Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Laura♡ είπε:

@Jiji Na σας ζήσει!!! Οτι καλύτερο ευχομαι στην μικρή σας! Να μεγαλώσει όμορφα να ειναι χαρούμενη και ευτυχισμένη για μια ζωή!

Καλή αννάρωση απο την καισαρική. Σε νιώθω!!

 

 

Κορίτσια σήμερα ένιωσα παρα πολλες συσπάσεις. Δεν ξερω προβληματίστηκα! Εκει που αν ενιωθα μια στο τοσο και οχι με συχνοτητα σήμερα εσπασα καθε ρεκορ!

Δευτέρα εχω γιατρο...εύχομαι να μην ειναι κατι γιατι ακόμα δεν εχω μπει στον μήνα μου....

Κι εγώ ένιωθα πολλές χθες και σήμερα.. βασικά νιώθω ότι το μωρό πιέζει πολύ και μερικές φορές μπερδεύομαι δεν ξέρω αν είναι το μωρό ή σύσπαση. Συν με έχει πιάσει από το βράδυ ένας πονος στο έντερο αριστερά κάτω από τα πλευρά. Αλλά οι συσπάσεις δε με πονάνε καθόλου. Εσύ πονάς?? Νομίζω όσο δεν πονάμε ειναι οκ.. Δεν έκατσα να μετρήσω λεπτά χθες γιατί δεν ήθελα να αγχωθω περισσότερο. (Εάν αγχώνομαι κάνω πιο πολλές, οπότε προσπάθησα να ηρεμησω). 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 57 λεπτά , Amalia! είπε:

Κι εγώ ένιωθα πολλές χθες και σήμερα.. βασικά νιώθω ότι το μωρό πιέζει πολύ και μερικές φορές μπερδεύομαι δεν ξέρω αν είναι το μωρό ή σύσπαση. Συν με έχει πιάσει από το βράδυ ένας πονος στο έντερο αριστερά κάτω από τα πλευρά. Αλλά οι συσπάσεις δε με πονάνε καθόλου. Εσύ πονάς?? Νομίζω όσο δεν πονάμε ειναι οκ.. Δεν έκατσα να μετρήσω λεπτά χθες γιατί δεν ήθελα να αγχωθω περισσότερο. (Εάν αγχώνομαι κάνω πιο πολλές, οπότε προσπάθησα να ηρεμησω). 

Oxi δεν πονούσα. Ειχα ομως ενόχληση πίεση και κάποιες φορες λίγη δυσφορία !

Το μωρο το νιώθω και εγώ να πιέζει παντου!!

Εγω δεν ειχα θεμα με το εντερο σήμερα, ξαφνικα ξεκινησαν..

εχω ακούσει ομως πως εαν υπαρχει θεμα με το έντερο συχνα μπερδεύετε με σύσπαση....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά κοριτσια ότι να ναι! σας μπέρδεψα όλες άθελά μου! χθες όταν γεννήθηκε η μπέμπα μπερδεύτηκα νέα κ μας είπανε 1400 αντί για 1945 που γεννήθηκε εν τέλη και το μάθαμε σήμερα! τζάμπα τόσο άγχος...βέβαια ακόμα έχω άγχος γιατί είναι πολύ μικροσκοπική αλαλ άλλο 2 κιλά σχεδόν κ άλλο 1μιση...κ κοντεύω να τρελαθώ λέω τόση απόκλιση πια!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Jiji είπε:

Καλά κοριτσια ότι να ναι! σας μπέρδεψα όλες άθελά μου! χθες όταν γεννήθηκε η μπέμπα μπερδεύτηκα νέα κ μας είπανε 1400 αντί για 1945 που γεννήθηκε εν τέλη και το μάθαμε σήμερα! τζάμπα τόσο άγχος...βέβαια ακόμα έχω άγχος γιατί είναι πολύ μικροσκοπική αλαλ άλλο 2 κιλά σχεδόν κ άλλο 1μιση...κ κοντεύω να τρελαθώ λέω τόση απόκλιση πια!

Κορίτσι μου σε ποια εβδομάδα γεννήσες θύμισε μας;;; 

4 ώρες πρίν, geozak είπε:

@SpiridoulaKειμαι από εξωσωματική κ η κύηση αυτή είναι πολύτιμη...είναι η 6η εγκυμοσύνη μου..συν ότι ο μπέμπης είναι μεγάλος... οπότε ο γιατρός στην Αθήνα δεν ρισκάρει φυσιολογικό τοκετό.. δεν θέλει να ταλαιπωρηθει... Την άλλη Δευτέρα που θα πάω στη γιατρό μου εδώ επαρχία θα δούμε πως είναι τα πράγματα διότι μου είπε ο γυναικολόγος της Αθήνας ότι μηχάνημα με μηχάνημα διαφέρει κ ίσως δεν είναι τόσο μεγάλος όσος φάνηκε στην Αθήνα.

