Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Γεννησαμε!💙💙💙 Τα πονάκια που σας έλεγα δυνάμωσαν κατά τις 6 το ξημέρωμα...ήρθαμε στην κλινική αλλά μου είπαν πως έχω διαστολή 1 και μπορώ να πάω σπίτι να χαλαρώσω κ να ξαναπάω αργότερα...Έτσι και έγινε...κατά τις 11 άρχισαν να γίνονται πιο έντονα...Ήρθα ΙΑΣΩ με διαστολή 3 , μου έβαλαν κ λίγους πόνους και σε 2 ώρες είχα φτάσει 9! Μετά έγιναν όλα τόσο γρήγορα...Πήγε 10 η διαστολή, έκανα 7-8 ωθήσεις και 2 το μεσημέρι είχα τον μπέμπη αγκαλιά! Δεν υπάρχουν λόγιαπου να περιγράφουν αυτά τα συναισθήματα! Εύχομαι με το καλό όσες περιμένετε ακόμη 💙💝💐

Να σας ζήσει!!! Υγεία και τύχη να έχει στη ζωή του ❣️❣️❣️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Γεννησαμε!💙💙💙 Τα πονάκια που σας έλεγα δυνάμωσαν κατά τις 6 το ξημέρωμα...ήρθαμε στην κλινική αλλά μου είπαν πως έχω διαστολή 1 και μπορώ να πάω σπίτι να χαλαρώσω κ να ξαναπάω αργότερα...Έτσι και έγινε...κατά τις 11 άρχισαν να γίνονται πιο έντονα...Ήρθα ΙΑΣΩ με διαστολή 3 , μου έβαλαν κ λίγους πόνους και σε 2 ώρες είχα φτάσει 9! Μετά έγιναν όλα τόσο γρήγορα...Πήγε 10 η διαστολή, έκανα 7-8 ωθήσεις και 2 το μεσημέρι είχα τον μπέμπη αγκαλιά! Δεν υπάρχουν λόγιαπου να περιγράφουν αυτά τα συναισθήματα! Εύχομαι με το καλό όσες περιμένετε ακόμη 💙💝💐

Τι τέλεια!!!Να σας ζήσει καλοτυχο γερό κ δυνατό να είναι!!!Εκανες επισκληρίδειο?Πως θα τους περιέγραφες τους πόνους σαν πιο δυνατή περίοδο ας πούμε?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Marilou7 said:

Γεια σας κορίτσια μου! Γεννησαμε!💙💙💙 Τα πονάκια που σας έλεγα δυνάμωσαν κατά τις 6 το ξημέρωμα...ήρθαμε στην κλινική αλλά μου είπαν πως έχω διαστολή 1 και μπορώ να πάω σπίτι να χαλαρώσω κ να ξαναπάω αργότερα...Έτσι και έγινε...κατά τις 11 άρχισαν να γίνονται πιο έντονα...Ήρθα ΙΑΣΩ με διαστολή 3 , μου έβαλαν κ λίγους πόνους και σε 2 ώρες είχα φτάσει 9! Μετά έγιναν όλα τόσο γρήγορα...Πήγε 10 η διαστολή, έκανα 7-8 ωθήσεις και 2 το μεσημέρι είχα τον μπέμπη αγκαλιά! Δεν υπάρχουν λόγιαπου να περιγράφουν αυτά τα συναισθήματα! Εύχομαι με το καλό όσες περιμένετε ακόμη 💙💝💐

Να σου ζησει κοριτσι μου!! Γερος να ειναι κ καλοτυχος!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Laura♡ είπε:

Να σας ζήσει!!! Παντα να εχει υγεια και ευτυχία στην ζωή του!!Υπέροχα τα νεα σου!! Σε ειχαμε στο μυαλο μας:)

 

Εγω κορίτσια ματι δεν έκλεισα. Αγχώθηκα για την γέννα!! Οσο πλησιάζει με αγχώνει περισσότερο αυτο το προγραμματισμένο.

Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω. έτσι ήμουν πριν λίγες ημέρες. Πέμπτη μου ανακοίνωσε ο γιατρός ότι έχει μείνει λίγο αμνιακό υγρό και πρέπει να γεννήσω με επείγουσα καισαρική τη Δευτέρα. Και Δευτέρα 30/01 κρατούσα τη μπέμπα μου αγκαλιά. Ξέρω το άγχος Σου. Προσπάθησε να το διαχειριστείς και θα πάνε καλά όλα. Θα κάνεις επισκληριδιο φαντάζομαι ε; Είναι τρομερή εμπειρία... Μόλις δεις το μωράκι σου θα τα ξεχάσεις όλα. Στο λέω εγώ που νόμιζα ότι δε μπορώ να το κάνω και ξεσπούσα σε κλάματα για τέσσερις ημέρες μέχρι να γεννήσω. Φοβάμαι πολύ τα χειρουργεία γενικότερα. Τώρα το ξεπέρασα. Αφού έκανα αυτό τώρα νιώθω άτρωτη. Δεν υπάρχει κάτι που δε μπορώ να αντέξω πιστεύω πλέον..... Υπομονή. Πότε μπαίνεις;;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Amalia! @SpiridoulaK σας ευχαριστώ!!

1 hour ago, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω. έτσι ήμουν πριν λίγες ημέρες. Πέμπτη μου ανακοίνωσε ο γιατρός ότι έχει μείνει λίγο αμνιακό υγρό και πρέπει να γεννήσω με επείγουσα καισαρική τη Δευτέρα. Και Δευτέρα 30/01 κρατούσα τη μπέμπα μου αγκαλιά. Ξέρω το άγχος Σου. Προσπάθησε να το διαχειριστείς και θα πάνε καλά όλα. Θα κάνεις επισκληριδιο φαντάζομαι ε; Είναι τρομερή εμπειρία... Μόλις δεις το μωράκι σου θα τα ξεχάσεις όλα. Στο λέω εγώ που νόμιζα ότι δε μπορώ να το κάνω και ξεσπούσα σε κλάματα για τέσσερις ημέρες μέχρι να γεννήσω. Φοβάμαι πολύ τα χειρουργεία γενικότερα. Τώρα το ξεπέρασα. Αφού έκανα αυτό τώρα νιώθω άτρωτη. Δεν υπάρχει κάτι που δε μπορώ να αντέξω πιστεύω πλέον..... Υπομονή. Πότε μπαίνεις;;

Σπυριδούλα μου σε ευχαριστώ για τα λόγια σου!Πραγματικά με άγγιξαν!

Αυριο πρωι θα παω κλινική και λιγο αργότερα θα μπω με επισκληρίδιο...οποτε και σήμερα το ματι γαριδα θα ειναι. 1000 πραγματα περνανε απο το μυαλο μου . Μακαρι να πανε ολα καλά...

Πως ειναι η νεα καθημερινότητα με το θαυματακι σου;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Γεννησαμε!💙💙💙 Τα πονάκια που σας έλεγα δυνάμωσαν κατά τις 6 το ξημέρωμα...ήρθαμε στην κλινική αλλά μου είπαν πως έχω διαστολή 1 και μπορώ να πάω σπίτι να χαλαρώσω κ να ξαναπάω αργότερα...Έτσι και έγινε...κατά τις 11 άρχισαν να γίνονται πιο έντονα...Ήρθα ΙΑΣΩ με διαστολή 3 , μου έβαλαν κ λίγους πόνους και σε 2 ώρες είχα φτάσει 9! Μετά έγιναν όλα τόσο γρήγορα...Πήγε 10 η διαστολή, έκανα 7-8 ωθήσεις και 2 το μεσημέρι είχα τον μπέμπη αγκαλιά! Δεν υπάρχουν λόγιαπου να περιγράφουν αυτά τα συναισθήματα! Εύχομαι με το καλό όσες περιμένετε ακόμη 💙💝💐

Συγχαρητήρια..... καλορίζικος ο μπεμπακος σας!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Laura♡ είπε:

@Amalia! @SpiridoulaK σας ευχαριστώ!!

Σπυριδούλα μου σε ευχαριστώ για τα λόγια σου!Πραγματικά με άγγιξαν!

