Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , Amalia! είπε:

Με το καλό κοπέλα μου!!! Να σκέφτεσαι ότι σήμερα θα γνωρίσεις το μπεμπακι σου!!! Το 3ο μπεμπακι της ομάδας έρχεται!!!

Αχ απίστευτο ρε κορίτσια......

Πώς πέρασαν έτσι οι μήνες....;;;;

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Jiji είπε:

καλημέρα κορίτσια,εγώ συσπάσεις δεν ένιωσα πότε μέχρι στιγμής...η μπέμπα είναι αρκετά δραστήρια...σήμερα είναι η μεγάλη μέρα,το έχω αποδεχτεί κάπως κ προσπαθώ να είμαι ήρεμη.. τώρα ετοιμάζω τα τελευταία και φεύγουμε για νοσοκομείο...

Με το καλό γλυκιά μου!! Περιμένουμε νέα σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiridoulaK είπε:

Αχ απίστευτο ρε κορίτσια......

Πώς πέρασαν έτσι οι μήνες....;;;;

Πέρασαν ναι και ήρθε η σειρά μας! Σε λίγο καιρό θα τα λέμε μέρα νύχτα αφού τα μπεμπακια μας θα μας ξενυχτάνε! 

Για μετά τον τοκετό τι κρεμα έχεις πάρει κορίτσι μου για την κοιλιά?? Εγώ πηρα της frezyderm αλλά φοβάμαι μήπως αυτή μυρίζει έντονα. Δε θα ενοχλεί το μωρό? Επειδή λένε να μην φοράμε βαριά αρώματα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα! Κ εγω δεν καταλαβαινω να κανω συσπασεις (πως ειναι; Τις καταλαβαινεις οταν κανεις;) ειμαι 36 κ 3 σημερα, την Πεμπτη παω στον γιατρο να δουμε τι θα μου πει..ο μπεμπης κινειται αρκετα…κανει η κοιλια μου αυτα τα καρουμπαλα..χαχαχ

@Jiji με το καλο!! Ολα να πανε τελεια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , N.Angel είπε:

Καλησπερα κ απο μενα! Κ εγω δεν καταλαβαινω να κανω συσπασεις (πως ειναι; Τις καταλαβαινεις οταν κανεις;) ειμαι 36 κ 3 σημερα, την Πεμπτη παω στον γιατρο να δουμε τι θα μου πει..ο μπεμπης κινειται αρκετα…κανει η κοιλια μου αυτα τα καρουμπαλα..χαχαχ

@Jiji με το καλο!! Ολα να πανε τελεια!

Οι συσπάσεις είναι σαν σφίξιμο στην κοιλιά.. σαν να σε σφίγγει μια ζώνη. Εγώ έτσι τις νιώθω, φυσικά σκληραίνει η κοιλιά αρκετά εκείνη τη στιγμή.. πετρωνει που λένε και ειναι σε όλη την κοιλιά η αίσθηση.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτήσω κατι...

Εχει κάποιες μέρες που εχω καποια ενόχληση στο ισχύο γοφό (σε καποιο συγκεκριμενο σημείο)ειδικα οταν κουραστώ και παω να περπατήσω ή να αλλάξω θεση. Εχετε κατι παρόμοιο;

Δεν ειχα ποτε θέμα.. ισως επειδή αυξάνετε το βάρος;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Amalia! είπε:

Πέρασαν ναι και ήρθε η σειρά μας! Σε λίγο καιρό θα τα λέμε μέρα νύχτα αφού τα μπεμπακια μας θα μας ξενυχτάνε! 

Για μετά τον τοκετό τι κρεμα έχεις πάρει κορίτσι μου για την κοιλιά?? Εγώ πηρα της frezyderm αλλά φοβάμαι μήπως αυτή μυρίζει έντονα. Δε θα ενοχλεί το μωρό? Επειδή λένε να μην φοράμε βαριά αρώματα. 

Την ίδια με σένα πήρα Αμαλία μου. Είναι η καλύτερη σε αποτελέσματα λένε οι περισσότερες και μου τη πρότεινε και ο γιατρός μου. Μυρίζει όντως κι αυτή όπως αυτή που βάζω τώρα της φρεζυντερμ για τη πρόληψη των ραγαδων 

πρίν από 11 λεπτά , Laura♡ είπε:

Να ρωτήσω κατι...

