Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

2 hours ago, Mar.Theo said:

Κορίτσι μου πως πήγε η αυχενική σου ?? 

Πηγαν ολα καλα !! Ηταν 1,6 κ για την ηλικια μου (38)  μου εδινε πολυ καλο ποσοστο 1/735 χωρις pappa αλλα εγω ειχα αποφασισει να κανω νιπτ οποτε κ σε δυο βδομαδες θα εχω περισσοτερα αποτελεσματα! Κατα 80% μου ειπαν κοριτσακι…για να δουμε!! Εφυγε παντως μεγαλο βαρος! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, N.Angel είπε:

Πηγαν ολα καλα !! Ηταν 1,6 κ για την ηλικια μου (38)  μου εδινε πολυ καλο ποσοστο 1/735 χωρις pappa αλλα εγω ειχα αποφασισει να κανω νιπτ οποτε κ σε δυο βδομαδες θα εχω περισσοτερα αποτελεσματα! Κατα 80% μου ειπαν κοριτσακι…για να δουμε!! Εφυγε παντως μεγαλο βαρος! 

Μπράβο!! Πολύ καλά!!! Με το καλό!!!! Εννοείται ότι έφυγε βάρος δεν το συζητώ!!! Καιρός για λίγη χαλάρωση!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθατε κορίτσια! Με το καλο να κρατήσουμε αγκαλιά τα μωρακια μας!

Να σας ρωτήσω από πόνους στο στήθος πως τα πατε?εδώ και κάνα δυο μέρες έχω αρκετά έντονο πόνο από την μία μόνο μέρα γύρω απ τη θηλή,σαν τσίμπημα κ έχω φοβηθεί κάπως.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Jiji είπε:

Καλώς ήρθατε κορίτσια! Με το καλο να κρατήσουμε αγκαλιά τα μωρακια μας!

Να σας ρωτήσω από πόνους στο στήθος πως τα πατε?εδώ και κάνα δυο μέρες έχω αρκετά έντονο πόνο από την μία μόνο μέρα γύρω απ τη θηλή,σαν τσίμπημα κ έχω φοβηθεί κάπως.. 

Καλησπέρα..! Εγώ δεν έχω καθόλου πόνους στο στήθος.. ούτε μπορώ να πω πως έχει πρηστεί ιδιαίτερα, ίσως ένα τσακ.. Πάντως δεν νομίζω πως χρειάζεται να φοβάσαι, δεν πιστεύω πως είναι κάτι κακό.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια! Κ εγω δεν εχω ιδιαιτερο πονο στο στηθος, μονο αν το πιεσω κ κυριως απο την κατω μερια..απο πρηξιμο τουμπανο θα ελεγα! @Jiji δεν νομιζω πως υπαρχει λογος ανησυχιας..ισως παιζει ρολο η βδομαδα που βρισκεσαι, αλλωστε μεταβαλλεται συνεχεια, τη μια ετσι την αλλη αλλιως..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Κ εγώ 14 εβδομάδων στο 2ο, κοριτσάκι αυτή τη φορά! Ήθελα ν σας ρωτήσω αν έχει κάποια κοπέλα εμπειρία με άδεια αναρρωτική  εγκυμοσύνης.. Υπάρχει περίπτωση να πάρω σε λίγο κ δεν έχω καταλάβει ακριβώς πόσα θα παίρνω κ αν θα με πληρώνει μόνο το ικα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσια..! Εγώ χθες πήγα στην γιατρο γιατί είχα 2 μέρες πόνο χαμηλα δεξιά στην κοιλια κ φοβήθηκα...ευτυχώς δεν ήταν κάτι ίσως επειδή πιέζεται το έντερο μου είπε...κατά τ άλλα τα ίδια η κοιλίτσα φουσκώνει! Εσείς πως πάτε?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου εγω ειμαι διακοπουλες! Κ εγω φουσκωνω σαν μπαλονι σιγα σιγα κ μολις εκλεισα τον 3ο..μαλλον ειναι απο το φαι!!! 
Να σας ρωτησω μπανιο στην θαλασσα κανετε;; Σας επιτρεπει ο γιατρος; Εγω μπαινω για λιγο 5-10 λεπτα το πολυ κ μετα εξω..αλλαζω μαγιο αμεσως αλλα επειδη παμε ελευθερα δεν μπορω καπου να ξεπλυθω..λετε να ειναι κακο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , N.Angel είπε:

Κοριτσια μου εγω ειμαι διακοπουλες! Κ εγω φουσκωνω σαν μπαλονι σιγα σιγα κ μολις εκλεισα τον 3ο..μαλλον ειναι απο το φαι!!! 
Να σας ρωτησω μπανιο στην θαλασσα κανετε;; Σας επιτρεπει ο γιατρος; Εγω μπαινω για λιγο 5-10 λεπτα το πολυ κ μετα εξω..αλλαζω μαγιο αμεσως αλλα επειδη παμε ελευθερα δεν μπορω καπου να ξεπλυθω..λετε να ειναι κακο;

Δε φουσκώνει απ το φαΐ κ εγώ έτσι νόμιζα!!! Όμως ρώτησα τη γιατρο κ μου είπε ότι επειδή αλλάζουν θέση τα όργανα φουσκώνει κ η κοιλίτσα! Πόσο σε ζηλεύω που είσαι διακοπές εγώ εδώ βερολινο με 35 βαθμούς υποφέρω! Φοβηθηκαμε να πάμε διακοπές φέτος στην κατάσταση μου με κορονοιους κλπ...εμένα που ρώτησα τη γιατρο πάντως μου είπε κάνει να μπω θάλασσα αρκεί να μην είναι παγωμένη κ βρώμικη! Οπότε ευχαριστήσουμε το κ κανε κ για μένα μια βουτιά! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2022 at 10:32 ΠΜ, Murtw.st είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Κ εγώ 14 εβδομάδων στο 2ο, κοριτσάκι αυτή τη φορά! Ήθελα ν σας ρωτήσω αν έχει κάποια κοπέλα εμπειρία με άδεια αναρρωτική  εγκυμοσύνης.. Υπάρχει περίπτωση να πάρω σε λίγο κ δεν έχω καταλάβει ακριβώς πόσα θα παίρνω κ αν θα με πληρώνει μόνο το ικα..

Κορίτσι μου με το καλό!!! Εγώ βγήκα σε άδεια αναρρωτική την 9 εβδομάδα.  . .τώρα μπαίνω στην 14 κ έχω κατά 80% 2 κοριτσάκια !!! Λοιπόν δεν μπορώ ακόμα να σου πω με σιγουριά τα χρήματα γτ ακόμα να πληρωθώ.  . .( έχουμε πολύ κακό εφκα στην χαλκιδα) αλλά για να ξέρεις είναι περίπου το 75% του μισθού σου.  . .Αν κάνεις λίγες μέρες υπομονή θα σου ξαναστείλω με σιγουριά αφού θα έχω την κατάσταση.  .   . Τις πρώτες 30 μέρες σε πληρώνει κ ο εργοδότης τα μισά του μισθού σου ( αυτά τουλάχιστον τα πήρα ;) )  τους επόμενους μήνες πληρώνεσαι μόνο από το ΙΚΑ.  Πλέον δεν περνάς επιτροπές ειναι όλα ηλεκτρονικα !! 

19 ώρες πρίν, N.Angel είπε:

Κοριτσια μου εγω ειμαι διακοπουλες! Κ εγω φουσκωνω σαν μπαλονι σιγα σιγα κ μολις εκλεισα τον 3ο..μαλλον ειναι απο το φαι!!! 
Να σας ρωτησω μπανιο στην θαλασσα κανετε;; Σας επιτρεπει ο γιατρος; Εγω μπαινω για λιγο 5-10 λεπτα το πολυ κ μετα εξω..αλλαζω μαγιο αμεσως αλλα επειδη παμε ελευθερα δεν μπορω καπου να ξεπλυθω..λετε να ειναι κακο;

