Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

Καλησπερα!!και εγω τεστ παπ έχω ραντεβού τέλος του μήνα.Με είχε δει ο Γιατρος όταν είχαμε σαραντίσει με τα ράμματα ήμουν εντάξει που μου είχε κάνει κάτι εσωτερικά που γέννησα φυσιολογικά κ εμεις επαφές έχουμε εδώ κ ένα μήνα όλα καλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου. Η τομή εννοείται ότι με τραβάει και κάποιες φορές είναι και λίγο επώδυνη αλλά με τόσες γυναίκες που έχω μιλήσει που γέννησαν με καισαρική τομή τα ίδια μου λένε. Τουλάχιστον μέχρι το 6μηνο υπάρχουν ενοχλήσεις στο μέσο όρο των γυναικών. Όλα εξαρτώνται και από τον οργανισμό της καθεμιάς. Δεν έχω πόνο στην επαφή σε καμία περίπτωση όλα καλά απλώς σε αυτό το σημείο δε νιώθω άνετα,νιώθω περίεργα. Η τομή έχει θρέψει μια χαρά και είναι μικρή. Με επηρεάζει καθαρά ψυχολογικά... Ίσως γιατί ποτέ δεν ήθελα να γεννήσω με καισαρική αλλά δυστυχώς δεν το επέλεξα, έπρεπε λόγω του ολιγάμνιου... Δεν μου αρέσει ως εικόνα στο σώμα μου.. δε ξέρω αν με καταλαβαίνει κάποια... Θα κλείσω ραντεβού για Παπ σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είμαστε 3 μηνών κ 5ημ που κάναμε το εμβόλιο προχθές... ευτυχώς μόνο υπνηλία είχε.... έφτασε τά 6740 κιλά...-πλέον κάνει 5 γεύματα ..στις 12 τη νύχτα κ μετά του δίνω στις 5... αλλά μου είπε ο γιατρός να μη του δίνω αν δεν κλάψει στις 5 μήπως κ φάει πιο μετά.....για τέστ Παπ θα πάω στην επόμενη περίοδο.. εξάλλου αδιαθετησα μετά από 2.5μηνες..ευτυχως η τομή είναι σαν να μην υπάρχει.....κ.εκει που στενοχωρήθηκα με το διαβήτη κύησης τελικά ήταν σωτηρία.....απο την πρώτη στιγμή ήμουν 2 κιλά λιγότερα απο πριν την εγκυμοσύνη..ουτε μια ραγαδα.ουτε τίποτα...δοξαζω το θεό για όλα!.από βόλτες λόγω καιρού δεν τον βγάζω...μόνο 2 φορές πήγαμε...... πότε κρύο.. πότε συννεφιά....πότε αέρα....λίγο δυσκοιλιος μόνο είναι..κ πλέον πολλά σαλακια.συνεχεια στεγνή σαλιερα..μένει αρκετες ώρες ξύπνιος... δεν έχει σταθερές....το μόνο πρόβλημα είναι τό μπάνιο...κλαίει.... αλλά το παλεύω να το θελήσει ..καλή δύναμη σε όλες!!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Καλημέρα, κορίτσια να σας ρωτήσω...στη βόλτα βάζετε το μωρό στην καλαθούνα ή στο αυγουλάκι;;;;

καλημέρα,εγώ τη βάζω στο αυγο τόσο καιρό αλλά σκέφτομαι μήπως να αρχίσω την καλαθουνα κ να την σηκώσω λίγο για να βλέπει γιατί τελείως ξαπλωμενη δε θέλει...αλλά δεν ξέρω αν κάνει να τη σηκώσω ακόμα.. δεν εννοώ να κάθεται εντελώς απλά να έχει μαι μικρή κλίση όπως στο αυγο...

16 ώρες πρίν, geozak είπε:

Εμείς είμαστε 3 μηνών κ 5ημ που κάναμε το εμβόλιο προχθές... ευτυχώς μόνο υπνηλία είχε.... έφτασε τά 6740 κιλά...-πλέον κάνει 5 γεύματα ..στις 12 τη νύχτα κ μετά του δίνω στις 5... αλλά μου είπε ο γιατρός να μη του δίνω αν δεν κλάψει στις 5 μήπως κ φάει πιο μετά.....για τέστ Παπ θα πάω στην επόμενη περίοδο.. εξάλλου αδιαθετησα μετά από 2.5μηνες..ευτυχως η τομή είναι σαν να μην υπάρχει.....κ.εκει που στενοχωρήθηκα με το διαβήτη κύησης τελικά ήταν σωτηρία.....απο την πρώτη στιγμή ήμουν 2 κιλά λιγότερα απο πριν την εγκυμοσύνη..ουτε μια ραγαδα.ουτε τίποτα...δοξαζω το θεό για όλα!.από βόλτες λόγω καιρού δεν τον βγάζω...μόνο 2 φορές πήγαμε...... πότε κρύο.. πότε συννεφιά....πότε αέρα....λίγο δυσκοιλιος μόνο είναι..κ πλέον πολλά σαλακια.συνεχεια στεγνή σαλιερα..μένει αρκετες ώρες ξύπνιος... δεν έχει σταθερές....το μόνο πρόβλημα είναι τό μπάνιο...κλαίει.... αλλά το παλεύω να το θελήσει ..καλή δύναμη σε όλες!!!!

