Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

Κορίτσια, καλησπέρα! Προχθές έκανα την αυχενική.Το 2ο εμβρυακι είχε αυχενική 2.45 στα ανώτερα φυσιολογικά όρια... Μετά κι από την pap a ,οι πιθανότητες για τρισωμια 21 βγαίνουν στις 1/ 2903..Ο εξωσωματικος είπε ότι είναι super αλλά ζήτησε να κάνω και NIPT. Διαβάζω  όμως ότι στις δίδυμες κυήσεις,στις παχύσαρκες κι όσες παίρνουν αντιπηκτική αγωγή δεν είναι τόσο αξιόπιστη εξέταση.Περιττό να σας πω ότι έχω κατααγχωθει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 hours ago, Jiji said:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κανετε? Νοιωσατε καθολου τα μωρακια σας?μου έχει γίνει εμμονή κ κάθε μέρα περιμένω μήπως νοιώσω κάτι αλλά τίποτα ακόμα,ξέρω ότι είναι νωρίς αλλά ανυπομονώ,μόνο εγώ είμαι η τρελή εδώ πέρα??? Χαχχαχαχχα 

Εμείς πήγαμε προχθές κ είδαμε το μωρακι αλλά δεν μας έκανε τη χάρη να γυρίσει να δούμε τι είναι! Είναι ντροπαλό  χιχι!

Τώρα στην επόμενη εξέταση μας είπε ότι μάλλον θα το δούμε τον Σεπτέμβρη!

Εσείς πως τα πατε?

Γεια σου @Jiji σε ποια εβδομαδα εισαι θυμισε μου; Πρεπει να ειμαστε κοντα..δεν ειναι λιγο νωρις για να το νιωσουμε; Κ εγω τις τελευταιες μερες το σκεφτομουν αυτο γιατι περασαν δυο βδομαδες απο την μερα που το ειδα στην αυχενικη κ εχω παλι αγωνια αν ειναι καλα! Εμενα στην αυχενικη μου ειχαν πει κατα 80% κοριτσι αλλα βγηκαν τα αποτελεσματα του νιπτ κ τλκ ειναι αγορακι! Πω πω πως περναει ενας μηνας μεχρι να το ξαναδουμε ετσι;;

1 hour ago, Marla@ said:

Κορίτσια, καλησπέρα! Προχθές έκανα την αυχενική.Το 2ο εμβρυακι είχε αυχενική 2.45 στα ανώτερα φυσιολογικά όρια... Μετά κι από την pap a ,οι πιθανότητες για τρισωμια 21 βγαίνουν στις 1/ 2903..Ο εξωσωματικος είπε ότι είναι super αλλά ζήτησε να κάνω και NIPT. Διαβάζω  όμως ότι στις δίδυμες κυήσεις,στις παχύσαρκες κι όσες παίρνουν αντιπηκτική αγωγή δεν είναι τόσο αξιόπιστη εξέταση.Περιττό να σας πω ότι έχω κατααγχωθει...

Γεια σου κοριτσι μου! Στην εξεταση νιπτ που εκανα ελεγε οντως δεν κανει για τις διδυμες κυησεις..σιγουρα το νουμερο μετα την pappa ειναι καλο! Τι να πω κ εγω θα ειχα αγχος αλλα να εμπιστευτεις τον γιατρο σου η να παρεις μια δευτερη γνωμη για πιο σιγουρα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@N.Angelειμαι 15+5 σημερα κ απο οτι εχω διαβασει μερικες φορες το νοιωθεις κ απο αυτη την εβδομαδα! Εμας στην αυχενικη δεν μας ειπε κατι για το φυλο...ας ειναι γερα και ας ειναι οτι θελει μωρε!

 

@Marla@δεν ξέρω η αλήθεια είναι απο αυτά οπότε το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι συμφωνώ στο να πάρεις μια δεύτερη γνώμη κ να είσαι αισιόδοξη! Εύχομαι όλα να είναι καλά κ να κρατήσεις αγκαλιά τα διδυμακια σου!

1 ώρα πρίν, N.Angel είπε:

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κανετε? Νοιωσατε καθολου τα μωρακια σας?μου έχει γίνει εμμονή κ κάθε μέρα περιμένω μήπως νοιώσω κάτι αλλά τίποτα ακόμα,ξέρω ότι είναι νωρίς αλλά ανυπομονώ,μόνο εγώ είμαι η τρελή εδώ πέρα??? Χαχχαχαχχα 

Εμείς πήγαμε προχθές κ είδαμε το μωρακι αλλά δεν μας έκανε τη χάρη να γυρίσει να δούμε τι είναι! Είναι ντροπαλό  χιχι!

