Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Άργησα να μπω κάνουμε και μετακόμιση κ τρέχω...το άκουσα τελικά χθες το βράδυ δεν καθόταν σε ησυχία! Ευτυχώς! Νομίζω άδικα αγχωνομαστε είναι κ μικρά ακόμα και λογικά γι αυτό δε τα νιώθουμε συχνά έχετε δίκιο!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Δοκίμασε να ξαπλώσεις ανάσκελα με τεντωμένα πόδια.. εγώ οπότε πέφτω έτσι ξεκινάει, λες και στριμωχνεται! Βέβαια κι εμένα δε με βολεύει έτσι, νιώθω μια πίεση στην κοιλιά μου.

Ούτε εμένα με βολεύει...γενικά δε βολεύομαι...νιώθω βαριά χαμηλά στη μήτρα τις τελευταίες ημέρες...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Amalia! είπε:

Κορίτσια κάνετε εξετάσεις αίματος κάθε μήνα,? Τι σας γράφει ο γιατρός σας??

Καλησπέρα. εγώ κάθε μήνα κάνω εξετάσεις αιματολογικές, ούρων και ενδοκρινολογικες. Γενικά τα πάντα!!! Αυτή τη φορά λόγω εμετών έχω εκτός από χαμηλό αιματοκρίτη και β12. Οπότε θα ξεκινήσω σήμερα βιταμίνη 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Κορίτσια κάνετε εξετάσεις αίματος κάθε μήνα,? Τι σας γράφει ο γιατρός σας??

Εγώ εκτός από αυτές που έκανα στην αρχή για τοξοπλασμα βιταμίνες κλπ δεν έχω κάνει άλλη φορά.. τώρα θα κάνω για διαβήτη κ βιταμίνες πάλι όταν θα πάω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Εγώ εκτός από αυτές που έκανα στην αρχή για τοξοπλασμα βιταμίνες κλπ δεν έχω κάνει άλλη φορά.. τώρα θα κάνω για διαβήτη κ βιταμίνες πάλι όταν θα πάω...

Για διαβήτη εννοείς την καμπυλη? Αυτή δεν είναι να την κάνουμε γύρω στην 26η εβδομάδα ?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα...Με το καλό όλες να αγκαλιάσουμε τα μωράκια μας! Θα ήθελα να ρωτήσω για ένα θέμα που "καίει". Πόσα κιλά βάλατε μέχρι τώρα; Βλέπω κάθε βδομάδα τη ζυγαριά μου να ανεβαίνει και έχω αγχωθεί...που θα φτάσει;;;; Είμαι στην 21 εβδομάδα και έχω βάλει 6 κιλά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Marilou7 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα...Με το καλό όλες να αγκαλιάσουμε τα μωράκια μας! Θα ήθελα να ρωτήσω για ένα θέμα που "καίει". Πόσα κιλά βάλατε μέχρι τώρα; Βλέπω κάθε βδομάδα τη ζυγαριά μου να ανεβαίνει και έχω αγχωθεί...που θα φτάσει;;;; Είμαι στην 21 εβδομάδα και έχω βάλει 6 κιλά!

Καλησπέρα. εγώ έχω βάλει ένα κιλό...λόγω εμετών και γενικά δεν έχω αυξημένη όρεξη για φαγητό... είμαι στη 19 πάρα μια ημέρα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Marilou7 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα...Με το καλό όλες να αγκαλιάσουμε τα μωράκια μας! Θα ήθελα να ρωτήσω για ένα θέμα που "καίει". Πόσα κιλά βάλατε μέχρι τώρα; Βλέπω κάθε βδομάδα τη ζυγαριά μου να ανεβαίνει και έχω αγχωθεί...που θα φτάσει;;;; Είμαι στην 21 εβδομάδα και έχω βάλει 6 κιλά!

Ωραία αν αγχώνεσαι εσύ εγώ πρέπει να φρικάρω που έχω βάλει 10!!!! Τώρα προσέχω όσο μπορώ αλλά πεινάω τι να κανω!

1 hour ago, Amalia! είπε:

Για διαβήτη εννοείς την καμπυλη? Αυτή δεν είναι να την κάνουμε γύρω στην 26η εβδομάδα ?

Έχω γιατρο στις 5 Οκτώβρη δεν ξέρω αν θα την κάνω τότε ή αργότερα.. δε θυμάμαι να σου πω την αλήθεια πότε ακριβώς μου είπε...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marilou7 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα...Με το καλό όλες να αγκαλιάσουμε τα μωράκια μας! Θα ήθελα να ρωτήσω για ένα θέμα που "καίει". Πόσα κιλά βάλατε μέχρι τώρα; Βλέπω κάθε βδομάδα τη ζυγαριά μου να ανεβαίνει και έχω αγχωθεί...που θα φτάσει;;;; Είμαι στην 21 εβδομάδα και έχω βάλει 6 κιλά!

