Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

καλημέρα κορίτσια!!! εμείς είμαστε σπίτι από τη δευτερα κιολας! Η μικρούλα είναι πολύ ήσυχη! θηλάζω αλλά έχω δώσει και ξένο γιατί είναι μικρούλα κ θέλουμε να πάρει βάρος! τώρα είναι 2 κιλακια σχεδόν.. έχω καθημερινά τόσες πολλές απορίες...είμαι φοβισμένη! δεν κοιμάμαι τα ωράρια γιατί φοβάμαι μην γίνει κάτι κ δεν πάρω χαμπάρι!!! δεν χορταίνω να την κοιτάζω,οι ορμόνες κάνουν παρτυ κ κλαίω κάθε μέρα από ευτυχία! σας εύχομαι να κρατήσετε σύντομα τα μπεμπακια σας όλες αγκαλιά!!!

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια σήμερα 37 εβδομάδες.

Η μπέμπα 2930γρ .

Τη Δευτέρα 30/01 γεννάω με καισαρική γιατί δεν έχω αμνιακό υγρό. Θα είμαι 37+4. 

Το καρδιοτοκογραφημα είναι τέλειο όμως.

Θα πάω και αύριο στον γιατρό το πρωί και θα κανονίσω κάποιες λεπτομέρειες για τη κλινική. 

είμαι σοκαρισμένη.... αγχωμενη,έχω αγωνία και ανυπομονησία να γνωρίσω τη μπέμπα μου. Δε το πιστεύω ότι ήρθε η ώρα. 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια σήμερα 37 εβδομάδες.

Η μπέμπα 2930γρ .

Τη Δευτέρα 30/01 γεννάω με καισαρική γιατί δεν έχω αμνιακό υγρό. Θα είμαι 37+4. 

Το καρδιοτοκογραφημα είναι τέλειο όμως.

Θα πάω και αύριο στον γιατρό το πρωί και θα κανονίσω κάποιες λεπτομέρειες για τη κλινική. 

είμαι σοκαρισμένη.... αγχωμενη,έχω αγωνία και ανυπομονησία να γνωρίσω τη μπέμπα μου. Δε το πιστεύω ότι ήρθε η ώρα. 

Με το καλό κορίτσι μου! Έφτασε η μέρα και για σένα!

Εμένα οι συσπάσεις καλά κρατούν!! Αντε να δούμε πότε θα αποφασίσει να έρθει η μικρή μας!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 55 λεπτά , Jiji είπε:

με το καλό κορίτσια!!!!! 

Ευχαριστούμε!! Να μας λες την εμπειρία σου με το μωρό για να προετοιμαζομαστε! 

Τα υπόλοιπα κορίτσια που είστε?? Πείτε μας τα νέα σας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια σήμερα 37 εβδομάδες.

Η μπέμπα 2930γρ .

Τη Δευτέρα 30/01 γεννάω με καισαρική γιατί δεν έχω αμνιακό υγρό. Θα είμαι 37+4. 

Το καρδιοτοκογραφημα είναι τέλειο όμως.

Θα πάω και αύριο στον γιατρό το πρωί και θα κανονίσω κάποιες λεπτομέρειες για τη κλινική. 

είμαι σοκαρισμένη.... αγχωμενη,έχω αγωνία και ανυπομονησία να γνωρίσω τη μπέμπα μου. Δε το πιστεύω ότι ήρθε η ώρα. 

Με το καλό κορίτσι μ έφτασε η ώρα να γνωρίσεις το μωράκι σου!!!Με το καλό να πάνε όλα καλα σου ευχομαι!!!

Αχ εμενα κοριτσια η μόνη μ αγωνία είναι ο φλεβοκαθετηρας για τον ορο έχει κολλήσει το ρημάδι το μυαλό μ εκεί κ το φοβάμαι τόσο πολυ…το βράδυ είχα άυπνια γιατί σκεφτόμουν αυτό το πράγμα😔

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια σήμερα 37 εβδομάδες.

Η μπέμπα 2930γρ .

Τη Δευτέρα 30/01 γεννάω με καισαρική γιατί δεν έχω αμνιακό υγρό. Θα είμαι 37+4. 

Το καρδιοτοκογραφημα είναι τέλειο όμως.

Θα πάω και αύριο στον γιατρό το πρωί και θα κανονίσω κάποιες λεπτομέρειες για τη κλινική. 

είμαι σοκαρισμένη.... αγχωμενη,έχω αγωνία και ανυπομονησία να γνωρίσω τη μπέμπα μου. Δε το πιστεύω ότι ήρθε η ώρα. 

Σπυριδούλα μου με το καλό! Όλα να πάνε κατ' ευχήν!♥️ Μην αγχώνεσαι..σε ένα τεταρτακι θα έχει βγει η μπέμπα και θα την έχεις αγκαλιά χωρίς να το καταλάβεις! Να μας λες τα νέα σου και για την ανάρρωση μετά!

@Jiji Τι ωραία! Σπιτάκι σου με το μωρό!♥️ Όλα πρωτόγνωρα αλλά θα βρείτε ισορροπίες! 

