Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

15 hours ago, Mar.Theo said:

Κορίτσι μου με το καλό!!! Εγώ βγήκα σε άδεια αναρρωτική την 9 εβδομάδα.  . .τώρα μπαίνω στην 14 κ έχω κατά 80% 2 κοριτσάκια !!! Λοιπόν δεν μπορώ ακόμα να σου πω με σιγουριά τα χρήματα γτ ακόμα να πληρωθώ.  . .( έχουμε πολύ κακό εφκα στην χαλκιδα) αλλά για να ξέρεις είναι περίπου το 75% του μισθού σου.  . .Αν κάνεις λίγες μέρες υπομονή θα σου ξαναστείλω με σιγουριά αφού θα έχω την κατάσταση.  .   . Τις πρώτες 30 μέρες σε πληρώνει κ ο εργοδότης τα μισά του μισθού σου ( αυτά τουλάχιστον τα πήρα ;) )  τους επόμενους μήνες πληρώνεσαι μόνο από το ΙΚΑ.  Πλέον δεν περνάς επιτροπές ειναι όλα ηλεκτρονικα !! 

Καλό είναι να βλέπεις να φουσκώνεις !!! Να χαίρεσαι!!! Εγώ έχω δύο κ το μόνο που βλέπω είναι ένα πρήξιμο κάθε πρωί που είναι της τουαλέτας χαχαχαχαχα.  . . Βέβαια έκανα αυχενική κ μου είπε ότι είναι κ καλοαναθρεμμενα,  οπότε μου έφυγε το αγχος θα την κάνω μαζεμένη την κοιλιά κ δεν θα ξέρω που να πάω!!! Λοιπόν για το θέμα μπάνιο που είναι κ η τρέλα μου !! Εμένα με αφήσε μετά την 10η εβδομάδα το μόνο που ήθελε ήταν να μην πηγαίνω ντάλα μεσημέρι δλδη μετά τις 6 κ να δοκιμάζω το νερό στο σώμα μου για να  μην παθαίνω συσπάσεις.  . . Εννοείται αλλαγές μαγιο.  . .δεν ξεβγαζομαι όμως γτ κ μέις εκεί που πάμε δεμ έχει ντουζιέρες.  . . Τώρα σκοπεύω τον 15αυγουστο να το τραβήξω λιγο . . . Θα φύγουμε από το πρωί  κ θα γυρίσουμε βράδυ οπότε σίγουρα ποσα μαγιο μαζί κ μάλλον σκέφτομαι κ κάτι για ξέπλυμα.  . . 

Καλημερα!! Λες να πεταχτει αποτομα η κοιλια σου;; Να ειναι καλα τα μωρακια σου!! Ενταξει νομιζω ειναι κ θεμα σωματοτυπου..εγω κ πριν μεινω εγκυος ειχα πεταχτη κοιλιτσα!

Για την θαλασσα δεν γινεται να πηγαινεις κ να την κοιτας..εγω πηγαινω μεσημερακι αλλα ειμαι κατω απο ομπρελα συνεχεια..τι να κανω σκεφτομαι κ τον συζυγο ολο τον χρονο δουλευει να μην παει για ενα μπανιο;

Εμ ετσι καταλαβαινεις διακοπες, ολη μερα θαλασσα!! Να περασετε τελεια κ να το χαρεις!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Βρε κορίτσια έχει καμία από σας παιδάκι να μας πει ποτέ το είχε νοιώσει?ξέρω ότι είναι νωρίς ακόμα αλλά ανυπομονώ να το νοιώσω να κινείται!

Μμμμμμ κοίτα μια γενική περιγραφή είναι ότι νιώθεις ενα θρόισμα, ή σαν ψαράκι! Εγώ αν την κατάλαβα σωστά χθες, ένιωσα σαν 2 χτυπηματακια από μέσα! 

2 ώρες πρίν, Mar.Theo είπε:

Προετοιμασου με υπομονή κορίτσι μόνο αυτό σου λέω!!! Εγώ κινήθηκα διαφορετικά γτ δεν άντεξα κ έβγαλα μια άκρη.  . . Είναι ένα άτομο μόνο του στις παροχές κ έχει σε αναμονή άδειες από τον Μάιο φαντάσου . . . Όταν τα βρεις σκούρα η ότι δηποτε άλλο θελήσεις στείλε μου !

Σ ευχαριστώ! Ακόμα δεν ξέρω αν θα  βγω σε άδεια ή όχι, γιατί έχω ένα θέμα με τα ένσημα μου κ αν δεν λυθεί δεν νομίζω... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Βρε κορίτσια έχει καμία από σας παιδάκι να μας πει ποτέ το είχε νοιώσει?ξέρω ότι είναι νωρίς ακόμα αλλά ανυπομονώ να το νοιώσω να κινείται!

