Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, N.Angel είπε:

Καλημερα!! Εγω ειμαι στην 22η βδομαδα , την Τριτη εχω την β επιπεδου εχω μερες να δω τον μπεμπακο μου, τον νιωθω ομως..ελπιζω να ειναι καλος ο μεγαλος υπερηχος!

Μην ανησυχεις κοριτσι μου νομιζω ειναι φυσιολογικο να εχει εως μια βδομαδα αποκλιση, την μια μπορει να βγαινει λιγο περισσοτερο την αλλη λιγο λιγοτερο..αλλωστε κ ο γιατρος στον υπερηχο ενα τσικ να βαλει το βελακι πιο εκει θα δωσει κατι αλλο..

Αν εισαι 22 κ 4 διανυεις την 23 βδομαδα. Εγω σημερα ειμαι 21 κ 4

Αχ ευχαριστώ που μου το διευκρινήσες αυτό με τις εβδομαδες γιατί το είχα απορία αχχαχαχαχ...κι εγώ έχω την Τετάρτη τη Β επιπεδου εύχομαι να έχουμε καλά αποτελέσματα όλες μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα... έκανα β' επιπέδου την Παρασκευή και ήμουν 22 εβδ και 2 μερες! Ο μπεμπούλης είναι 518 γραμμάρια, μπαμπάτσικος χεχε..λίγο πάνω από τον μέσο όρο μας είπε ο γιατρός! Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες στην β' επιπέδου και καλό κουράγιο γιατί παίρνει αρκετή ώρα, ανάλογα τη θέση του μωρού!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marilou7 είπε:

Καλησπέρα... έκανα β' επιπέδου την Παρασκευή και ήμουν 22 εβδ και 2 μερες! Ο μπεμπούλης είναι 518 γραμμάρια, μπαμπάτσικος χεχε..λίγο πάνω από τον μέσο όρο μας είπε ο γιατρός! Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες στην β' επιπέδου και καλό κουράγιο γιατί παίρνει αρκετή ώρα, ανάλογα τη θέση του μωρού!

Ποπο!!! Έχεις αγόραρο δηλαδή!!! Με το καλό ο μπέμπης σας.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Καλησπέρα... έκανα β' επιπέδου την Παρασκευή και ήμουν 22 εβδ και 2 μερες! Ο μπεμπούλης είναι 518 γραμμάρια, μπαμπάτσικος χεχε..λίγο πάνω από τον μέσο όρο μας είπε ο γιατρός! Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες στην β' επιπέδου και καλό κουράγιο γιατί παίρνει αρκετή ώρα, ανάλογα τη θέση του μωρού!

Τι ωραια νέα! Με το καλο το αγόρι σου!!!! Αντε κ στα δικά μας σε λίγες μέρες μακάρι να έχουμε καλά νέα όλες μας!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Marilou7 said:

Καλησπέρα... έκανα β' επιπέδου την Παρασκευή και ήμουν 22 εβδ και 2 μερες! Ο μπεμπούλης είναι 518 γραμμάρια, μπαμπάτσικος χεχε..λίγο πάνω από τον μέσο όρο μας είπε ο γιατρός! Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες στην β' επιπέδου και καλό κουράγιο γιατί παίρνει αρκετή ώρα, ανάλογα τη θέση του μωρού!

Μπραβο! Να ειναι καλα το αγορακι σου! Εγω παω αυριο που θα ειμαι ακριβως 22 βδομ κ εχω μεγαλη αγωνια να δω πως θα ναι..ποση ωρα κραταει δλδ; Τον χορτασες λιγουλακι οποτε, γιατι ο υπερηχος κραταει λιγο…

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Καλή επιτυχία σε όσες έχουν β-επιπεδου αυτή την εβδομάδα! Νομίζω είστε αρκετές. Εγώ έχω την άλλη Τρίτη και ανυπομονώ..

@Jiji μια χαρά είναι ο μπέμπης σου,  τζάμπα αγχώθηκες. Θα τα δείτε και αναλυτικότερα στη β-επιπεδου.

@Amalia! Περίδεση έκανα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη. Σαν διαδικασία δεν πονάει, γίνεται με μέθη και ίσως έχεις ήπια πονακια περιόδου μετά. Πόσο είναι ο τράχηλος σου?

