Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Efaki είπε:

Καλημέρα!!της γρίπης το χω κάνει από τον Οκτώβρη που μας πέρασε για κοκκυτη δεν μου έχει αναφερει κάτι.

Καλησπέραα. Μια χαρά!!! Ότι σου πει ο γιατρός σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια τι σας έχουν συμβουλεύσει ο παιδίατρος και ο γυναικολόγος για το αντιγριπικο εμβόλιο και του εμβολίο του κοκκύτη; 

Εγώ σήμερα θα κάνω του κοκκύτη και έχω ήδη κάνει το αντιγριπικο.

Είναι πολύ σημαντικό να γίνουν λένε γτ περνάνε αντισώματα στο μωρό. Εκανε και ο άντρας μου το αντιγριπικο σήμερα το πρωί. 

Νομίζω πως είναι λίγο αργά τώρα που κάνεις του κοκκυτη. Τώρα στο είπε ο γιατρός? Δε θα προλάβουν να δημιουργηθούν αντισωματα και να περάσουν στο μωρό. Στην 30η γίνεται συνήθως. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Amalia! είπε:

Νομίζω πως είναι λίγο αργά τώρα που κάνεις του κοκκυτη. Τώρα στο είπε ο γιατρός? Δε θα προλάβουν να δημιουργηθούν αντισωματα και να περάσουν στο μωρό. Στην 30η γίνεται συνήθως. 

Μου είπε ότι είναι μια χαρά τώρα. Γενικότερα όμως σχετικά αργά μιλήσαμε για τα εμβόλια. Κάλλιο αργά παρά ποτέ βέβαια. Τα έκανα και τα δύο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Διαβασα τα νέα σας!!ολες στην αναμονή λοιπον!!

Εγω πηγα στον γιατρο...ολα καλα είπε..εκανα και κδτκ και μου ειπε οτι οι συσπασεις που υπάρχουν ειναι φυσιολογικές...

Το μωρο ηταν πολυ χαμηλα τοσο που δεν μπορεσε να παρει μετρηση βάρους μιας και η μετρηση στο κεφάλι δεν μπορούσε να γίνει. Ειπε βεβαια οτι δεν τον απασχολει που ειναι τοσο χαμηλα(θα μπορουσε να ηταν ετσι στην εβδομαδα που ειμαι ..) παρολο που πάμε για καισαρική. 

Εύχομαι να παμε προγραμματισμένα και να μην ερθει νωρίτερα.

@SpiridoulaK μεσα σε 2 εβδομάδες θα  αποκτήσεις αντισώματα. Οποτε εαν φθάσεις την 39η θα είσαι οκ.

Τωρα που πλησιαζουν οι μέρες αντι να ξεκουράζομαι κουράζομαι ακομα περισσότερο!!ειναι τοσα πολλα αυτα που πρεπει να γινουν...

Τα κορίτσια που γέννησαν πήγαν σπίτι τους;;πως ειναι τα πράγματα;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι νέα στην παρέα!! Ήθελα να μάθω αν υπάρχει καμία κοπέλα στις 34 περίπου εβδομάδες που παρακολουθείται στενά λόγω υπέρτασης και θα γεννήσει στο Ιασώ Αθήνα για να νιώσω λίγο relatable? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, όσες κάνετε καρδιοτοκογράφο,στο κάτω μέρος που αναφέρει τις συσπάσεις τι νούμερα λέει;;;;; Εμένα συνήθως είναι από 8 έως 14... Δεν ξέρω βέβαια τι σημαίνει αυτό...αλλά μάλλον λίγες....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Marilou7 είπε:

Κορίτσια, όσες κάνετε καρδιοτοκογράφο,στο κάτω μέρος που αναφέρει τις συσπάσεις τι νούμερα λέει;;;;; Εμένα συνήθως είναι από 8 έως 14... Δεν ξέρω βέβαια τι σημαίνει αυτό...αλλά μάλλον λίγες....

