Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Έχω αγχωθεί πάλι γιατί έκανα κάτι εξετάσεις θρόμβο φιλίας και ενώ όλες είναι καλες βγήκε ένα PAI-1 4G/4G που ενώ στα αλλά λέει φυσιολογικός γονότυπος σε αυτό δεν λέει. Ξέρει κάποια κοπέλα τι είναι αυτό; Είμαι  7η βδομάδα και αντιπηκτικές δεν κάνω ούτε ασπιρίνη παίρνω.. Σήμερα το ιατρείο είναι κλειστό όποτε αύριο θα επικοινωνήσουν μαζί μου και έχω αγχωθεί.. 

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Amalia! είπε:

Εγώ ακμή έχω κάνει.. φουντώνει κάποιες φορές και μετά ηρεμεί.. δεν ξέρω τι να βάλω. Η κρέμα που έβαζα παλιά και μου έκανε δουλειά μάλλον δεν επιτρέπεται..

Εγώ βγάζω αραιά και που λίγα σπυράκια βέβαια ίσως οφείλεται και στην ηλικία μου. Λογικά είμαι η πιο μικρή .. είμαι 23. Εσύ;;

Να ρωτήσεις τη γιατρό για τη κρέμα γιατί νομίζω ότι υπάρχουν κάποια συστατικά στα καλλυντικά προϊόντα που απαγορεύονται κατά τη κύηση... Εγώ βάζω της avene μια που μου είπε η γιατρός ενυδάτωσης και το πρόσωπο μου το πλένω μόνο με πράσινο σαπούνι....με έχει βοηθήσει πολύ και στην ακμή νομίζω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Εγώ βγάζω αραιά και που λίγα σπυράκια βέβαια ίσως οφείλεται και στην ηλικία μου. Λογικά είμαι η πιο μικρή .. είμαι 23. Εσύ;;

Να ρωτήσεις τη γιατρό για τη κρέμα γιατί νομίζω ότι υπάρχουν κάποια συστατικά στα καλλυντικά προϊόντα που απαγορεύονται κατά τη κύηση... Εγώ βάζω της avene μια που μου είπε η γιατρός ενυδάτωσης και το πρόσωπο μου το πλένω μόνο με πράσινο σαπούνι....με έχει βοηθήσει πολύ και στην ακμή νομίζω....

Ναι το ξέρω ότι απαγορεύονται γι αυτό δεν βάζω κατι για ακμή.. μόνο μία πολύ απλή ενυδατική.. κι εγώ που είμαι 30 μια χαρά ακμη εχω χαχαχ! Έχω λιπαρό δέρμα γενικότερα.. αλλά τόσα πολλά σπυράκια δεν είχα ποτέ! Σίγουρα είναι από τις ορμόνες! Και μετά σου λένε ότι η εγκυμοσύνη σε ομορφαίνει!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Ναι το ξέρω ότι απαγορεύονται γι αυτό δεν βάζω κατι για ακμή.. μόνο μία πολύ απλή ενυδατική.. κι εγώ που είμαι 30 μια χαρά ακμη εχω χαχαχ! Έχω λιπαρό δέρμα γενικότερα.. αλλά τόσα πολλά σπυράκια δεν είχα ποτέ! Σίγουρα είναι από τις ορμόνες! Και μετά σου λένε ότι η εγκυμοσύνη σε ομορφαίνει!!! 

Εγώ είχα πριν μέχρι και 4 μήνες πριν την εγκυμοσύνη. Καθαρά ορμονικό. Και ούτε βαριά ακμή ευτυχώς. Το πράσινο σαπούνι με βοήθησε πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε?

@LouloudakiK @Jiji τελειώσατε με τη μετακόμιση?

@Marla@ είχες κανένα νέο από το nipt test?

@N.Angel πως τα πας με τη διατροφή και το σάκχαρο?  

Efaki ξηροδερμια έχω κ εγώ, ευτυχώς για την ώρα δεν με έχει πιάσει φαγούρα. Ενυδατικη και που βάζω στην κοιλιά και στο στήθος πολύ είναι για μένα. Είναι που σκέφτομαι τις ραγαδες.. ΧΑ ΧΑ

  @Penny__ ευχόμαστε να είναι όλα καλά!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Arden είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε?

@LouloudakiK @Jiji τελειώσατε με τη μετακόμιση?

@Marla@ είχες κανένα νέο από το nipt test?

@N.Angel πως τα πας με τη διατροφή και το σάκχαρο?  

