Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Γεια σας και από μένα κορίτσια! Εγώ τον βγάζω βόλτα μόλις τον ταισω! Αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν κάθεται 😂😂 Δεν ξέρω πότε θα συνηθίσει τη βόλτα. Το έχω πάρει από φόβο και το πολύ να κάνω ένα τετράγωνο γύρω από το σπίτι γιατί χαλάει τον κόσμο από το κλάμα. 

@Efaki Αυτή την άρνηση για το ένα στήθος μου την έκανε κι εμένα...εν τέλει ήταν γιατί δεν είχε τόση ροή όσο το άλλο και γι' αυτό δεν το ήθελε. Είχα αγχωθεί και προσπαθούσα να του το δίνω περισσότερο όταν ήταν κοιμισμένος έστω να το πιπιλαει για να αυξηθεί η παραγωγή και έτσι κάπως βελτιώθηκε.

Κι εμένα το ίδιο!! Δεν πολυθελει την βόλτα! Στην μιση διαδρομή πάντα κλαίει.. τα μωράκια μας μοιάζουν.  Τη  νύχτα πως κοιμάται ο δικός σου; εμένα μου χάλασε τον ύπνο της. Ολο γκρινιάζει τη νύχτα. Δεν ξέρω τι θα γίνει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα κορίτσια,εμένα τρελαίνεται για βόλτες! πάμε έξω πάμε και για καφεδάκια τώρα που έστρωσε ο καιρός και συνήθως κοιμάται! Ή κάθεται και κοιτάει!!! έστρωσε και ο ύπνος πλέον ξυπανει μια φορά για να φάει γύρω στις 3μιση και κοιμάται μέχρι τις 6-6μιση...πηγαίνουμε για ύπνο γύρω στις 9!βόλτα πάμε το πρωί μόλις ξυπνήσουμε εδώ γύρω στο πάρκο και το απογευματάκι πάλι για καφεδακι ή έξω βόλτα!το μόνο μας θέμα πλέον είναι τα κακά γιατί κάνει μαι φορά τη μέρα ή μαι φορά ανά 2 μέρες και ενώ είναι μαλακα ζοριζεται αρκετά...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Jiji κ εμένα έχει θέμα με τα κακά της.. μπορεί να κάνει και στις 3 και 4 ημέρες.. βέβαια δεν μπορώ να πω ότι ζοριζεται.. τώρα της άλλαξα γάλα και βλέπουμε..

Ο ύπνος εμάς έστρωσε. Εδώ και 3 ημέρες δεν ξυπνάει το βράδυ για να φάει. Τρώει τελευταίο γεύμα στις 10 και ενώ ξυπνούσε στις 2:30 με 3 τώρα μπορεί να πάει και 6 το πρωί και να κοιμάται. Βάζω εγώ ξυπνητήρι κατά τις 5 για να την ταισω, γιατί μου φαίνονται πολλές ώρες..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Arden είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Jiji κ εμένα έχει θέμα με τα κακά της.. μπορεί να κάνει και στις 3 και 4 ημέρες.. βέβαια δεν μπορώ να πω ότι ζοριζεται.. τώρα της άλλαξα γάλα και βλέπουμε..

Ο ύπνος εμάς έστρωσε. Εδώ και 3 ημέρες δεν ξυπνάει το βράδυ για να φάει. Τρώει τελευταίο γεύμα στις 10 και ενώ ξυπνούσε στις 2:30 με 3 τώρα μπορεί να πάει και 6 το πρωί και να κοιμάται. Βάζω εγώ ξυπνητήρι κατά τις 5 για να την ταισω, γιατί μου φαίνονται πολλές ώρες..

Βρε για να μη ξυπνάει το μωρό σημαίνει ότι είναι χορτασμένο και δε πεινάει. Η παιδίατρος μου έχει πει να μη τη ξυπνάω ποτέ. Εγώ έχω μωρό που ούτως ή άλλως ξυπνάει μόνη της για να φάει από όταν γεννήθηκε. 

πρίν από 21 λεπτά , Arden είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Jiji κ εμένα έχει θέμα με τα κακά της.. μπορεί να κάνει και στις 3 και 4 ημέρες.. βέβαια δεν μπορώ να πω ότι ζοριζεται.. τώρα της άλλαξα γάλα και βλέπουμε..

