Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , Jiji είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...εγώ τρέχω με την μετακόμιση και κουράζομαι πολύ...ευτυχώς από συμπτώματα εκτός από συχνοουρια δεν έχω κάτι ιδιαίτερο,πλέον νοιώθω τη μπέμπα κάθε μέρα κ λατρεύω αυτή την αίσθηση! Παίρνω κ εγω Τ4 από την αρχή γιατί ήταν λίγο ανεβασμένη η tsh ,προς το παρόν παίρνω 100mg ένα χαπάκι το πρωί δλδ...δε μου την έχει αύξηση προς το παρόν.. Αυτό με την πίεση στην κυστη το νοιώθω κ εγώ,πάω για τσισα κ μετά από λόγο νοιώθω ότι θέλω πάλι! Ποιος ξέρει τι κάνουν εκεί μέσα τα μικρά μας χαχαχαχ

Να προσέχεις μην κουράζεσαι! Εσύ να δίνεις μόνο οδηγίες, να αφήνεις τους άλλους να τα κάνουν! Έχετε δουλειά ακόμα μέχρι να τελειώσετε? Δύσκολη η μετακόμιση γενικά...σας έκατσε και μέσα στην εγκυμοσύνη.. κουράγιο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Amalia! είπε:

Να προσέχεις μην κουράζεσαι! Εσύ να δίνεις μόνο οδηγίες, να αφήνεις τους άλλους να τα κάνουν! Έχετε δουλειά ακόμα μέχρι να τελειώσετε? Δύσκολη η μετακόμιση γενικά...σας έκατσε και μέσα στην εγκυμοσύνη.. κουράγιο!

Κι εγώ σε φάση μετακόμισης είμαι. Από εβδομάδα θα ξεκινήσω να τρέχω εγώ. Προς το παρόν ασχολείται ο άντρας μου....

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Κι εγώ σε φάση μετακόμισης είμαι. Από εβδομάδα θα ξεκινήσω να τρέχω εγώ. Προς το παρόν ασχολείται ο άντρας μου....

Μόνο εγώ δεν μετακομίζω??? Χαχαχ το είχατε στο πρόγραμμα από πριν ή τώρα λόγω εγκυμοσύνης χρειάζεστε μεγαλύτερο σπίτι?? Χαράς το κουράγιο σας βρε κορίτσια όμως.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,να σας πω.Εχετε καθόλου σαν οίνο στα γεννητικά όργανα;Κάτι μεταξύ πόνου και βάρους..Περπάτησα μάλλον αρκετά και κουράστηκα κι έχει πιάσει μια φοβία τώρα.Σημερα έκλεισα τις 18 βδομάδες..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amalia! είπε:

Μόνο εγώ δεν μετακομίζω??? Χαχαχ το είχατε στο πρόγραμμα από πριν ή τώρα λόγω εγκυμοσύνης χρειάζεστε μεγαλύτερο σπίτι?? Χαράς το κουράγιο σας βρε κορίτσια όμως.. 

Εμείς το είχαμε στο πρόγραμμα ούτως ή άλλως απλώς τώρα πρέπει να επισπευσθούν οι διαδικασίες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Μόνο εγώ δεν μετακομίζω??? Χαχαχ το είχατε στο πρόγραμμα από πριν ή τώρα λόγω εγκυμοσύνης χρειάζεστε μεγαλύτερο σπίτι?? Χαράς το κουράγιο σας βρε κορίτσια όμως.. 

Κ εμείς το είχαμε στο πρόγραμμα απλά έπρεπε να γίνουν κάποιες διαδικασίες πρώτα Ε κ τώρα κάνουμε ανακαίνιση....εννοείται δεν κουβαλάω πράγματα κλπ απλά όσο μπορώ βοηθάω να τελειώνουμε γιατί αγχώθηκα μήπως δεν είναι έτοιμο το σπίτι για όταν θα ρθει το μωρο...

1 hour ago, Marla@ είπε:

Κορίτσια,να σας πω.Εχετε καθόλου σαν οίνο στα γεννητικά όργανα;Κάτι μεταξύ πόνου και βάρους..Περπάτησα μάλλον αρκετά και κουράστηκα κι έχει πιάσει μια φοβία τώρα.Σημερα έκλεισα τις 18 βδομάδες..

Εγώ όταν σηκώνομαι νοιώθω κάπως ένα πόνο να το πω βάρος δεν ξέρω πως να το περιγράψω..  κ αν κατουριεμαι επίσης κ αργήσω να πάω γιατί είμαι έξω πχ νοιώθω πόνο χαμηλα..αλλά για δευτερόλεπτα κ περνάει γρήγορα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Κορίτσια,να σας πω.Εχετε καθόλου σαν οίνο στα γεννητικά όργανα;Κάτι μεταξύ πόνου και βάρους..Περπάτησα μάλλον αρκετά και κουράστηκα κι έχει πιάσει μια φοβία τώρα.Σημερα έκλεισα τις 18 βδομάδες..