Καλό είναι να βλέπεις να φουσκώνεις !!! Να χαίρεσαι!!! Εγώ έχω δύο κ το μόνο που βλέπω είναι ένα πρήξιμο κάθε πρωί που είναι της τουαλέτας χαχαχαχαχα.  . . Βέβαια έκανα αυχενική κ μου είπε ότι είναι κ καλοαναθρεμμενα,  οπότε μου έφυγε το αγχος θα την κάνω μαζεμένη την κοιλιά κ δεν θα ξέρω που να πάω!!! Λοιπόν για το θέμα μπάνιο που είναι κ η τρέλα μου !! Εμένα με αφήσε μετά την 10η εβδομάδα το μόνο που ήθελε ήταν να μην πηγαίνω ντάλα μεσημέρι δλδη μετά τις 6 κ να δοκιμάζω το νερό στο σώμα μου για να  μην παθαίνω συσπάσεις.  . . Εννοείται αλλαγές μαγιο.  . .δεν ξεβγαζομαι όμως γτ κ μέις εκεί που πάμε δεμ έχει ντουζιέρες.  . . Τώρα σκοπεύω τον 15αυγουστο να το τραβήξω λιγο . . . Θα φύγουμε από το πρωί  κ θα γυρίσουμε βράδυ οπότε σίγουρα ποσα μαγιο μαζί κ μάλλον σκέφτομαι κ κάτι για ξέπλυμα.  . . 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mar.Theo είπε:

Κορίτσι μου με το καλό!!! Εγώ βγήκα σε άδεια αναρρωτική την 9 εβδομάδα.  . .τώρα μπαίνω στην 14 κ έχω κατά 80% 2 κοριτσάκια !!! Λοιπόν δεν μπορώ ακόμα να σου πω με σιγουριά τα χρήματα γτ ακόμα να πληρωθώ.  . .( έχουμε πολύ κακό εφκα στην χαλκιδα) αλλά για να ξέρεις είναι περίπου το 75% του μισθού σου.  . .Αν κάνεις λίγες μέρες υπομονή θα σου ξαναστείλω με σιγουριά αφού θα έχω την κατάσταση.  .   . Τις πρώτες 30 μέρες σε πληρώνει κ ο εργοδότης τα μισά του μισθού σου ( αυτά τουλάχιστον τα πήρα ;) )  τους επόμενους μήνες πληρώνεσαι μόνο από το ΙΚΑ.  Πλέον δεν περνάς επιτροπές ειναι όλα ηλεκτρονικα !! 

Καλό είναι να βλέπεις να φουσκώνεις !!! Να χαίρεσαι!!! Εγώ έχω δύο κ το μόνο που βλέπω είναι ένα πρήξιμο κάθε πρωί που είναι της τουαλέτας χαχαχαχαχα.  . . Βέβαια έκανα αυχενική κ μου είπε ότι είναι κ καλοαναθρεμμενα,  οπότε μου έφυγε το αγχος θα την κάνω μαζεμένη την κοιλιά κ δεν θα ξέρω που να πάω!!! Λοιπόν για το θέμα μπάνιο που είναι κ η τρέλα μου !! Εμένα με αφήσε μετά την 10η εβδομάδα το μόνο που ήθελε ήταν να μην πηγαίνω ντάλα μεσημέρι δλδη μετά τις 6 κ να δοκιμάζω το νερό στο σώμα μου για να  μην παθαίνω συσπάσεις.  . . Εννοείται αλλαγές μαγιο.  . .δεν ξεβγαζομαι όμως γτ κ μέις εκεί που πάμε δεμ έχει ντουζιέρες.  . . Τώρα σκοπεύω τον 15αυγουστο να το τραβήξω λιγο . . . Θα φύγουμε από το πρωί  κ θα γυρίσουμε βράδυ οπότε σίγουρα ποσα μαγιο μαζί κ μάλλον σκέφτομαι κ κάτι για ξέπλυμα.  . . 

Άρα να ξέρω ότι θα ταλαιπωρηθω σχετικά για τι κ εγώ Χαλκίδα είμαι!!! 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Murtw.st είπε:

Άρα να ξέρω ότι θα ταλαιπωρηθω σχετικά για τι κ εγώ Χαλκίδα είμαι!!! 

Προετοιμασου με υπομονή κορίτσι μόνο αυτό σου λέω!!! Εγώ κινήθηκα διαφορετικά γτ δεν άντεξα κ έβγαλα μια άκρη.  . . Είναι ένα άτομο μόνο του στις παροχές κ έχει σε αναμονή άδειες από τον Μάιο φαντάσου . . . Όταν τα βρεις σκούρα η ότι δηποτε άλλο θελήσεις στείλε μου !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...