Εχει κάποιες μέρες που εχω καποια ενόχληση στο ισχύο γοφό (σε καποιο συγκεκριμενο σημείο)ειδικα οταν κουραστώ και παω να περπατήσω ή να αλλάξω θεση. Εχετε κατι παρόμοιο;

Δεν ειχα ποτε θέμα.. ισως επειδή αυξάνετε το βάρος;

Εννοείται ότι το έχω αυτό. Από τα τέλη του 7ου..... Θα περάσει μόλις γεννήσουμε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Την ίδια με σένα πήρα Αμαλία μου. Είναι η καλύτερη σε αποτελέσματα λένε οι περισσότερες και μου τη πρότεινε και ο γιατρός μου. Μυρίζει όντως κι αυτή όπως αυτή που βάζω τώρα της φρεζυντερμ για τη πρόληψη των ραγαδων 

Εννοείται ότι το έχω αυτό. Από τα τέλη του 7ου..... Θα περάσει μόλις γεννήσουμε 

Σπυριδούλα μου ποια ειναι η αίσθηση που εχεις; πονος με τις κινήσεις; με το περπάτημα;οταν κουραστείς;

Σε εμενα αρχισε μετα απο καποιες παρα πολυ κουραστικές μέρες και τωρα το εχω καθε μερα μονο απο την μια πλευρα και ειδικα εαν κουραστώ γινετε ανυποφορο ειδικα στο περπάτημα. Δεν βοηθάνε και οι σκαλες στο σπιτι που αναγκαστικα τις ανεβοκατεβαίνω 100 φορες.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Laura♡ είπε:

Σπυριδούλα μου ποια ειναι η αίσθηση που εχεις; πονος με τις κινήσεις; με το περπάτημα;οταν κουραστείς;

Σε εμενα αρχισε μετα απο καποιες παρα πολυ κουραστικές μέρες και τωρα το εχω καθε μερα μονο απο την μια πλευρα και ειδικα εαν κουραστώ γινετε ανυποφορο ειδικα στο περπάτημα. Δεν βοηθάνε και οι σκαλες στο σπιτι που αναγκαστικα τις ανεβοκατεβαίνω 100 φορες.. 

Εμένα με πονάνε αρκετά τα ισχυα μου όταν είμαι ξαπλωμένη είτε από δεξιά είτε από αριστερά.... Στο περπάτημα δεν με πονάνε. Δεν περπατάω και ιδιαίτερα είναι η αλήθεια αλλά δε κάθομαι γενικώς στον ποπό μου γιατί όλο με κάτι ασχολούμαι. Είναι φυσιολογικό πάντως λόγω αύξησης βάρους της κοιλιάς μας ρε συ..... Δυστυχώς υποχωρεί μόνο μετά τη γέννα από ότι ξέρω.... Κι εγώ σκάλες έχω σπίτι και κου βγαίνει εύκολα η γλώσσα πλέον με το ανέβα κατέβα....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, SpiridoulaK said:

Την ίδια με σένα πήρα Αμαλία μου. Είναι η καλύτερη σε αποτελέσματα λένε οι περισσότερες και μου τη πρότεινε και ο γιατρός μου. Μυρίζει όντως κι αυτή όπως αυτή που βάζω τώρα της φρεζυντερμ για τη πρόληψη των ραγαδων 

Εννοείται ότι το έχω αυτό. Από τα τέλη του 7ου..... Θα περάσει μόλις γεννήσουμε 

Κοριτσια πηρατε αλλη κρεμα για μετα την γεννα; Ειναι ειδικη για την χαλαρωση κλπ;εγω δεν πηρα τπτ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , N.Angel είπε:

Κοριτσια πηρατε αλλη κρεμα για μετα την γεννα; Ειναι ειδικη για την χαλαρωση κλπ;εγω δεν πηρα τπτ..

Ναι εγώ πήρα αυτήν: Frezyderm Reconstria Cream Αναπλαστική Κρέμα Για Ραγάδες 75ml

Και μια της νιβεα σύσφιξης....

