Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Amalia! είπε:

Λίγο μας έμεινε υπομονή!!! Βέβαια πέφτουν μέσα τα Χριστούγεννα αλλά τι να κάνουμε.. για καλό είναι!! 

Σχετικά με τις κουβέρτες που λέγατε χθες, εγώ πήρα μια κουνιας βελουτέ και θα πάρω κι άλλη μια πιο μικρή για το καροτσι.. δεν νομίζω να χρειαστώ άλλη για αρχή γιατί την νύχτα θα την κοιμίζω με υπνοσακο, οπότε δε θα χρειάζεται να την σκεπάζω. Αργότερα που θα πιάσει άνοιξη θα πάρω καμιά πικε..θα δω τότε.. 

Βαλιτσα λέω να αρχίσω να ετοιμάζω σιγά σιγά, με αγχώνει λιγο να είμαι απροετοιμαστη. 

Κι εγώ έτσι 2 κουβερτουλες πηρα  μια πιο χοντρή κ μια πιο λεπτή κ μικρή για καρότσι...βαλίτσα έχω κάνει τη μισή...λέω να την τελειώσω να είμαι έτοιμη...κι εγώ λέω να την κοιμίζει με υπνοσακο,εννοείς αυτόν που είναι σαν τσουβαλακι Ε? Που ειναι κλειστος απο κατω?γιατι βλεπω διαφορους κ δεν ξερω τι να παρω Χαχχα

πρίν από 16 λεπτά , Marilou7 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ έκανα σφράγισμα...απλά λες στον οδοντίατρο πώς είσαι έγκυος και ξέρει αυτός τι να μην σου βάλει...φυσικά ρωτά και τον γιατρό σου!!! Αααχ κορίτσια τι πάθαμε χθες...πήρε φωτιά η καμινάδα από το τζάκι ..ένας χαμός...ήρθε πυροσβεστική... ευτυχώς δεν είχαμε χειρότερα, όμως βρωμισε το σπίτι καπνό και έχω αγχωθεί με την κάπνα που εισέπνευσα μην επηρεαστεί το μωρό!:(

Ωχ πως το πάθατε αυτό?!!! Ευτυχώς είστε καλά!!! Μην αγχώνεσαι δε νομίζω να παθαίνουν κάτι τα μικρακια έτσι εύκολα...σκέψου σε τι συνθήκες γεννάνε μωρακια σε πολέμους κ χίλια δυο αλλά.. πήγαινε μέχρι το γιατρό για τσεκάρισμα να μην αγχώνεσαι.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 minutes ago, Marilou7 said:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ έκανα σφράγισμα...απλά λες στον οδοντίατρο πώς είσαι έγκυος και ξέρει αυτός τι να μην σου βάλει...φυσικά ρωτά και τον γιατρό σου!!! Αααχ κορίτσια τι πάθαμε χθες...πήρε φωτιά η καμινάδα από το τζάκι ..ένας χαμός...ήρθε πυροσβεστική... ευτυχώς δεν είχαμε χειρότερα, όμως βρωμισε το σπίτι καπνό και έχω αγχωθεί με την κάπνα που εισέπνευσα μην επηρεαστεί το μωρό!:(

Ωχ κοριτσι μου ελπιζω ολα καλα! Ηθελε καθαρισμα η καμιναδα γι αυτο, κ σε εμας ειχε συμβει παλια..και ειναι καλο να μην ψηνεται στο τζακι.

Πηρα τον γιατρο δεν μου εδωσε ειδικες οδηγιες για την ναρκωση κ στην οδοντιατρο που πηρα μου ειπε δεν υπαρχει αλλη ναρκωση..παντως πηρα το οκ του γιατρου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Marilou7 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ έκανα σφράγισμα...απλά λες στον οδοντίατρο πώς είσαι έγκυος και ξέρει αυτός τι να μην σου βάλει...φυσικά ρωτά και τον γιατρό σου!!! Αααχ κορίτσια τι πάθαμε χθες...πήρε φωτιά η καμινάδα από το τζάκι ..ένας χαμός...ήρθε πυροσβεστική... ευτυχώς δεν είχαμε χειρότερα, όμως βρωμισε το σπίτι καπνό και έχω αγχωθεί με την κάπνα που εισέπνευσα μην επηρεαστεί το μωρό!:(

Πωπω.. έχει συμβεί στους γονείς μου αυτό.. ευτυχώς δεν έγινε τίποτα χειρότερο.. σε πολυκατοικία μένετε? Το μωράκι δε νομίζω να παθει κάτι.. φαντάζομαι αέρισες καλά το σπίτι μετά.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε δύο μήνες που μπήκαμε στο σπίτι... ενοίκιο... Και μας είπαν οι ιδιοκτήτες η καμινάδα είναι τέλεια... ανάψτε άφοβα...έλα όμως που ήταν μέσα στη βρώμα... τουλάχιστον αυτό μας είπαν οι πυροσβέστες... ευτυχώς μικρό το κακό, έσβησαν τα ξύλα που ήταν μέσα στο τζάκι...έκατσαν λίγο για ασφάλεια για την καμινάδα να βεβαιωθούν πως δεν είχε φωτιά πια και έφυγαν...Η καπνιλα μόνο έμεινε... Ευτυχώς έχω κοντά τη μαμά μου και ήρθε για βοήθεια και γενική τώρα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Marilou7 είπε:

