Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

      να πω ότι δεν τα ειπα! από Δευτέρα και με επιφύλαξη!  είναι πολύ νωρίς! ουτε γω έτσι χαχχαχα 🥰

      Κανονικά έπρεπε να σε ακούσω,είσαι ο γκουρού των τεστ. Απλά ρε γμτ έχω τραβήγματα στη μήτρα από χθες και επειδή έχω ξαναμεινει έγκυος,ξέρω ότι δεν είναι έντερο και λέω ΒΡΕ ΛΕΣ? Αν είχε πιάσει η εμβρυομεταφορά,δεν θα έπρεπε να είναι λίγο αχνή η γραμμουλα?

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Γεννησα κι εγώ! Εχω μια υγειεστατη κορουλα κ είμαι ξετρελαμενη! Όλα πάνε καλά με τον θηλασμό, κι όπως είπε και η @SpiridoulaKυπάρχει μια ενόχληση και πονος στις θηλές αλλά τίποτα που να μην ξεπερνιέται! Με το καλό στα κορίτσια που θα γεννήσουν τις επόμενες μέρες!! Να το χαρείτε κορίτσια μου... Είναι μοναδική στιγμή!

Να σας ζήσει κορίτσι μου! Γερή και καλότυχη να είναι! Καλή ανάρρωση και σε εσένα!!!

Σας ευχαριστώ όλες σας για τις ευχές!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Γεννησα κι εγώ! Εχω μια υγειεστατη κορουλα κ είμαι ξετρελαμενη! Όλα πάνε καλά με τον θηλασμό, κι όπως είπε και η @SpiridoulaKυπάρχει μια ενόχληση και πονος στις θηλές αλλά τίποτα που να μην ξεπερνιέται! Με το καλό στα κορίτσια που θα γεννήσουν τις επόμενες μέρες!! Να το χαρείτε κορίτσια μου... Είναι μοναδική στιγμή!

Καλημέρα Αμαλία μουυ!!!! Να σας ζήσει η μπέμπα σας. Γερή και δυνατή να είναι ❤️❤️❤️❤️

Πότε γεννήσες;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Amalia! @Arden @geozak Να σας ζήσουν!!!!Γερα και καλότυχα να ειναι σε ολη τους την ζωή!

Με το καλο σε οσα κορίτσια περιμένουν!!

οι υπόλοιπες πως είναι;;; τι κανουν τα μικρά σας;;

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Laura♡ είπε:

@Amalia! @Arden @geozak Να σας ζήσουν!!!!Γερα και καλότυχα να ειναι σε ολη τους την ζωή!

Με το καλο σε οσα κορίτσια περιμένουν!!

οι υπόλοιπες πως είναι;;; τι κανουν τα μικρά σας;;

Ποια έμεινε τώρα;;;

Καλησπέρα κορίτσι μου!!!

Εγώ είμαι μια χαρά και η μπεμπούλα μεγαλώνει μέρα με τη μέρα. Θηλάζουμε αποκλειστικά, πάμε βόλτες με το καρότσι οι δύο μας ή με τον μπαμπά μας και γενικά υπάρχει μια ευτυχία.....

Εσύ;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γεννησα κ εγω!! Ενα τζουτζουκακι 3080! Το προσπαθησαμε φυσικα αλλα δεν τα καταφεραμε γιατι δεν ειχα διαστολη καλη οποτε πηγαμε με καισαρικη..κ ζοριστηκε ο καημενουλης κ τον εβαλαν σε θερμοκητιδα για παρακολουθηση γιατι εκανε παροδικες ταχυπνιες κ θα τον ταισουν με σωληνακι…κ ετσι δεν τον χαρηκα πολυ..παντως μαγικη στιγμη!! Δεν επαιρνα τα ματια μου απο πανω του οσο τον κρατησα στην αγκαλια μου..

Με το καλο οι εναπομεινασες!!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , N.Angel είπε:

Κοριτσια μου γεννησα κ εγω!! Ενα τζουτζουκακι 3080! Το προσπαθησαμε φυσικα αλλα δεν τα καταφεραμε γιατι δεν ειχα διαστολη καλη οποτε πηγαμε με καισαρικη..κ ζοριστηκε ο καημενουλης κ τον εβαλαν σε θερμοκητιδα για παρακολουθηση γιατι εκανε παροδικες ταχυπνιες κ θα τον ταισουν με σωληνακι…κ ετσι δεν τον χαρηκα πολυ..παντως μαγικη στιγμη!! Δεν επαιρνα τα ματια μου απο πανω του οσο τον κρατησα στην αγκαλια μου..

Με το καλο οι εναπομεινασες!!