Efaki ξηροδερμια έχω κ εγώ, ευτυχώς για την ώρα δεν με έχει πιάσει φαγούρα. Ενυδατικη και που βάζω στην κοιλιά και στο στήθος πολύ είναι για μένα. Είναι που σκέφτομαι τις ραγαδες.. ΧΑ ΧΑ

  @Penny__ ευχόμαστε να είναι όλα καλά!

 

Καλημέρα!!! Όχι εμείς κάνουμε ανακαίνιση πρώτα και έχει ακόμα δουλειά! Ελπίζω μέχρι Δεκέμβρη το πολύ να μπούμε στο καινούριο! Εσύ πως εισαι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Jiji είπε:

Καλημέρα!!! Όχι εμείς κάνουμε ανακαίνιση πρώτα και έχει ακόμα δουλειά! Ελπίζω μέχρι Δεκέμβρη το πολύ να μπούμε στο καινούριο! Εσύ πως εισαι?

Ααα.. έχετε δρόμο ακόμα!

Καλά είμαι κ εγώ! Πάνε και τα παιδιά σχολείο και έχω χρόνο το πρωί να ξεκουραστώ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Arden είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε?

@LouloudakiK @Jiji τελειώσατε με τη μετακόμιση?

@Marla@ είχες κανένα νέο από το nipt test?

@N.Angel πως τα πας με τη διατροφή και το σάκχαρο?  

Efaki ξηροδερμια έχω κ εγώ, ευτυχώς για την ώρα δεν με έχει πιάσει φαγούρα. Ενυδατικη και που βάζω στην κοιλιά και στο στήθος πολύ είναι για μένα. Είναι που σκέφτομαι τις ραγαδες.. ΧΑ ΧΑ

  @Penny__ ευχόμαστε να είναι όλα καλά!

 

Κορίτσια μουυυ καλησπέρα σε όλες.

Παρ'ολη τη κούραση μου είμαι πάρα πολύ χαρούμενη. Σήμερα είδα τη μπέμπα μου και όλα βαίνουν καλώς. Μεγαλώνει και μας χαιρετάει. έκανε και πιπίλα χαχαχαχα.... 320γρ ανθρωπάκι. 13/10 έχω β επιπέδου και ενώ όλα δείχνουν καλά εγώ έχω λίγο άγχος... εύχομαι σε οοοολες μας τέλειες εξετάσεις!!!!! 

Η μετακόμιση συνεχίζεται και έχουμε πολύ δρόμο ακόμη. ευτυχώς τελειώνω τη σεζόν 14/10 γιατί δουλεύω εποχιακή (προς το παρόν ελπίζω) σε ρεσεψιόν ξενοδοχείου. Φουλ σεζόν....

 

Εσείς τι κάνετε;;; Τι κάνουν τα μωράκια σας;;;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Κορίτσια μουυυ καλησπέρα σε όλες.

Παρ'ολη τη κούραση μου είμαι πάρα πολύ χαρούμενη. Σήμερα είδα τη μπέμπα μου και όλα βαίνουν καλώς. Μεγαλώνει και μας χαιρετάει. έκανε και πιπίλα χαχαχαχα.... 320γρ ανθρωπάκι. 13/10 έχω β επιπέδου και ενώ όλα δείχνουν καλά εγώ έχω λίγο άγχος... εύχομαι σε οοοολες μας τέλειες εξετάσεις!!!!! 

Η μετακόμιση συνεχίζεται και έχουμε πολύ δρόμο ακόμη. ευτυχώς τελειώνω τη σεζόν 14/10 γιατί δουλεύω εποχιακή (προς το παρόν ελπίζω) σε ρεσεψιόν ξενοδοχείου. Φουλ σεζόν....

 

Εσείς τι κάνετε;;; Τι κάνουν τα μωράκια σας;;;

Τι ωραια νέα!!! Όλα καλά θα είναι σε καταλαβαίνω κι εγώ στις 12.10 την β' κ έχω άγχος...αλλά την Τετάρτη θα πάμε και γιατρο κι ελπίζω να έχω τόσο καλά νέα όσο τα δικά σου τώρα! Υπομονή με τη μετακόμιση σε καταλαβαίνω απόλυτα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Jiji είπε:

Τι ωραια νέα!!! Όλα καλά θα είναι σε καταλαβαίνω κι εγώ στις 12.10 την β' κ έχω άγχος...αλλά την Τετάρτη θα πάμε και γιατρο κι ελπίζω να έχω τόσο καλά νέα όσο τα δικά σου τώρα! Υπομονή με τη μετακόμιση σε καταλαβαίνω απόλυτα!

