Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Mom3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, με το καλό όσες περιμένετε το μωράκι σας ! Είμαι μητέρα δύο παιδιών (κορίτσι,αγόρι) το πρώτο μου παιδί η Χριστίνα μου γεννήθηκε Φεβρουάριο , η Ηρακλής μου Δεκέμβριο και περιμένω και το τρίτο μου τώρα τον Φλεβάρη. Την Παρασκευή μπαίνω στην 37η εβδομάδα! 

Να σου ζήσουν τα αστεράκια σου και με το καλό το τρίτο!!! ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Mom3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, με το καλό όσες περιμένετε το μωράκι σας ! Είμαι μητέρα δύο παιδιών (κορίτσι,αγόρι) το πρώτο μου παιδί η Χριστίνα μου γεννήθηκε Φεβρουάριο , η Ηρακλής μου Δεκέμβριο και περιμένω και το τρίτο μου τώρα τον Φλεβάρη. Την Παρασκευή μπαίνω στην 37η εβδομάδα!

Μπράβο......με το καλό κ το τρίτο μπομπιρακι σας

2 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Να σου ζήσουν τα αστεράκια σου και με το καλό το τρίτο!!! ❤️❤️❤️

Σπυριδούλα πως νιώθεις σήμερα????  Πόσες μέρες είναι οι πολλοί πόνοι???? Σας βάζουν κάθε μέρα παυσίπονα στον ορό η από στόμα?????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mom3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, με το καλό όσες περιμένετε το μωράκι σας ! Είμαι μητέρα δύο παιδιών (κορίτσι,αγόρι) το πρώτο μου παιδί η Χριστίνα μου γεννήθηκε Φεβρουάριο , η Ηρακλής μου Δεκέμβριο και περιμένω και το τρίτο μου τώρα τον Φλεβάρη. Την Παρασκευή μπαίνω στην 37η εβδομάδα! 

Να σου ζήσουν κ με το καλό το 3ο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mom3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, με το καλό όσες περιμένετε το μωράκι σας ! Είμαι μητέρα δύο παιδιών (κορίτσι,αγόρι) το πρώτο μου παιδί η Χριστίνα μου γεννήθηκε Φεβρουάριο , η Ηρακλής μου Δεκέμβριο και περιμένω και το τρίτο μου τώρα τον Φλεβάρη. Την Παρασκευή μπαίνω στην 37η εβδομάδα! 

Να σου ζήσουν!! Με το καλο και το 3ο!

Και εγω περιμένω το 3ο. 

Η εποχη (χειμώνας) δεν ειναι και οτι καλυτερο για γεννα. Κρυο αρρωστιες παντου και σε συνδιασμο και με τα μεγαλύτερα παιδια που πανε σχολείο ειναι ακομα πιο δυσκολο. Τις προηγουμενες φορες γεννησα λιγο πριν το καλοκαίρι και μολις ειχε τελειωσει το καλοκαιρι και το θυμαμαι πολυ πιο εύκολο. 

@SpiridoulaK ποτε θα πατε σπιτάκι σας;;

@Marla@ θυμησε μας πως και προγραμματισατε καισαρική 36 και 6. Ολα καλα με τον προεγχειρητικό ελεγχο; Τι ωρα μπαίνεις αύριο;; Ανυπομονουμε για νεα:)

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mom3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, με το καλό όσες περιμένετε το μωράκι σας ! Είμαι μητέρα δύο παιδιών (κορίτσι,αγόρι) το πρώτο μου παιδί η Χριστίνα μου γεννήθηκε Φεβρουάριο , η Ηρακλής μου Δεκέμβριο και περιμένω και το τρίτο μου τώρα τον Φλεβάρη. Την Παρασκευή μπαίνω στην 37η εβδομάδα! 

Να σου ζήσουν!! Με το καλο και το 3ο!

Και εγω περιμένω το 3ο. 