τι εννοείς 2 φορές έχετε βγει? στους 3 μήνες??:○

On 17/5/2023 at 1:48 ΜΜ, SpiridoulaK είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Η τομή εννοείται ότι με τραβάει και κάποιες φορές είναι και λίγο επώδυνη αλλά με τόσες γυναίκες που έχω μιλήσει που γέννησαν με καισαρική τομή τα ίδια μου λένε. Τουλάχιστον μέχρι το 6μηνο υπάρχουν ενοχλήσεις στο μέσο όρο των γυναικών. Όλα εξαρτώνται και από τον οργανισμό της καθεμιάς. Δεν έχω πόνο στην επαφή σε καμία περίπτωση όλα καλά απλώς σε αυτό το σημείο δε νιώθω άνετα,νιώθω περίεργα. Η τομή έχει θρέψει μια χαρά και είναι μικρή. Με επηρεάζει καθαρά ψυχολογικά... Ίσως γιατί ποτέ δεν ήθελα να γεννήσω με καισαρική αλλά δυστυχώς δεν το επέλεξα, έπρεπε λόγω του ολιγάμνιου... Δεν μου αρέσει ως εικόνα στο σώμα μου.. δε ξέρω αν με καταλαβαίνει κάποια... Θα κλείσω ραντεβού για Παπ σίγουρα

εμένα πριν λίγες μέρες από ακτι ερεθίστηκε η τομή μου κ έκανε σαν πληγη και έτρεχε πυον..τρομοκρατηθηκα αλλά ευτυχώς πέρασε! σε καταλαβαίνω κ μένα δε μου αρέσει πολύ η τομή αν κ μου την ραψανε καλά κ δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου.. αλλά σκέφτομαι ότι αυτό είναι το παράσημο μας! δείχνει τι περάσαμε κ πόσο δυνατές είμαστε!!!

κορίτσια εγώ να σας ρωτήσω κάτι άσχετο? που βρίσκετε χρόνο για να έχετε επαφές με τους άντρες σας?, χαχχαχα εμείς μερικές φορές που την είχε η μαμά μου οκ αλλά όταν έχω τη μικρή σπίτι δεν μπορώ δε νοιώθω άνετα γιατί πάντα θα ξυπνήσει κάτι θα θέλει ή θα είναι στο δωμάτιο μας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Jiji είπε:

καλημέρα,εγώ τη βάζω στο αυγο τόσο καιρό αλλά σκέφτομαι μήπως να αρχίσω την καλαθουνα κ να την σηκώσω λίγο για να βλέπει γιατί τελείως ξαπλωμενη δε θέλει...αλλά δεν ξέρω αν κάνει να τη σηκώσω ακόμα.. δεν εννοώ να κάθεται εντελώς απλά να έχει μαι μικρή κλίση όπως στο αυγο...

τι εννοείς 2 φορές έχετε βγει? στους 3 μήνες??:○

εμένα πριν λίγες μέρες από ακτι ερεθίστηκε η τομή μου κ έκανε σαν πληγη και έτρεχε πυον..τρομοκρατηθηκα αλλά ευτυχώς πέρασε! σε καταλαβαίνω κ μένα δε μου αρέσει πολύ η τομή αν κ μου την ραψανε καλά κ δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου.. αλλά σκέφτομαι ότι αυτό είναι το παράσημο μας! δείχνει τι περάσαμε κ πόσο δυνατές είμαστε!!!

κορίτσια εγώ να σας ρωτήσω κάτι άσχετο? που βρίσκετε χρόνο για να έχετε επαφές με τους άντρες σας?, χαχχαχα εμείς μερικές φορές που την είχε η μαμά μου οκ αλλά όταν έχω τη μικρή σπίτι δεν μπορώ δε νοιώθω άνετα γιατί πάντα θα ξυπνήσει κάτι θα θέλει ή θα είναι στο δωμάτιο μας!!!