@Marla@ Καλή επιτυχία για αύριο!

@Marilou7 Τέλεια νέα! Με το καλό ο μπεμπακος σου!

@Murtw.st Πως είσαι? Έκανες αμνιοπαρακέντηση?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, N.Angel είπε:

Μπραβο! Να ειναι καλα το αγορακι σου! Εγω παω αυριο που θα ειμαι ακριβως 22 βδομ κ εχω μεγαλη αγωνια να δω πως θα ναι..ποση ωρα κραταει δλδ; Τον χορτασες λιγουλακι οποτε, γιατι ο υπερηχος κραταει λιγο…

Εμένα κράτησε περίπου 2 ώρες( και απ' ότι ακούω ήμουν από τις τυχερές γιατί ήταν σε καλή θέση ο μπέμπης,άλλες κάνουν βόλτες και ξαναπάνε).... Δύο ώρες ξαπλωμένη με τον γιατρό να πατάει συνέχεια την κοιλιά με αυτό το εργαλείο του υπέρηχου...εκεί που ήταν το κεφαλάκι του και έμεινε αρκετά για να πετύχει καλές φωτογραφίες την άλλη μέρα με πονούσε η κοιλιά μυϊκά από το πολύ πάτημα να σκεφτείτε!χεχε . Αλλά στα λέει όλα τόσο αναλυτικά, όργανα, αρτηρίες, διαστάσεις, μετρήσεις...Είναι ωραία εξέταση...και ειδικά οι φωτογραφίες που σου δίνει που επιτέλους βλέπεις το πρόσωπο του! :x

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marilou7 είπε:

Εμένα κράτησε περίπου 2 ώρες( και απ' ότι ακούω ήμουν από τις τυχερές γιατί ήταν σε καλή θέση ο μπέμπης,άλλες κάνουν βόλτες και ξαναπάνε).... Δύο ώρες ξαπλωμένη με τον γιατρό να πατάει συνέχεια την κοιλιά με αυτό το εργαλείο του υπέρηχου...εκεί που ήταν το κεφαλάκι του και έμεινε αρκετά για να πετύχει καλές φωτογραφίες την άλλη μέρα με πονούσε η κοιλιά μυϊκά από το πολύ πάτημα να σκεφτείτε!χεχε . Αλλά στα λέει όλα τόσο αναλυτικά, όργανα, αρτηρίες, διαστάσεις, μετρήσεις...Είναι ωραία εξέταση...και ειδικά οι φωτογραφίες που σου δίνει που επιτέλους βλέπεις το πρόσωπο του! :x

Τι ωραια νέα με το καλό ο μπέμπης!!!αντε να περάσουν οι μέρες να δούμε κ οι υπόλοιπες τις μουριτσες τους.Ανυπομονώ πως κ πως!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Καιρό έχουμε να τα πούμε... Τα νέα μου, λοιπόν βγήκα από το νοσοκομείο, προς το παρόν έχω λίγες συσπάσεις  η μήτρα παραμένει ήρεμη σε φυσιολογικα πλαίσια. Είμαι ξαπλωμένη σχεδόν όλη μέρα, ευτυχώς οι κόρες μου με βοηθάνε πολύ.. Την Άλλη εβδομάδα θα πάω για β επιπέδου και θα αποφασίσουμε εάν θα κάνω το νιπτ η αμνιο ανάλογα τα αποτελέσματα... Αν πάνε όλα καλά κ δε βρεθεί τπτ θα γίνει το νιπτ...  

