Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Efaki είπε:

Είμαι 37+3 εκτός απροόπτου θα μπούμε στις 17 Φλεβάρη με πλάνο φυσιολογικού τοκετού με πρόκληση.

Καλησπέρα κορίτσι μου! Γιατί σου είπε με πρόκληση από τώρα? Μπορεί ο τοκετός να ξεκινήσει μόνος του.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , geozak είπε:

Κορίτσια σήμερα δυστυχώς είδα αιμοροιδα....πως τις αντιμετωπίσατε?? Να βάλω proctosynalar???

Εδώ εγώ έχω πάρει μάστερ στις αιμορροΐδες!😂 Έχω βγάλει 3 φορές στην εγκυμοσύνη! Η κρέμα που μου πρότεινε ο γιατρός μου λέγεται procten!  Στην αρχή έβαζα δύο φορές τη μέρα...μετά που βαρέθηκα μια φορά μετά το βραδινό ντουζακι. Την πρώτη φορά είχα πάρει και κάτι χάπια για να τονωθούν οι φλέβες και τα αγγεία αλλά σε συνεννόηση με τον γιατρό σου πάντα! Τις επομενες δύο φορές που ξαναέβγαλα έβαζα μόνο την κρέμα...θέλει υπομονή, εμένα κάνει περίπου 3 βδομάδες να φύγει! Επίσης, πριν την τουαλέτα έβαζα κεραλοιφη στην περιοχή για να είναι ενυδατωμένη και ελαστική(αυτό από το μυαλό μου, δεν μου το είπε ο γιατρός) αλλά είδα ότι με βοηθούσε να μην ερεθιστεί. Σκούπισμα μόνο με μωρομάντηλα! Καλό κουράγιο!😳

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας!!! Πώς είστε οι εγκυουλες σε αναμονή μανούλες;;;

Εγώ είμαι πολύ ευτυχισμένη. Η μπέμπα είναι σκέτη γλύκα. Όλη μέρα θηλάζω και πήρε και 30γρ. Όλα πάνε πάρα πολύ καλά για τόσο αρχή που είναι. Δεν μου φαίνεται δύσκολο. Πρέπει να έχουμε θέληση και υπομονή. Μα η αγάπη μας για αυτά τα μικρά πλάσματα είναι η μεγαλύτερη κινητήριος δύναμη!!! Δεν περίμενα ότι θα ήμουν τόσο δραστήρια και δυνατή μετά τη καισαρική.... Εύχομαι το ίδιο για όλες!!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Γιατί σου είπε με πρόκληση από τώρα? Μπορεί ο τοκετός να ξεκινήσει μόνος του.. 

Καλησπέρα!!Εννοείται πως μπορεί να ξεκινήσει κ μόνος του αλλά επειδή ο Γιατρος είναι εδώ στο νησί κ ξεγεννάει Αθηνα πάει με πρόγραμμα.Θα γνωρίσω κ έναν συνάδελφο του τώρα από βδομάδα μην τυχόν έχω κανένα έκτακτο γιατί αν χρειαστεί θ με αναλάβει αυτός.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια μου γεια σας!!! Πώς είστε οι εγκυουλες σε αναμονή μανούλες;;;

Εγώ είμαι πολύ ευτυχισμένη. Η μπέμπα είναι σκέτη γλύκα. Όλη μέρα θηλάζω και πήρε και 30γρ. Όλα πάνε πάρα πολύ καλά για τόσο αρχή που είναι. Δεν μου φαίνεται δύσκολο. Πρέπει να έχουμε θέληση και υπομονή. Μα η αγάπη μας για αυτά τα μικρά πλάσματα είναι η μεγαλύτερη κινητήριος δύναμη!!! Δεν περίμενα ότι θα ήμουν τόσο δραστήρια και δυνατή μετά τη καισαρική.... Εύχομαι το ίδιο για όλες!!

Τι όμορφα νέα!!! Πολύ χαίρομαι που τα πας τόσο καλά!!! Μακάρι όλες να τα βρούμε έτσι εύκολα! Έχεις δώσει καθόλου ξένο? Χρειάστηκε?

4 ώρες πρίν, Efaki είπε:

Καλησπέρα!!Εννοείται πως μπορεί να ξεκινήσει κ μόνος του αλλά επειδή ο Γιατρος είναι εδώ στο νησί κ ξεγεννάει Αθηνα πάει με πρόγραμμα.Θα γνωρίσω κ έναν συνάδελφο του τώρα από βδομάδα μην τυχόν έχω κανένα έκτακτο γιατί αν χρειαστεί θ με αναλάβει αυτός.

Ααα κατάλαβα.. δε θυμόμουν ότι μένεις σε νησί..  ναι λογικό τότε να το πάτε έτσι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Amalia! είπε:

Τι όμορφα νέα!!! Πολύ χαίρομαι που τα πας τόσο καλά!!! Μακάρι όλες να τα βρούμε έτσι εύκολα! Έχεις δώσει καθόλου ξένο? Χρειάστηκε?

Ααα κατάλαβα.. δε θυμόμουν ότι μένεις σε νησί..  ναι λογικό τότε να το πάτε έτσι..

Απλά το σημαντικότερο είναι να μπει το μωρό στο στήθος αμέσως μετά την γέννηση του και να επιμείνει η θηλάζουσα όσο το δυνατόν περισσότερο στο στήθος παρόλον τον πόνο των πρώτων ημερών....εγώ εάν με ρωτάς από χθες Παρασκευή νιώθω πολύ καλύτερα από θέμα πόνου...

Δεν έχει χρειαστεί να δώσω καθόλου και ούτε θέλω να το κάνω.... 

