Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Έκανα την αμνιοπαρακεντηση την προηγούμενη Τετάρτη κ σιγά σιγά βγαίνουν τα πρώτα αποτελέσματα.. είμαστε καθαροί για down κ αλλά 2-3 σύνδρομα ευτυχώς, τα οποία ήταν κ που φοβόμασταν... γενικά τώρα αρχίζουμε να παίρνουμε μια ανάσα! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Murtw.st είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έκανα την αμνιοπαρακεντηση την προηγούμενη Τετάρτη κ σιγά σιγά βγαίνουν τα πρώτα αποτελέσματα.. είμαστε καθαροί για down κ αλλά 2-3 σύνδρομα ευτυχώς, τα οποία ήταν κ που φοβόμασταν... γενικά τώρα αρχίζουμε να παίρνουμε μια ανάσα! 

Υπέροχα νέα!!! Ώρα να το απολαύσετε ακόμη περισσότερο!!!!

Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2022 at 9:54 ΠΜ, Arden είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλή επιτυχία σε όσες έχουν β-επιπεδου αυτή την εβδομάδα! Νομίζω είστε αρκετές. Εγώ έχω την άλλη Τρίτη και ανυπομονώ..

@Jiji μια χαρά είναι ο μπέμπης σου,  τζάμπα αγχώθηκες. Θα τα δείτε και αναλυτικότερα στη β-επιπεδου.

@Amalia! Περίδεση έκανα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη. Σαν διαδικασία δεν πονάει, γίνεται με μέθη και ίσως έχεις ήπια πονακια περιόδου μετά. Πόσο είναι ο τράχηλος σου?

@Marla@ Καλή επιτυχία για αύριο!

@Marilou7 Τέλεια νέα! Με το καλό ο μπεμπακος σου!

@Murtw.st Πως είσαι? Έκανες αμνιοπαρακέντηση?

Καλησπέρα.. ευτυχώς δε θα χρειαστεί να κάνω! Θα προχωρήσουμε με ήπια ξεκουραση και θα το παρακολουθούμε! Σε ευχαριστώ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα....πείτε μου λίγο αν σας έχει τύχει... Είμαι 21+1 σήμερα και τις τελευταίες 2 μέρες ο μπεμπης δεν έχει ησυχία.. Τον αισθάνομαι πολύ έντονα χαμηλά και πολλές φορές με κλωτσάει  στη κύστη με πιέζει κ νομίζω ότι θα κατουρηθω.. Επίσης  νομίζω σα να είναι κοντά στο Τράχηλο κ με πιάνει πανικός γιατί με πατάει συνεχόμενα εκεί ... Σας έχω πει ότι είμαι με περιδεση κ με θέμα ανεπάρκειας τραχήλου... 

Την άλλη εβδομάδα β επιπέδου για να δούμε τι θα δούμε 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Penny__ είπε:

Κορίτσια καλημέρα....πείτε μου λίγο αν σας έχει τύχει... Είμαι 21+1 σήμερα και τις τελευταίες 2 μέρες ο μπεμπης δεν έχει ησυχία.. Τον αισθάνομαι πολύ έντονα χαμηλά και πολλές φορές με κλωτσάει  στη κύστη με πιέζει κ νομίζω ότι θα κατουρηθω.. Επίσης  νομίζω σα να είναι κοντά στο Τράχηλο κ με πιάνει πανικός γιατί με πατάει συνεχόμενα εκεί ... Σας έχω πει ότι είμαι με περιδεση κ με θέμα ανεπάρκειας τραχήλου... 

Την άλλη εβδομάδα β επιπέδου για να δούμε τι θα δούμε 

Καλημέρα! Νιώθω κ εγώ κάποιες φορές κάτι σαν χτύπημα στον κόλπο ή τράχηλο που με αγχωνει και θέλω να πιστεύω ότι είναι η μπέμπα που κλωτσαει. Να το αναφέρεις στο γιατρό σου όπως και να χει. 

Κ εγώ την Τρίτη που μας έρχεται έχω β-επιπεδου. Άντε να περάσουν γρήγορα οι μέρες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , Penny__ είπε:

Κορίτσια καλημέρα....πείτε μου λίγο αν σας έχει τύχει... Είμαι 21+1 σήμερα και τις τελευταίες 2 μέρες ο μπεμπης δεν έχει ησυχία.. Τον αισθάνομαι πολύ έντονα χαμηλά και πολλές φορές με κλωτσάει  στη κύστη με πιέζει κ νομίζω ότι θα κατουρηθω.. Επίσης  νομίζω σα να είναι κοντά στο Τράχηλο κ με πιάνει πανικός γιατί με πατάει συνεχόμενα εκεί ... Σας έχω πει ότι είμαι με περιδεση κ με θέμα ανεπάρκειας τραχήλου... 