Η εποχη (χειμώνας) δεν ειναι και οτι καλυτερο για γεννα. Κρυο αρρωστιες παντου και σε συνδιασμο και με τα μεγαλύτερα παιδια που πανε σχολείο ειναι ακομα πιο δυσκολο. Τις προηγουμενες φορες γεννησα λιγο πριν το καλοκαίρι και μολις ειχε τελειωσει το καλοκαιρι και το θυμαμαι πολυ πιο εύκολο. 

@SpiridoulaK ποτε θα πατε σπιτάκι σας;;

@Marla@ θυμησε μας πως και προγραμματισατε καισαρική 36 και 6. Ολα καλα με τον προεγχειρητικό ελεγχο; Τι ωρα μπαίνεις αύριο;; Ανυπομονουμε για νεα:)

Κοριτσια να ρωτήσω εχετε καταλάβει και εσεις αλλαγη στις κινήσεις των μωρών; Νομίζω δεν νιωθω πλεον κλοτσιές ισως επειδη ειναι σφινωμένο και παρα πολυ χαμηλα. Μονο τεντώματα και εξογκωματα εδω και εκει...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Laura♡ είπε:

Να σου ζήσουν!! Με το καλο και το 3ο!

Και εγω περιμένω το 3ο. 

Η εποχη (χειμώνας) δεν ειναι και οτι καλυτερο για γεννα. Κρυο αρρωστιες παντου και σε συνδιασμο και με τα μεγαλύτερα παιδια που πανε σχολείο ειναι ακομα πιο δυσκολο. Τις προηγουμενες φορες γεννησα λιγο πριν το καλοκαίρι και μολις ειχε τελειωσει το καλοκαιρι και το θυμαμαι πολυ πιο εύκολο. 

@SpiridoulaK ποτε θα πατε σπιτάκι σας;;

@Marla@ θυμησε μας πως και προγραμματισατε καισαρική 36 και 6. Ολα καλα με τον προεγχειρητικό ελεγχο; Τι ωρα μπαίνεις αύριο;; Ανυπομονουμε για νεα:)

 

Γειά σας κούκλες!!Όλα καλά με τον προεγχειρητικό έλεγχο.Εν τω μεταξύ ανακουφιστηκα οταν μου  είπαν ότι και θετική να βγω στον κορωνοιο θα γεννήσω κανονικά στο Ιασώ.Εχει αλλάξει το πρωτόκολλο.Εχω μια βραχνάδα από χθές και μου είχαν μπει ιδέες.Θα γεννήσω προγραμματισμένα με καισαρική γιατί έχω δίδυμα κι ο γιατρός θεωρεί ότι δεν υπάρχει λόγος να περιμένουμε άλλο.Ειναι και πολύ προχωρημένη η ηλικία μου...:)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Marla@ είπε:

Γειά σας κούκλες!!Όλα καλά με τον προεγχειρητικό έλεγχο.Εν τω μεταξύ ανακουφιστηκα οταν μου  είπαν ότι και θετική να βγω στον κορωνοιο θα γεννήσω κανονικά στο Ιασώ.Εχει αλλάξει το πρωτόκολλο.Εχω μια βραχνάδα από χθές και μου είχαν μπει ιδέες.Θα γεννήσω προγραμματισμένα με καισαρική γιατί έχω δίδυμα κι ο γιατρός θεωρεί ότι δεν υπάρχει λόγος να περιμένουμε άλλο.Ειναι και πολύ προχωρημένη η ηλικία μου...:)

Με το καλό κορίτσι μου να υποδεχτείς τα μωράκια σου. Όλα θα πάνε καλά!!!

1 hour ago, Laura♡ είπε:

Να σου ζήσουν!! Με το καλο και το 3ο!

Και εγω περιμένω το 3ο. 

Η εποχη (χειμώνας) δεν ειναι και οτι καλυτερο για γεννα. Κρυο αρρωστιες παντου και σε συνδιασμο και με τα μεγαλύτερα παιδια που πανε σχολείο ειναι ακομα πιο δυσκολο. Τις προηγουμενες φορες γεννησα λιγο πριν το καλοκαίρι και μολις ειχε τελειωσει το καλοκαιρι και το θυμαμαι πολυ πιο εύκολο. 