Τώρα στην επόμενη εξέταση μας είπε ότι μάλλον θα το δούμε τον Σεπτέμβρη!

Εσείς πως τα πατε?

Καλησπέρα!!! Είναι πολύ νωρίς ακόμη για να το νιώσουμε. Εγώ είμαι στη 14η εβδομάδα. Εσύ;;; Εγώ όλο εμετους... χάλια είμαι κλασσικά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα!!! Είναι πολύ νωρίς ακόμη για να το νιώσουμε. Εγώ είμαι στη 14η εβδομάδα. Εσύ;;; Εγώ όλο εμετους... χάλια είμαι κλασσικά 

Αχ βρε γλυκούλα εύχομαι να σταματήσουν σύντομα οι εμετοι σου...εγώ μπορώ να πω είμαι τυχερή δεν έχω κάτι πέρα από πρησμένο στήθος κ λίγο πόνο στη μέση λόγω αύξησης βάρους...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 47 λεπτά , Jiji είπε:

Αχ βρε γλυκούλα εύχομαι να σταματήσουν σύντομα οι εμετοι σου...εγώ μπορώ να πω είμαι τυχερή δεν έχω κάτι πέρα από πρησμένο στήθος κ λίγο πόνο στη μέση λόγω αύξησης βάρους...

Πόσων εβδομάδων είσαι;; Εγώ έχω ασταμάτητη αναγουλα από την 6η εβδομάδα και οι εμετοί ξεκίνησαν στην 9η και με ακολουθούν 5 εβδομάδες σερί... πραγματικά εύχομαι κλείνοντας τον 4ο τουλάχιστον να ηρεμήσω γιατί τώρα αρχές 4ου και ακόμη τα ίδια...εγώ δεν έχω πάρει ούτε μισό κιλό 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Πόσων εβδομάδων είσαι;; Εγώ έχω ασταμάτητη αναγουλα από την 6η εβδομάδα και οι εμετοί ξεκίνησαν στην 9η και με ακολουθούν 5 εβδομάδες σερί... πραγματικά εύχομαι κλείνοντας τον 4ο τουλάχιστον να ηρεμήσω γιατί τώρα αρχές 4ου και ακόμη τα ίδια...εγώ δεν έχω πάρει ούτε μισό κιλό 

Είμαι 15+6 ...λογικό με τόσες αναγούλες να μην πήρες εγώ που δεν είχα τίποτα κ τρωω κανονικότατα τα πήρα τα κιλακια μου...5 σε σύνολο! Κ τώρα προσέχω όσο μπορώ για να μην πάρω πολλά ακόμα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Jiji είπε:

Είμαι 15+6 ...λογικό με τόσες αναγούλες να μην πήρες εγώ που δεν είχα τίποτα κ τρωω κανονικότατα τα πήρα τα κιλακια μου...5 σε σύνολο! Κ τώρα προσέχω όσο μπορώ για να μην πάρω πολλά ακόμα...

Ναι καταλαβαίνω... Ε όσο γίνεται να προσέχουμε....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αλλαντικά τρωτε?γαλοπούλα? Εμένα δε μου έχει απαγορεύσει κάτι ή γιατρός μου αλλά διαβάζω διαφορά...τόσο καιρό δεν τρώω αλλά βαρέθηκα να τρώω τοστ μόνο με τυρί! Κ αναρωτιέμαι αν κάνει να φάω καπνιστή γαλοπούλα που μου αρέσει πολύ.. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Κορίτσια αλλαντικά τρωτε?γαλοπούλα? Εμένα δε μου έχει απαγορεύσει κάτι ή γιατρός μου αλλά διαβάζω διαφορά...τόσο καιρό δεν τρώω αλλά βαρέθηκα να τρώω τοστ μόνο με τυρί! Κ αναρωτιέμαι αν κάνει να φάω καπνιστή γαλοπούλα που μου αρέσει πολύ.. 

Εγώ τα τρώω. Όχι σε καθημερινή βάση βέβαια ούτως η άλλως. Μπορείς να τα τρως κανονικότατα αν τα έτρωγες και πριν. Δεν είναι υγιεινά τρόφιμα για αυτό μας λένε να τα αποφεύγουμε ειδικά στην εγκυμοσύνη λόγω του ότι πρέπει να προσέχουμε τη διατροφή μας όσο γίνεται...κατά τα άλλα δεν απαγορεύονται από ότι ξέρω 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Εγώ αύριο το πρωί έχω αυχενική, θα είμαι 13+1. Μακάρι να είναι όλα καλά, να φύγει το πρώτο άγχος..

@Marla@τα ποσοστά σου είναι πολύ καλά πάντως! Τι αποφάσισες τελικά? 

