Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Γεια σας, γεια σας! Δύο μέρες σήμερα μετά τη γέννα και μπορώ να πω πως νιώθω πολύ δυνατή! Λίγο τα ράμματα με τραβάνε σήμερα αλλά κάθομαι περπατάω κάνω μπάνιο Όλα καλά! Νιώθω ότι ζω ένα όνειρο! Δεν θέλω να αφήνω τον μπεμπούλη από την αγκαλιά μου! ☺️☺️☺️ Όσον αφορά τον φυσιολογικό τοκετό ναι θα έλεγα πως οι πόνοι είναι σαν πολύ δυνατοί πόνοι περιόδου! Κορίτσια έφτασα Σε μία ώρα διαστολή 9 χωρίς επισκληρίδιο! Ήταν δυνατοί πόνοι, αλλά όχι να πεις ότι δεν αντέχονται... Και το λέω εγώ που είμαι ο πιο φοβιτσιάρης άνθρωπος του κόσμου! Μου έκαναν επισκληρίδιο μετά γιατί στο τέλος δεν άντεχα άλλο! Φυσικά έπρεπε νωρίτερα να μου την κάνουν, και ο γιατρός της κατσάδιασε μετά τις μαίες γιατί με άφησαν να φτάσω στο 9 χωρίς επισκληρίδιο! Σας το λέω με το χέρι στην καρδιά, όταν έρχεται εκείνη η στιγμή είναι σαν να σου έρχεται μαγικά τέτοια δύναμη...ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω πως άντεξα εγώ! Να σκέφτεστε θετικά και αισιόδοξα εμείς οι γυναίκες είμαστε τα πιο δυνατά όντα του πλανήτη !😁😁💕💕

 

Αχ τι ωραια χαιρομαι που είσαι μια χαρα και να ξερεις μου δίνεις δύναμη γιατί εγω δεν θέλω να κάνω επισκληρίδειο.Σήμερα είμαι 38 εβδομάδων κ μ έχει πιάσει ένας πόνος ψηλά στην κοιλιά κάτω απο το στήθος ο οποίος πάει κ έρχεται.Σαν σφίξιμο.Το παρακολουθώ ν δω πως πάει κ αν είναι θα πάρω το γιατρό μου τηλεφωνο.Αντε λίγο έμεινε κ για εμας😊

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Efaki είπε:

Αχ τι ωραια χαιρομαι που είσαι μια χαρα και να ξερεις μου δίνεις δύναμη γιατί εγω δεν θέλω να κάνω επισκληρίδειο.Σήμερα είμαι 38 εβδομάδων κ μ έχει πιάσει ένας πόνος ψηλά στην κοιλιά κάτω απο το στήθος ο οποίος πάει κ έρχεται.Σαν σφίξιμο.Το παρακολουθώ ν δω πως πάει κ αν είναι θα πάρω το γιατρό μου τηλεφωνο.Αντε λίγο έμεινε κ για εμας😊

Μήπως είναι συσπάσεις κοπέλα μου?? Έχεις μετρήσει σε πόση ώρα έρχεται? Πάρε καλύτερα τον γιατρό σου να του το πεις... νομίζω είναι σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amalia! είπε:

Τι όμορφα! Το μωράκι πως είναι?? Τρώει? Κλαίει? Πωπω σύντομα θα το ζήσω κι εγώ και αγχώνομαι! Είμαι 39η εβδομάδα σήμερα! Κορίτσι μου, να σε ρωτήσω, τις τελευταίες ημέρες ένιωθες το ίδιο έντονα το μωράκι σου? Νιώθω ότι την ημέρα κοιμάται η δικιά μου αρκετά, το βράδυ όμως είναι πιο ενεργητική! Καλά σε φαγητο, δεν αντιδράει καθόλου χχαχα τι τρώω σοκολάτα, τι μπροκολο το ίδιο της είναι!!

Ναι τρώει!!! Νομίζω καλά τα πάμε με το θηλασμό! Τις τελευταίες μέρες να σου πω την αλήθεια δεν είχα καταλάβει κάποια αλλαγή στις κινήσεις του! Ένιωθα και πάλι αυτά τα εξογκώματα που σχηματίζονταν στην κοιλιά μου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Amalia! said:

Το χω ξανά διαβάσει αυτό να συμβαίνει. Δεν έχω εμπειρία βέβαια. Απλά η πρόκληση σε αυτή την περίπτωση μπορεί να καταλήξει σε καισαρική αν το μωρό δεν κατεβαίνει. Αυτό έχω διαβάσει κι από εμπειρίες άλλων γυναικών. Θα σου έλεγα να αρχισεις περπάτημα καθημερινά για να το βοηθησεις! Έχεις ακόμα μέρες μπροστά σου. Επίσης, ρώτησε τον αν μπορεί να σου δώσει μια μικρή παράταση μετά την ΠΗΤ.

Σου εκτυπώνει τις μετρήσεις του υπερηχου? Για να έβλεπες τι grade είναι ο πλακούντας σου.. 

