Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ πρόβλημα με τον ύπνο δεν έχω ιδιαίτερο! Απλώς τις τελευταίες μέρες το μωρό είναι πολύ δραστήριο και μπορεί να μη με αφήνει να κοιμηθώ. Ευτυχώς όμως δε με ξυπνα! Καλή εβδομάδα να έχουμε!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα Καλη εβδομάδα σε ολες!  Να σας πω βρε κορίτσια εχετε φαει κ εσεις κολλημα με τις μερες οτι δε περνάνε ή μονο εγω;Σας φαινονται βουνο οι τελευταίοι μηνες ? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα κοριτσια!! Κ εμενα ο υπνος μου δεν ειναι κ ο καλυτερος, εχω τα ιδια με τα περισσοτερα κοριτσια εδω μεσα..σηκωνομαι σιγουρα δυο φορες μεσα στην νυχτα για τουαλετα κ αυτο ειναι εξελιξη απο τις 5 που σηκωνομουν..καποιες μερες με πιανει κ εμενα τρελη αυπνια, δεν ξερω γιατι…κ φυσικα πονανε πολυ οι γοφοι μου. Τωρα εχω κ μια νεα προσθηκη στον αυχενα στον τραπεζοειδη, δεν ξερω αν ειναι κοιλη αλλα με ποναει κ οταν ξαπλωνω..

Οταν ομως σκεφτομαι το μωρακι μου ολα τα ξεχναω!! 
 

Κοριτσια να σας ρωτησω εχει ψαξει καμια σεμιναρια online για θηλασμο κ τοκετο; Δεν μπορω ευκολα να βρω..δεν ξερω καν αν ειναι δωρεαν η τα πληρωνουμε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή εβδομάδα να έχουμε.Εμενα μου φαίνεται ότι περνάνε πολύ γρήγορα τώρα οι μέρες.Όσο για τα σεμινάρια θηλασμού τοκετού έχω δει κάποια που είναι επι πληρωμή αλλά προσωπικα επειδή θα κοιτάξω μηπως έχω μαία μηπως τα κάνω μαζί της αλλιώς ίσως παρακολουθήσω κάποιο από αυτά τα σεμινάρια.

Κοριτσια έχετε ανακοινώσει σε όλους τους φίλους γνωστούς κ συγγενείς την εγκυμοσύνη σας?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Μακάρι να έχουμε μια καλή εβδομάδα!

Εγώ ακόμα δεν έχω αποφασίσει που θα γεννήσω,στο δημόσιο νοσοκομείο ή στην ιδιωτική κλινική εδώ στη Κέρκυρα. Είμαι ακόμη στο ψάξιμο αλλά πρέπει να αποφασίσω. 

Εμένα όλοι οι συγγενείς το ξέρουν. Το έμαθαν στον 4ο μήνα περίπου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Effita είπε:

Καλημερα Καλη εβδομάδα σε ολες!  Να σας πω βρε κορίτσια εχετε φαει κ εσεις κολλημα με τις μερες οτι δε περνάνε ή μονο εγω;Σας φαινονται βουνο οι τελευταίοι μηνες ? 

Καλημέρα και από εδώ!! Είμαι ανάμεσα σε μανούλες Φεβρουαρίου -Μαρτιου! Έχω Πητ 9/3 αν και δεν νομίζω ότι θα φτάσω μέχρι τον Μάρτιο...αν μπω στον μήνα μου θα είμαι παάαρα πολύ ευχαριστημένη! 

Είμαι ξάπλα από την 16η εβδομάδα...έκανα έκτακτα περιδεση στην 25η και πραγματικά νιώθω πως δεν περνάνε οι μέρες.... περιμένω πως και πως να μπω στον 7ο σε μια εβδομάδα δηλαδή να νιώσω λίγο πως έχω ξεπεράσει το κίνδυνο...Ειδικά το βράδυ με πιάνει ένα είδος κατάθλιψης μπορώ να πω...Σας διαβάζω όλες και εύχομαι να έχουμε στην αγκαλίτσα μας τελειομηνα και γερά μωράκια!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Roses! είπε:

Καλημέρα και από εδώ!! Είμαι ανάμεσα σε μανούλες Φεβρουαρίου -Μαρτιου! Έχω Πητ 9/3 αν και δεν νομίζω ότι θα φτάσω μέχρι τον Μάρτιο...αν μπω στον μήνα μου θα είμαι παάαρα πολύ ευχαριστημένη! 