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, κορίτσια.Πριν λίγο γυρίσαμε από τον γιατρό.2360 η μπέμπα και 2200 ο μπέμπης.Ο μπέμπης είναι δύο φορές τυλιγμένος με τον ομφάλιο λώρο αλλά δεν τον ανησυχεί καθόλου.Απλα θα κάνω δυο φορές nstress αυτή τη βδομάδα.Την άλλη Κυριακή θα ξαναέρθω Αθήνα για να γεννήσω στις 2 Φλεβάρη αν όλα είναι εντάξει.Θα είμαι 36 και 6 ..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Laura♡ είπε:

Να ρωτήσω κατι...

Εχει κάποιες μέρες που εχω καποια ενόχληση στο ισχύο γοφό (σε καποιο συγκεκριμενο σημείο)ειδικα οταν κουραστώ και παω να περπατήσω ή να αλλάξω θεση. Εχετε κατι παρόμοιο;

Δεν ειχα ποτε θέμα.. ισως επειδή αυξάνετε το βάρος;

Και εγω πονάω στο γοφό όταν είμαι ξαπλωμένη κ ειδικά την νύχτα πολλές φορές δεν μπορω να κουνηθώ από το πόνο μουδιαζω κ καπάκι παθαίνω κ κράμπα.

Κρέμα για μετά δεν έχω πάρει ακόμα αλλά σκοπεύω να πάρω την frezyderm reform abdomen care.

1 hour ago, Marla@ είπε:

Γειά σας, κορίτσια.Πριν λίγο γυρίσαμε από τον γιατρό.2360 η μπέμπα και 2200 ο μπέμπης.Ο μπέμπης είναι δύο φορές τυλιγμένος με τον ομφάλιο λώρο αλλά δεν τον ανησυχεί καθόλου.Απλα θα κάνω δυο φορές nstress αυτή τη βδομάδα.Την άλλη Κυριακή θα ξαναέρθω Αθήνα για να γεννήσω στις 2 Φλεβάρη αν όλα είναι εντάξει.Θα είμαι 36 και 6 ..

τέλεια τα μωράκια σου!!που θα γεννήσεις?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marla@ είπε:

Γειά σας, κορίτσια.Πριν λίγο γυρίσαμε από τον γιατρό.2360 η μπέμπα και 2200 ο μπέμπης.Ο μπέμπης είναι δύο φορές τυλιγμένος με τον ομφάλιο λώρο αλλά δεν τον ανησυχεί καθόλου.Απλα θα κάνω δυο φορές nstress αυτή τη βδομάδα.Την άλλη Κυριακή θα ξαναέρθω Αθήνα για να γεννήσω στις 2 Φλεβάρη αν όλα είναι εντάξει.Θα είμαι 36 και 6 ..

Nstress τι εννοείς?? Που το κάνεις.. στο γιατρό σου Αθήνα??

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , geozak είπε:

Nstress τι εννοείς?? Που το κάνεις.. στο γιατρό σου Αθήνα??

 

Non stress test είναι το καρδιοτοκογραφήμα 

2 ώρες πρίν, Laura♡ είπε:

Να ρωτήσω κατι...

Εχει κάποιες μέρες που εχω καποια ενόχληση στο ισχύο γοφό (σε καποιο συγκεκριμενο σημείο)ειδικα οταν κουραστώ και παω να περπατήσω ή να αλλάξω θεση. Εχετε κατι παρόμοιο;

Δεν ειχα ποτε θέμα.. ισως επειδή αυξάνετε το βάρος;

Το είχα κι εγώ αυτό πριν 2 εβδομαδες.. δεν μπορούσα να περπατήσω καθόλου! Μου κράτησε για μια εβδομάδα σχεδόν, αλλά τώρα είμαι περδίκι.. δεν πονάω καθόλου! Πιθανολογώ πως ήταν κάποιο νεύρο, γιατί με είχε πιάσει μετά από μια γρήγορη κίνηση που είχα κάνει για να σηκωθώ από τον καναπέ, γιατί εκείνη τη στιγμή ένιωσα τον πόνο πρώτη φορά. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...