οχι τις τελευταιες φορες δεν εκτυπωνει κ δεν παιρνω τπτ μονο το βαρος του μ λεει , κοιταει τον ομφ λωρο κ καρδιοτκγ. Επειδη ειμαι απο εξωσωματικη δεν θελει να το ζορισουμε παραπανω απο μια δυο μερες μετα την πητ. 
Το θεμα ειναι οτι τον τελευταιο καιρο εκανα τοσες δουλειες, ανεβα κατεβα σκαλια, σκυψιμο κλπ γιατι φτιαχνουμε το σπιτι κ παρολαυτα τπτ!

Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2023 at 4:00 ΠΜ, Marilou7 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Γεννησαμε!💙💙💙 Τα πονάκια που σας έλεγα δυνάμωσαν κατά τις 6 το ξημέρωμα...ήρθαμε στην κλινική αλλά μου είπαν πως έχω διαστολή 1 και μπορώ να πάω σπίτι να χαλαρώσω κ να ξαναπάω αργότερα...Έτσι και έγινε...κατά τις 11 άρχισαν να γίνονται πιο έντονα...Ήρθα ΙΑΣΩ με διαστολή 3 , μου έβαλαν κ λίγους πόνους και σε 2 ώρες είχα φτάσει 9! Μετά έγιναν όλα τόσο γρήγορα...Πήγε 10 η διαστολή, έκανα 7-8 ωθήσεις και 2 το μεσημέρι είχα τον μπέμπη αγκαλιά! Δεν υπάρχουν λόγιαπου να περιγράφουν αυτά τα συναισθήματα! Εύχομαι με το καλό όσες περιμένετε ακόμη 💙💝💐

Γλυκιά μου,Marilou 7,να χαίρεσαι τον γιόκα σου!!!Να 'στε πάντα όλοι καλά κι ευτυχισμένοι!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κορίτσια εχω αγχωθεί σημερα! Μου κανει πολύ απαλες κινησεις το μωρό.. το πειραζω και κουνιεται, αλλα ηρεμα. Χθες που την ειδαμε στο γιατρό ηταν ολα καλα! Ομως τωρα ανησυχώ! Με εχει συνηθισει σε πιο εντονες κινησεις..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Amalia! είπε:

βρε κορίτσια εχω αγχωθεί σημερα! Μου κανει πολύ απαλες κινησεις το μωρό.. το πειραζω και κουνιεται, αλλα ηρεμα. Χθες που την ειδαμε στο γιατρό ηταν ολα καλα! Ομως τωρα ανησυχώ! Με εχει συνηθισει σε πιο εντονες κινησεις..

 

4 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Γεια σας, γεια σας! Δύο μέρες σήμερα μετά τη γέννα και μπορώ να πω πως νιώθω πολύ δυνατή! Λίγο τα ράμματα με τραβάνε σήμερα αλλά κάθομαι περπατάω κάνω μπάνιο Όλα καλά! Νιώθω ότι ζω ένα όνειρο! Δεν θέλω να αφήνω τον μπεμπούλη από την αγκαλιά μου! ☺️☺️☺️ Όσον αφορά τον φυσιολογικό τοκετό ναι θα έλεγα πως οι πόνοι είναι σαν πολύ δυνατοί πόνοι περιόδου! Κορίτσια έφτασα Σε μία ώρα διαστολή 9 χωρίς επισκληρίδιο! Ήταν δυνατοί πόνοι, αλλά όχι να πεις ότι δεν αντέχονται... Και το λέω εγώ που είμαι ο πιο φοβιτσιάρης άνθρωπος του κόσμου! Μου έκαναν επισκληρίδιο μετά γιατί στο τέλος δεν άντεχα άλλο! Φυσικά έπρεπε νωρίτερα να μου την κάνουν, και ο γιατρός της κατσάδιασε μετά τις μαίες γιατί με άφησαν να φτάσω στο 9 χωρίς επισκληρίδιο! Σας το λέω με το χέρι στην καρδιά, όταν έρχεται εκείνη η στιγμή είναι σαν να σου έρχεται μαγικά τέτοια δύναμη...ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω πως άντεξα εγώ! Να σκέφτεστε θετικά και αισιόδοξα εμείς οι γυναίκες είμαστε τα πιο δυνατά όντα του πλανήτη !😁😁💕💕

 

Τέλεια κορίτσι μου!!! 

Κορίτσια σχεδόν όλες μας δε ξέρουμε τι δύναμη έχουμε τελικά μέχρι που έρχεται η στιγμή και το διαπιστώνουμε στη πιο σημαντική στιγμή της ζωής μας... Όλες μας μπορούμε αλλά είναι ανθρώπινο και πολύ λογικό να τρέμουμε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

βρε κορίτσια εχω αγχωθεί σημερα! Μου κανει πολύ απαλες κινησεις το μωρό.. το πειραζω και κουνιεται, αλλα ηρεμα. Χθες που την ειδαμε στο γιατρό ηταν ολα καλα! Ομως τωρα ανησυχώ! Με εχει συνηθισει σε πιο εντονες κινησεις..