Να σου ζήσει ο μπέμπης κορίτσι μου!! Υγεία και καλή τύχη να έχει στη ζωή του❣️❣️❣️ καλή ανάρρωση σε εσένα αλλά και όλες μας

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, N.Angel είπε:

Κοριτσια μου γεννησα κ εγω!! Ενα τζουτζουκακι 3080! Το προσπαθησαμε φυσικα αλλα δεν τα καταφεραμε γιατι δεν ειχα διαστολη καλη οποτε πηγαμε με καισαρικη..κ ζοριστηκε ο καημενουλης κ τον εβαλαν σε θερμοκητιδα για παρακολουθηση γιατι εκανε παροδικες ταχυπνιες κ θα τον ταισουν με σωληνακι…κ ετσι δεν τον χαρηκα πολυ..παντως μαγικη στιγμη!! Δεν επαιρνα τα ματια μου απο πανω του οσο τον κρατησα στην αγκαλια μου..

Με το καλο οι εναπομεινασες!!

Καλημέρα σε όλες!!κοριτσι μου να ζήσει καλοτυχος γερος κ δυνατός να είναι!!!Σε λίγο φευγουμε κ εμεις για το μαιευτήριο έφτασε κ για μένα η μεγάλη μέρα.Ανάμεικτα τα συναισθήματα νομίζω ότι μ έχει πιάσει ένας μικρος πανικός ευχομαι να ηρεμήσω.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Efaki είπε:

Καλημέρα σε όλες!!κοριτσι μου να ζήσει καλοτυχος γερος κ δυνατός να είναι!!!Σε λίγο φευγουμε κ εμεις για το μαιευτήριο έφτασε κ για μένα η μεγάλη μέρα.Ανάμεικτα τα συναισθήματα νομίζω ότι μ έχει πιάσει ένας μικρος πανικός ευχομαι να ηρεμήσω.

Με το καλό κορίτσι μου. Ζήσε τη στιγμή είναι μοναδική πραγματικά..... Περιμένουμε νέα σου όταν μπορέσεις ❣️❣️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2023 at 1:18 ΜΜ, SpiridoulaK είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Εγώ έκανα ήδη μια αλλαγή στη γάζα και καθαρισμό και μεθαύριο θα τη βγάλω τελείως. Τελείωσα και όλη την αγωγή που δίνουν μετεγχειρητικά και όλα καλά. Ναι είναι τελείως διαφορετικο το σύστημα εδώ. Εδώ στην Ελλάδα είναι πιο προληπτικοί νομίζω. 

Εμείς ευτυχώς το έχουμε βρει. Μόνο για μια εβδομάδα περίπου κοιμόταν αγκαλιά μου, δηλαδή κοιμόμασταν μαζί,εγώ βασικά δεν κοιμόμουν. Τώρα κοιμάται δίπλα μου στο λίκνο και ξυπνάει κάθε 2,5 ώρες μέσο όρο για θηλασμό. Κατά τα άλλα όλα σούπερ. Έχω χάσει και δέκα κιλά άλλα 3 μου μένουν,κάνω δουλειές σπίτι,χθες πήγαμε τη πρώτη βόλτα με το καρότσι. Το έχουμε βρει νομίζω πια... σήμερα είναι 14 ημερών....

Μπράβο Σπυριδούλα μου!!Μια χαρά τα πηγαίνεις!!!Να σε ρωτήσω κάτι.Ποση ώρα θηλάζεις;Έχω πελαγωσει με τα γεύματα.Μας είπαν έξι με οχτώ γεύματα.Τους δώσαμε ξένο αναγκαστικά γιατί έχασαν πολύ βάρος στην γέννηση .Έχω καταφέρει όμως και κάνω και θηλασμό,όσο μπορώ.Προσπαθω λοιπόν να θηλάσω δέκα με είκοσι λεπτά και μετά τους δίνουμε μπιμπερό.Τις περισσότερες φορές, φαντάσου,τα τραβάω από την θηλή....Έχει πάρει τέτοια τρομάρα με το βάρος ο σύζυγος και προσέχουμε να πιουν οπωσδήποτε εξήντα ml από το μπιμπερό.Με αυτά και με κείνα όμως το γεύμα μαζί με την αλλαγή πάνας διαρκεί κοντά στις δύο ώρες και για τα δύο....Και πολλές φορές δεν μας βγαίνουν τα έξι οχτώ γεύματα.Βοηθεια!!!!!!

On 14/2/2023 at 2:40 ΜΜ, Arden είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Γέννησα κ εγώ την Κυριακή μια μικρούλα μπεμπουλα, 2330 γρ, 38 εβδομάδων. Όλα πήγαν καλά! Την έχω δίπλα μου και προσπαθούμε να θηλασουμε. Για τα κιλά της ευτυχώς τα πάει καλά! 

Με το καλό εύχομαι σε όσες μείνατε!

@geozak και @Laura♡ να σας ζήσουν! Γερά και καλότυχα να είναι!!!