1 φορά έχω κάνει.. στο κάτω κάτω μέρος νομίζω έγραφε τις κινήσεις του μωρού.. δηλαδή πόσες φορές πάτησα το κουμπί 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Amalia! είπε:

1 φορά έχω κάνει.. στο κάτω κάτω μέρος νομίζω έγραφε τις κινήσεις του μωρού.. δηλαδή πόσες φορές πάτησα το κουμπί 

Εκεί στο μηχάνημα εννοώ...2 μετρήσεις δεν γράφει; Πάνω τους παλμούς και κάτω τις συσπάσεις...Τώρα δεν ξέρω, μπορεί να είναι άστοχη η ερώτησή μου και κάθε μηχάνημα να είναι διαφορετικό. 😳

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Marilou7 είπε:

Εκεί στο μηχάνημα εννοώ...2 μετρήσεις δεν γράφει; Πάνω τους παλμούς και κάτω τις συσπάσεις...Τώρα δεν ξέρω, μπορεί να είναι άστοχη η ερώτησή μου και κάθε μηχάνημα να είναι διαφορετικό. 😳

Εμένα έγραφε 3 μετρήσεις.. πάνω πάνω τους παλμούς του μωρού, από κάτω την ένταση των συσπασεων και κάτω κάτω τον αριθμό των κινήσεων του μωρού..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Μου είπε ότι είναι μια χαρά τώρα. Γενικότερα όμως σχετικά αργά μιλήσαμε για τα εμβόλια. Κάλλιο αργά παρά ποτέ βέβαια. Τα έκανα και τα δύο.

Κ εγώ πρόσφατα τα έκανα για να είναι κοντά στη γεννα ...στην 32 εβδομάδα..  κ τα δυο μαζί.....

2 ώρες πρίν, DINA86 είπε:

Καλησπέρα, είμαι νέα στην παρέα!! Ήθελα να μάθω αν υπάρχει καμία κοπέλα στις 34 περίπου εβδομάδες που παρακολουθείται στενά λόγω υπέρτασης και θα γεννήσει στο Ιασώ Αθήνα για να νιώσω λίγο relatable? 

Εγώ είμαι 34 αύριο κ θα γεννήσω Ιασώ αλλά χωρίς υπέρταση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια τι σας έχουν συμβουλεύσει ο παιδίατρος και ο γυναικολόγος για το αντιγριπικο εμβόλιο και του εμβολίο του κοκκύτη; 

Εγώ σήμερα θα κάνω του κοκκύτη και έχω ήδη κάνει το αντιγριπικο.

Είναι πολύ σημαντικό να γίνουν λένε γτ περνάνε αντισώματα στο μωρό. Εκανε και ο άντρας μου το αντιγριπικο σήμερα το πρωί. 

Κι εγώ τα έκανα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geozak είπε:

Κ εγώ πρόσφατα τα έκανα για να είναι κοντά στη γεννα ...στην 32 εβδομάδα..  κ τα δυο μαζί.....

Εγώ είμαι 34 αύριο κ θα γεννήσω Ιασώ αλλά χωρίς υπέρταση 

Και εγώ αύριο 34!! Πριν μια βδομάδα το βάρος εμβρύου ήταν 1950 γραμμάρια περίπου..λόγω υπέρτασης έχω άγχος μήπως σταματήσει η ανάπτυξη παίρνω  χάπια για πιεση Σαλοσπίρ  και κάνω ενέσεις ηπαρίνης.. εύχομαι με το καλό και σε εσένα!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, DINA86 είπε:

Και εγώ αύριο 34!! Πριν μια βδομάδα το βάρος εμβρύου ήταν 1950 γραμμάρια περίπου..λόγω υπέρτασης έχω άγχος μήπως σταματήσει η ανάπτυξη παίρνω  χάπια για πιεση Σαλοσπίρ  και κάνω ενέσεις ηπαρίνης.. εύχομαι με το καλό και σε εσένα!! 

Προληπτικά κ εγώ παίρνω σαλισπιρ κ αντιπηκτικες.... εμένα το θέμα είναι πως είναι πολύ μεγάλο.. την τρίτη θα πάω γιατρό παλι

πρίν από 7 λεπτά , geozak είπε:

Προληπτικά κ εγώ παίρνω σαλισπιρ κ αντιπηκτικες.... εμένα το θέμα είναι πως είναι πολύ μεγάλο.. την τρίτη θα πάω γιατρό πάλι.....με καισαρική θα πας?τι ξέρεις 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, geozak είπε:

Προληπτικά κ εγώ παίρνω σαλισπιρ κ αντιπηκτικες.... εμένα το θέμα είναι πως είναι πολύ μεγάλο.. την τρίτη θα πάω γιατρό παλι

 

Ναι με καισαρική όπως και το πρώτο.. εγώ Δευτέρα έχω ραντεβού και θα πάω με ένα σωρό εξετάσεις που με βάζει να κάνω σε εβδομαδιαία σχεδόν βάση όπως μέτρηση λευκώματος  ούρων 24 ωρου holter πίεσης και γενικές αίματος.. better safe than sorry 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...