Κ μένα υπάρχουν μέρες π είναι πολύ ήρεμο μην αγχώνεσαι εφόσον ήταν όλα μια χαρα μπορεί απλά να ξεκουράζεται.Εγω τελικά ήρθα για καρδιοτογραφο περιμένω ενημέρωση από το γιατρό π θα το δει να μ πει τι γίνεται.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Efaki είπε:

Κ μένα υπάρχουν μέρες π είναι πολύ ήρεμο μην αγχώνεσαι εφόσον ήταν όλα μια χαρα μπορεί απλά να ξεκουράζεται.Εγω τελικά ήρθα για καρδιοτογραφο περιμένω ενημέρωση από το γιατρό π θα το δει να μ πει τι γίνεται.

Καλά έκανες! Γιατί μπορεί να ναι συσπάσεις τοκετού και να πρέπει να προσέξεις. Πες μας τι σου είπε! Ήρθες Αθήνα τελικά ή στο νησί είσαι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Amalia! είπε:

Καλά έκανες! Γιατί μπορεί να ναι συσπάσεις τοκετού και να πρέπει να προσέξεις. Πες μας τι σου είπε! Ήρθες Αθήνα τελικά ή στο νησί είσαι?

Αθηνα είμαι ο Γιατρος μ είναι στο νησί πήρε τηλέφωνο στο Μητέρα κ τους είπε ότι πάω για καρδιοτογραφο.Αναμένω ακόμα…

Παντως πολύ ωραίο μαιευτήριο δεν είχα ξανάρθει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Efaki είπε:

Αθηνα είμαι ο Γιατρος μ είναι στο νησί πήρε τηλέφωνο στο Μητέρα κ τους είπε ότι πάω για καρδιοτογραφο.Αναμένω ακόμα…

Παντως πολύ ωραίο μαιευτήριο δεν είχα ξανάρθει.

Ναι κι εγώ όταν πάω μητέρα για καρδιοτοκογραφο, ενημερώνει ο γιατρός. Για να φύγεις μετά πρέπει να δώσει ο γιατρός το οκ, αλλιώς δε σε αφήνουν να φύγεις.. Ελπίζω να ναι όλα καλά! Βέβαια κι αυτό σχετικό είναι.. κάποια στιγμή πρέπει να γεννησουμε χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε να ξεκουραστώ κ να πάρω μαγνήσιο να ηρεμήσουν οι συσπάσεις γιατί δεν θελουμε να έρθει τώρα ο τοκετός λόγω των αντιπικτικων π κάνω κ για να πάρει λίγο παραπάνω βάρος το μωράκι.Έχω 1 εκ διαστολή κ θα ξαναεπαναλαβουμε το καρδιοτογραφημα την Πέμπτη.Φυσικά αν με πιάσουν εντονότεροι κ συχνότεροι πόνοι δεν θα πάμε εναντίον μ είπε αλλά κάπως να το καθυστερήσουμε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Efaki είπε:

Μου είπε να ξεκουραστώ κ να πάρω μαγνήσιο να ηρεμήσουν οι συσπάσεις γιατί δεν θελουμε να έρθει τώρα ο τοκετός λόγω των αντιπικτικων π κάνω κ για να πάρει λίγο παραπάνω βάρος το μωράκι.Έχω 1 εκ διαστολή κ θα ξαναεπαναλαβουμε το καρδιοτογραφημα την Πέμπτη.Φυσικά αν με πιάσουν εντονότεροι κ συχνότεροι πόνοι δεν θα πάμε εναντίον μ είπε αλλά κάπως να το καθυστερήσουμε λίγο.

Κατάλαβα.. τις αντιπικτικες πότε θα τις σταματήσεις? Μπορείς να κάνεις επισκληριδιο αν έχεις πάρει αντιπικτικη?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amalia! είπε:

Ναι κι εγώ όταν πάω μητέρα για καρδιοτοκογραφο, ενημερώνει ο γιατρός. Για να φύγεις μετά πρέπει να δώσει ο γιατρός το οκ, αλλιώς δε σε αφήνουν να φύγεις.. Ελπίζω να ναι όλα καλά! Βέβαια κι αυτό σχετικό είναι.. κάποια στιγμή πρέπει να γεννησουμε χαχαχ

Σε χρεώνουν για καρδιοτοκογραφο ?? Πόσο??? Από Σάββατο θα είμαι κ εγώ Αθήνα κ ίσως χρειαστεί 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , geozak είπε:

Σε χρεώνουν για καρδιοτοκογραφο ?? Πόσο??? Από Σάββατο θα είμαι κ εγώ Αθήνα κ ίσως χρειαστεί 

Εάν είσαι στον μήνα σου δεν πληρώνεις. Εάν πας νωρίτερα, δεν ξέρω.. ισως κανονίσει ο γιατρός σου να μην πληρώσεις ισως και οχι. Η τιμή του πάντως είναι γύρω στα 100 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...