Ο ύπνος εμάς έστρωσε. Εδώ και 3 ημέρες δεν ξυπνάει το βράδυ για να φάει. Τρώει τελευταίο γεύμα στις 10 και ενώ ξυπνούσε στις 2:30 με 3 τώρα μπορεί να πάει και 6 το πρωί και να κοιμάται. Βάζω εγώ ξυπνητήρι κατά τις 5 για να την ταισω, γιατί μου φαίνονται πολλές ώρες..

Ούτε εμένα κάνει κακά κάθε μέρα αλλά για μωρά αποκλειστικού θηλασμού έχω διαβάσει ότι είναι συχνό φαινόμενο αυτό. Δεν έχει δυσκοιλιότητα γιατί τα κακά της είναι μαλακά. 

1 hour ago, Jiji είπε:

καλημέρα κορίτσια,εμένα τρελαίνεται για βόλτες! πάμε έξω πάμε και για καφεδάκια τώρα που έστρωσε ο καιρός και συνήθως κοιμάται! Ή κάθεται και κοιτάει!!! έστρωσε και ο ύπνος πλέον ξυπανει μια φορά για να φάει γύρω στις 3μιση και κοιμάται μέχρι τις 6-6μιση...πηγαίνουμε για ύπνο γύρω στις 9!βόλτα πάμε το πρωί μόλις ξυπνήσουμε εδώ γύρω στο πάρκο και το απογευματάκι πάλι για καφεδακι ή έξω βόλτα!το μόνο μας θέμα πλέον είναι τα κακά γιατί κάνει μαι φορά τη μέρα ή μαι φορά ανά 2 μέρες και ενώ είναι μαλακα ζοριζεται αρκετά...

Μια από τα ίδια για τις βόλτες... 

Μήπως να της έβαζες κάποιο υπόθετο αν ζοριζεται πολύ;;

11 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Τόσο λίγο κοιμάται μέσα στην ημέρα?? Εμένα μένει ξύπνια το πολύ 1 με 1.5 ώρα και κοιμάται για κανα δυωρο! 

 

Όχι εγώ δεν έχω καθόλου.. δηλαδή 3 μήνες τώρα πονάς όταν θηλάζεις;;

 

Εγώ θηλάζω αποκλειστικά οπότε δεν έχει σταθερές ώρες που θα φάει... τρώει πολύ συχνά.. συνήθως στο δυωρο αλλά ενδιάμεσα μπορεί να την ξανά βάλω αν έχει γκρίνια ή θέλω να την κοιμησω..

Η αίσθηση είναι ήπια πονακια περιόδου περίπου. Δεν είναι τόσο επώδυνη κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Γεια σας και από μένα κορίτσια! Εγώ τον βγάζω βόλτα μόλις τον ταισω! Αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν κάθεται 😂😂 Δεν ξέρω πότε θα συνηθίσει τη βόλτα. Το έχω πάρει από φόβο και το πολύ να κάνω ένα τετράγωνο γύρω από το σπίτι γιατί χαλάει τον κόσμο από το κλάμα. 

@Efaki Αυτή την άρνηση για το ένα στήθος μου την έκανε κι εμένα...εν τέλει ήταν γιατί δεν είχε τόση ροή όσο το άλλο και γι' αυτό δεν το ήθελε. Είχα αγχωθεί και προσπαθούσα να του το δίνω περισσότερο όταν ήταν κοιμισμένος έστω να το πιπιλαει για να αυξηθεί η παραγωγή και έτσι κάπως βελτιώθηκε.

Καλημέρα!!εμενα το παίρνει όταν ξυπνήσει το πρωί κατά τις 5.30 μετά ξανά κοιμαται κ της το ξαναδίνω στις 9 που ξανά ξυπνάει γτ δεν ξέρω πως θα πάει την υπόλοιπη μέρα.Ευχομαι ν βελτιωθεί κ μένα η κατάσταση.

Απο κακά πάμε καλα μπορεί ν μου κάνει κ 2 φορές την ημέρα άλλοτε μια κάθε μέρα κ έχει τύχει κ ν μην κάνει για μια μέρα κ να κάνει την επόμενη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Κι εμένα το ίδιο!! Δεν πολυθελει την βόλτα! Στην μιση διαδρομή πάντα κλαίει.. τα μωράκια μας μοιάζουν.  Τη  νύχτα πως κοιμάται ο δικός σου; εμένα μου χάλασε τον ύπνο της. Ολο γκρινιάζει τη νύχτα. Δεν ξέρω τι θα γίνει..