Χαχαχα πολύ εύστοχη η ερώτηση σου!όταν πάρει τον υπνάκο ιιιισα που προλαβαίνουμε! Στο άλλο δωμάτιο πάμε γιατί στον ίδιο χώρο δεν νιώθω κι εγώ άνετα. Πολλές φορές μας "κόβει" με το κλαμα του!😂😂😂 Αλλιώς μετά( αν δε δουλεύει ο άντρας μου βράδυ) το βράδυ μετά τις 11 που κοιμάται και δεν ξυπνάει!😂😂😂

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Καλημέρα, κορίτσια να σας ρωτήσω...στη βόλτα βάζετε το μωρό στην καλαθούνα ή στο αυγουλάκι;;;;

Εμένα δε χωράει στο αυγό πλέον. Βγαίνουν τα πόδια της απέξω οπότε στο Πορτ μπεμπέ που της άρεσε πολύ καλύτερα.

6 ώρες πρίν, Jiji είπε:

καλημέρα,εγώ τη βάζω στο αυγο τόσο καιρό αλλά σκέφτομαι μήπως να αρχίσω την καλαθουνα κ να την σηκώσω λίγο για να βλέπει γιατί τελείως ξαπλωμενη δε θέλει...αλλά δεν ξέρω αν κάνει να τη σηκώσω ακόμα.. δεν εννοώ να κάθεται εντελώς απλά να έχει μαι μικρή κλίση όπως στο αυγο...

τι εννοείς 2 φορές έχετε βγει? στους 3 μήνες??:○

εμένα πριν λίγες μέρες από ακτι ερεθίστηκε η τομή μου κ έκανε σαν πληγη και έτρεχε πυον..τρομοκρατηθηκα αλλά ευτυχώς πέρασε! σε καταλαβαίνω κ μένα δε μου αρέσει πολύ η τομή αν κ μου την ραψανε καλά κ δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου.. αλλά σκέφτομαι ότι αυτό είναι το παράσημο μας! δείχνει τι περάσαμε κ πόσο δυνατές είμαστε!!!

κορίτσια εγώ να σας ρωτήσω κάτι άσχετο? που βρίσκετε χρόνο για να έχετε επαφές με τους άντρες σας?, χαχχαχα εμείς μερικές φορές που την είχε η μαμά μου οκ αλλά όταν έχω τη μικρή σπίτι δεν μπορώ δε νοιώθω άνετα γιατί πάντα θα ξυπνήσει κάτι θα θέλει ή θα είναι στο δωμάτιο μας!!!

Σε καταλαβαίνω....έχεις δίκιο. Ας σκεφτούμε αυτό!!

Εμείς έχουμε επαφές όταν υπάρχει χαλάρωση και ηρεμία. Αλλά η αλήθεια είναι ότι ούτε εμένα είναι το καλύτερο μου να έχω το άγχος μη ξυπνήσει η μπέμπα... Γενικά τα κάνω όλα μες τη πίεση και το άγχος....

 

πρίν από 3 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Εμένα δε χωράει στο αυγό πλέον. Βγαίνουν τα πόδια της απέξω οπότε στο Πορτ μπεμπέ που της άρεσε πολύ καλύτερα.

Σε καταλαβαίνω....έχεις δίκιο. Ας σκεφτούμε αυτό!!

Εμείς έχουμε επαφές όταν υπάρχει χαλάρωση και ηρεμία. Αλλά η αλήθεια είναι ότι ούτε εμένα είναι το καλύτερο μου να έχω το άγχος μη ξυπνήσει η μπέμπα... Γενικά τα κάνω όλα μες τη πίεση και το άγχος....

 

Εννοείται ότι δεν γίνεται στο ίδιο δωμάτιο. Τη βάζω στο δωμάτιο της και εμείς στο δικό μας ... Και φυσικά υπάρχουν φορές που μας έχει κόψει....

Link to comment
Share on other sites

Εμείς σε άλλο δωμάτιο εννοείται και σκεφτείτε ότι πρέπει να λείπει και ο μεγάλος από το σπίτι! Οπότε το βράδυ αποκλείεται, αφού το μωρό κοιμάται μαζί μας + ότι είμαστε χώμα και δεν παίζει. Άρα, μένουν συγκεκριμένα μεσημέρια που ο μεγάλος έχει δραστηριότητα και ο μικρός κοιμάται. Από τη μια είναι λίγο σπαστικό, από την άλλη είναι σαν ραντεβού κι έχει φάση. Προφανώς και μπορεί το μωρό να ξυπνήσει ανά πάσα στιγμή, αλλά σημασία έχει να προσπαθείς.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 15/5/2023 at 8:27 ΠΜ, Jiji είπε:

