Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 hours ago, Maroxmarox said:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα η γιατρός μου έδωσε τρία χάπια ημερησίως δηλαδή 600mg σύνολο φολικο οξυ και βιταμίνη d στην οποια παρουσίασα ανεπάρκεια μ έδωσε 4000 αρχικά κ μετά 2.000… βοήθησε η όχι δεν το γνωρίζω ακόμα κοπελα Μου … πάντως  η coq10 με πάχυνε ρε γαμωτο …

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 40 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Εσύ που έχεις ζήσει άλλες δύο φορές στο παρελθόν τον τοκετό,τι θα συμβούλευες εμάς τις άπειρες σχετικά με τη γέννα; Έχω πολύ άγχος και φόβο.... γενικά πιστεύω ότι όσες φορές και να γεννήσει μια γυναίκα θα έχει άγχος γιατί η καθεμία φορά είναι διαφορετική από την άλλη,αλλά όταν έχεις εμπειρία ίσως είναι πιο εύκολο να διαχειριστείς τη κατάσταση και τα συναισθήματα γενικότερα.....κάθε βράδυ σκέφτομαι τη γέννα και δε μπορώ να κοιμηθώ......  Είμαι σίγουρη ότι με νιώθουν πολλές κοπέλες...

Σε νιώθω κι εγώ! Είναι αυτός ο φόβος για το άγνωστο! Για αυτούς τους πόνους που λένε.. Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι, αλλά έχω τις συσπάσεις να μου το υπενθυμίζουν! 

Πάντως κορίτσια οι περισσότερες δεν έχετε συσπάσεις.. η κάθε εγκυμοσύνη είναι τόσο διαφορετική..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Που είστε βρε κορίτσια?? Μόνο εγώ μένω αϋπνη??!! 

Καλημέραααα.... Κι εγώ ήμουν....

Ξύπνησα γύρω στις 04:00 από πολύ έντονους πόνους στη μήτρα. Μόλις άλλαξα όμως πλευρό έφυγαν οι πόνοι....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγω ετοιμαζομαι να πάω γιατρό για καρδιοτοκογραφο.Δυο μέρες τώρα μάλλον κάνω συσπάσεις γιατί νιώθω την κοιλιά μ να πετρώνει όλη αρκετες φορες μέσα στην μέρα κ έχω ελαφριά πονάκια κ μια πίεση χαμηλά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Efaki είπε:

Καλημέρα εγω ετοιμαζομαι να πάω γιατρό για καρδιοτοκογραφο.Δυο μέρες τώρα μάλλον κάνω συσπάσεις γιατί νιώθω την κοιλιά μ να πετρώνει όλη αρκετες φορες μέσα στην μέρα κ έχω ελαφριά πονάκια κ μια πίεση χαμηλά.

Καλημέρα κορίτσι! Στείλε να μας πεις τα νέα σου!!! Καταλαβαίνεις πολλές συσπάσεις? Πονάς ή χωρίς πόνο?

Κορίτσια όσες έχετε συσπάσεις το μωρό το νιωθετε το ίδιο δραστηριο? Νομίζω χθες το βράδυ που είχα τις συσπάσεις δεν μου έκανε τόσες πολλές κινήσεις. Είναι φυσιολογικό αυτο? Θα παρατηρήσω και σήμερα τις κινήσεις του που δεν εχω συσπάσεις να δω τι θα κάνει.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επέστρεψα δεν μπόρεσαμε να κάνουμε καρδιοτοκογραφημα γιατί χάλασε το μηχάνημα….ίσως πάω πάλι αύριο η μεθαυριο.Με τις συσπάσεις άλλοτε έχω πονάκια περιόδου κ άλλοτε μόνο το πέτρωμα στην κοιλιά κ έχω παρατηρήσει ότι μετά το μωρό κινείται περισσότερο κ μετά από λίγο ηρεμεί.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Efaki είπε:

Επέστρεψα δεν μπόρεσαμε να κάνουμε καρδιοτοκογραφημα γιατί χάλασε το μηχάνημα….ίσως πάω πάλι αύριο η μεθαυριο.Με τις συσπάσεις άλλοτε έχω πονάκια περιόδου κ άλλοτε μόνο το πέτρωμα στην κοιλιά κ έχω παρατηρήσει ότι μετά το μωρό κινείται περισσότερο κ μετά από λίγο ηρεμεί.

Τι σου είπε ο γιατρός για τις συσπάσεις?? Είναι φυσιολογικές?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Efaki είπε:

Μου είπε ότι είναι φυσιολογικές κ αναμενόμενες από την στιγμή που μπήκα στο μήνα μου.Θα τα χω αυτά μου είπε από δω και περα προετοιμάζεται το σωμα.

Κι εμένα τα ίδια μου λέει..  υπομονή λοιπόν! Το μαγνήσιο το σταμάτησες?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πω πω κορίτσια τι μαρτυρική νύχτα... 

Δεν μπορώ να κλείσω μάτι... Συχνοουρια φουλ, συσπάσεις συνέχεια πετρώματα και ο μπεμπης να κάνει πάρτυ μέσα να με κλωτσάει πάνω στο στομάχι ... 

