Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

Κοριτσια πήγα είδα το καρότσι που σας ειχα πει ότι θα περναμε από γνωστούς τελικά κ δεν άξιζε και δεν χωρούσε κ στο πορτπαγκαζ του αυτοκινήτου.Όποτε θα το αφήσω για όταν ερθω Αθηνα να πάρω κάτι που θα χωράει κ θα ναι όπως το φαντάζομαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Efaki είπε:

Κοριτσια πήγα είδα το καρότσι που σας ειχα πει ότι θα περναμε από γνωστούς τελικά κ δεν άξιζε και δεν χωρούσε κ στο πορτπαγκαζ του αυτοκινήτου.Όποτε θα το αφήσω για όταν ερθω Αθηνα να πάρω κάτι που θα χωράει κ θα ναι όπως το φαντάζομαι 

Ναι το σωστό είναι να πάρεις αυτό που θα σας βολέψει.. άλλωστε είναι κάτι που θα το έχουμε για 4 χρόνια σχεδόν.. αξίζει να είναι όπως το θες να μη σε ταλαιπωρεί κτλ.. γίνεται απόσβεση των χρημάτων..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!! 

Διάβασα τα νέα σας...

Σε όσες περνάνε τις όποιες δυσκολίες να ευχηθώ πολύ σύντομα να έρθουν καλύτερες μέρες και σε οτι αφορά τα υπόλοιπα κορίτσια χαίρομαι που είστε καλα.

 

Είχα γιατρό πριν λίγες μέρες όλα καλά :) Ξανά πάλι σε καμία 10αρία μέρες...

 

Εγώ ξύπνησα την 20ή φορά για τουαλέτα και πάλι έχω χάσει τον ύπνο μου :( και χθες μου συνέβη το ίδιο απο τις 4 το πρωί ξύπνια και το πρωί ήμουν κομμάτια :( .

 

Συμβαίνει και σε εσάς;;

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Laura♡ είπε:

Γειά σας κορίτσια!! 

Διάβασα τα νέα σας...

Σε όσες περνάνε τις όποιες δυσκολίες να ευχηθώ πολύ σύντομα να έρθουν καλύτερες μέρες και σε οτι αφορά τα υπόλοιπα κορίτσια χαίρομαι που είστε καλα.

 

Είχα γιατρό πριν λίγες μέρες όλα καλά :) Ξανά πάλι σε καμία 10αρία μέρες...

 

Εγώ ξύπνησα την 20ή φορά για τουαλέτα και πάλι έχω χάσει τον ύπνο μου :( και χθες μου συνέβη το ίδιο απο τις 4 το πρωί ξύπνια και το πρωί ήμουν κομμάτια :( .

 

Συμβαίνει και σε εσάς;;

Καλημέραααα...06:30 και στριφογυρίζω στο κρεβάτι μισή ώρα και....έχω κι εγώ αϋπνία γενικά.....δεν είσαι μόνη χαχαχα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Μια από τα ίδια...Ξύπνια από τις έξι και μισή..Και αποκοιμήθηκα κατά την μία..Όχι τίποτα άλλο ,όλη την μέρα μετά δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα... Φιλιά!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Marla@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Μια από τα ίδια...Ξύπνια από τις έξι και μισή..Και αποκοιμήθηκα κατά την μία..Όχι τίποτα άλλο ,όλη την μέρα μετά δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα... Φιλιά!

Εμένα οι αϋπνίες ξεκινήσαν πριν δύο τρεις εβδομάδες περίπου. Δε ξέρω τον λόγο. Δεν βολεύομαι,έχω και πολύ άγχος....μάλλον αυτά αρκούν...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiridoulaK είπε:

Εμένα οι αϋπνίες ξεκινήσαν πριν δύο τρεις εβδομάδες περίπου. Δε ξέρω τον λόγο. Δεν βολεύομαι,έχω και πολύ άγχος....μάλλον αυτά αρκούν...

