Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Murtw.st είπε:

Αυτά τα μικρά σεντονακια που χρησιμοποιείς είτε για να ακουμπήσεις κάπου το μωρό είτε για να το πάρει αγκαλιά κάποιος, πχ ο μπαμπάς στο μαιευτήριο, Για να μην έρχεται σε επαφή με τα ρούχα κ τα μικρόβια κτλ κτλ.. από έγγραφα αν δεν μου διαφεύγει κάτι χρειάζεται ληξιαρχική γάμου, οικογενειακή κατάσταση, πρόσφατα δηλαδή 6μηνου, φωτοτυπίες ταυτότητα.. αυτά νομίζω. Τώρα όσον αφορά τα ρούχα πολλές κοπέλες παίρνουν νυχτικα, εγώ δεν θα ένιωθα καθόλου άνετα γι αυτό κ πήρα παντελόνια.. Κ ήμουν κ από καισαρική.. απλά είμαι της άποψης ότι έχεις που έχεις τον πόνο σου τουλάχιστον να νιώθεις άνετα με τον εαυτό σου κ αυτά που φοράς.. Κοίτα το πρώτο βράδυ εγώ ούτως ή άλλως είχα καθετήρα κ γενικά τέτοιο πόνο που δεν φόρεσα τίποτα από κάτω ήμουν απλά σκεπασμένη με το σεντόνι.. την επόμενη το πρωί που σηκώθηκα κ μου έβγαλαν τα πάντα ντύθηκα κανονικά..

Ευχαριστώ πολύ!!! Εννοείται όπως νιώθει άνετα η καθεμία. Γνωρίζεις αν με τη γέννηση του παιδιού βγάζουν ΑΜΚΑ απευθείας στο νοσοκομείο;; Επίσης το ξέρετε ότι λογικά το επίδομα λοχείας αυτό με τα 2.000 ευρώ θα το πάρουμε σε αυλή κάρτα;;! Αυτό λογικά θα ισχύσει από τη νέα χρονιά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα ναι κ εγω αυτό διάβασα ότι θα βγει σε αυλή κάρτα για να δούμε με τη νέα χρόνια αν όντως θα ισχύσει.Για το αμκα δεν είμαι σίγουρη απόλυτα για την διαδικασία ας μας πει κάποια που το χει ξανακάνει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, SpiridoulaK said:

Ευχαριστώ πολύ!!! Εννοείται όπως νιώθει άνετα η καθεμία. Γνωρίζεις αν με τη γέννηση του παιδιού βγάζουν ΑΜΚΑ απευθείας στο νοσοκομείο;; Επίσης το ξέρετε ότι λογικά το επίδομα λοχείας αυτό με τα 2.000 ευρώ θα το πάρουμε σε αυλή κάρτα;;! Αυτό λογικά θα ισχύσει από τη νέα χρονιά 

Κ εγω το ιδιο ακουσα, οσες γεννησουν με το νεο ετος θα εχουν αυτη την αυλη καρτα..βεβαια τι θα μπορουμε να αγορασουμε με αυτην δεν ξερω..

Καλημερα κοριτσια!! Να σας ρωτησω εχει παει καμια σε οδοντιατρο; Επιτρεπεται; Νομιζω πως χρειαζομαι σφραγισμα σε ενα δοντι κ δεν ξερω κανει να μου βαλουν ναρκωση;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Efaki είπε:

Καλημέρα ναι κ εγω αυτό διάβασα ότι θα βγει σε αυλή κάρτα για να δούμε με τη νέα χρόνια αν όντως θα ισχύσει.Για το αμκα δεν είμαι σίγουρη απόλυτα για την διαδικασία ας μας πει κάποια που το χει ξανακάνει.

Καλημέρα! Αν θυμάμαι καλά ναι εκεί βγάζουν αμκα. Εντάξει με την κάρτα απλά δεν θα μπορούμε να βγάλουμε μετρητά,  κατά τα άλλα  παντού θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Είδαμε χθες την μικρή και ήταν μια χαρά!!! Σειρά τώρα έχει το ντοπλερ σε 2 εβδομαδες! Ήταν με το κεφάλι κάτω, όπως είναι πολύ καιρό τώρα! Μέχρι πότε σταματούν να κόβουν βόλτες και μένουν μόνιμα με το κεφάλι κάτω? Νομίζω μέχρι τώρα κοντά στην 30η εβδομάδα! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Amalia! είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Είδαμε χθες την μικρή και ήταν μια χαρά!!! Σειρά τώρα έχει το ντοπλερ σε 2 εβδομαδες! Ήταν με το κεφάλι κάτω, όπως είναι πολύ καιρό τώρα! Μέχρι πότε σταματούν να κόβουν βόλτες και μένουν μόνιμα με το κεφάλι κάτω? Νομίζω μέχρι τώρα κοντά στην 30η εβδομάδα! 

Και μένα έτσι ήταν με το κεφάλι κάτω! Δεν ξέρω πότε παίρνουν θέση φαντάζομαι είναι νωρίς ακόμα ή οχι? Πόσο ήταν η μπουμπού σου?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Jiji είπε:

Και μένα έτσι ήταν με το κεφάλι κάτω! Δεν ξέρω πότε παίρνουν θέση φαντάζομαι είναι νωρίς ακόμα ή οχι? Πόσο ήταν η μπουμπού σου?

Θέση μπορεί να αλλάξει σε όλο τον 9ο! Ακόμα είναι πολύ νωρίς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Murtw.st είπε:

Θέση μπορεί να αλλάξει σε όλο τον 9ο! Ακόμα είναι πολύ νωρίς!