Η 6η σου εγκυμοσύνη ε; Κατάλαβα κορίτσι μου.... Εννοείται ότι σε αυτή τη περίπτωση δεν το συζητάμε....τώρα πόσων εβδομάδων είσαι;

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Jiji said:

γειά σας κορίτσια!!! συγνώμη αλλά άργησα λίγο να συνέλθω! λοιπόν τα νέα μας! γέννησα μια μπουμπού χθες με έκτακτη καισαρική η οποία μας ξεγέλασε όλους κ βγήκε 1400 γραμμάρια αντί για 2 λαό κάτι που τη μετραγαμε στους υπερηχους..ευτυχώς δηλαδή που την πήρανε γιατί δε μεγάλωνε σωστά στην κοιλια κ θα είχαμε αλλά...ήρθα χθες να με βάλουν για τεχνητους κ εκεί που περίμενα έπαθα αιμορραγία στα καλά καθούμενα από ένα αγγείο μου που έσπασε από κάτω και με βάλανε σε κλάσματα δευτερόλεπτο για καισαρική...ούτε που κατάλαβα πότε έγιναν όλα...ευτυχώς η μπέμπα μου είναι καλά,αν και στη θερμοκοιτίδα μέχρι να πάρει λίγο ακόμα βάρος...πηγαίνω κ τη θηλάζω κ πιάνει τη θηλή τελεια...έχω αρκετούς πόνους σήμερα που πέρασε η επισκληρηδιος όμως προσπαθώ να αντέξω...έχω πάρει πολλά παυσίπονα βέβαια!δεν ξέρω ακόμα πότε θα βγούμε..

ελπίζω να είστε όλες καλά!

Συγχαρητηρια!! Τι ευτυχια!! Να χαιρεσαι την μπεμπουλα σου! Ευτυχως που εγινε ετσι κ ολα πηγαν καλα…γρηγορη αναρρωση κ για σενα ευχομαστε! 

Μου κανει εντυπωση ομως τοσο λαθος ν κανουν στους υπερηχους;; Σημασια εχει που ολα πηγαν καλα!!

7 minutes ago, N.Angel said:

Συγχαρητηρια!! Τι ευτυχια!! Να χαιρεσαι την μπεμπουλα σου! Ευτυχως που εγινε ετσι κ ολα πηγαν καλα…γρηγορη αναρρωση κ για σενα ευχομαστε! 

Μου κανει εντυπωση ομως τοσο λαθος ν κανουν στους υπερηχους;; Σημασια εχει που ολα πηγαν καλα!!

Μετα διαβασα το νεο βαρος! Τελεια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσι μου σε ποια εβδομάδα γεννήσες θύμισε μας;;; 

Η 6η σου εγκυμοσύνη ε; Κατάλαβα κορίτσι μου.... Εννοείται ότι σε αυτή τη περίπτωση δεν το συζητάμε....τώρα πόσων εβδομάδων είσαι;

Στην 34 εβδομάδα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσι μου σε ποια εβδομάδα γεννήσες θύμισε μας;;; 

Η 6η σου εγκυμοσύνη ε; Κατάλαβα κορίτσι μου.... Εννοείται ότι σε αυτή τη περίπτωση δεν το συζητάμε....τώρα πόσων εβδομάδων είσαι;

37 και 4 γέννησα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Πώς είσαι;;;

γειά σας κορίτσια! είμαι πολύ καλύτερα, σηκώθηκα από χθες,σήμερα μου βγάλανε κ τον καθετήρα κ δεν πονάω τόσο.. το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να πάω τουαλέτα για κακά για να επανέλθουν όλα στη θέση τους όμως δεν τα κατάφερα ακόμα.. νοιώθω περίεργα δεν μπορώ να πιέσω ως συνήθως.. ελπίζω να μου έρθει σύντομα γιατί θα σκάσω! Η μπέμπα πάει καλά άρχισα να βγάζω και περισσότερο γάλα όμως μαθαίνει ακόμα δεν κρατάει καλά τη θηλή.. της δίνουμε κ με τη σύριγγα! σε λίγες μέρες ελπίζω να βγει από τη θερμοκοιτίδα! εσείς πως τα πατε κορίτσια μου?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jiji είπε:

γειά σας κορίτσια! είμαι πολύ καλύτερα, σηκώθηκα από χθες,σήμερα μου βγάλανε κ τον καθετήρα κ δεν πονάω τόσο.. το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να πάω τουαλέτα για κακά για να επανέλθουν όλα στη θέση τους όμως δεν τα κατάφερα ακόμα.. νοιώθω περίεργα δεν μπορώ να πιέσω ως συνήθως.. ελπίζω να μου έρθει σύντομα γιατί θα σκάσω! Η μπέμπα πάει καλά άρχισα να βγάζω και περισσότερο γάλα όμως μαθαίνει ακόμα δεν κρατάει καλά τη θηλή.. της δίνουμε κ με τη σύριγγα! σε λίγες μέρες ελπίζω να βγει από τη θερμοκοιτίδα! εσείς πως τα πατε κορίτσια μου?

Χαίρομαι που είστε καλύτερα μαμά και κόρη!!! Να περπατάς όσο μπορείς, βοηθάει να κινητοποιηθεί το έντερο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Jiji είπε:

γειά σας κορίτσια! είμαι πολύ καλύτερα, σηκώθηκα από χθες,σήμερα μου βγάλανε κ τον καθετήρα κ δεν πονάω τόσο.. το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να πάω τουαλέτα για κακά για να επανέλθουν όλα στη θέση τους όμως δεν τα κατάφερα ακόμα.. νοιώθω περίεργα δεν μπορώ να πιέσω ως συνήθως.. ελπίζω να μου έρθει σύντομα γιατί θα σκάσω! Η μπέμπα πάει καλά άρχισα να βγάζω και περισσότερο γάλα όμως μαθαίνει ακόμα δεν κρατάει καλά τη θηλή.. της δίνουμε κ με τη σύριγγα! σε λίγες μέρες ελπίζω να βγει από τη θερμοκοιτίδα! εσείς πως τα πατε κορίτσια μου?

Υπομονή κορίτσι μου. Θα τα περάσουμε όλες αυτά τα μετεγχειρητικά συμπτώματα.... Το καλό είναι ότι δε πονάς.... Γενικά πόσες ημέρες κρατάει ο πόνος; 

Δεν θα σου δώσουν κάτι για την δυσκοιλιότητα;; Η μπέμπα σου είναι μια χαρά ε;;; Α σε πονάνε οι θηλές σου όταν θηλάζεις;

Συγγνώμη για τις τόσες ερωτήσεις αλλά κοντεύω κι εγώ όπως όλες οπότε....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiridoulaK είπε:

Υπομονή κορίτσι μου. Θα τα περάσουμε όλες αυτά τα μετεγχειρητικά συμπτώματα.... Το καλό είναι ότι δε πονάς.... Γενικά πόσες ημέρες κρατάει ο πόνος; 

Δεν θα σου δώσουν κάτι για την δυσκοιλιότητα;; Η μπέμπα σου είναι μια χαρά ε;;; Α σε πονάνε οι θηλές σου όταν θηλάζεις;

Συγγνώμη για τις τόσες ερωτήσεις αλλά κοντεύω κι εγώ όπως όλες οπότε....

Εμένα πάντως οι θηλες με πονάνε πριν θηλασω!!! Όταν θηλασω τι θα γίνει??? Δεν ξέρω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Amalia! είπε:

Εμένα πάντως οι θηλες με πονάνε πριν θηλασω!!! Όταν θηλασω τι θα γίνει??? Δεν ξέρω! 

Χμμμ...φυσιολογικο είναι αφού ετοιμάζεται το στήθος για τον θηλασμό...εγω πάντως δεν έχω ενόχληση στο στήθος καμία έως τώρα...

Αμαλία μου εσύ πόσων εβδομάδων είσαι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Χμμμ...φυσιολογικο είναι αφού ετοιμάζεται το στήθος για τον θηλασμό...εγω πάντως δεν έχω ενόχληση στο στήθος καμία έως τώρα...

Αμαλία μου εσύ πόσων εβδομάδων είσαι;

2 ημέρες μπροστά από σένα είμαι! Τυχερή που δεν έχεις τίποτα ακόμα με το στήθος! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Amalia! είπε:

2 ημέρες μπροστά από σένα είμαι! Τυχερή που δεν έχεις τίποτα ακόμα με το στήθος! 

36+3 σήμερα εγώ.. ευτυχώς περνάνε οι μέρες ώστε να έρθει η Τετάρτη. Θα σκάσω από το άγχος μου να δω τι θα κάνουμε.... Και τι γίνεται με το αμνιακό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...