@SpiridoulaK

Θαυμάζω την υπομονή και την αισιοδοξία σου για πρώτη φορά μανούλα!

Στις υπόλοιπες στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς γιατί την εμπειρία του νεογέννητου τη ζω τώρα στην ουσία, μιας και τα δίδυμα τα πήραμε 20 ημερών από την μονάδα και ρυθμισμένα ως προς τι ώρα θα φάνε. 

 

 

Τι ωραία Arden μου!!Να την χαίρεσαι την μπεμπουλα σου!!!Να'ναι γερή και καλότυχη!!Πολλά φιλιά!

23 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Γεννησα κι εγώ! Εχω μια υγειεστατη κορουλα κ είμαι ξετρελαμενη! Όλα πάνε καλά με τον θηλασμό, κι όπως είπε και η @SpiridoulaKυπάρχει μια ενόχληση και πονος στις θηλές αλλά τίποτα που να μην ξεπερνιέται! Με το καλό στα κορίτσια που θα γεννήσουν τις επόμενες μέρες!! Να το χαρείτε κορίτσια μου... Είναι μοναδική στιγμή!

Μπράβο Αμαλία!!Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!!Όλα τα καλά του κόσμου να έχει!!! Φιλιά πολλά!!

9 ώρες πρίν, N.Angel είπε:

Κοριτσια μου γεννησα κ εγω!! Ενα τζουτζουκακι 3080! Το προσπαθησαμε φυσικα αλλα δεν τα καταφεραμε γιατι δεν ειχα διαστολη καλη οποτε πηγαμε με καισαρικη..κ ζοριστηκε ο καημενουλης κ τον εβαλαν σε θερμοκητιδα για παρακολουθηση γιατι εκανε παροδικες ταχυπνιες κ θα τον ταισουν με σωληνακι…κ ετσι δεν τον χαρηκα πολυ..παντως μαγικη στιγμη!! Δεν επαιρνα τα ματια μου απο πανω του οσο τον κρατησα στην αγκαλια μου..

Με το καλο οι εναπομεινασες!!

Να σου ζήσει γλυκιά μου!!Να τον χαίρεσαι και να τον καμαρώνεις!!!!

2 ώρες πρίν, Efaki είπε:

Καλημέρα σε όλες!!κοριτσι μου να ζήσει καλοτυχος γερος κ δυνατός να είναι!!!Σε λίγο φευγουμε κ εμεις για το μαιευτήριο έφτασε κ για μένα η μεγάλη μέρα.Ανάμεικτα τα συναισθήματα νομίζω ότι μ έχει πιάσει ένας μικρος πανικός ευχομαι να ηρεμήσω.

Εφάκι,μην αγχώνεσαι!!Θα πάνε όλα καλά!!!Με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωρό σου!!Πολλά φιλιά!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Αύριο πρωί μπαίνω και εγώ για προγραμματισμένη καισαρική!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά θα σας ενημερώσω!! Ελπίζω να μην με βάλουν πάλι εντατική για παρακολούθηση λόγω πίεσης όπως την προηγούμενη φορά 😂

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , DINA86 είπε:

Αύριο πρωί μπαίνω και εγώ για προγραμματισμένη καισαρική!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά θα σας ενημερώσω!! Ελπίζω να μην με βάλουν πάλι εντατική για παρακολούθηση λόγω πίεσης όπως την προηγούμενη φορά 😂

Με το καλό κορίτσι μ να πάνε όλα καλα!!!

Καναμε την εισαγωγή κοριτσια μ έχουμε βάλει υπόθετο στον τράχηλο κ περιμενουμε.Κάνω συσπάσεις π άλλοτε πονανε κ άλλοτε όχι κ ίσως γλιτώσω τους πόνους θα φανει.Θα σας ξαναγράψω όποτε μπορέσω πάλι.Ευχαριστώ για τις ευχές 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@N.Angel Να σας ζήσει το μωράκι σας! Γερό και καλότυχο να είναι και σύντομα να το έχεις κοντά σου! Καλή ανάρρωση και σε εσένα!

@Efaki @DINA86όλα καλά θα πάνε! Ήρθε η μαγική στιγμή! 

@Marla@ 

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!