@SpiridoulaK ποτε θα πατε σπιτάκι σας;;

@Marla@ θυμησε μας πως και προγραμματισατε καισαρική 36 και 6. Ολα καλα με τον προεγχειρητικό ελεγχο; Τι ωρα μπαίνεις αύριο;; Ανυπομονουμε για νεα:)

Κοριτσια να ρωτήσω εχετε καταλάβει και εσεις αλλαγη στις κινήσεις των μωρών; Νομίζω δεν νιωθω πλεον κλοτσιές ισως επειδη ειναι σφινωμένο και παρα πολυ χαμηλα. Μονο τεντώματα και εξογκωματα εδω και εκει...

 

Αύριο λογικά θα βγούμε με το καλό 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

@Marla@με το καλό να αγκαλιάσεις τα διδυμακια σου αύριο!!! Μια χαρά τα καταφέρατε, 36+6 για δίδυμα είναι τέλεια! Εν τω μεταξύ πολύ ανακουφιστηκα με αυτό που είπες για τον covid γιατί κ εγώ Ιασώ θα γεννήσω και φοβόμουν πολύ μην κολλήσω τελευταία στιγμή και πρέπει να γεννήσω άλλου και χωρίς τον γιατρό μου.

@SpiridoulaK με το καλό αύριο να πάτε σπιτάκι σας με την μπεμπουλα σας! Πως τα πάτε με τον θηλασμό?

@Mom3 Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλό και το 3ο! Κ εγώ περιμένω το 3ο, έχω δίδυμα ( αγόρι, κορίτσι) 5 ετων κ τώρα περιμένουμε μπέμπα. Την άλλη εβδομάδα γεννάω με καισαρική Τετάρτη ή Πέμπτη.

@Amalia! Παιδίατρο έχω ήδη λόγω των μεγαλύτερων παιδιών μου. Μου έχει πει να την πάρω μόλις γυρίσουμε από το μαιευτήριο για να κανονίσουμε την πρώτη επίσκεψη. Θα έρθει σπίτι. Καλό είναι να έχεις κ εσύ ήδη κάποιους υποψην σου για την πρώτη επίσκεψη.

@Laura♡ νομίζω κ εγώ πως οι κινήσεις της μπέμπας δεν είναι τόσο έντονες όσο πριν. Θέλω να πιστεύω ότι είναι λόγω χώρου πια. Επίσης, έχω και αρκετές συσπάσεις κ νιώθω πως τη ζοριζω κ εγώ. Στο καρδιοτοκογραφημα βέβαια όλα δείχνουν καλά. Άντε να έρθει η άλλη εβδομάδα να την πάρω στα χέρια μου!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Marla@ είπε:

Γειά σας κούκλες!!Όλα καλά με τον προεγχειρητικό έλεγχο.Εν τω μεταξύ ανακουφιστηκα οταν μου  είπαν ότι και θετική να βγω στον κορωνοιο θα γεννήσω κανονικά στο Ιασώ.Εχει αλλάξει το πρωτόκολλο.Εχω μια βραχνάδα από χθές και μου είχαν μπει ιδέες.Θα γεννήσω προγραμματισμένα με καισαρική γιατί έχω δίδυμα κι ο γιατρός θεωρεί ότι δεν υπάρχει λόγος να περιμένουμε άλλο.Ειναι και πολύ προχωρημένη η ηλικία μου...:)

Αυτό ήταν το μεγαλύτερο άγχος μου κι εμένα...τώρα λέω τελευταία εβδομάδα να μου τύχει τίποτα και να πρέπει να γεννήσω στο νοσοκομείο χωρίς τον γιατρό μου...ήμουν σίγουρη πως αυτή ήταν η τακτική τους και δεν το ρώτησα καν...Κι εγώ στο ΙΑΣΩ θα γεννήσω οπότε αφού άλλαξε το πρωτόκολλο πάλι καλά!😁

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Arden είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

@Marla@με το καλό να αγκαλιάσεις τα διδυμακια σου αύριο!!! Μια χαρά τα καταφέρατε, 36+6 για δίδυμα είναι τέλεια! Εν τω μεταξύ πολύ ανακουφιστηκα με αυτό που είπες για τον covid γιατί κ εγώ Ιασώ θα γεννήσω και φοβόμουν πολύ μην κολλήσω τελευταία στιγμή και πρέπει να γεννήσω άλλου και χωρίς τον γιατρό μου.