Προσπάθησε να ξεκουραστείς.. ισως είναι από το περπάτημα.. ξάπλωσε και χαλάρωσε.. πίνεις μαγνησιο? Θα σου έλεγα να πάρεις τον γιατρό σου αν συνεχίσεις να πονάς..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Είδαμε την μπέμπα χθες (17+5), όλα καλά με την ανάπτυξη της,είναι 225 γρ και ζωηροτατη! Βρισκει λίγο αυξημένο το αμνιακό υγρό, αλλά ξέρω πως έχω θέμα με το σάκχαρο, κάνω διατροφή ήδη και μετριεμαι. 

@Marla@ πως είσαι? Σου πέρασε η ενόχληση?

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Arden είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είδαμε την μπέμπα χθες (17+5), όλα καλά με την ανάπτυξη της,είναι 225 γρ και ζωηροτατη! Βρισκει λίγο αυξημένο το αμνιακό υγρό, αλλά ξέρω πως έχω θέμα με το σάκχαρο, κάνω διατροφή ήδη και μετριεμαι. 

@Marla@ πως είσαι? Σου πέρασε η ενόχληση?

 

Καλημέρα Arden!!Ναι,μια χαρά είμαι σήμερα Σ"ευχαριστώ πολύ! Είμαστε σχεδόν τι ίδιο.18 βδομάδες έκλεισα χθές..Έχω και γω διαβήτη κύησης.. Μέχρι στιγμής ελεγχόμενος μόνο με διατροφή.Αργοτερα βλέπουμε.Τα είδαμε και μεις την Τρίτη (17+4).Η μπεμπουλα 192γραμ κι ο μπέμπης 220.Με τρόμαξε λίγο με τον τράχηλο για αυτό και φοβήθηκα χθές.Ηταν καλός αλλά θεωρεί ότι λόγω δίδυμης κύησης πρέπει να έχουμε τον νου μας..Θα τον ξαναμετρησω  μετά από δεκαπέντε μέρες.Η μπέμπα σου άψογη,ε! Φιλιά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Arden είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είδαμε την μπέμπα χθες (17+5), όλα καλά με την ανάπτυξη της,είναι 225 γρ και ζωηροτατη! Βρισκει λίγο αυξημένο το αμνιακό υγρό, αλλά ξέρω πως έχω θέμα με το σάκχαρο, κάνω διατροφή ήδη και μετριεμαι. 

@Marla@ πως είσαι? Σου πέρασε η ενόχληση?

 

 

πρίν από 24 λεπτά , Marla@ είπε:

Καλημέρα Arden!!Ναι,μια χαρά είμαι σήμερα Σ"ευχαριστώ πολύ! Είμαστε σχεδόν τι ίδιο.18 βδομάδες έκλεισα χθές..Έχω και γω διαβήτη κύησης.. Μέχρι στιγμής ελεγχόμενος μόνο με διατροφή.Αργοτερα βλέπουμε.Τα είδαμε και μεις την Τρίτη (17+4).Η μπεμπουλα 192γραμ κι ο μπέμπης 220.Με τρόμαξε λίγο με τον τράχηλο για αυτό και φοβήθηκα χθές.Ηταν καλός αλλά θεωρεί ότι λόγω δίδυμης κύησης πρέπει να έχουμε τον νου μας..Θα τον ξαναμετρησω  μετά από δεκαπέντε μέρες.Η μπέμπα σου άψογη,ε! Φιλιά!

Καλημέρα κορίτσια! Το είχατε από πριν το σακχαρο ή το εμφανίσατε τωρα στην εγκυμοσύνη?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , Marla@ είπε:

Καλημέρα Arden!!Ναι,μια χαρά είμαι σήμερα Σ"ευχαριστώ πολύ! Είμαστε σχεδόν τι ίδιο.18 βδομάδες έκλεισα χθές..Έχω και γω διαβήτη κύησης.. Μέχρι στιγμής ελεγχόμενος μόνο με διατροφή.Αργοτερα βλέπουμε.Τα είδαμε και μεις την Τρίτη (17+4).Η μπεμπουλα 192γραμ κι ο μπέμπης 220.Με τρόμαξε λίγο με τον τράχηλο για αυτό και φοβήθηκα χθές.Ηταν καλός αλλά θεωρεί ότι λόγω δίδυμης κύησης πρέπει να έχουμε τον νου μας..Θα τον ξαναμετρησω  μετά από δεκαπέντε μέρες.Η μπέμπα σου άψογη,ε! Φιλιά!

Χαίρομαι που είσαι καλύτερα! Μάλλον κουράστηκες.. να προσέχεις διπλά και να μην κουράζεσαι! Μια χαρά και τα μπεμπακια σου!:)

@Amalia! Είχα διαβήτη κύησης και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη. Οπότε είχα το νου μου και σ αυτή,  έκανα μετρήσεις από νωρίς κ είδα ότι όταν έτρωγα κανονικά το σάκχαρο ξεφευγε. Για την ώρα κάνω διατροφή και φαίνεται να ελέγχεται.Πιο πριν δεν είχα τίποτα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ευχομαι με το καλό να τελειώσετε τις μετακομίσεις.Κ εμεις κάναμε μετακόμιση πριν μαθω ότι είμαι εγγυος όποτε καταλαβαίνω πως είναι η κούραση κ η ανυπομονησία!!Να κοιτάτε να ξεκουράζεστε  όσο περισσότερο γίνεται κ όλα θα γίνουν:)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...