Είμαι ξάπλα από την 16η εβδομάδα...έκανα έκτακτα περιδεση στην 25η και πραγματικά νιώθω πως δεν περνάνε οι μέρες.... περιμένω πως και πως να μπω στον 7ο σε μια εβδομάδα δηλαδή να νιώσω λίγο πως έχω ξεπεράσει το κίνδυνο...Ειδικά το βράδυ με πιάνει ένα είδος κατάθλιψης μπορώ να πω...Σας διαβάζω όλες και εύχομαι να έχουμε στην αγκαλίτσα μας τελειομηνα και γερά μωράκια!!

Υπομονή κορίτσι μου. Όλα καλά θα πάνε θα το δεις!!!! Ήδη έχεις φτάσει έως εδώ. Ποτέ σου είπε ότι θα αφαιρέσεις την περίδεση;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Υπομονή κορίτσι μου. Όλα καλά θα πάνε θα το δεις!!!! Ήδη έχεις φτάσει έως εδώ. Ποτέ σου είπε ότι θα αφαιρέσεις την περίδεση;

Αμήν!!! Στην 36η εβδομάδα μου είπε...Αλλά αυτό που με σκοτώνει είναι πως ακόμα είμαι στο κρεβάτι...νιώθω πως η μέρα περνάει αργά και βασανιστικα...Ειδικά με άλλα 3 παιδιά μέσα στο σπίτι είναι τρομερά δύσκολο..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Roses! είπε:

Αμήν!!! Στην 36η εβδομάδα μου είπε...Αλλά αυτό που με σκοτώνει είναι πως ακόμα είμαι στο κρεβάτι...νιώθω πως η μέρα περνάει αργά και βασανιστικα...Ειδικά με άλλα 3 παιδιά μέσα στο σπίτι είναι τρομερά δύσκολο..

Φαντάζομαι πόσο δύσκολο θα είναι αυτό. Υπομονή γίνεται για το μωράκι σου. Να χαίρεσαι τα παιδιά σου και με το καλό το 4ο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Effita είπε:

Καλημερα Καλη εβδομάδα σε ολες!  Να σας πω βρε κορίτσια εχετε φαει κ εσεις κολλημα με τις μερες οτι δε περνάνε ή μονο εγω;Σας φαινονται βουνο οι τελευταίοι μηνες ? 

Εμένα πάλι μου φαίνεται ότι περνάνε τρομακτικά γρήγορα οι μέρες!!!! Από τη μια ανυπομονώ από την αλλη φοβάμαι για όλα αυτά τα καινούρια πράγματα! Αγχώνομαι πολύ!

2 ώρες πρίν, Roses! είπε:

Καλημέρα και από εδώ!! Είμαι ανάμεσα σε μανούλες Φεβρουαρίου -Μαρτιου! Έχω Πητ 9/3 αν και δεν νομίζω ότι θα φτάσω μέχρι τον Μάρτιο...αν μπω στον μήνα μου θα είμαι παάαρα πολύ ευχαριστημένη! 

Είμαι ξάπλα από την 16η εβδομάδα...έκανα έκτακτα περιδεση στην 25η και πραγματικά νιώθω πως δεν περνάνε οι μέρες.... περιμένω πως και πως να μπω στον 7ο σε μια εβδομάδα δηλαδή να νιώσω λίγο πως έχω ξεπεράσει το κίνδυνο...Ειδικά το βράδυ με πιάνει ένα είδος κατάθλιψης μπορώ να πω...Σας διαβάζω όλες και εύχομαι να έχουμε στην αγκαλίτσα μας τελειομηνα και γερά μωράκια!!

Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου! Κάνε κουράγιο και υπομονή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Καλησπέρα Λάουρα μου!!!

Δράμα η Κυριακή μου. έφυγε ο άντρας μου με τον πεθερό μου για Γιάννενα και εγώ σπίτι ψυχοραγώ.....

Ναι να πεις στο γιατρό να στην αλλάξει. Εγώ είχα θέμα δυσκοιλιότητας μέχρι τη 13 εβδομάδα και μόλις ξεκίνησα σιδήρο επανήλθα στα φυσιολογικά μου. Έπαιρνα σίδηρο σε υγρή μορφή- δε θυμάμαι μάρκα αλλά επειδή την έκανα εμετό την άλλαξα και παίρνω Ferro Sanol σε χάπι. Κάποιες της ενοχλεί ο σίδηρος και κάποιες όχι.

 

Σε καταλαβαίνω καλή μου. Περάσαμε και εμεις κατι παρόμοιο ...θα έρθουν καλύτερες μέρες αυτο να σκέφτεσαι!

 

2 ώρες πρίν, Roses! είπε:

Αμήν!!! Στην 36η εβδομάδα μου είπε...Αλλά αυτό που με σκοτώνει είναι πως ακόμα είμαι στο κρεβάτι...νιώθω πως η μέρα περνάει αργά και βασανιστικα...Ειδικά με άλλα 3 παιδιά μέσα στο σπίτι είναι τρομερά δύσκολο..

Με το καλό το μωράκι σου! Τρομερα δύσκολο οταν υπάρχουν παιδία και είσαι εγκυος. Εγω εχω δύο και ωρες ωρες μοιάζει ακατόρθωτο οταν πρεπει να προσέχεις και λογω εγκυμοσύνης !!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Roses! είπε:

Καλημέρα και από εδώ!! Είμαι ανάμεσα σε μανούλες Φεβρουαρίου -Μαρτιου! Έχω Πητ 9/3 αν και δεν νομίζω ότι θα φτάσω μέχρι τον Μάρτιο...αν μπω στον μήνα μου θα είμαι παάαρα πολύ ευχαριστημένη! 

Είμαι ξάπλα από την 16η εβδομάδα...έκανα έκτακτα περιδεση στην 25η και πραγματικά νιώθω πως δεν περνάνε οι μέρες.... περιμένω πως και πως να μπω στον 7ο σε μια εβδομάδα δηλαδή να νιώσω λίγο πως έχω ξεπεράσει το κίνδυνο...Ειδικά το βράδυ με πιάνει ένα είδος κατάθλιψης μπορώ να πω...Σας διαβάζω όλες και εύχομαι να έχουμε στην αγκαλίτσα μας τελειομηνα και γερά μωράκια!!

κ εγω ετσι ειμαι αναμεσα Σε μανουλες Φεβρουαριου -Μαρτιου εχω Πητ 1-3 αλλα Επειδή ειναι δευτερη εγκυμοσύνη λεω μηπως γεννησω νωρίτερα.Σε καταλαβαίνω απολυτα ..εμεινα κ εγω πολυ ξάπλα κ με ενα μικρουλι ακομα.Ειναι πολυ δυσκολο! εισαι πολυ δυνατή κ εγω σε θαυμαζω κ εσενα κ όσες περνατε δυσκολα.Ειναι λογικο να πεφτει η ψυχολογια σου .Το παθαινω κ εγω πολυ έντονα το βραδυ.Ας κανουμε υπομονή.Αξιζουν οι ψυχουλες μας.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!! Μόλις γύρισα από τον γιατρό...όλα μια χαρά...ο μπέμπης 1850γρ. και είμαι 31 εβδομάδων ακριβώς!!! Έκανα και καρδιοτοκογράφημα σήμερα πρώτη φορά και μου είπε θα κάνουμε σε κάθε επίσκεψη πλέον...τώρα σε 15 μέρες πάλι!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...