καλημέρα κορίτσια,εμένα τρελαίνεται για βόλτες! πάμε έξω πάμε και για καφεδάκια τώρα που έστρωσε ο καιρός και συνήθως κοιμάται! Ή κάθεται και κοιτάει!!! έστρωσε και ο ύπνος πλέον ξυπανει μια φορά για να φάει γύρω στις 3μιση και κοιμάται μέχρι τις 6-6μιση...πηγαίνουμε για ύπνο γύρω στις 9!βόλτα πάμε το πρωί μόλις ξυπνήσουμε εδώ γύρω στο πάρκο και το απογευματάκι πάλι για καφεδακι ή έξω βόλτα!το μόνο μας θέμα πλέον είναι τα κακά γιατί κάνει μαι φορά τη μέρα ή μαι φορά ανά 2 μέρες και ενώ είναι μαλακα ζοριζεται αρκετά...

Μένουμε σε εξοχή... οπότε τον βγάζω έξω κ χαζεύει τα λουλουδάκια.... κ γενικά τη φύση..αγκαλια κ καθόμαστε στη καρέκλα κ χαζεύει γύρω του . Η περπατάμε κ λιγο.μόνο δύο φορές εννοώ  τον πηγα βόλτα με το καρότσι..δεν είχε καλό καιρό κ φοβόμουν μη μου κρυώσει.....τώρα που φτιάχνει θα τον πηγαίνω με το καρότσι του σιγά σιγά... δεν έχει κ ο άντρας μου χρόνο...ένα ρεπό έχει μονο.. αλλά θα τον ξεκινήσω μόνη μου....για να πάμε με το καρότσι θέλουμε αυτοκίνητο.....χρησιμοποιώ βέβαια το αυγό όταν χρειάζεται . δεν είμαι στη πόλη που είναι εύκολο... καρότσι δηλ κ πάμε βόλτα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, geozak είπε:

Μένουμε σε εξοχή... οπότε τον βγάζω έξω κ χαζεύει τα λουλουδάκια.... κ γενικά τη φύση..αγκαλια κ καθόμαστε στη καρέκλα κ χαζεύει γύρω του . Η περπατάμε κ λιγο.μόνο δύο φορές εννοώ  τον πηγα βόλτα με το καρότσι..δεν είχε καλό καιρό κ φοβόμουν μη μου κρυώσει.....τώρα που φτιάχνει θα τον πηγαίνω με το καρότσι του σιγά σιγά... δεν έχει κ ο άντρας μου χρόνο...ένα ρεπό έχει μονο.. αλλά θα τον ξεκινήσω μόνη μου....για να πάμε με το καρότσι θέλουμε αυτοκίνητο.....χρησιμοποιώ βέβαια το αυγό όταν χρειάζεται . δεν είμαι στη πόλη που είναι εύκολο... καρότσι δηλ κ πάμε βόλτα 

Δεν υπάρχει ωραιότερο από αυτό!!! Τώρα είναι στη φάση που παρατηρούν τα πάντα ούτως ή άλλως. Πολύ καλά κάνεις και τον βγάζεις έξω στη φύση,να παίρνει μυρωδιές,να βλέπει χρώματα.... τέλεια ο μπέμπης ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια δε φαντάζεστε τι νεύρα έχω. Δε κοιμάται το βράδυ πια αυτό το παιδί. Ούτε το χαμομήλι δε θέλει. Τι στο καλό να κάνω;;;;

Καλημέρα κορίτσι μου! Τι έγινε;; περνάει κανένα αλμα μήπως; ήταν ήσυχη η δικιά σου.. Δοκίμασες να την κοιμησεις πάνω στο στήθος; Μήπως την ημέρα κοιμάται πολυ;;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Τι έγινε;; περνάει κανένα αλμα μήπως; ήταν ήσυχη η δικιά σου.. Δοκίμασες να την κοιμησεις πάνω στο στήθος; Μήπως την ημέρα κοιμάται πολυ;;

Ευτυχώς απόψε έπεσε ξερή. Ήταν δύο μέρες που κοιμόταν δέκα λεπτά με μισή ώρα το πολύ και μετά ξυπνούσε. Τώρα κοιμάται εδώ και κάνα 15λεπτο . 21:00-21:30 είναι η ώρα ύπνου της συνήθως. Δε ξέρω τι παθαίνει κάποιες φορές. Χθες είχε κοιμηθεί πολύ λίγο όλη την ημέρα οπότε δε δικαιολογούνταν να μη κοιμηθεί το βράδυ και κοιμήθηκε 23:00+. Παράξενο!