Όταν γυρίζεις στο πλάι να βάζεις ένα μαξιλαράκι να ακουμπάει η κοιλιά.Αοο τότε που το καθιερωσα κοιμάμαι καλύτερα.Την τελευταία βδομάδα δεν μπορώ να κοιμηθώ ανάσκελα.. Άσε, που με πιάνει το πόδι μια το αριστερό μια το δεξί και το τρίβω πόση ώρα να περάσει... Αισθάνομαι όμως πολύ πιο συχνά τα μπεμπάκια οπότε χαλάλι όλα!!!

Βρε κορίτσια,να σας πω.Διαβάζω ότι πρέπει να πλύνουμε τα μωρουδιακα στους εξήντα βαθμούς. Ελα,που όλα όσα πήρα,100% βαμβακερά γράφουν στους 30 ή 40.Να τα βάλω ,αλλά φοβάμαι μη γίνουν αχταρμάς!Είναι διάφορα χρώματα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marla@ είπε:

Όταν γυρίζεις στο πλάι να βάζεις ένα μαξιλαράκι να ακουμπάει η κοιλιά.Αοο τότε που το καθιερωσα κοιμάμαι καλύτερα.Την τελευταία βδομάδα δεν μπορώ να κοιμηθώ ανάσκελα.. Άσε, που με πιάνει το πόδι μια το αριστερό μια το δεξί και το τρίβω πόση ώρα να περάσει... Αισθάνομαι όμως πολύ πιο συχνά τα μπεμπάκια οπότε χαλάλι όλα!!!

Βρε κορίτσια,να σας πω.Διαβάζω ότι πρέπει να πλύνουμε τα μωρουδιακα στους εξήντα βαθμούς. Ελα,που όλα όσα πήρα,100% βαμβακερά γράφουν στους 30 ή 40.Να τα βάλω ,αλλά φοβάμαι μη γίνουν αχταρμάς!Είναι διάφορα χρώματα..

Πάντα κοιμόμουν με τρία μαξιλάρια όπως τώρα. Εννοείται ότι βάζω ένα ανάμεσα στα πόδια μου και τη κοιλιά. Εγώ βολεύομαι μόνο ανάσκελα στον ύπνο αλλά η γυναικολόγος λέει ότι είναι καλύτερα στο πλάι και ειδικά από το αριστερό πλευρό γιατί αιματώνεται καλύτερα το έμβρυο ενώ ανάσκελα πιέζεται η μήτρα από το βάρος. Όταν ξαπλώνω πλάι αρκετή ώρα με πονάει το ισχίο μου. 

Τα μωρουδιακα συνήθως τα πλένουμε στους 60 βαθμούς ώστε να σκοτωθούν όλα τα μικρόβια και μετά κλασσικά σιδέρωμα. Εγώ αυτό έκανα κι ας λένε στους 30 βαθμούς κελσίου. Πάντως μπορείς να ακολουθήσεις τις οδηγίες πλύσης που αναγράφονται και μετά απλώς να τα σιδερώσεις. Ούτως ή άλλως με το σιδέρωμα απολυμαίνονται 100%. Α και καλύτερα να τα πλένουμε ανά χρώμα.