Εγώ 38+4 σήμερα... κλασικά στην αναμονή! Κάθε μέρα του λέω: Άντε μπεμπηηή βγες!😂😂

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες κορίτσια. Με το καλό όλες μας να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλιά. ❤️

Πάντως είμαι τρομοκρατημένη.......δεν το έχω συνειδητοποιήσει.... Τρέμω στην ιδέα της διαδικασίας της καισαρικής.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια σήμερα 37 εβδομάδες.

Η μπέμπα 2930γρ .

Τη Δευτέρα 30/01 γεννάω με καισαρική γιατί δεν έχω αμνιακό υγρό. Θα είμαι 37+4. 

Το καρδιοτοκογραφημα είναι τέλειο όμως.

Θα πάω και αύριο στον γιατρό το πρωί και θα κανονίσω κάποιες λεπτομέρειες για τη κλινική. 

είμαι σοκαρισμένη.... αγχωμενη,έχω αγωνία και ανυπομονησία να γνωρίσω τη μπέμπα μου. Δε το πιστεύω ότι ήρθε η ώρα. 

Κορίτσι μου με το καλό σου εύχομαι!!! Όλα καλά θα πάνε! Σε λίγες μέρες θα κρατάς την μπέμπα σου αγκαλιά, αυτό να σκέφτεσαι!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Arden είπε:

Κορίτσι μου με το καλό σου εύχομαι!!! Όλα καλά θα πάνε! Σε λίγες μέρες θα κρατάς την μπέμπα σου αγκαλιά, αυτό να σκέφτεσαι!!!

ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Εσύ πότε με το καλό;;;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Με το καλό κορίτσι μου! Έφτασε η μέρα και για σένα!

Εμένα οι συσπάσεις καλά κρατούν!! Αντε να δούμε πότε θα αποφασίσει να έρθει η μικρή μας!

Κ εγώ έχω αρκετές συσπάσεις κυρίως το βράδυ, παρά τα φάρμακα που παίρνω, οι οποίες πια με αγχωνουν.. 

πρίν από 8 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Εσύ πότε με το καλό;;;

Αύριο έχω γιατρό, θα είμαι 35+5. Πιστεύω να φτάσουμε τις 37 εβδομάδες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Arden είπε:

Κ εγώ έχω αρκετές συσπάσεις κυρίως το βράδυ, παρά τα φάρμακα που παίρνω, οι οποίες πια με αγχωνουν.. 

Αύριο έχω γιατρό, θα είμαι 35+5. Πιστεύω να φτάσουμε τις 37 εβδομάδες!

Κι εγώ το βράδυ έχω.. και κάθε φορά αγχώνομαι αν ήρθε η ώρα ή όχι! Μόλις δω οτι δεν είναι συγχρονισμενες προσπαθώ να κοιμάμαι για να ηρεμώ.. Έχεις χρονομετρησει κάθε πότε έρχονται?

1 hour ago, SpiridoulaK είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες κορίτσια. Με το καλό όλες μας να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλιά. ❤️

Πάντως είμαι τρομοκρατημένη.......δεν το έχω συνειδητοποιήσει.... Τρέμω στην ιδέα της διαδικασίας της καισαρικής.....

Αχ και φυσιολογικός να ήταν πάλι θα ετρεμες όπως κι εμείς! Σκέψου ότι τη Δευτέρα θα έχεις αγκαλιά το μωράκι σου, πολύ πολύ γρήγορα! Τα έχεις όλα έτοιμα??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Amalia! είπε:

Κι εγώ το βράδυ έχω.. και κάθε φορά αγχώνομαι αν ήρθε η ώρα ή όχι! Μόλις δω οτι δεν είναι συγχρονισμενες προσπαθώ να κοιμάμαι για να ηρεμώ.. Έχεις χρονομετρησει κάθε πότε έρχονται?

Να σου πω την αλήθεια δεν θέλω να τις μετράω, ούτε να χρονομετρω γιατί θα με αγχωσει περισσότερο. Πετρώνει όλη η κοιλιά και νιώθω ένα σφίξιμο χαμηλά που κρατάει κάποια δευτερόλεπτα. Αν δω ότι ζοριζομαι αρκετά παίρνω κανένα spasmoapotel και κάπως χαλαρώνουν. Μου συμβαίνει καιρό, απλά έχουν αυξηθεί τις 2 τελευταίες εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Arden είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν θέλω να τις μετράω, ούτε να χρονομετρω γιατί θα με αγχωσει περισσότερο. Πετρώνει όλη η κοιλιά και νιώθω ένα σφίξιμο χαμηλά που κρατάει κάποια δευτερόλεπτα. Αν δω ότι ζοριζομαι αρκετά παίρνω κανένα spasmoapotel και κάπως χαλαρώνουν. Μου συμβαίνει καιρό, απλά έχουν αυξηθεί τις 2 τελευταίες εβδομάδες.

Άμα σε αγχώνει καλά κάνεις.. εγώ έχω πολλές, του τύπου να έρχονται όλο το βράδυ συνέχεια, κάθε 10', μετά στα 4', μετά στα 25', μετά στα 3' κοκ.. οπότε τις μετράω για καμιά ωρα για να ξερω τι γίνεται! Κάποια στιγμή νυστάζω και κοιμάμαι.. 

Κορίτσια από κολπικα υγρά πως τα πάτε? Τις τελευταίες μέρες έχω αυξημένα, κάπως πιο κίτρινα.. έχετε κι εσείς? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...