Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

22 hours ago, Arden said:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε?

@LouloudakiK @Jiji τελειώσατε με τη μετακόμιση?

@Marla@ είχες κανένα νέο από το nipt test?

@N.Angel πως τα πας με τη διατροφή και το σάκχαρο?  

Efaki ξηροδερμια έχω κ εγώ, ευτυχώς για την ώρα δεν με έχει πιάσει φαγούρα. Ενυδατικη και που βάζω στην κοιλιά και στο στήθος πολύ είναι για μένα. Είναι που σκέφτομαι τις ραγαδες.. ΧΑ ΧΑ

  @Penny__ ευχόμαστε να είναι όλα καλά!

 

Καλημερα!! Πηγα σε ενδοκρινολογο κ μου ειπε να μην δωσω καμια σημασια στην εξεταση γιατι δεν εγινε σωστα με βαση το πρωτοκολλο συν οτι ηταν κ πολυ νωρις..μου εδωσε εναν μπουσουλα διατροφης να πω την αληθεια δεν ξεκινησα ακομα, απλα περιορισα τα γλυκα κ στην 25 βδομαδα θα την ξανακανω την καμπυλη κ θα δουμε τοτε! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Amalia! είπε:

Κορίτσια έχετε καθόλου πονακια στη μήτρα?? Σήμερα νιώθω λίγα πονακια σαν περιόδου, πολύ ελαφρά αραιά και που.. είχα μέρες να νιώσω.. 

Εγώ έχω από την αρχή αρχή της εγκυμοσύνης... μεγαλώνει η μήτρα!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amalia! είπε:

Κορίτσια έχετε καθόλου πονακια στη μήτρα?? Σήμερα νιώθω λίγα πονακια σαν περιόδου, πολύ ελαφρά αραιά και που.. είχα μέρες να νιώσω.. 

Κι εγώ είχα προχθές κάτι περίεργα πονάκια πολύ χαμηλά σαν φλασάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Κορίτσια έχετε καθόλου πονακια στη μήτρα?? Σήμερα νιώθω λίγα πονακια σαν περιόδου, πολύ ελαφρά αραιά και που.. είχα μέρες να νιώσω.. 

Εγώ δεν έχω...είχα στην αρχή αλαλ έχουν καιρό να με πιάσουν.. μόνο κάποιες φορές όταν κάθομαι κ μετά σηκώνομαι νοιώθω για δευτερόλεπτα κάποια πονακια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

1 hour ago, LouloudakiK είπε:

Εγώ έχω από την αρχή αρχή της εγκυμοσύνης... μεγαλώνει η μήτρα!

 

1 hour ago, Marla@ είπε:

Κι εγώ είχα προχθές κάτι περίεργα πονάκια πολύ χαμηλά σαν φλασάκια!!!

Κι εγώ έχω αραιά και που από την αρχή της εγκυμοσύνης, όχι κάθε μέρα.. απλά είχαν καιρό να με πιάσουν, ήταν αλλού είδους πονοι αυτοί που είχα τις τελευταίες μέρες, και ούτε να μαγειρεψω δεν ήθελα σήμερα.. την έβγαλα ξαπλωμενη για σιγουριά χαχαχ 

πρίν από 24 λεπτά , Jiji είπε:

Εγώ δεν έχω...είχα στην αρχή αλαλ έχουν καιρό να με πιάσουν.. μόνο κάποιες φορές όταν κάθομαι κ μετά σηκώνομαι νοιώθω για δευτερόλεπτα κάποια πονακια..

Γενικά νιώθεις άλλους πόνους?? Πχ πιο ψηλα στην κοιλιά σου ή όταν ξαπλώνεις..? Εγώ πριν 3 μέρες ένιωθα πόνους πάνω από το κόκκαλο της λεκάνης αριστερά και δεξιά.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Amalia! είπε:

 

 

Κι εγώ έχω αραιά και που από την αρχή της εγκυμοσύνης, όχι κάθε μέρα.. απλά είχαν καιρό να με πιάσουν, ήταν αλλού είδους πονοι αυτοί που είχα τις τελευταίες μέρες, και ούτε να μαγειρεψω δεν ήθελα σήμερα.. την έβγαλα ξαπλωμενη για σιγουριά χαχαχ 

Γενικά νιώθεις άλλους πόνους?? Πχ πιο ψηλα στην κοιλιά σου ή όταν ξαπλώνεις..? Εγώ πριν 3 μέρες ένιωθα πόνους πάνω από το κόκκαλο της λεκάνης αριστερά και δεξιά.. 