8 γεύματα δεν πρόλαβα ποτέ να κάνω. 6 ήταν το στάνταρ αλλά έδινα κυρίως ξενο και έβγαζα με το θηλαστρο όσο προλάβαινα. Βέβαια με το θηλαστρο είχα γάλα για 3 μήνες. Για αποκλειστικό θηλασμό εγώ φοβόμουν. Ήθελα να είμαι σίγουρη ότι τρώνε γιατί τα πήρα 18 ημερών από την μονάδα και ήταν 2100. Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας. Να κάνετε ότι νιώθετε ότι είναι καλύτερο για τα μωράκια σας!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, DINA86 είπε:

Αύριο πρωί μπαίνω και εγώ για προγραμματισμένη καισαρική!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά θα σας ενημερώσω!! Ελπίζω να μην με βάλουν πάλι εντατική για παρακολούθηση λόγω πίεσης όπως την προηγούμενη φορά 😂

Με το καλό κορίτσι μου!!!!!!! Όλα υπέροχα θα πάνε 

3 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Μπράβο Σπυριδούλα μου!!Μια χαρά τα πηγαίνεις!!!Να σε ρωτήσω κάτι.Ποση ώρα θηλάζεις;Έχω πελαγωσει με τα γεύματα.Μας είπαν έξι με οχτώ γεύματα.Τους δώσαμε ξένο αναγκαστικά γιατί έχασαν πολύ βάρος στην γέννηση .Έχω καταφέρει όμως και κάνω και θηλασμό,όσο μπορώ.Προσπαθω λοιπόν να θηλάσω δέκα με είκοσι λεπτά και μετά τους δίνουμε μπιμπερό.Τις περισσότερες φορές, φαντάσου,τα τραβάω από την θηλή....Έχει πάρει τέτοια τρομάρα με το βάρος ο σύζυγος και προσέχουμε να πιουν οπωσδήποτε εξήντα ml από το μπιμπερό.Με αυτά και με κείνα όμως το γεύμα μαζί με την αλλαγή πάνας διαρκεί κοντά στις δύο ώρες και για τα δύο....Και πολλές φορές δεν μας βγαίνουν τα έξι οχτώ γεύματα.Βοηθεια!!!!!!

Τι ωραία Arden μου!!Να την χαίρεσαι την μπεμπουλα σου!!!Να'ναι γερή και καλότυχη!!Πολλά φιλιά!

Μπράβο Αμαλία!!Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!!Όλα τα καλά του κόσμου να έχει!!! Φιλιά πολλά!!

Να σου ζήσει γλυκιά μου!!Να τον χαίρεσαι και να τον καμαρώνεις!!!!

Εφάκι,μην αγχώνεσαι!!Θα πάνε όλα καλά!!!Με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωρό σου!!Πολλά φιλιά!!

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! 

Εσύ έχεις δίδυμα οπότε είναι τελείως διαφορετική η κατάσταση. Πιο δύσκολη!!!

Εγώ θηλάζω από 15 έως 30 λεπτά το πολύ. Όσο θέλει η μπέμπα. Αφήνει μόνη της την θηλή τις περισσότερες φορές. Θηλάζουμε 10 φορές την ημέρα σίγουρα!!! Όσες φορές ζητήσει η ίδια....

Μην αγχώνεσαι με το βάρος...η δική μου γεννήθηκε 37+4 2610 και έχασε 200 γρ στις τρεις ημέρες στο μαιευτήριο. Είναι απολύτως φυσιολογικό μου είπαν να χάνουν βάρος κατά τη γέννηση τα μωράκια. Στις 10 ημέρες ακριβώς όχι μόνο είχε αναπληρώσει το βάρος γέννησής της αλλά ήταν και παραπάνω... Έχω σταθεί τυχερή έως τώρα γιατί έχω ένα σχετικά εύκολο μωράκι που σου "μιλάει" όταν χρειάζεται κάτι αλλά είμαι κι εγώ συνεχώς από πάνω της... 

Εσύ τα έχεις όλα αυτά εις διπλούν ❤️❤️🥰 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/2/2023 at 9:22 ΠΜ, Amalia! είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Γεννησα κι εγώ! Εχω μια υγειεστατη κορουλα κ είμαι ξετρελαμενη! Όλα πάνε καλά με τον θηλασμό, κι όπως είπε και η @SpiridoulaKυπάρχει μια ενόχληση και πονος στις θηλές αλλά τίποτα που να μην ξεπερνιέται! Με το καλό στα κορίτσια που θα γεννήσουν τις επόμενες μέρες!! Να το χαρείτε κορίτσια μου... Είναι μοναδική στιγμή!

Να σού ζήσει η πριγκίπισσα!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/2/2023 at 9:22 ΠΜ, Amalia! είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Γεννησα κι εγώ! Εχω μια υγειεστατη κορουλα κ είμαι ξετρελαμενη! Όλα πάνε καλά με τον θηλασμό, κι όπως είπε και η @SpiridoulaKυπάρχει μια ενόχληση και πονος στις θηλές αλλά τίποτα που να μην ξεπερνιέται! Με το καλό στα κορίτσια που θα γεννήσουν τις επόμενες μέρες!! Να το χαρείτε κορίτσια μου... Είναι μοναδική στιγμή!

Να σου ζήσει η Αμαλία μου!!! Να είναι γερή και καλότυχη! 😍

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...