Καλημέρα!!! Και σε κάτι ακόμα είχαμε πει πως μοιάζουν τα μωράκια μας όντως! Δεν θυμάμαι τώρα σε τι πάντως θυμάμαι που το είχαμε ξανασχολιασει!😁 Τη νύχτα δόξα το θεό κοιμααααται! Κάνω συγκοιμηση βέβαια αλλά δεν με πειράζει καθόλου! Χθες βράδυ ας πούμε έφαγε τελευταίο γεύμα 11 και μου ξύπνησε σήμερα το πρωί 8μιση!!!! Συνεχόμενο...χωρίς ξύπνημα με κλάμα! Έπαθα πλάκα!😁😁😁 

1 ώρα πρίν, Jiji είπε:

καλημέρα κορίτσια,εμένα τρελαίνεται για βόλτες! πάμε έξω πάμε και για καφεδάκια τώρα που έστρωσε ο καιρός και συνήθως κοιμάται! Ή κάθεται και κοιτάει!!! έστρωσε και ο ύπνος πλέον ξυπανει μια φορά για να φάει γύρω στις 3μιση και κοιμάται μέχρι τις 6-6μιση...πηγαίνουμε για ύπνο γύρω στις 9!βόλτα πάμε το πρωί μόλις ξυπνήσουμε εδώ γύρω στο πάρκο και το απογευματάκι πάλι για καφεδακι ή έξω βόλτα!το μόνο μας θέμα πλέον είναι τα κακά γιατί κάνει μαι φορά τη μέρα ή μαι φορά ανά 2 μέρες και ενώ είναι μαλακα ζοριζεται αρκετά...

Τέλεια!!!! Είδες που ήθελε το χρόνο της και έστρωσε και εσένα ο ύπνος!!! Αχ είσαι πολύ τυχερή! Θέλω πολύ να πάω για καφέ με καμία φίλη μου κ να τον έχω μαζί, αλλά δεν ξέρω πότε θα το καταφέρουμε! Κλαίει έντονα στο καρότσι!☹️

Εγω τώρα έχω άλλη έννοια πάλι...μου είπε η παιδίατρος πως έχει μια ήπια πλαγιοκεφαλία.😵😵😵 Είχα δει πως έχει προτίμηση στην δεξιά πλευρά όταν κοιμάται και όταν παίζει στο γυμναστήριο αλλά δεν φαντάστηκα πως θα του δημιουργήσει πρόβλημα.. προσπαθώ πάντα στον ύπνο να του αλλάζω πλευρά αλλά πολλές φορές όταν ξυπνήσω να τον δω έχει γυρίσει στην άλλη πάλι! Μου είπε πως τώρα που θα αρχίσει να στηρίζει το κεφάλι κ αργότερα να κάθεται θα υποχωρήσει από μόνο του...αλλά εμένα τώρα το μάτι μου πάει συνέχεια εκεί!☹️

Link to comment
Share on other sites

@SpiridoulaK έτσι είναι όπως το λές Σπυριδούλα μου, προφανώς δεν πεινάει αλλιώς θα ξυπνούσε μόνη της. Απλά εγώ ανησυχώ να μένει πάνω από 8 ώρες νηστική.. είναι και μικρούλα σε βάρος, με το ζόρι να είναι 5 κιλά τώρα..

7 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Καλημέρα!!! Και σε κάτι ακόμα είχαμε πει πως μοιάζουν τα μωράκια μας όντως! Δεν θυμάμαι τώρα σε τι πάντως θυμάμαι που το είχαμε ξανασχολιασει!😁 Τη νύχτα δόξα το θεό κοιμααααται! Κάνω συγκοιμηση βέβαια αλλά δεν με πειράζει καθόλου! Χθες βράδυ ας πούμε έφαγε τελευταίο γεύμα 11 και μου ξύπνησε σήμερα το πρωί 8μιση!!!! Συνεχόμενο...χωρίς ξύπνημα με κλάμα! Έπαθα πλάκα!😁😁😁 