Στο στήθος αποκοιμιεται κάθε βράδυ. Κάνουμε μπανάκι για κάνα δεκαπενταλεπτο μες τις 20:30, κάνουμε μασάζ με κρεμούλα , ντύσιμο, στήθος και πέφτει ξερή συνήθως. Πριν το μπάνιο προσπαθώ να την κουράζω με κουβέντα και παιχνίδι ώστε να χαλαρώσει στο μπάνιο.. Μάλλον που και που έχει κι εκείνη τα δικά της 😜. επίσης όταν δεν με βλέπει τσιριζει και ειδικά όταν την έχει ο πατέρας της. Κάτι παθαίνει όταν με χάνει από το πλάνο της. Είναι τρομερή χαχαχα. Κοντεύει 4 μηνών σε λίγες ημέρες.... παθαίνω πλάκα καθημερινά με τα καινούργια πράγματα που μας κάνει....

πρίν από 1 λεπτό , SpiridoulaK είπε:

Ευτυχώς απόψε έπεσε ξερή. Ήταν δύο μέρες που κοιμόταν δέκα λεπτά με μισή ώρα το πολύ και μετά ξυπνούσε. Τώρα κοιμάται εδώ και κάνα 15λεπτο . 21:00-21:30 είναι η ώρα ύπνου της συνήθως. Δε ξέρω τι παθαίνει κάποιες φορές. Χθες είχε κοιμηθεί πολύ λίγο όλη την ημέρα οπότε δε δικαιολογούνταν να μη κοιμηθεί το βράδυ και κοιμήθηκε 23:00+. Παράξενο!

Στο στήθος αποκοιμιεται κάθε βράδυ. Κάνουμε μπανάκι για κάνα δεκαπενταλεπτο μες τις 20:30, κάνουμε μασάζ με κρεμούλα , ντύσιμο, στήθος και πέφτει ξερή συνήθως. Πριν το μπάνιο προσπαθώ να την κουράζω με κουβέντα και παιχνίδι ώστε να χαλαρώσει... Μάλλον που και που έχει κι εκείνη τα δικά της 😜. επίσης όταν δεν με βλέπει τσιριζει και ειδικά όταν την έχει ο πατέρας της. Είναι τρομερή χαχαχα. Κοντεύει 4 μηνών σε λίγες ημέρες.... παθαίνω πλάκα καθημερινά με τα καινούργια πράγματα που μας κάνει....

Γενικά κοιμάται την ημέρα αλλά όχι παραπάνω από 3 -4 ώρες συνήθως... 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Ευτυχώς απόψε έπεσε ξερή. Ήταν δύο μέρες που κοιμόταν δέκα λεπτά με μισή ώρα το πολύ και μετά ξυπνούσε. Τώρα κοιμάται εδώ και κάνα 15λεπτο . 21:00-21:30 είναι η ώρα ύπνου της συνήθως. Δε ξέρω τι παθαίνει κάποιες φορές. Χθες είχε κοιμηθεί πολύ λίγο όλη την ημέρα οπότε δε δικαιολογούνταν να μη κοιμηθεί το βράδυ και κοιμήθηκε 23:00+. Παράξενο!

Στο στήθος αποκοιμιεται κάθε βράδυ. Κάνουμε μπανάκι για κάνα δεκαπενταλεπτο μες τις 20:30, κάνουμε μασάζ με κρεμούλα , ντύσιμο, στήθος και πέφτει ξερή συνήθως. Πριν το μπάνιο προσπαθώ να την κουράζω με κουβέντα και παιχνίδι ώστε να χαλαρώσει στο μπάνιο.. Μάλλον που και που έχει κι εκείνη τα δικά της 😜. επίσης όταν δεν με βλέπει τσιριζει και ειδικά όταν την έχει ο πατέρας της. Κάτι παθαίνει όταν με χάνει από το πλάνο της. Είναι τρομερή χαχαχα. Κοντεύει 4 μηνών σε λίγες ημέρες.... παθαίνω πλάκα καθημερινά με τα καινούργια πράγματα που μας κάνει....

Γενικά κοιμάται την ημέρα αλλά όχι παραπάνω από 3 -4 ώρες συνήθως... 

Αυτό με το κλάμα όταν την παίρνει ο μπαμπάς της το κάνει και η δικιά μου... δύσκολο γιατί δεν με αφήνει καθόλου να ξεκουραστώ! Ελπίζω να μην είναι του άλματος οι αϋπνίες και τις περάσουμε κι εμείς.. εμένα κοιμάται πολύ και την ημέρα και την νύχτα επίσης..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...