@JijiΑλλαντικα τρώω. Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έτρωγα, ειδικά σαλάτες με γαλοπούλα για βραδινο μιας και είχα διαβήτη κύησης.

@LouloudakiKυπομονή με τους εμετούς, μακάρι να σταματήσουν σύντομα. Εγώ έχω πρωινές αναγουλες ακόμα. Στην αρχή που ήταν πιο έντονα τα συμπτώματα και ένιωθα πως θα κανω εμετό με είχαν βοηθήσει κάτι υπόθετα, που τα έπαιρνα και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη. Επίσης, έχω διαβάσει για κάποιο φυτικό χάπι. Βέβαια ρώτα πρώτα απ'όλα το γιατρό σου αν σου επιτρέπει κάτι για να σε βοηθήσει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Arden είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Εγώ αύριο το πρωί έχω αυχενική, θα είμαι 13+1. Μακάρι να είναι όλα καλά, να φύγει το πρώτο άγχος..

@Marla@τα ποσοστά σου είναι πολύ καλά πάντως! Τι αποφάσισες τελικά? 

@JijiΑλλαντικα τρώω. Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έτρωγα, ειδικά σαλάτες με γαλοπούλα για βραδινο μιας και είχα διαβήτη κύησης.

@LouloudakiKυπομονή με τους εμετούς, μακάρι να σταματήσουν σύντομα. Εγώ έχω πρωινές αναγουλες ακόμα. Στην αρχή που ήταν πιο έντονα τα συμπτώματα και ένιωθα πως θα κανω εμετό με είχαν βοηθήσει κάτι υπόθετα, που τα έπαιρνα και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη. Επίσης, έχω διαβάσει για κάποιο φυτικό χάπι. Βέβαια ρώτα πρώτα απ'όλα το γιατρό σου αν σου επιτρέπει κάτι για να σε βοηθήσει.

Καλημέρα!Έχω χαλαρώσει.Θα πάω και σε άλλο γιατρό βέβαια να δούμε τι προσέγγιση θα έχει αυτός και θα κάνω και την Nipt αφού το θέλει ο γιατρός μου.Και βλέποντας και κάνοντας...Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!Σας Σας φιλώ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Arden είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Εγώ αύριο το πρωί έχω αυχενική, θα είμαι 13+1. Μακάρι να είναι όλα καλά, να φύγει το πρώτο άγχος..

@Marla@τα ποσοστά σου είναι πολύ καλά πάντως! Τι αποφάσισες τελικά? 

@JijiΑλλαντικα τρώω. Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έτρωγα, ειδικά σαλάτες με γαλοπούλα για βραδινο μιας και είχα διαβήτη κύησης.

@LouloudakiKυπομονή με τους εμετούς, μακάρι να σταματήσουν σύντομα. Εγώ έχω πρωινές αναγουλες ακόμα. Στην αρχή που ήταν πιο έντονα τα συμπτώματα και ένιωθα πως θα κανω εμετό με είχαν βοηθήσει κάτι υπόθετα, που τα έπαιρνα και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη. Επίσης, έχω διαβάσει για κάποιο φυτικό χάπι. Βέβαια ρώτα πρώτα απ'όλα το γιατρό σου αν σου επιτρέπει κάτι για να σε βοηθήσει.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά στην αυχενική σου αύριο!!! Να σου ζήσει το παιδάκι σου και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Arden είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Εγώ αύριο το πρωί έχω αυχενική, θα είμαι 13+1. Μακάρι να είναι όλα καλά, να φύγει το πρώτο άγχος..

@Marla@τα ποσοστά σου είναι πολύ καλά πάντως! Τι αποφάσισες τελικά? 

@JijiΑλλαντικα τρώω. Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έτρωγα, ειδικά σαλάτες με γαλοπούλα για βραδινο μιας και είχα διαβήτη κύησης.

@LouloudakiKυπομονή με τους εμετούς, μακάρι να σταματήσουν σύντομα. Εγώ έχω πρωινές αναγουλες ακόμα. Στην αρχή που ήταν πιο έντονα τα συμπτώματα και ένιωθα πως θα κανω εμετό με είχαν βοηθήσει κάτι υπόθετα, που τα έπαιρνα και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη. Επίσης, έχω διαβάσει για κάποιο φυτικό χάπι. Βέβαια ρώτα πρώτα απ'όλα το γιατρό σου αν σου επιτρέπει κάτι για να σε βοηθήσει.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά με την αυχενικη σου,θα σε ηρεμήσει πολύ!! Με το καλο να κρατησουμε όλες τα μωρακια μας αγκαλιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...