Τέλεια!!!! Είδες που ήθελε το χρόνο της και έστρωσε και εσένα ο ύπνος!!! Αχ είσαι πολύ τυχερή! Θέλω πολύ να πάω για καφέ με καμία φίλη μου κ να τον έχω μαζί, αλλά δεν ξέρω πότε θα το καταφέρουμε! Κλαίει έντονα στο καρότσι!☹️

Εγω τώρα έχω άλλη έννοια πάλι...μου είπε η παιδίατρος πως έχει μια ήπια πλαγιοκεφαλία.😵😵😵 Είχα δει πως έχει προτίμηση στην δεξιά πλευρά όταν κοιμάται και όταν παίζει στο γυμναστήριο αλλά δεν φαντάστηκα πως θα του δημιουργήσει πρόβλημα.. προσπαθώ πάντα στον ύπνο να του αλλάζω πλευρά αλλά πολλές φορές όταν ξυπνήσω να τον δω έχει γυρίσει στην άλλη πάλι! Μου είπε πως τώρα που θα αρχίσει να στηρίζει το κεφάλι κ αργότερα να κάθεται θα υποχωρήσει από μόνο του...αλλά εμένα τώρα το μάτι μου πάει συνέχεια εκεί!☹️

Βαλ του παιχνιδάκια και μουσική από την αντίθετη μεριά. Πάντως μην αγχώνεσαι, όντως διορθώνεται. Το είχε και το ανιψάκι μου και τώρα δεν φαίνεται τίποτα. 

  • Ευχή 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Arden είπε:

@SpiridoulaK έτσι είναι όπως το λές Σπυριδούλα μου, προφανώς δεν πεινάει αλλιώς θα ξυπνούσε μόνη της. Απλά εγώ ανησυχώ να μένει πάνω από 8 ώρες νηστική.. είναι και μικρούλα σε βάρος, με το ζόρι να είναι 5 κιλά τώρα..

Βαλ του παιχνιδάκια και μουσική από την αντίθετη μεριά. Πάντως μην αγχώνεσαι, όντως διορθώνεται. Το είχε και το ανιψάκι μου και τώρα δεν φαίνεται τίποτα. 

Έχεις δίκιο τότε. Και η δικιά μου είναι σχετικά μικρούλα. Γεννήθηκε 2610 και τώρα μετά από τρεις μήνες είναι 5,5 κιλά περίπου και λίγο παραπάνω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Έχεις δίκιο τότε. Και η δικιά μου είναι σχετικά μικρούλα. Γεννήθηκε 2610 και τώρα μετά από τρεις μήνες είναι 5,5 κιλά περίπου και λίγο παραπάνω 

Ποσο μηνών ειναι; Εμένα γεννήθηκε 2500 βγήκαμε 2400 από μαιευτήριο και αύριο κλείνουμε 3 μηνών και ειναι 4600.. το βράδυ εγώ την ξυπνάω να φάει αν και δεν ζητάει γιατί δεν θέλω να την αφήνω ώρες νηστική 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, DINA86 είπε:

Ποσο μηνών ειναι; Εμένα γεννήθηκε 2500 βγήκαμε 2400 από μαιευτήριο και αύριο κλείνουμε 3 μηνών και ειναι 4600.. το βράδυ εγώ την ξυπνάω να φάει αν και δεν ζητάει γιατί δεν θέλω να την αφήνω ώρες νηστική 

Σε 2 βδομάδες γίνεται τεσσάρων μηνών. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 15/5/2023 at 10:15 ΠΜ, Marilou7 είπε:

Καλημέρα!!! Και σε κάτι ακόμα είχαμε πει πως μοιάζουν τα μωράκια μας όντως! Δεν θυμάμαι τώρα σε τι πάντως θυμάμαι που το είχαμε ξανασχολιασει!😁 Τη νύχτα δόξα το θεό κοιμααααται! Κάνω συγκοιμηση βέβαια αλλά δεν με πειράζει καθόλου! Χθες βράδυ ας πούμε έφαγε τελευταίο γεύμα 11 και μου ξύπνησε σήμερα το πρωί 8μιση!!!! Συνεχόμενο...χωρίς ξύπνημα με κλάμα! Έπαθα πλάκα!😁😁😁 

Τέλεια!!!! Είδες που ήθελε το χρόνο της και έστρωσε και εσένα ο ύπνος!!! Αχ είσαι πολύ τυχερή! Θέλω πολύ να πάω για καφέ με καμία φίλη μου κ να τον έχω μαζί, αλλά δεν ξέρω πότε θα το καταφέρουμε! Κλαίει έντονα στο καρότσι!☹️