πρίν από 7 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Απλά το σημαντικότερο είναι να μπει το μωρό στο στήθος αμέσως μετά την γέννηση του και να επιμείνει η θηλάζουσα όσο το δυνατόν περισσότερο στο στήθος παρόλον τον πόνο των πρώτων ημερών....εγώ εάν με ρωτάς από χθες Παρασκευή νιώθω πολύ καλύτερα από θέμα πόνου...

Δεν έχει χρειαστεί να δώσω καθόλου και ούτε θέλω να το κάνω.... 

Εσύ Αμαλία μου πως είσαι;;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Απλά το σημαντικότερο είναι να μπει το μωρό στο στήθος αμέσως μετά την γέννηση του και να επιμείνει η θηλάζουσα όσο το δυνατόν περισσότερο στο στήθος παρόλον τον πόνο των πρώτων ημερών....εγώ εάν με ρωτάς από χθες Παρασκευή νιώθω πολύ καλύτερα από θέμα πόνου...

Δεν έχει χρειαστεί να δώσω καθόλου και ούτε θέλω να το κάνω.... 

Εσύ Αμαλία μου πως είσαι;;

Καλά είμαι κοπελα μου.. ακόμα περιμένουμε.. έχω λίγες συσπάσεις όμως τίποτα το ιδιαίτερο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Amalia! είπε:

Καλά είμαι κοπελα μου.. ακόμα περιμένουμε.. έχω λίγες συσπάσεις όμως τίποτα το ιδιαίτερο! 

Φυσιολογικά πας έτσι;; Καλημέρα!!! ❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2023 at 5:16 ΜΜ, Marilou7 είπε:

Να σου ζήσουν!😁😁Και ωραία ημερομηνία ε; 2/2 🌹🌹🌹 περιμένουμε νεότερα, με το καλό και οι υπόλοιπες!

Και ξέρεις ποιο είναι το ωραίο;Είχα και γω τα γενέθλιά μου...Από δω και στο εξής θα γιορτάζω με τα παιδάκια μου μαζί!!!Κι ελπίζω κι εύχομαι Να'ναι όσο γίνονται περισσότερο όχι για μένα αλλά για: αυτά,να τους είμαι δίπλα τους όσο γίνεται περισσότερο.Μπορει να σοκαριστειτε κορίτσια αλλά έκλεισα τα 49 την μέρα που τα γέννησα!!! Νιώθω όμως ότι τώρα ξεκίνησε η ζωή μου!!!Τα κοιτάζω και μου έχει γίνει μόνιμο ένα χαζό χαμόγελο στα χείλη μου ..Ένα όνειρο!!!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Amalia! είπε:

Καλημέρα! Ναι φυσιολογικά πάμε! Τι κάνει το μπεμπουλινι σου??

Σούπερ. Όλα θα πάνε καλά!!!

Είναι πολύ καλά. Πολύ φαγανη και γλυκούλα. Όλη μέρα στήθος.... Το χθεσινό βράδυ ήταν πολύ απαιτητικό. Μόλις την έβαζα στη φωλιτσα της ξυπνούσε. Θέλει μόνο στήθος για να κοιμηθεί.... Αυτό το φοβάμαι και για αργότερα... ελπίζω να το βρούμε αυτό το κομμάτι 

Link to comment
Share on other sites

Το γλυκουλι μωρέ.. ειναι πολυ μικρούλα ακόμα, δε θα κακομαθει..! Νιωθει ανασφάλεια και θέλει τη μαμά της.. Είναι το 4ο τρίμηνο που λένε.. θα την βάλεις αργότερα σε πρόγραμμα που θα μεγαλώσει λίγο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Amalia! είπε:

Το γλυκουλι μωρέ.. ειναι πολυ μικρούλα ακόμα, δε θα κακομαθει..! Νιωθει ανασφάλεια και θέλει τη μαμά της.. Είναι το 4ο τρίμηνο που λένε.. θα την βάλεις αργότερα σε πρόγραμμα που θα μεγαλώσει λίγο! 

Ακριβώς....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Και ξέρεις ποιο είναι το ωραίο;Είχα και γω τα γενέθλιά μου...Από δω και στο εξής θα γιορτάζω με τα παιδάκια μου μαζί!!!Κι ελπίζω κι εύχομαι Να'ναι όσο γίνονται περισσότερο όχι για μένα αλλά για: αυτά,να τους είμαι δίπλα τους όσο γίνεται περισσότερο.Μπορει να σοκαριστειτε κορίτσια αλλά έκλεισα τα 49 την μέρα που τα γέννησα!!! Νιώθω όμως ότι τώρα ξεκίνησε η ζωή μου!!!Τα κοιτάζω και μου έχει γίνει μόνιμο ένα χαζό χαμόγελο στα χείλη μου ..Ένα όνειρο!!!

Να σου ζήσουν καλη μου!! Υπέροχο που εχετε ιδια μερα γενέθλια:)

18 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια μου γεια σας!!! Πώς είστε οι εγκυουλες σε αναμονή μανούλες;;;

Εγώ είμαι πολύ ευτυχισμένη. Η μπέμπα είναι σκέτη γλύκα. Όλη μέρα θηλάζω και πήρε και 30γρ. Όλα πάνε πάρα πολύ καλά για τόσο αρχή που είναι. Δεν μου φαίνεται δύσκολο. Πρέπει να έχουμε θέληση και υπομονή. Μα η αγάπη μας για αυτά τα μικρά πλάσματα είναι η μεγαλύτερη κινητήριος δύναμη!!! Δεν περίμενα ότι θα ήμουν τόσο δραστήρια και δυνατή μετά τη καισαρική.... Εύχομαι το ίδιο για όλες!!

Μπράβο σου που τα εχεις καταφέρει τοσο καλα!!! Μπράβο και για την θετική ενέργεια που δίνεις σε όλες μας:)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...