 περιμένω αγοράκι και ο γιατρός στο νοσοκομείο μου έκανε και  πλάκα... Μου έλεγε κοίτα στον υπέρηχο είναι κοριτσάκι, εν το μεταξύ φαίνονταν τα προσόντα του καθαρά ;-) μα του λέω αφού αγόρι είναι κ γέλαγε,  αχαχαχαχαχα

@Amalia! Η περιδεση δεν είνσι τπτ... Μισή ώρα υπόθεση... Απλά θες κάθε μήνα αντιβίωση μέχρι να γεννήσεις για να μην μολυνθεί το ραμμα και καλλιέργεια κολπικόυ υγρού να δεις τυχών μικρόβια.... Πολύ καλή υγιεινή στην ευαίσθητη περιοχή... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Penny__ said:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Καιρό έχουμε να τα πούμε... Τα νέα μου, λοιπόν βγήκα από το νοσοκομείο, προς το παρόν έχω λίγες συσπάσεις  η μήτρα παραμένει ήρεμη σε φυσιολογικα πλαίσια. Είμαι ξαπλωμένη σχεδόν όλη μέρα, ευτυχώς οι κόρες μου με βοηθάνε πολύ.. Την Άλλη εβδομάδα θα πάω για β επιπέδου και θα αποφασίσουμε εάν θα κάνω το νιπτ η αμνιο ανάλογα τα αποτελέσματα... Αν πάνε όλα καλά κ δε βρεθεί τπτ θα γίνει το νιπτ...  

@Amalia! Η περιδεση δεν είνσι τπτ... Μισή ώρα υπόθεση... Απλά θες κάθε μήνα αντιβίωση μέχρι να γεννήσεις για να μην μολυνθεί το ραμμα και καλλιέργεια κολπικόυ υγρού να δεις τυχών μικρόβια.... Πολύ καλή υγιεινή στην ευαίσθητη περιοχή... 

Τελεια κοριτσι μου!! Χαιρομαστε που πηγαν ολα καλα κ ετσι με το καλο να συνεχισουν!! Λιγο εμεινε για την β επιπεδου συντομα θα εισαι πολυ πιο ηρεμη απο πολλες αποψεις! Με το καλο κ παλι!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Σειρά μου σήμερα για περίδεση..Με γενική αναισθησία παρακαλώ επειδή είναι προχωρημένη η εγκυμοσύνη.(21η βδομάδα).Penny, χάρηκα πολύ με τα νέα σου!Ελπίζω να πάνε και σε μένα όλα καλά!Σας φιλώ.Το βραδάκι που θα έχω τελειώσει θα σας γράψω τα νέα μου!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Marla@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σειρά μου σήμερα για περίδεση..Με γενική αναισθησία παρακαλώ επειδή είναι προχωρημένη η εγκυμοσύνη.(21η βδομάδα).Penny, χάρηκα πολύ με τα νέα σου!Ελπίζω να πάνε και σε μένα όλα καλά!Σας φιλώ.Το βραδάκι που θα έχω τελειώσει θα σας γράψω τα νέα μου!

Όλα καλά θα είναι κορίτσι μου. Κάτσε να ξεκουραστείς και να χαλαρώσεις. Φιλιά πολλά 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marla@ said:

Καλημέρα κορίτσια! Σειρά μου σήμερα για περίδεση..Με γενική αναισθησία παρακαλώ επειδή είναι προχωρημένη η εγκυμοσύνη.(21η βδομάδα).Penny, χάρηκα πολύ με τα νέα σου!Ελπίζω να πάνε και σε μένα όλα καλά!Σας φιλώ.Το βραδάκι που θα έχω τελειώσει θα σας γράψω τα νέα μου!

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marla@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σειρά μου σήμερα για περίδεση..Με γενική αναισθησία παρακαλώ επειδή είναι προχωρημένη η εγκυμοσύνη.(21η βδομάδα).Penny, χάρηκα πολύ με τα νέα σου!Ελπίζω να πάνε και σε μένα όλα καλά!Σας φιλώ.Το βραδάκι που θα έχω τελειώσει θα σας γράψω τα νέα μου!

Όλα καλά να πάνε κορίτσι μου! Να είσαι δυνατή κ σκέψου ότι είναι για καλό! Θα περιμένουμε νέα σου! <3

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σειρά μου σήμερα για περίδεση..Με γενική αναισθησία παρακαλώ επειδή είναι προχωρημένη η εγκυμοσύνη.(21η βδομάδα).Penny, χάρηκα πολύ με τα νέα σου!Ελπίζω να πάνε και σε μένα όλα καλά!Σας φιλώ.Το βραδάκι που θα έχω τελειώσει θα σας γράψω τα νέα μου!

Καλή επιτυχία!!!ολα καλα θα πάνε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...