Πρέπει να τα πλένουμε εννοείται ξεχωριστά από τα δικά μας ρούχα και με βρεφικά είδη. Εγώ έχω το προδερμ και θα δοκιμάσω και το Αρκάδι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλή Κυριακή!!! Εγώ έχω περιορίσει τα υγρά το βράδυ και έχει βελτιωθεί η συχνοουρια...θα ξυπνήσω μια φορά μόνο... Επίσης, μετά με πιάνει μια μικρή αϋπνία αλλά δεν κρατάει πολύ...δηλαδή στο μισάωρο ξανακοιμάμαι!!! Έχει βοηθήσει πολύ στον ύπνο μου το μαξιλάρι θηλασμού!!!Το γυρνάω με χίλιους τρόπους και βολεύομαι τέλεια!Κοιμάμαι ένα δεκάωρο άνετα!!!Αξίζει να το δοκιμάσετε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια και εγω κλασσικά σηκώνομαι για τουαλέτα όλη νύχτα κ 7 παρά για την ένεση καθημερινά.Σήμερα όμως ξανά κοιμήθηκα κ τώρα μ έχει πιάσει το κεφάλι μου από τον πολύ υπνο χαχαχα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ αϋπνίες δεν έχω άλλα όχι ότι κοιμάμαι κ καλά...σηκώνομαι πόσες φορές για τουαλέτα πιάνονται τα μπούτια μου μια δεξιά μια αριστερά δε βολεύομαι,πολύ ταλαιπωρία αλλά χαλάλι! Σε 4 μέρες έχω πάλι γιατρο..έχω αγχωθεί γιατί το σπίτι ακόμα δεν είναι έτοιμο κ φοβαμαι μη γεννήσω κ δεν έχουμε προλάβει...σκέφτομαι κ συνέχεια τη γεννα κ φοβαμαι απίστευτα πολύ...προσπαθώ να το διαχειριστώ αλλά δεν τα καταφέρνω κ πολύ καλά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ αϋπνίες δεν έχω άλλα όχι ότι κοιμάμαι κ καλά...σηκώνομαι πόσες φορές για τουαλέτα πιάνονται τα μπούτια μου μια δεξιά μια αριστερά δε βολεύομαι,πολύ ταλαιπωρία αλλά χαλάλι! Σε 4 μέρες έχω πάλι γιατρο..έχω αγχωθεί γιατί το σπίτι ακόμα δεν είναι έτοιμο κ φοβαμαι μη γεννήσω κ δεν έχουμε προλάβει...σκέφτομαι κ συνέχεια τη γεννα κ φοβαμαι απίστευτα πολύ...προσπαθώ να το διαχειριστώ αλλά δεν τα καταφέρνω κ πολύ καλά!

Όλα θα γίνουν κορίτσι μου!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια αυτο με τον υπνο τι θεμα Θεε μου...Εγω γενικα ειμαι υπναρού.Στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα κανενα θεμα.Τωρα σε αυτη όμως αλλο πραγμα οι αϋπνίες μπορει να μεινω κ αυπνη ολοκληρη νύχτα...κ η επομενη μερα μαρτυριο με ενα τρίχρονο που θελει τη μαμα του.Αν κοιμηθηω μεχρι τις 4 ειμαι ευτυχισμένη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Πως τα περάσατε σήμερα Κυριακή;

Να σας ρωτήσω...πριν λίγες μέρες ξεκίνησα σίδηρο σκεύασμα το οποίο δεν έτυχε να πάρω στο παρελθόν και σήμερα μου παρουσιάστηκε διάρροια. Είμαι σίγουρη πως οφείλετε σε αυτο. Προβληματίζομαι εαν θα πρέπει να αλλάξω μακρά σιδήρου μήπως και δω βελτίωση. Είχατε παρόμοια εμπειρία;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Laura♡ είπε:

Πως τα περάσατε σήμερα Κυριακή;

Να σας ρωτήσω...πριν λίγες μέρες ξεκίνησα σίδηρο σκεύασμα το οποίο δεν έτυχε να πάρω στο παρελθόν και σήμερα μου παρουσιάστηκε διάρροια. Είμαι σίγουρη πως οφείλετε σε αυτο. Προβληματίζομαι εαν θα πρέπει να αλλάξω μακρά σιδήρου μήπως και δω βελτίωση. Είχατε παρόμοια εμπειρία;

Καλησπέρα Λάουρα μου!!!

Δράμα η Κυριακή μου. έφυγε ο άντρας μου με τον πεθερό μου για Γιάννενα και εγώ σπίτι ψυχοραγώ.....

Ναι να πεις στο γιατρό να στην αλλάξει. Εγώ είχα θέμα δυσκοιλιότητας μέχρι τη 13 εβδομάδα και μόλις ξεκίνησα σιδήρο επανήλθα στα φυσιολογικά μου. Έπαιρνα σίδηρο σε υγρή μορφή- δε θυμάμαι μάρκα αλλά επειδή την έκανα εμετό την άλλαξα και παίρνω Ferro Sanol σε χάπι. Κάποιες της ενοχλεί ο σίδηρος και κάποιες όχι.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...