@SpiridoulaK με το καλό αύριο να πάτε σπιτάκι σας με την μπεμπουλα σας! Πως τα πάτε με τον θηλασμό?

@Mom3 Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλό και το 3ο! Κ εγώ περιμένω το 3ο, έχω δίδυμα ( αγόρι, κορίτσι) 5 ετων κ τώρα περιμένουμε μπέμπα. Την άλλη εβδομάδα γεννάω με καισαρική Τετάρτη ή Πέμπτη.

@Amalia! Παιδίατρο έχω ήδη λόγω των μεγαλύτερων παιδιών μου. Μου έχει πει να την πάρω μόλις γυρίσουμε από το μαιευτήριο για να κανονίσουμε την πρώτη επίσκεψη. Θα έρθει σπίτι. Καλό είναι να έχεις κ εσύ ήδη κάποιους υποψην σου για την πρώτη επίσκεψη.

@Laura♡ νομίζω κ εγώ πως οι κινήσεις της μπέμπας δεν είναι τόσο έντονες όσο πριν. Θέλω να πιστεύω ότι είναι λόγω χώρου πια. Επίσης, έχω και αρκετές συσπάσεις κ νιώθω πως τη ζοριζω κ εγώ. Στο καρδιοτοκογραφημα βέβαια όλα δείχνουν καλά. Άντε να έρθει η άλλη εβδομάδα να την πάρω στα χέρια μου!!!

Ευχαριστούμε πολύ. Ο θηλασμός δεν είναι δύσκολος είναι όμως επώδυνος ειδικά σήμερα που κατεβαίνει γάλα και έχει πρηστεί πολύ. Είναι συνεχώς στο στήθος όπως μου είπαν να κάνω μαίες και παιδίατρος και τις περιποιούμαι με κρέμα της μεντελα και κρύες κομπρεσες 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γειά σας κορίτσια! σας διαβάζω αλλά δεν έχω πολύ χρόνο να γράφω! έχω χαθεί κάπου ανάμεσα σε αλλαγμένα ταισματα και νανουρίσματα χαχχαχα εγώ δυστυχώς δεν τα κατάφερα πολύ καλά με το θηλασμό,είχα πολύ στρες λόγω του ότι ήταν μικρούλα και δώσαμε ξένο κ μας πήρε η μπάλα...βέβαια βγάζω ακόμα με το θήλαστρο όσο μπορώ κ της το δίνω.. νοιώθω τρομερές τύψεις γιατί πιστεύω εγώ φταίω,απ το άγχος μου να μην μου παθει τίποτα η μικρή ξεχνουσα μέχρι κ να φάω...

@SpiridoulaK να σου ζήσει κορίτσι μου με το καλό να πατε σπιτάκι σας! 

με το καλό σε όλες σας κορίτσια κ εύχομαι να μην είστε τόσο αγχωτικό όσο εγώ γιατί ξέρω ότι δεν κάνω καλα όμως δεν το ελέγχω!κάθε μέρα που περνάει ηρεμώ κ από λίγο κ η μπέμπα έχει πάρει 140 γραμμάρια!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Γειά σας κούκλες!!Όλα καλά με τον προεγχειρητικό έλεγχο.Εν τω μεταξύ ανακουφιστηκα οταν μου  είπαν ότι και θετική να βγω στον κορωνοιο θα γεννήσω κανονικά στο Ιασώ.Εχει αλλάξει το πρωτόκολλο.Εχω μια βραχνάδα από χθές και μου είχαν μπει ιδέες.Θα γεννήσω προγραμματισμένα με καισαρική γιατί έχω δίδυμα κι ο γιατρός θεωρεί ότι δεν υπάρχει λόγος να περιμένουμε άλλο.Ειναι και πολύ προχωρημένη η ηλικία μου...:)

Με το καλό κοπέλα μου! Να μας πεις τα νέα σου!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

