κιόλας στην αρχή! Πόσο μικρουλάκια θα είναι πια;;;  :x Κορίτσια, να σας ρωτήσω αυτό το μπουφανακι το ολόσωμο που είναι σαν αστροναύτης θα το πάρετε για το κρύο;;; Έλεγα να το πάρω αλλά μου είπαν ότι ίσως για τα νεογέννητα δεν βολεύει γιατί έχουν πολύ μικρά άκρα ακόμα και καλύτερα να τα τυλίγουμε με κουβέρτες όταν κ αν βγούμε!

Εγώ το πήρα αυτό το μπουφανακι που λες γιατι θεωρώ ότι στο κρύο θα το κρατάει πιο ζεστό απο μια κουβερτα στην βόλτα. Πήρα το νούμερο 1-3 δε μου χει έρθει ακόμα για να δω σαν μέγεθος πως ειναι

2 ώρες πρίν, Efaki είπε:

Κοριτσια καλημέρα!!μαδανε κ σας τα μαλλιά σας?

Εγώ καθόλου.. αντιθέτως θα έλεγα.. πίνεις σίδηρο?

2 ώρες πρίν, N.Angel είπε:

Λες ε; Αν ειναι ομως πολυ μεγαλα; Μου εχουν πει οτι ειναι καλο οταν ειναι βρεφακια τα ρουχαλακια να ακουμπανε στο δερμα τους να μην ειναι πολυ φαρδια γιατι μετα κρυωνουν..τωρα αν ισχυει η οχι δεν ξερω..

Εχει μπουφανακι που στα ποδια ειναι ενιαιο σαν ποδοσακος, νομιζω για αρχη θα βολευει πιο πολυ..

Εξαρτάται και πόσο θα γεννηθεί το κάθε μωρό πιστεύω. Γενικά τα orchestra έχουν πιο στενή γραμμή. Θα το δούμε στην πράξη! Πάντως εμένα δε θα μ άρεσε να φοράω μια πανα και να μου την σφίγγουν κιόλας από πάνω με ένα κορμάκι. Χαχαχχ το σκέφτομαι από τις Σερβιέτες που αν φορούσα κάτι πιο στενό ένιωθα να ζεσταίνομαι στην περιοχή και με ενοχλούσε αφανταστα! Πιστεύω το ίδιο θα ισχύει και στο δερματακι των μωρων. Θα πάω για σιγουριά στο 3-6 κι αν είναι μεγάλα θα στείλω να μου πάρουν μια εξάδα στο 1-3 για τις πρώτες μέρες..

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Amalia! said:

Εγώ το πήρα αυτό το μπουφανακι που λες γιατι θεωρώ ότι στο κρύο θα το κρατάει πιο ζεστό απο μια κουβερτα στην βόλτα. Πήρα το νούμερο 1-3 δε μου χει έρθει ακόμα για να δω σαν μέγεθος πως ειναι

Εγώ καθόλου.. αντιθέτως θα έλεγα.. πίνεις σίδηρο?

Εξαρτάται και πόσο θα γεννηθεί το κάθε μωρό πιστεύω. Γενικά τα orchestra έχουν πιο στενή γραμμή. Θα το δούμε στην πράξη! Πάντως εμένα δε θα μ άρεσε να φοράω μια πανα και να μου την σφίγγουν κιόλας από πάνω με ένα κορμάκι. Χαχαχχ το σκέφτομαι από τις Σερβιέτες που αν φορούσα κάτι πιο στενό ένιωθα να ζεσταίνομαι στην περιοχή και με ενοχλούσε αφανταστα! Πιστεύω το ίδιο θα ισχύει και στο δερματακι των μωρων. Θα πάω για σιγουριά στο 3-6 κι αν είναι μεγάλα θα στείλω να μου πάρουν μια εξάδα στο 1-3 για τις πρώτες μέρες..

Πραγματι ολα στην πραξη θα φανουν γι αυτο ισως δεν πρεπει να παρουμε πολλα για να δουμε τι κ πως κ μετα να πραξουμε αναλογως! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι, βλέποντας και κάνοντας...κι εγώ δεν παίρνω άλλα, όταν γεννηθεί με το καλό θα κρίνω αν χρειάζομαι και τι...Τώρα μου έμειναν μπουκάλια, πιπίλες, αφρολουτρα-κρεμες και ότι θα χρειαστώ εγώ για το μαιευτήριο. (αν έχετε πάρει νυχτικά θηλασμού από κάποιο site πείτε εντυπώσεις). Μέχρι τα Χριστούγεννα θελω να τα έχω σε ετοιμότητα...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα δε μαδανε τα μαλλιά μου αλλά με όλα αυτά τα πρόβληματα υγείας που έχουν βρει την οικογένεια μου,το πιθανότερο είναι να ξεκινήσουν να μου πέφτουν τα μαλλιά.....τρέχαμε με τον πεθερό μου αυτές τις μέρες και η τελική διάγνωση είναι καρκίνος στον εγκέφαλο και πρέπει να φύγει άμεσα στα Γιάννενα για χειρουργείο και θα πάει μαζί του ο άντρας μου. Στείλτε τη θετική σας ενέργεια και κουράγιο γιατί νιώθω ότι δεν έχω άλλο.......

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

On 27/11/2022 at 12:42 ΜΜ, efakii είπε:

καλημερα! εγω εκανα την τριτη ,τις πρωτες 2 ημερες ειχα πονακια και κραμπες!ειναι φυσιολογικο!! 

καλη επιτυχια σου ευχομαι! κ γω πρωτη φορα!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μ μακάρι να πάνε όλα καλά κ σε εσένα!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια εμένα δε μαδανε τα μαλλιά μου αλλά με όλα αυτά τα πρόβληματα υγείας που έχουν βρει την οικογένεια μου,το πιθανότερο είναι να ξεκινήσουν να μου πέφτουν τα μαλλιά.....τρέχαμε με τον πεθερό μου αυτές τις μέρες και η τελική διάγνωση είναι καρκίνος στον εγκέφαλο και πρέπει να φύγει άμεσα στα Γιάννενα για χειρουργείο και θα πάει μαζί του ο άντρας μου. Στείλτε τη θετική σας ενέργεια και κουράγιο γιατί νιώθω ότι δεν έχω άλλο.......

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Κοίτα να είσαι ήρεμη και να μην αγχώνεσαι...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...