Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , Laura♡ είπε:

Γεία σας και απο εμένα κορίτσια

Σας διαβάζω συχνά ...όμως η αλήθεια ειναι πως με δυο παιδια δεν υπαρχει ελεύθερος χρόνος!!

Με την πρώτη ευκαιρεία λοιπον σας έγραψα:)

Βρίσκομαι στην 20ή εβδομάδα και εχω την β επιπέδου για την επομενη εβδομάδα. Δεν σας κρύβω πως εχω αρκετό αγχος .

Εύχομαι να πανε ολα καλα για όλες μας . 

Καλές τελειομηνες εγκυμοσύνες !!!

 

Καλώς ήρθες και με το καλό το μωρακι σου! Κι εγώ την Άλκη εβδομάδα έχω είμαι 22 εβδομαδων κ έχω επίσης άγχος! Μακάρι να μας πάνε όλα καλά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 46 λεπτά , Laura♡ είπε:

Γεία σας και απο εμένα κορίτσια

Σας διαβάζω συχνά ...όμως η αλήθεια ειναι πως με δυο παιδια δεν υπαρχει ελεύθερος χρόνος!!

Με την πρώτη ευκαιρία λοιπον σας έγραψα:)

Βρίσκομαι στην 20ή εβδομάδα και εχω την β επιπέδου για την επομενη εβδομάδα. Δεν σας κρύβω πως εχω αρκετό αγχος .

Εύχομαι να πανε ολα καλα για όλες μας . 

Καλές τελειομηνες εγκυμοσύνες !!!

 

Καλησπέρα!!! Με το καλό το νέο μέλος της οικογένειας και να σου ζήσουν τα παιδάκια σου. Εγώ αύριο μπαίνω στην 21η εβδομάδα και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη,έχω μπέμπα και στις 13/10 έχω β επιπέδου και άγχος επίσης!!!

Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2022 at 5:55 ΜΜ, Marla@ είπε:

Αχ, κορίτσια, αγχώθηκα πολύ...Με πήρε η μαία και μου είπε ότι πρέπει οπωσδήποτε να πάω στην Αθήνα για περίδεση.. Φοβάμαι πολύ.

Καλημέρα κορίτσι! Τι έκανες τελικά?? Όλα καλά??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Marla@ είπε:

Καλημέρα!Την Τρίτη θα κάνω την περίδεση!

Σου έχουν πει κόστος και ποσες μερες θα μείνεις μεσα? Που θα την κάνεις? Ίσως χρειαστεί να κάνω κι εγώ και είμαι πολύ στεναχωρημενη.. :(

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Efaki είπε:

@Laura♡Καλωσηρθες!!Διανυω κ εγω την 20η εβδομάδα πρώτη μου εγκυμοσύνη περιμένω κ εγω με ανυπομονησία την β επιπέδου δεν έχουμε ακόμα επιβεβαιώσει το φύλο.

Ευχαριστώ πολύ καλη μου. Καλα αποτελέσματα για ολες στην β επιπέδου!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Σου έχουν πει κόστος και ποσες μερες θα μείνεις μεσα? Που θα την κάνεις? Ίσως χρειαστεί να κάνω κι εγώ και είμαι πολύ στεναχωρημενη.. :(

Σου έστειλα μύνημα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Πήγα σήμερα στη γιατρο όλα καλά,473 γραμμάρια η μπέμπα και μου είπε ότι είναι στο όριο κ κάπως αγχώθηκα αν κ μου είπε ότι δεν χρειάζεται γιατί μερικές φορές συμβαίνει να είναι 1-2 μέρες πιο μικρουλι...είναι καμία στην 22 εβδομάδα όπως εγώ? Πόσο είναι τα μωρακια σας τώρα?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Jiji είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Πήγα σήμερα στη γιατρο όλα καλά,473 γραμμάρια η μπέμπα και μου είπε ότι είναι στο όριο κ κάπως αγχώθηκα αν κ μου είπε ότι δεν χρειάζεται γιατί μερικές φορές συμβαίνει να είναι 1-2 μέρες πιο μικρουλι...είναι καμία στην 22 εβδομάδα όπως εγώ? Πόσο είναι τα μωρακια σας τώρα?