Αυριο πρωι θα παω κλινική και λιγο αργότερα θα μπω με επισκληρίδιο...οποτε και σήμερα το ματι γαριδα θα ειναι. 1000 πραγματα περνανε απο το μυαλο μου . Μακαρι να πανε ολα καλά...

Πως ειναι η νεα καθημερινότητα με το θαυματακι σου;;;

Πίστεψε με στα γράφω εγώ αυτά που συγγνώμη για την έκφραση ήμουν χεσμένη καθόλη τη διάρκεια της προετοιμασίας μέχρι και τη στιγμή που με ξάπλωσαν και περίμεναν την επισκληριδιο να πιάσει. Από τη στιγμή που έδρασε η δόση της επισκληριδιου ζεστάθηκε το σώμα μου, σταμάτησε αυτό το ρίγος που είχα και έγιναν όλα τόσο γρήγορα. Θα επικοινωνούν μαζί σου και οι μαίες και ο αναισθησίολογος. Ζήσε την στιγμή. Είναι μοναδική. Καταλαβαίνω,σε νιώθω, συμπάσχω σε ότι κι αν σκέφτεσαι. Είναι κι εμένα πολύ νωπό. Μόλις ακούσεις το κλάμα του μωρού θα είναι λες και μόλις γεννήθηκες εσύ.

Η καθημερινότητα είναι απαιτητική αλλά ωραία. Θηλάζω αποκλειστικά οπότε είμαι σχεδόν όλη μέρα με το στήθος έξω. Η μπέμπα πήρε 100γρ από το Σάββατο και η παιδίατρος που πήγαμε το πρωί βλέπει ένα υγιές μωρό συνεπώς και μια χαρούμενη νέα μαμά που ανησυχεί για το παραμικρό και λογικό είναι... 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Laura♡ είπε:

@Amalia! @SpiridoulaK σας ευχαριστώ!!

Σπυριδούλα μου σε ευχαριστώ για τα λόγια σου!Πραγματικά με άγγιξαν!

Αυριο πρωι θα παω κλινική και λιγο αργότερα θα μπω με επισκληρίδιο...οποτε και σήμερα το ματι γαριδα θα ειναι. 1000 πραγματα περνανε απο το μυαλο μου . Μακαρι να πανε ολα καλά...

Πως ειναι η νεα καθημερινότητα με το θαυματακι σου;;;

Με το καλό σου εύχομαι! Όλα να πάνε κατ ευχήν! Να σκέφτεσαι το μετά δηλαδή την ώρα που θα αγκαλιάσεις το μωράκι σου. Εγώ πιθανόν να είμαι η επόμενη (μάλλον για Πέμπτη). Νομίζω πως θα το συνειδητοποιήσω πηγαίνοντας στο μαιευτήριο.. ακόμα δεν σκέφτομαι τίποτα.

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Arden είπε:

Με το καλό σου εύχομαι! Όλα να πάνε κατ ευχήν! Να σκέφτεσαι το μετά δηλαδή την ώρα που θα αγκαλιάσεις το μωράκι σου. Εγώ πιθανόν να είμαι η επόμενη (μάλλον για Πέμπτη). Νομίζω πως θα το συνειδητοποιήσω πηγαίνοντας στο μαιευτήριο.. ακόμα δεν σκέφτομαι τίποτα.

 

Με το καλό κορίτσι μου γλυκό. Λίγο έμεινε και για σένα..... Γέμισε η ομάδα μωράκια 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου να σας ζήσουν τα μπεμπακια όσες γεννήσανε και με το καλό όσες παίρνουν σειρά!!!! 

εμείς δε θηλάζουμε αποκλειστικά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε αλλά κάνουμε μικτη διατροφή κ η μπέμπα πήρε κιολας 250 γραμμάρια σε 2 βδομάδες φτάσαμε αισίως τα 2200!!!! αυτό μου αρκεί το μωρακι μου είναι χαρούμενο κ υγιές πήγαμε παιδίατρο σήμερα κ όλα καλά! 