Καλημέρα κορίτσια! Περίπου στην 16η εβδομάδα είναι πιθανό να το νιώσεις.. σαν ελαφρύ χτυπηματακι. Βέβαια δεν είναι και απόλυτο αυτό, μπορεί και πιο μετά, έχει κάνει και με τη θέση του πλακούντα..

Εγώ κορίτσια μου θάλασσα δεν μπαίνω. Πάει ο σύζυγος με τα παιδιά. Του χρόνου να είμαστε καλά, να χορτάσουμε διακοπές!

Σε επαπειλούμενη άδεια θέλω να βγω κ εγώ, κάνω λίγο υπομονή τώρα γιατί δεν θα ήθελα να χαλάσω την άδεια των συναδέλφων, αλλά δεν σας κρύβω ότι φοβάμαι. Είχα κ αυτή την περιπέτεια με τα καφέ υγρά για 4-5 μέρες και κάθισα 10 μέρες στο κρεβάτι. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Arden είπε:

 

Σε επαπειλούμενη άδεια θέλω να βγω κ εγώ, κάνω λίγο υπομονή τώρα γιατί δεν θα ήθελα να χαλάσω την άδεια των συναδέλφων, αλλά δεν σας κρύβω ότι φοβάμαι. Είχα κ αυτή την περιπέτεια με τα καφέ υγρά για 4-5 μέρες και κάθισα 10 μέρες στο κρεβάτι. 

Επειδή κ γω στις αρχές σκεφτόμουν τη  θέση μου κ τους συναδέλφους μου πιεστηκα πολύ.  . . Γνώμη κ αν θες την ακούς,  αν η δουλειά σου είναι καθιστική ναι να κάνεις υπομονή , αν όμως είσαι 8ωρη ορθοστασία ( εγώ έτσι ήμουν) να μιλήσεις με τον γιατρό σου για την άδεια  . . . Κ να ακούς το σώμα σου !!! Ότι καλύτερο θα κάνεις για το μωρακι σου !!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mar.Theo είπε:

Επειδή κ γω στις αρχές σκεφτόμουν τη  θέση μου κ τους συναδέλφους μου πιεστηκα πολύ.  . . Γνώμη κ αν θες την ακούς,  αν η δουλειά σου είναι καθιστική ναι να κάνεις υπομονή , αν όμως είσαι 8ωρη ορθοστασία ( εγώ έτσι ήμουν) να μιλήσεις με τον γιατρό σου για την άδεια  . . . Κ να ακούς το σώμα σου !!! Ότι καλύτερο θα κάνεις για το μωρακι σου !!! 

Έχεις δίκιο, αυτα σκέφτομαι κ εγώ και πιέζομαι πολύ, γιατί ξέρω πως δεν πρέπει να ρισκάρω την υγεία του μωρού μου. Τώρα εχω κανονική άδεια μέχρι τις 16. Η δουλειά μου είναι κυρίως καθιστική, αλλά οι ώρες είναι πολλές, πολύ περισσότερες από 8ωρο..17 του μήνα επιστρέφω και πρέπει να αποφασίσω τι θα κάνω. Η γιατρός μου δεν μου έχει πει να σταματήσω. Ίσα ίσα ήταν πιο αισιόδοξη πως αυτή την φορά θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα (στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα δίδυμα κ την έβγαλα στο κρεβάτι έχοντας θεματακια αλλά όλα πήγαν καλα). Και να σου πω πως οι συνάδελφοι με παροτρύνουν να σταματήσω, για να μην έχουν τύψεις αν μου συμβεί κάτι.. ουφφφ.. Σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες και με το καλό τα μωράκια μας. 

Δικιά μου πητ με το καλό 16/02.

Είμαι 13+1d. Έχω κάνει αυχενική διαφάνεια η οποία ήταν 1,5 με σωστή καρδιακή συχνότητα, εμφανές στομάχι και ρινικό οστό. Αναμένω τα αποτελέσματα των αιματολογικών για να χαρώ ακόμη περισσότερο!!!

Φύλο δεν έχουμε δει!!!

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Jiji είπε:

Τι κάνετε βρε κορίτσια? Χρόνια πολλά καλή Παναγία! Με το καλο να μας βοηθήσει να φέρουμε τα νωρακια μας στον κόσμο με υγεία! Πως τα πατε?