Την άλλη εβδομάδα β επιπέδου για να δούμε τι θα δούμε 

Καλημέρα,γενικά και εμένα η μπέμπα κουνιεται συνέχεια κ πολλές φορές νοιώθω ότι με το που κλωτσαει πιέζει κυστη κ φεύγω σφαίρα τουαλέτα...αλλά καλού κακού μιλα με το γιατρό σου..εγώ σε λίγο έχω τη Β επιπεδου κ είμαι να σκάσω απ το αγχος! Μακάρι να πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κ εγώ πολλές φορές νιώθω σαν χτυπήματα πολύ χαμηλά κ με αγχώνει.. κατά τα άλλα κουνιέται πολύ συχνά κ μου δίνει τόση χαρααααα! Σκέφτομαι ότι μπορεί να μην κάνουμε άλλο παιδί κ προσπαθώ παρα τις δυσκολίες να απολαμβάνω αυτές τις μοναδικές στιγμές κ να βγάζω αρκετές φωτογραφίες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα κι εγώ τη Β επιπεδου αλλά η μπέμπα δε μας έκανε τη χάρη να μας δείξει πρόσωπο! Ούτε 3d δεν καταφέραμε να κάνουμε είχε κρυφτεί για τα καλά! Ευτυχώς όμως όλα είναι καλά μας είπε! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!! Εδώ και δύο βδομάδες μπορώ να πω ότι την νιώθω επιτέλους ξεκάθαρα!!! Αύριο μπαίνω στην 22η εβδομάδα και επισήμως στον 6ο δηλαδή,και έχω β επιπέδου και αγωνία!!! Καλά αποτελέσματα σε όλες μας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Marla@τελεια!!!ξεκουρασου κ υπομονή να έρθει η επόμενη βδομάδα για την β επιπέδου.Αποτι βλέπω ειμαστε αρκετες για την επόμενη εβδομάδα αντε να περάσουν οι μέρες:-D καλα αποτελέσματα να έχουμε!!

@Jijiσημασια έχει ότι ειναι όλα καλα κ ας μην έδειξε μουτράκι η μπεμπα σας

@Penny__κ εγω 21+1 σήμερα κ το μπεμπακι το νιώθω κυρίως μεσημέρι απόγευμα ειδικά μετά το φαγητό κ συνήθως στη δεξιά πλευρά της κοιλιάς κ λίγο στη μέση μάλλον έχει βολευτεί προς τα εκεί ποιος ξερει:wub:

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα

Χαίρομαι που πήγαν ολα καλα σε οτι αφορα την περίδεση σε κάποια απο τα κορίτσια. 

@Murtw.stευτυχώς ολα πήγαν καλα σχετικα με την αμνιοπαρακέντηση.

Είχα και εγω β επιπέδου σήμερα. Αγχώθηκα πολύ πριν παω η αλήθεια ειναι...

Ευτυχώς ειναι ολα οκ :) και εχουμε μπεμπουλα 100% :)

@Jiji ευχάριστα και τα νεα σου για την β επιπέδου. Ενα απο τα ίδια και εγω. 3d φωτο δεν πήραμε!!!!! Ομως δεν πειράζει σημασια εχει που ολα ειναι καλα:)

Το τελευταίο χρονικό διάστημα και εγω την νιώθω πολυ εντονα !! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Jiji said:

Μόλις τελείωσα κι εγώ τη Β επιπεδου αλλά η μπέμπα δε μας έκανε τη χάρη να μας δείξει πρόσωπο! Ούτε 3d δεν καταφέραμε να κάνουμε είχε κρυφτεί για τα καλά! Ευτυχώς όμως όλα είναι καλά μας είπε! 

Τελεια!! Σημασια εχει που ολα ειναι καλα! Κ εγω χθες την εκανα την β επίπεδου κ εμενα μου ειπαν ολα καλα ευτυχως κ ετσι πηρα μια μεγαλη ανασα! Εμας μας εκανε την χαρη κ φαινεται λιγο η φατσουλα του κ λιωνω οποτε την βλεπω ειναι ενας γλυκας..ανυπομονω να τον παρω στην αγκαλια μου!

Καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια που περιμενουν να κανουν την β επιπεδου τους! 
@Penny__ κ εγω νιωθω πολλες φορες αυτο που λες με την κυστη..κ οσο θα μεγαλωνει νομιζω κ πιο εντονο θα ειναι..οσο για τον τραχηλο καυτερα να ρωτησεις τον γιατρο αλλα πιστευω οσο δεν βλεπεις κ αιμα εισαι ασφαλης φανταζομαι! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Amalia! said:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε?? Έχετε αρχίσει να ψωνίζετε για τα μωράκια?? Νομίζω τώρα που μπήκαμε στον 6ο πρέπει σιγά σιγά να ετοιμαζόμαστε!!

Εγω μονο κατι ρουχαλακια ψωνισα αλλα μη φανταστεις 2-3 φορμακια, 1-2 πιτζαμακια..σκεφτομαι λιγο πιο μετα να παρω τα υπολοιπα γιατι θελω να δω πρωτα τι θα μου δωσουν κιολας..εσυ τι σκεφτεσαι να παρεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...