Αντε μετά να κοιμηθείς... 

Όταν ξαπλώνω αρχίζουν όλα... Τωρα κάθομαι στο κρεβάτι καθιστή κ κάπως νιώθω καλά... 

Παντως καμία σχέση οι συσπάσεις που έχω τώρα με τις συσπάσεις που είχα στον 4ο μήνα... 

Φως φανάρι ότι προετοιμάζουν την μήτρα για την μεγάλη έξοδο... 

Θα δω καμία επανάληψη στην tv... Μπας κ νυσταξω... 😷

 

 

span widget

On 23/1/2023 at 11:39 ΜΜ, Amalia! είπε:

Μέχρι στιγμής εγώ έχω αρκετές συσπάσεις αλλά χωρίς πόνο. Μόνο νιώθω αυτό το πέτρωμα και το τεντωμα στην κοιλιά το οποίο είναι ενοχλητικό. Βοηθεια έχω μόνο από τον σύζυγο, γιατί κι εγώ δεν κάνω δουλειες λόγω τραχήλου. Αφού φτάσαμε μέχρι εδώ καλά είμαστε! 

Το ραμμα πότε θα το βγάλεις? Όταν μπεις στην 37η?

Το ραμμα θα το κρατήσουμε μέχρι την μέρα που θα δώσω ραντεβού να γεννήσω με καισαρική 38η ... 

Δε με περνει να το βγάλω πιο νωρίς αφού πάω με καισαρική... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Penny__ είπε:

Πω πω κορίτσια τι μαρτυρική νύχτα... 

Δεν μπορώ να κλείσω μάτι... Συχνοουρια φουλ, συσπάσεις συνέχεια πετρώματα και ο μπεμπης να κάνει πάρτυ μέσα να με κλωτσάει πάνω στο στομάχι ... 

Αντε μετά να κοιμηθείς... 

Όταν ξαπλώνω αρχίζουν όλα... Τωρα κάθομαι στο κρεβάτι καθιστή κ κάπως νιώθω καλά... 

Παντως καμία σχέση οι συσπάσεις που έχω τώρα με τις συσπάσεις που είχα στον 4ο μήνα... 

Φως φανάρι ότι προετοιμάζουν την μήτρα για την μεγάλη έξοδο... 

Θα δω καμία επανάληψη στην tv... Μπας κ νυσταξω... 😷

 

 

span widget

Το ραμμα θα το κρατήσουμε μέχρι την μέρα που θα δώσω ραντεβού να γεννήσω με καισαρική 38η ... 

Δε με περνει να το βγάλω πιο νωρίς αφού πάω με καισαρική... 

Καλημέρα..... Κι εγώ τα ίδια. Αύριο μπαίνω στη 37η εβδομάδα.

έχω συχνά πονακια τύπου περιόδου... Άλλες φορές πολύ έντονα άλλες φορές ήπια...

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Penny__ είπε:

Πω πω κορίτσια τι μαρτυρική νύχτα... 

Δεν μπορώ να κλείσω μάτι... Συχνοουρια φουλ, συσπάσεις συνέχεια πετρώματα και ο μπεμπης να κάνει πάρτυ μέσα να με κλωτσάει πάνω στο στομάχι ... 

Αντε μετά να κοιμηθείς... 

Όταν ξαπλώνω αρχίζουν όλα... Τωρα κάθομαι στο κρεβάτι καθιστή κ κάπως νιώθω καλά... 

Παντως καμία σχέση οι συσπάσεις που έχω τώρα με τις συσπάσεις που είχα στον 4ο μήνα... 

Φως φανάρι ότι προετοιμάζουν την μήτρα για την μεγάλη έξοδο... 

Θα δω καμία επανάληψη στην tv... Μπας κ νυσταξω... 😷

 

 

span widget

Το ραμμα θα το κρατήσουμε μέχρι την μέρα που θα δώσω ραντεβού να γεννήσω με καισαρική 38η ... 

Δε με περνει να το βγάλω πιο νωρίς αφού πάω με καισαρική... 

Πόσο σε καταλαβαίνω!!! Κι εγω ετσι καθιστή την βγάζω οποτε έχω πολλές συσπάσεις! Όταν ξαπλωνω δε βολεύομαι πουθενά!!! 

Έχεις πει στο γιατρό ότι έχεις τόσες πολλές συσπάσεις? Το μαγνήσιο το συνεχίζεις αφού πάτε με καισαρική?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι σας έχουν συμβουλεύσει ο παιδίατρος και ο γυναικολόγος για το αντιγριπικο εμβόλιο και του εμβολίο του κοκκύτη; 

Εγώ σήμερα θα κάνω του κοκκύτη και έχω ήδη κάνει το αντιγριπικο.

Είναι πολύ σημαντικό να γίνουν λένε γτ περνάνε αντισώματα στο μωρό. Εκανε και ο άντρας μου το αντιγριπικο σήμερα το πρωί. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...