Καλησπέρα. Τι εννοεί είναι στο όριο;; Βάρους;; Δηλαδή πόσο θα έπρεπε να ήταν; Λιγότερο η περισσότερο;;; Εγώ είμαι 21+1 σήμερα. Τη τελευταία φορά που πήγα στις 28/09 η μπέμπα ήταν 320γρ περίπου 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jiji είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Πήγα σήμερα στη γιατρο όλα καλά,473 γραμμάρια η μπέμπα και μου είπε ότι είναι στο όριο κ κάπως αγχώθηκα αν κ μου είπε ότι δεν χρειάζεται γιατί μερικές φορές συμβαίνει να είναι 1-2 μέρες πιο μικρουλι...είναι καμία στην 22 εβδομάδα όπως εγώ? Πόσο είναι τα μωρακια σας τώρα?

Στις 20 εβδομάδες ακριβώς ήταν 375 γρ.  Δεν γνωρίζω ποσο θα πρεπει να αυξηθεί μεχρι την 22η εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα. Τι εννοεί είναι στο όριο;; Βάρους;; Δηλαδή πόσο θα έπρεπε να ήταν; Λιγότερο η περισσότερο;;; Εγώ είμαι 21+1 σήμερα. Τη τελευταία φορά που πήγα στις 28/09 η μπέμπα ήταν 320γρ περίπου 

Με βάση την αυχενικη είμαι 22 και 4 σήμερα και η μέτρηση η σημερινή συμβαδίζει με 22 και 1 έχει δλδ μια απόκλιση 2-3 μέρες...μου είπε βέβαια ότι δεν είναι κάτι αυτό.. είναι στα φυσιολογικά όρια βάρους κλπ.μ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Με βάση την αυχενικη είμαι 22 και 4 σήμερα και η μέτρηση η σημερινή συμβαδίζει με 22 και 1 έχει δλδ μια απόκλιση 2-3 μέρες...μου είπε βέβαια ότι δεν είναι κάτι αυτό.. είναι στα φυσιολογικά όρια βάρους κλπ.μ

Οπότε μια χαρά κορίτσι μου. Τσάμπα σε αγχωνει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Jiji said:

Κορίτσια καλησπέρα! Πήγα σήμερα στη γιατρο όλα καλά,473 γραμμάρια η μπέμπα και μου είπε ότι είναι στο όριο κ κάπως αγχώθηκα αν κ μου είπε ότι δεν χρειάζεται γιατί μερικές φορές συμβαίνει να είναι 1-2 μέρες πιο μικρουλι...είναι καμία στην 22 εβδομάδα όπως εγώ? Πόσο είναι τα μωρακια σας τώρα?

Καλημερα!! Εγω ειμαι στην 22η βδομαδα , την Τριτη εχω την β επιπεδου εχω μερες να δω τον μπεμπακο μου, τον νιωθω ομως..ελπιζω να ειναι καλος ο μεγαλος υπερηχος!

17 hours ago, Jiji said:

Με βάση την αυχενικη είμαι 22 και 4 σήμερα και η μέτρηση η σημερινή συμβαδίζει με 22 και 1 έχει δλδ μια απόκλιση 2-3 μέρες...μου είπε βέβαια ότι δεν είναι κάτι αυτό.. είναι στα φυσιολογικά όρια βάρους κλπ.μ

Μην ανησυχεις κοριτσι μου νομιζω ειναι φυσιολογικο να εχει εως μια βδομαδα αποκλιση, την μια μπορει να βγαινει λιγο περισσοτερο την αλλη λιγο λιγοτερο..αλλωστε κ ο γιατρος στον υπερηχο ενα τσικ να βαλει το βελακι πιο εκει θα δωσει κατι αλλο..

Αν εισαι 22 κ 4 διανυεις την 23 βδομαδα. Εγω σημερα ειμαι 21 κ 4

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...