Νομίζω δεν χωράει μετά για να γυρίσει προς τα πάνω αν έχει ήδη το κεφαλάκι προς τα κάτω.. 

πρίν από 53 λεπτά , Jiji είπε:

Και μένα έτσι ήταν με το κεφάλι κάτω! Δεν ξέρω πότε παίρνουν θέση φαντάζομαι είναι νωρίς ακόμα ή οχι? Πόσο ήταν η μπουμπού σου?

Ήταν περίπου 1300! Μεγάλωσε!!! Εσύ πότε έχεις γιατρό πάλι??

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Amalia! είπε:

Νομίζω δεν χωράει μετά για να γυρίσει προς τα πάνω αν έχει ήδη το κεφαλάκι προς τα κάτω.. 

Ήταν περίπου 1300! Μεγάλωσε!!! Εσύ πότε έχεις γιατρό πάλι??

Επειδή μπερδεύομαι με τόσα που γράφουμε σε ποια εβδομαδα είσαι θύμισε μου! Εγώ έχω πάλι στις 8 του μηνός!κάνω κάθε 2 εβδομάδες πλέον εξέταση...υπέροχη η μπέμπα σου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, N.Angel είπε:

Κ εγω το ιδιο ακουσα, οσες γεννησουν με το νεο ετος θα εχουν αυτη την αυλη καρτα..βεβαια τι θα μπορουμε να αγορασουμε με αυτην δεν ξερω..

Καλημερα κοριτσια!! Να σας ρωτησω εχει παει καμια σε οδοντιατρο; Επιτρεπεται; Νομιζω πως χρειαζομαι σφραγισμα σε ενα δοντι κ δεν ξερω κανει να μου βαλουν ναρκωση;

Καλημέρα....θα μάθουμε μέχρι τότε. Εγώ πήγα πριν μια εβδομάδα για να κάνω καθαρισμό αλλά δεν χρειαζόταν μου είπε. Ήταν καθαρά τα δόντια μου. Του είπα ότι ματώνουν εύκολα πια και μου είπε ότι είναι λόγο της προγεστερόνης από την εγκυμοσύνη και απλά μου έδωσε ένα στοματικό διάλυμα για να δυναμώσουν τα ούλα. Τώρα για τη δική σου περίπτωση πρέπει να σε κατευθύνει ο οδοντίατρος. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Jiji είπε:

Επειδή μπερδεύομαι με τόσα που γράφουμε σε ποια εβδομαδα είσαι θύμισε μου! Εγώ έχω πάλι στις 8 του μηνός!κάνω κάθε 2 εβδομάδες πλέον εξέταση...υπέροχη η μπέμπα σου!

Είμαι στην 29η τώρα! 31 και κάτι θα κάνω το ντοπλερ! Προς το τέλος λέει βάζουν 200γρ την εβδομάδα! Πως τα πας με τη διατροφή σου? Την παλεύεις??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Amalia! είπε:

Είμαι στην 29η τώρα! 31 και κάτι θα κάνω το ντοπλερ! Προς το τέλος λέει βάζουν 200γρ την εβδομάδα! Πως τα πας με τη διατροφή σου? Την παλεύεις??

Ε έχω συνηθίσει τι να κανω! Ζορίζομαι που δεν μπορώ να φάω γλυκά πολλά κ μου λείπει το ψωμάκι αλλά τι να κάνουμε!ακόμα δεν έχω καταφέρει να το ρίξω στα εντελώς φυσιολογικά,παρ όλο που κάνω κ ινσουλινη και αγχώνομαι αρκετά...ευτυχώς η μπέμπα μου είναι καλά κ φυσιολογική στα κιλά της οπότε ηρεμώ κάπως...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Jiji είπε:

Ε έχω συνηθίσει τι να κανω! Ζορίζομαι που δεν μπορώ να φάω γλυκά πολλά κ μου λείπει το ψωμάκι αλλά τι να κάνουμε!ακόμα δεν έχω καταφέρει να το ρίξω στα εντελώς φυσιολογικά,παρ όλο που κάνω κ ινσουλινη και αγχώνομαι αρκετά...ευτυχώς η μπέμπα μου είναι καλά κ φυσιολογική στα κιλά της οπότε ηρεμώ κάπως...

Λίγο μας έμεινε υπομονή!!! Βέβαια πέφτουν μέσα τα Χριστούγεννα αλλά τι να κάνουμε.. για καλό είναι!! 

Σχετικά με τις κουβέρτες που λέγατε χθες, εγώ πήρα μια κουνιας βελουτέ και θα πάρω κι άλλη μια πιο μικρή για το καροτσι.. δεν νομίζω να χρειαστώ άλλη για αρχή γιατί την νύχτα θα την κοιμίζω με υπνοσακο, οπότε δε θα χρειάζεται να την σκεπάζω. Αργότερα που θα πιάσει άνοιξη θα πάρω καμιά πικε..θα δω τότε.. 

Βαλιτσα λέω να αρχίσω να ετοιμάζω σιγά σιγά, με αγχώνει λιγο να είμαι απροετοιμαστη. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ έκανα σφράγισμα...απλά λες στον οδοντίατρο πώς είσαι έγκυος και ξέρει αυτός τι να μην σου βάλει...φυσικά ρωτά και τον γιατρό σου!!! Αααχ κορίτσια τι πάθαμε χθες...πήρε φωτιά η καμινάδα από το τζάκι ..ένας χαμός...ήρθε πυροσβεστική... ευτυχώς δεν είχαμε χειρότερα, όμως βρωμισε το σπίτι καπνό και έχω αγχωθεί με την κάπνα που εισέπνευσα μην επηρεαστεί το μωρό!:(

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...