όσες έχετε άγχος για την καισαρική έχω να πω κ εγώ πως όντως είναι μέχρι να παισει η επισκληρηδιος κ σας το λέω εγώ που είχα κ την αποκόλληση κ ήμουν τρομοκρατημενη όμως πλέον δε νοιώθω κανένα πόνο τίποτα! Η τομή έχει κιολας σχεδόν κλείσει,πέσανε τα ράμματα κ όλα καλά! Κ μόλις άκουσα το κλάμα της όλα ξεχάστηκαν! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Jiji είπε:

κορίτσια μου να σας ζήσουν τα μπεμπακια όσες γεννήσανε και με το καλό όσες παίρνουν σειρά!!!! 

εμείς δε θηλάζουμε αποκλειστικά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε αλλά κάνουμε μικτη διατροφή κ η μπέμπα πήρε κιολας 250 γραμμάρια σε 2 βδομάδες φτάσαμε αισίως τα 2200!!!! αυτό μου αρκεί το μωρακι μου είναι χαρούμενο κ υγιές πήγαμε παιδίατρο σήμερα κ όλα καλά! 

όσες έχετε άγχος για την καισαρική έχω να πω κ εγώ πως όντως είναι μέχρι να παισει η επισκληρηδιος κ σας το λέω εγώ που είχα κ την αποκόλληση κ ήμουν τρομοκρατημενη όμως πλέον δε νοιώθω κανένα πόνο τίποτα! Η τομή έχει κιολας σχεδόν κλείσει,πέσανε τα ράμματα κ όλα καλά! Κ μόλις άκουσα το κλάμα της όλα ξεχάστηκαν! 

Σούπερ!!! Όπως τα γράφεις είναι...τα ξεχνάς όλα μόλις ακούσεις αυτό το κλάμα... Εμένα κορίτσια η μαία έχει τραβήξει όλες τις φωτογραφίες του τοκετού, δηλαδή και τη στιγμή που βγαίνει η μπέμπα από τη κοιλιά μου.

Έχω όλες τις αναμνήσεις κάθε λεπτού...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα! Εγω χθες πηγα στον γιατρο..σημερα ειμαι ακριβως 39 εβδομαδων κ μου ειπε οτι ενω ο μπεμπης ειναι με το κεφαλι κατω δεν εχει κατεβει χαμηλα στην λεκανη ενω θα επρεπε να εχει κατεβει ηδη..θα ξαναπαω την αλλη Δευτερα που ειναι κ η πητ μου κ θα παρουμε αποφασεις μου ειπε..τωρα τι αποφασεις δεν ξερω..θα μου κανει προκληση απο οτι καταλαβα για αρχη, αραγε θα μπορω να γεννησω φυσιολογικα; Εχει τυχει σε καμια που ειναι ηδη μανουλα;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , N.Angel είπε:

Κοριτσια μου καλημερα! Εγω χθες πηγα στον γιατρο..σημερα ειμαι ακριβως 39 εβδομαδων κ μου ειπε οτι ενω ο μπεμπης ειναι με το κεφαλι κατω δεν εχει κατεβει χαμηλα στην λεκανη ενω θα επρεπε να εχει κατεβει ηδη..θα ξαναπαω την αλλη Δευτερα που ειναι κ η πητ μου κ θα παρουμε αποφασεις μου ειπε..τωρα τι αποφασεις δεν ξερω..θα μου κανει προκληση απο οτι καταλαβα για αρχη, αραγε θα μπορω να γεννησω φυσιολογικα; Εχει τυχει σε καμια που ειναι ηδη μανουλα;;

Το χω ξανά διαβάσει αυτό να συμβαίνει. Δεν έχω εμπειρία βέβαια. Απλά η πρόκληση σε αυτή την περίπτωση μπορεί να καταλήξει σε καισαρική αν το μωρό δεν κατεβαίνει. Αυτό έχω διαβάσει κι από εμπειρίες άλλων γυναικών. Θα σου έλεγα να αρχισεις περπάτημα καθημερινά για να το βοηθησεις! Έχεις ακόμα μέρες μπροστά σου. Επίσης, ρώτησε τον αν μπορεί να σου δώσει μια μικρή παράταση μετά την ΠΗΤ.