Καλησπέρα καλωσόρισες! Μήπως τρως πάρα πολλά γλυκά ή junk ή γενικά μηπως λαμβάνεις υπερβολικές θερμίδες? Αν το προσέξεις λίγο νομίζω θα το κρατήσεις σε λογικά πλαίσια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Κορίτσια κάνετε εξετάσεις αίματος κάθε μήνα,? Τι σας γράφει ο γιατρός σας??

Καλημέρα κορίτσια εμενα κάθε μήνα μου βάζει γενικές και ούρων συν anti-xa για να βλέπουμε αν η δόση της ένεσης με καλύπτει.

@Marilou7 Καλωσορισες!!εγω έχω βάλει 5 ως τώρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά προσέχω όσο μπορώ...δεν τρώω απ' έξω συχνά ούτε πολλά γλυκά...αλλά τα βράδια π.χ δεν θα φάω ένα γιαούρτι (όπως έκανα σε περιόδους διατροφής) αλλά θα φάω ένα τοστ και ένα αυγό, γάλα με δημητριακά ..κάτι τέτοιο...δεν θεωρώ πως είναι υπερβολή...απλά μου κάνει εντύπωση που ανεβαίνω με μαθηματική ακρίβεια...κάθε βδομάδα μισό κιλό πάνω...δεν θα σταθεροποιηθεί ποτέ; :roll:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Marilou7 είπε:

Γενικά προσέχω όσο μπορώ...δεν τρώω απ' έξω συχνά ούτε πολλά γλυκά...αλλά τα βράδια π.χ δεν θα φάω ένα γιαούρτι (όπως έκανα σε περιόδους διατροφής) αλλά θα φάω ένα τοστ και ένα αυγό, γάλα με δημητριακά ..κάτι τέτοιο...δεν θεωρώ πως είναι υπερβολή...απλά μου κάνει εντύπωση που ανεβαίνω με μαθηματική ακρίβεια...κάθε βδομάδα μισό κιλό πάνω...δεν θα σταθεροποιηθεί ποτέ; :roll:

Μην αγχώνεσαι βρε. Απλώς προσπάθησε να τρως μικρά γεύματα και συχνά για να μη πεινάς συνέχεια....στο τρίτο τρίμηνο μου έχουν πει πολλές μανούλες από τη δική τους εμπειρία ότι τα κιλά μπαίνουν πολύ εύκολα.....οπότε όσο μπορούμε να προσέχουμε τώρα...με το καλό το μωράκι σου.. τι έχεις; Μπέμπα η μπέμπη;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marilou7 είπε:

Γενικά προσέχω όσο μπορώ...δεν τρώω απ' έξω συχνά ούτε πολλά γλυκά...αλλά τα βράδια π.χ δεν θα φάω ένα γιαούρτι (όπως έκανα σε περιόδους διατροφής) αλλά θα φάω ένα τοστ και ένα αυγό, γάλα με δημητριακά ..κάτι τέτοιο...δεν θεωρώ πως είναι υπερβολή...απλά μου κάνει εντύπωση που ανεβαίνω με μαθηματική ακρίβεια...κάθε βδομάδα μισό κιλό πάνω...δεν θα σταθεροποιηθεί ποτέ; :roll:

Καλημέρα! Από εδώ και στο εξής το ιδανικό είναι να παίρνουμε μισό κιλό την εβδομάδα.. οπότε είσαι καλά. Δεν μπορείς να σταματήσεις την αύξηση βάρους τώρα, και δε θα ήταν καλό και για το μωρό σου γιατί τώρα θα αρχίσει κι αυτό να παίρνει βάρος. Οπότε μη το σκέφτεσαι! Ο,τι κιλά έβαλες το πρώτο τρίμηνο, έβαλες δν αλλαζει... Από δω και πέρα ομως μας χρειάζεται η αύξηση βάρους! Και το μισό κιλό που παίρνεις είναι ιδανικό! Στη θέση σου, απλά εγω δε θα ετρωγα δημητριακά για βράδυ γιατί έχουν πολύ ζάχαρη, ή τοστ γιατί επίσης είναι πολύ ψωμί χωρις διατροφική αξία. Προτίμησε να φας κανονικό φαγητό, θα σε χορτάσει καλύτερα. Αν αγχώνεσαι όμως πολύ με το θέμα των κιλων, δες έναν διατροφολόγο για να σε βοηθήσει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Μην αγχώνεσαι βρε. Απλώς προσπάθησε να τρως μικρά γεύματα και συχνά για να μη πεινάς συνέχεια....στο τρίτο τρίμηνο μου έχουν πει πολλές μανούλες από τη δική τους εμπειρία ότι τα κιλά μπαίνουν πολύ εύκολα.....οπότε όσο μπορούμε να προσέχουμε τώρα...με το καλό το μωράκι σου.. τι έχεις; Μπέμπα η μπέμπη;

Μπέμπη! εσύ;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...