πρίν από 31 λεπτά , Jiji είπε:

γειά σας κορίτσια! σας διαβάζω αλλά δεν έχω πολύ χρόνο να γράφω! έχω χαθεί κάπου ανάμεσα σε αλλαγμένα ταισματα και νανουρίσματα χαχχαχα εγώ δυστυχώς δεν τα κατάφερα πολύ καλά με το θηλασμό,είχα πολύ στρες λόγω του ότι ήταν μικρούλα και δώσαμε ξένο κ μας πήρε η μπάλα...βέβαια βγάζω ακόμα με το θήλαστρο όσο μπορώ κ της το δίνω.. νοιώθω τρομερές τύψεις γιατί πιστεύω εγώ φταίω,απ το άγχος μου να μην μου παθει τίποτα η μικρή ξεχνουσα μέχρι κ να φάω...

@SpiridoulaK να σου ζήσει κορίτσι μου με το καλό να πατε σπιτάκι σας! 

με το καλό σε όλες σας κορίτσια κ εύχομαι να μην είστε τόσο αγχωτικό όσο εγώ γιατί ξέρω ότι δεν κάνω καλα όμως δεν το ελέγχω!κάθε μέρα που περνάει ηρεμώ κ από λίγο κ η μπέμπα έχει πάρει 140 γραμμάρια!

Σε καταλαβαίνω κοπέλα μου! Πάντως τίποτα δεν έχει χαθεί! Είναι πολύ νωρίς ακόμα! Αν θες να θηλασεις καλό θα ήταν να μιλήσεις με μια σύμβουλο θηλασμού για να σε βοηθήσει!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Jiji είπε:

γειά σας κορίτσια! σας διαβάζω αλλά δεν έχω πολύ χρόνο να γράφω! έχω χαθεί κάπου ανάμεσα σε αλλαγμένα ταισματα και νανουρίσματα χαχχαχα εγώ δυστυχώς δεν τα κατάφερα πολύ καλά με το θηλασμό,είχα πολύ στρες λόγω του ότι ήταν μικρούλα και δώσαμε ξένο κ μας πήρε η μπάλα...βέβαια βγάζω ακόμα με το θήλαστρο όσο μπορώ κ της το δίνω.. νοιώθω τρομερές τύψεις γιατί πιστεύω εγώ φταίω,απ το άγχος μου να μην μου παθει τίποτα η μικρή ξεχνουσα μέχρι κ να φάω...

@SpiridoulaK να σου ζήσει κορίτσι μου με το καλό να πατε σπιτάκι σας! 

με το καλό σε όλες σας κορίτσια κ εύχομαι να μην είστε τόσο αγχωτικό όσο εγώ γιατί ξέρω ότι δεν κάνω καλα όμως δεν το ελέγχω!κάθε μέρα που περνάει ηρεμώ κ από λίγο κ η μπέμπα έχει πάρει 140 γραμμάρια!

Jiji, υπάρχει στο Facebook μια ομάδα που λέγεται Δεσμοί Θηλασμού!Μπες εκεί και τα κορίτσια θα σε βοηθήσουν πολύ!! Μπορείς να τα καταφέρεις! Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

@Marla@ Σε ευχαριστώ! Πάντα ήθελα και τρίτο αλλά είχα επαναπαυθει καθώς τα δύο πρώτα είναι πολύ κοντά ηλικιακά και δεν είχα πάρει ανάσα!! Μετά από έντεκα χρόνια έρχεται και αυτό το μωρό και είναι ευχάριστη έκπληξη!

@Laura♡ Ευχαριστώ πολύ! Με το καλό και σε σένα! 

@Arden και εγώ με καισαρική!!Με το καλό κορίτσι μου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όμορφα!!! Ήρθε κι η σειρά μου!!!Έχω δίπλα μου δυο πλασματάκια που δεν χορταίνω να κοιτάω κι είναι δικά μου!!Όλα πήγαν καλά!!!Με την πρώτη ευκαιρία θα σας ξαναγράψω λεπτομέρειες!!Με το καλό όλες σας!!Σας φιλώ!!

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...