Ναι νοιώθω που κ που κάτι άσχετα πονακια...από χθες πχ νοιώθω ένα πόνο σαν μυϊκό αλλά όχι ακριβώς απ την αριστερή μεριά λίγο πιο πάνω απ τη λεκάνη.. και μιυ φαίνεται ότι έχει πρηστεί κιολας κάπως δεν ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω..  τρόμαξα λίγο είναι η αλήθεια αλλά ρώτησα τη μαία κ μου είπε ότι θα νιώθω διαφορά πονακια γενικά κ να μην ανησυχώ είναι απ τις αλλαγες του σώματος.. ευτυχώς έχω την τεταρτη γιατρο γιατί έχω ένα μήνα να δω το μπεμπακι και αγχώνομαι...παρόλο που τη νοιώθω κάθε μέρα πλέον.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω την εντύπωση πως βγήκε μια σταγόνα γάλα.. χθες απο το ένα στήθος και σήμερα από το άλλο.. διάβασα ότι συμβαίνει απο την 20η εβδομάδα και μετά!!! Σας προετοιμάζω για να μην ξαφνιστειτε αν δείτε τη μπλούζα σας λερωμενη και αναρωτιέστε σαν εμένα μα πως λερωθηκα στον ύπνο μου, αφού φόρεσα καθαρή μπλούζα το βράδυ χααχΧα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Amalia! είπε:

Κορίτσια έχω την εντύπωση πως βγήκε μια σταγόνα γάλα.. χθες απο το ένα στήθος και σήμερα από το άλλο.. διάβασα ότι συμβαίνει απο την 20η εβδομάδα και μετά!!! Σας προετοιμάζω για να μην ξαφνιστειτε αν δείτε τη μπλούζα σας λερωμενη και αναρωτιέστε σαν εμένα μα πως λερωθηκα στον ύπνο μου, αφού φόρεσα καθαρή μπλούζα το βράδυ χααχΧα

Το περιμένω πως και πως....!!! Τι ωραία...

Εμένα σήμερα είναι η τρίτη μέρα που νιώθω ένα κάψιμο στο στέρνο.. αυτό είναι καούρα;;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LouloudakiK είπε:

Το περιμένω πως και πως....!!! Τι ωραία...

Εμένα σήμερα είναι η τρίτη μέρα που νιώθω ένα κάψιμο στο στέρνο.. αυτό είναι καούρα;;;

Δεν ξέρω.. καούρες δε με έχουν πιάσει ακόμα..! Βασικά νομίζω δεν είχα και ποτέ μου, οπότε δεν ξέρω πως νιωθεις!! Πφφ θα χουμε κι αυτό από το τρίτο τρίμηνο!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Amalia! είπε:

Δεν ξέρω.. καούρες δε με έχουν πιάσει ακόμα..! Βασικά νομίζω δεν είχα και ποτέ μου, οπότε δεν ξέρω πως νιωθεις!! Πφφ θα χουμε κι αυτό από το τρίτο τρίμηνο!! 

Ούτε εγώ είχα καούρες.....τώρα εδώ και τρεις ημέρες νιώθω ένα κάψιμο στο στέρνο..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κανετε? Να σας ρωτήσω έχετε βγει καθόλου βράδυ τώρα στην εγκυμοσυνη? Έχει μια φίλη γεννεθλια κ θα τα κάνει σε ένα κλαμπ...ξέρω δεν είναι λογικό αλλά θα ήθελα πολύ να βγω λιγάκι να ξεσκασω! Αλλά σκέφτομαι θα κάνω τόσο κακό στο μωρό?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Jiji είπε:

Κορίτσια τι κανετε? Να σας ρωτήσω έχετε βγει καθόλου βράδυ τώρα στην εγκυμοσυνη? Έχει μια φίλη γεννεθλια κ θα τα κάνει σε ένα κλαμπ...ξέρω δεν είναι λογικό αλλά θα ήθελα πολύ να βγω λιγάκι να ξεσκασω! Αλλά σκέφτομαι θα κάνω τόσο κακό στο μωρό?

Όχι βρε κορίτσι τι κακό να κάνεις στο μωρό?? Πιες κάτι χωρίς αλκοολ κι όλα καλά! Να πας άμα θες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Κορίτσια τι κανετε? Να σας ρωτήσω έχετε βγει καθόλου βράδυ τώρα στην εγκυμοσυνη? Έχει μια φίλη γεννεθλια κ θα τα κάνει σε ένα κλαμπ...ξέρω δεν είναι λογικό αλλά θα ήθελα πολύ να βγω λιγάκι να ξεσκασω! Αλλά σκέφτομαι θα κάνω τόσο κακό στο μωρό?

Είναι ανθυγιεινό περιβάλλον ρε συ....πολύ δυνατή μουσική, κάπνισμα...εγώ δεν έχω πάει και ούτε πρόκειται όσο είμαι έγκυος ειδικά....δε θέλω να σε αποθαρρύνω...αυτή είναι η προσωπική μου άποψη.... ρώτησε το γιατρό σου καλύτερα να σου πει μια γνώμη...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Είναι ανθυγιεινό περιβάλλον ρε συ....πολύ δυνατή μουσική, κάπνισμα...εγώ δεν έχω πάει και ούτε πρόκειται όσο είμαι έγκυος ειδικά....δε θέλω να σε αποθαρρύνω...αυτή είναι η προσωπική μου άποψη.... ρώτησε το γιατρό σου καλύτερα να σου πει μια γνώμη...

 

Ναι κι εγώ αυτό σκέφτομαι αλλά απ την Άλκη λέω δε θα γίνει και κάτι αν πάω μια δυο ωρίτσα...εννοείται θα ρωτήσω τη γιατρο...η μαία που τη ρώτησα δεν ήταν αρνητική ίσα ίσα μου είπε ότι θα μου κάνει καλό να ξεσκασω.. και κατά πάσα πιθανότητα δεν θα καπνίζουν εκεί μέσα γιατί απαγορεύεται.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...