Σου εκτυπώνει τις μετρήσεις του υπερηχου? Για να έβλεπες τι grade είναι ο πλακούντας σου.. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, γεια σας! Δύο μέρες σήμερα μετά τη γέννα και μπορώ να πω πως νιώθω πολύ δυνατή! Λίγο τα ράμματα με τραβάνε σήμερα αλλά κάθομαι περπατάω κάνω μπάνιο Όλα καλά! Νιώθω ότι ζω ένα όνειρο! Δεν θέλω να αφήνω τον μπεμπούλη από την αγκαλιά μου! ☺️☺️☺️ Όσον αφορά τον φυσιολογικό τοκετό ναι θα έλεγα πως οι πόνοι είναι σαν πολύ δυνατοί πόνοι περιόδου! Κορίτσια έφτασα Σε μία ώρα διαστολή 9 χωρίς επισκληρίδιο! Ήταν δυνατοί πόνοι, αλλά όχι να πεις ότι δεν αντέχονται... Και το λέω εγώ που είμαι ο πιο φοβιτσιάρης άνθρωπος του κόσμου! Μου έκαναν επισκληρίδιο μετά γιατί στο τέλος δεν άντεχα άλλο! Φυσικά έπρεπε νωρίτερα να μου την κάνουν, και ο γιατρός της κατσάδιασε μετά τις μαίες γιατί με άφησαν να φτάσω στο 9 χωρίς επισκληρίδιο! Σας το λέω με το χέρι στην καρδιά, όταν έρχεται εκείνη η στιγμή είναι σαν να σου έρχεται μαγικά τέτοια δύναμη...ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω πως άντεξα εγώ! Να σκέφτεστε θετικά και αισιόδοξα εμείς οι γυναίκες είμαστε τα πιο δυνατά όντα του πλανήτη !😁😁💕💕

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marilou7 είπε:

Γεια σας, γεια σας! Δύο μέρες σήμερα μετά τη γέννα και μπορώ να πω πως νιώθω πολύ δυνατή! Λίγο τα ράμματα με τραβάνε σήμερα αλλά κάθομαι περπατάω κάνω μπάνιο Όλα καλά! Νιώθω ότι ζω ένα όνειρο! Δεν θέλω να αφήνω τον μπεμπούλη από την αγκαλιά μου! ☺️☺️☺️ Όσον αφορά τον φυσιολογικό τοκετό ναι θα έλεγα πως οι πόνοι είναι σαν πολύ δυνατοί πόνοι περιόδου! Κορίτσια έφτασα Σε μία ώρα διαστολή 9 χωρίς επισκληρίδιο! Ήταν δυνατοί πόνοι, αλλά όχι να πεις ότι δεν αντέχονται... Και το λέω εγώ που είμαι ο πιο φοβιτσιάρης άνθρωπος του κόσμου! Μου έκαναν επισκληρίδιο μετά γιατί στο τέλος δεν άντεχα άλλο! Φυσικά έπρεπε νωρίτερα να μου την κάνουν, και ο γιατρός της κατσάδιασε μετά τις μαίες γιατί με άφησαν να φτάσω στο 9 χωρίς επισκληρίδιο! Σας το λέω με το χέρι στην καρδιά, όταν έρχεται εκείνη η στιγμή είναι σαν να σου έρχεται μαγικά τέτοια δύναμη...ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω πως άντεξα εγώ! Να σκέφτεστε θετικά και αισιόδοξα εμείς οι γυναίκες είμαστε τα πιο δυνατά όντα του πλανήτη !😁😁💕💕

 

Τι όμορφα! Το μωράκι πως είναι?? Τρώει? Κλαίει? Πωπω σύντομα θα το ζήσω κι εγώ και αγχώνομαι! Είμαι 39η εβδομάδα σήμερα! Κορίτσι μου, να σε ρωτήσω, τις τελευταίες ημέρες ένιωθες το ίδιο έντονα το μωράκι σου? Νιώθω ότι την ημέρα κοιμάται η δικιά μου αρκετά, το βράδυ όμως είναι πιο ενεργητική! Καλά σε φαγητο, δεν αντιδράει καθόλου χχαχα τι τρώω σοκολάτα, τι μπροκολο το ίδιο της είναι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...