Καλημέρα σε όλες!!! Εμετούς και πάλι εμετούς. Δεν αντέχω πια....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Jiji είπε:

Αχ κανε υπομονή κορίτσι μου σκέψου ότι είναι για καλό! 

Κοντευω τη 14η εβδομάδα και ελπίζω μόλις μπω να σταματήσουν.....εσύ πόσων εβδομάδων είσαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


58 minutes ago, Jiji said:

Τι κάνετε βρε κορίτσια? Χρόνια πολλά καλή Παναγία! Με το καλο να μας βοηθήσει να φέρουμε τα νωρακια μας στον κόσμο με υγεία! Πως τα πατε?

Χρονια πολλα να μας εχει καλα η Παναγια!!
Εγω αυριο κλεινω την 14 εβδομαδα κ το στομαχι μου ειναι διαρκως χαλια…κανω κ εμετους αλλα προσπαθω να τους αποφευγω δεν μ αρεσει καθολου! @LouloudakiK ποσο σε καταλαβαινω!! Ολο αυτο με κανει να νιωθω τρομερη εξαντληση..

κοριτσια να σας ρωτησω..παιρνετε σιδηρο, ασβεστιο κλπ; Σας εδωσε ο γιατρος σας; Εμενα ακομα τπτ τετοιο κ ο αιματοκριτης μου πριν ενα μηνα ηταν στο 33..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , N.Angel είπε:

Χρονια πολλα να μας εχει καλα η Παναγια!!
Εγω αυριο κλεινω την 14 εβδομαδα κ το στομαχι μου ειναι διαρκως χαλια…κανω κ εμετους αλλα προσπαθω να τους αποφευγω δεν μ αρεσει καθολου! @LouloudakiK ποσο σε καταλαβαινω!! Ολο αυτο με κανει να νιωθω τρομερη εξαντληση..

κοριτσια να σας ρωτησω..παιρνετε σιδηρο, ασβεστιο κλπ; Σας εδωσε ο γιατρος σας; Εμενα ακομα τπτ τετοιο κ ο αιματοκριτης μου πριν ενα μηνα ηταν στο 33..

Καλησπέρα....σε καταλαβαίνω απόλυτα.... ξεκίνησα να παίρνω μόλις μπήκα στη 13 εβδομάδα και με αναγουλιάζουν όλα.....

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια μου υπομονή! Εγώ είμαι στη 15η κ ευτυχώς δεν είχα εξαρχής εμετούς ούτε αναγουλες.. αλλά είχα στην προηγούμενη εγκυμοσυνη που απεβαλα κ σας καταλαβαίνω! Οι θυσίες της μανουλας ξεκινάνε νωρις! Εγώ παίρνω ένα συμπλήρωμα που έχει απ όλα μεσα(σίδηρο,φολικο κλπ) προς το παρόν δε μου έχει δώσει κάτι άλλο...μεθαύριο έχω ραντεβού στο γιατρο κ ανυπομονώ να δω το μπεμπακι! Ελπίζω να δούμε κ το φύλο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Jiji said:

Αχ βρε κορίτσια μου υπομονή! Εγώ είμαι στη 15η κ ευτυχώς δεν είχα εξαρχής εμετούς ούτε αναγουλες.. αλλά είχα στην προηγούμενη εγκυμοσυνη που απεβαλα κ σας καταλαβαίνω! Οι θυσίες της μανουλας ξεκινάνε νωρις! Εγώ παίρνω ένα συμπλήρωμα που έχει απ όλα μεσα(σίδηρο,φολικο κλπ) προς το παρόν δε μου έχει δώσει κάτι άλλο...μεθαύριο έχω ραντεβού στο γιατρο κ ανυπομονώ να δω το μπεμπακι! Ελπίζω να δούμε κ το φύλο!

Ετσι ειναι!! Χιλιες φορες θα περνουσα το ιδιο για το μωρακι μου!! Με το καλο κοριτσι μου!! Εγω την αλλη Δευτερα παω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κανετε? Νοιωσατε καθολου τα μωρακια σας?μου έχει γίνει εμμονή κ κάθε μέρα περιμένω μήπως νοιώσω κάτι αλλά τίποτα ακόμα,ξέρω ότι είναι νωρίς αλλά ανυπομονώ,μόνο εγώ είμαι η τρελή εδώ πέρα??? Χαχχαχαχχα 

Εμείς πήγαμε προχθές κ είδαμε το μωρακι αλλά δεν μας έκανε τη χάρη να γυρίσει να δούμε τι είναι! Είναι ντροπαλό  χιχι!

Τώρα στην επόμενη εξέταση μας είπε ότι μάλλον θα το δούμε τον Σεπτέμβρη!

Εσείς πως τα πατε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...