Εγω τώρα έχω άλλη έννοια πάλι...μου είπε η παιδίατρος πως έχει μια ήπια πλαγιοκεφαλία.😵😵😵 Είχα δει πως έχει προτίμηση στην δεξιά πλευρά όταν κοιμάται και όταν παίζει στο γυμναστήριο αλλά δεν φαντάστηκα πως θα του δημιουργήσει πρόβλημα.. προσπαθώ πάντα στον ύπνο να του αλλάζω πλευρά αλλά πολλές φορές όταν ξυπνήσω να τον δω έχει γυρίσει στην άλλη πάλι! Μου είπε πως τώρα που θα αρχίσει να στηρίζει το κεφάλι κ αργότερα να κάθεται θα υποχωρήσει από μόνο του...αλλά εμένα τώρα το μάτι μου πάει συνέχεια εκεί!☹️

Κι εμένα κλαίει στο καρότσι... προσπάθησε να το βάζεις από την άλλη πλευρά κι ας γυρνάει αυτό, εσύ ξανά γύρισε το.. Είναι πολύ σκληρό το κρεβάτι του; 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχετε κάνει τέστ Παπ αφού γέννησατε; Δε ξέρω τι έχω πάθει όλο το αποφεύγω. Γενικότερα δε νιώθω και πολύ άνετα με την τομή. είναι φορές που με ενοχλεί πολύ και άλλες λιγότερο.. δε νιώθω άνετα με το σημείο εκεί κάτω γενικά. είμαι η μόνη;(κι ας είναι απείραχτο αφού γέννησα με καισαρική)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τεστ ΠΑΠ στο δίμηνο. Για τους πρώτους 2 μήνες ένιωθα χάλια, γιατί είχα και ράμματα. Μετά έστρωσε. Για να νιώθω τελείως καλά και στην επαφή, μου πήρε άλλους 2 μήνες.

Τώρα στους 9 μήνες νιώθω καλύτερα από πριν. 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

@Amalia!στρώμα έχω σχετικά μαλακό( του κρεβατιού μας βασικά αφού στο κρεβάτι τον έχω😂)

@SpiridoulaK Τεστ Παπ δεν έχω κάνει όχι.  Αλλά γιατί νιώθεις περίεργα;;;; Σε τραβάει ακόμα η τομη;;;; Εγώ γέννησα φυσιολογικά οπότε δεν ξέρω πως είναι τα ράμματα της καισαρικής αλλά έχουμε επαφές κανονικά και πάλι εδώ και 1 μήνα και όλα καλά!😁

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια έχετε κάνει τέστ Παπ αφού γέννησατε; Δε ξέρω τι έχω πάθει όλο το αποφεύγω. Γενικότερα δε νιώθω και πολύ άνετα με την τομή. είναι φορές που με ενοχλεί πολύ και άλλες λιγότερο.. δε νιώθω άνετα με το σημείο εκεί κάτω γενικά. είμαι η μόνη;(κι ας είναι απείραχτο αφού γέννησα με καισαρική)

Εγώ έκανα περίπου στις 40 μέρες και μετά τα αποτελέσματα έκανα επιπλέον κολποσκοπηση και βιοψία, ίσως επειδή είναι η δεύτερη καισαρική δεν ενιωσα τίποτε αυτή τη φορά από πόνο και ξεκινησα αμέσως και γυμναστική και επέστρεψα στη δουλειά.. στην πρώτη καισαρική ποναγα σε κάποιες κινήσεις την πρώτη βδομάδα αλλά θεωρώ τόσο καιρό μετά αν νιώθεις ακόμα ενοχλήσεις ίσως καλό είναι να σε δει από κοντά ο γιατρός σου.. 

 

On 17/3/2023 at 1:13 ΜΜ, SpiridoulaK είπε:

Να σου ζήσει!!! Είμαι σίγουρη ότι δεν είναι περίοδος αυτό. Είναι το αίμα της λοχείας σου. Μια έρχεται μια φεύγει το αίμα. Ρώτα τον γιατρό σου. Το μωράκι σου είναι ακριβώς ενός μήνα σήμερα ούτε έχεις σαραντισει οπότε δεν είναι περίοδος 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...