Υπομονή λίγες ημέρες έμειναν για τη β επιπέδου.... εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!

Άσε στο πόδι από νωρίς το πρωί και πολύ καθαριότητα...αλλά χαλάλι χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, LouloudakiK είπε:

Υπομονή λίγες ημέρες έμειναν για τη β επιπέδου.... εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!

Άσε στο πόδι από νωρίς το πρωί και πολύ καθαριότητα...αλλά χαλάλι χαχαχα 

Δεν κουράζεστε βρε κορίτσια?? Τι να πω, εγώ σκύβω για να βάλω τα ρούχα στο πλυντήριο και με πιάνει η μέση μου..!!! Αχαχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Amalia! είπε:

Δεν κουράζεστε βρε κορίτσια?? Τι να πω, εγώ σκύβω για να βάλω τα ρούχα στο πλυντήριο και με πιάνει η μέση μου..!!! Αχαχα 

Εγώ δεν κάνω σχεδόν τίποτα κ στο σπίτι τωρα η μαμά μου κάνει καθαριοτητες κλπ...εγώ συνήθως επιβλέπω μόνο χαχχαχαχα απλά τώρα με το άλλο το σπίτι που φτιάχνουμε είμαι εκεί από νωρίς γιατί έρχονται για βαψίματος πατώματα κλπ Ε κ όσο να πεις όλο και κάτι θα μαζέψω.. αλλά κουράζομαι πανεύκολα κι εγώ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amalia! είπε:

Δεν κουράζεστε βρε κορίτσια?? Τι να πω, εγώ σκύβω για να βάλω τα ρούχα στο πλυντήριο και με πιάνει η μέση μου..!!! Αχαχα 

Εγώ έχω αρκετή ενέργεια... επίσης δεν έχω βοήθεια αλλά και βοήθεια να είχα πάλι θα έτρεχα. Δεν μπορώ να κάθομαι. Κι αφού δόξα το θεό όλα είναι καλά μπορώ και κάνω σχεδόν τα πάντα. Είμαι πολυάσχολη γενικότερα οπότε όταν έρθει με το καλό η μπέμπα και θα περνάω περισσότερες ώρες σπίτι αναγκαστικά,θα τρελαθώ χαχαχα. 

Είμαι από τις 08:00 έως τις 14:30 στο σπίτι με μαστόρους και καθαρίζω,μαστορευω και 15:30-22:30 δουλεύω κάθε μέρα!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από μένα κορίτσια!Αν εξαιρέσουμε τους πονοκεφάλους κάθε δύο τρείς μέρες και την δυσκοιλιότητα,όλα καλά.Α, ξέχασα.Κανω καρπιαιο σωλήνα μάλλον.Εχω πολλές μέρες που όταν ξυπνάω δεν μπορώ να κλείσω τα δάκτυλά μου από τον πόνο κι είναι και πρησμένα... Arden, την Δευτέρα έδωσα αίμα για την nipt οπότε έχουμε δρόμο ακόμα....Βρε κορίτσια, αύριο κλείνω τις 19 βδομάδες κι ακόμα δεν έχω καταλάβει τα μπεμπάκια... Πότε επιτέλους θα συμβεί αυτό;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Γειά σας κι από μένα κορίτσια!Αν εξαιρέσουμε τους πονοκεφάλους κάθε δύο τρείς μέρες και την δυσκοιλιότητα,όλα καλά.Α, ξέχασα.Κανω καρπιαιο σωλήνα μάλλον.Εχω πολλές μέρες που όταν ξυπνάω δεν μπορώ να κλείσω τα δάκτυλά μου από τον πόνο κι είναι και πρησμένα... Arden, την Δευτέρα έδωσα αίμα για την nipt οπότε έχουμε δρόμο ακόμα....Βρε κορίτσια, αύριο κλείνω τις 19 βδομάδες κι ακόμα δεν έχω καταλάβει τα μπεμπάκια... Πότε επιτέλους θα συμβεί αυτό;

Καλησπέρα...καλα αποτελέσματα να έχεις με τις εξετάσεις σου. Εγώ είμαι 20 εβδομάδων και τώρα ξεκινάω και τη νιώθω....από την 20η ξεκινάνε οι πιο έντονες κινήσεις μου είπε η γυναικολόγος μου..

Κάνε λίγη υπομονή λίγο έμεινε....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...