Έχουμε δύο μήνες που μπήκαμε στο σπίτι... ενοίκιο... Και μας είπαν οι ιδιοκτήτες η καμινάδα είναι τέλεια... ανάψτε άφοβα...έλα όμως που ήταν μέσα στη βρώμα... τουλάχιστον αυτό μας είπαν οι πυροσβέστες... ευτυχώς μικρό το κακό, έσβησαν τα ξύλα που ήταν μέσα στο τζάκι...έκατσαν λίγο για ασφάλεια για την καμινάδα να βεβαιωθούν πως δεν είχε φωτιά πια και έφυγαν...Η καπνιλα μόνο έμεινε... Ευτυχώς έχω κοντά τη μαμά μου και ήρθε για βοήθεια και γενική τώρα!!!

Πάρε τους ιδιοκτήτες τώρα να τους βρίσεις.. γελοίοι!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα έλεος δεν ξέρανε αν έχει χρησιμοποιηθεί η όχι το τζάκι κ σας είπαν ανάψτε?ευτυχως που δεν πάθατε τπτ χειρότερο!!Να τους πάρεις κ να απαιτήσεις να στο καθαρίσουν με δικά τους έξοδα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Marilou7 said:

Έχουμε δύο μήνες που μπήκαμε στο σπίτι... ενοίκιο... Και μας είπαν οι ιδιοκτήτες η καμινάδα είναι τέλεια... ανάψτε άφοβα...έλα όμως που ήταν μέσα στη βρώμα... τουλάχιστον αυτό μας είπαν οι πυροσβέστες... ευτυχώς μικρό το κακό, έσβησαν τα ξύλα που ήταν μέσα στο τζάκι...έκατσαν λίγο για ασφάλεια για την καμινάδα να βεβαιωθούν πως δεν είχε φωτιά πια και έφυγαν...Η καπνιλα μόνο έμεινε... Ευτυχώς έχω κοντά τη μαμά μου και ήρθε για βοήθεια και γενική τώρα!!!

Πολυ βλακες!! Ευτυχως τελος καλο ολα καλα. Πρεπει να την καθαρισετε αρα για να ειστε ασφαλεις..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα μηνύματα κορίτσια!!! Εντάξει συμμαζευτηκε το σπίτι και το μπαλκόνι...τέλος καλό όλα καλά!!! Να σας ρωτήσω κάτι άλλο...εδώ και χρόνια τον χειμώνα κοιμάμαι με ηλεκτρικό υπόστρωμα...τώρα με την εγκυμοσύνη λέτε να απαγορεύεται;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ έκανα σφράγισμα...απλά λες στον οδοντίατρο πώς είσαι έγκυος και ξέρει αυτός τι να μην σου βάλει...φυσικά ρωτά και τον γιατρό σου!!! Αααχ κορίτσια τι πάθαμε χθες...πήρε φωτιά η καμινάδα από το τζάκι ..ένας χαμός...ήρθε πυροσβεστική... ευτυχώς δεν είχαμε χειρότερα, όμως βρωμισε το σπίτι καπνό και έχω αγχωθεί με την κάπνα που εισέπνευσα μην επηρεαστεί το μωρό!:(

Ω κορίτσι μου γλυκό καλησπέρα. Έγιναν ζημιές με μαυριλες στους τοίχους;;; Μην αγχώνεσαι για το μωρό είναι καλά προστατευμένο. Βέβαια να πας στο γιατρό καλύτερα 

πρίν από 55 λεπτά , Marilou7 είπε:

Ευχαριστώ για τα μηνύματα κορίτσια!!! Εντάξει συμμαζευτηκε το σπίτι και το μπαλκόνι...τέλος καλό όλα καλά!!! Να σας ρωτήσω κάτι άλλο...εδώ και χρόνια τον χειμώνα κοιμάμαι με ηλεκτρικό υπόστρωμα...τώρα με την εγκυμοσύνη λέτε να απαγορεύεται;;;;

Χαίρομαι που είναι όλα καλά. Εγώ έχω ηλεκτρική κουβέρτα. είναι μια χαρά ασφαλής απλώς μην την έχεις στη πολύ ζέστη. Εγώ τη βάζω στο ένα ζεσταίνει και τη κλείνω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Ω κορίτσι μου γλυκό καλησπέρα. Έγιναν ζημιές με μαυριλες στους τοίχους;;; Μην αγχώνεσαι για το μωρό είναι καλά προστατευμένο. Βέβαια να πας στο γιατρό καλύτερα 

Χαίρομαι που είναι όλα καλά. Εγώ έχω ηλεκτρική κουβέρτα. είναι μια χαρά ασφαλής απλώς μην την έχεις στη πολύ ζέστη. Εγώ τη βάζω στο ένα ζεσταίνει και τη κλείνω. 

Όχι όχι ευτυχώς καμία ζημιά... Απλά όταν σβήσαμε τα ξύλα έβγαλαν καπνό μέσα στο σαλόνι και μύρισε το σπίτι...Αυτό μόνο ευτυχώς!!! Έτσι λέω να κάνω κι εγώ με το υπόστρωμα...Είναι ωραίο να βρίσκεις ζεστούλα μόλις ξαπλώσεις!:smile: 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Marilou7 είπε:

Όχι όχι ευτυχώς καμία ζημιά... Απλά όταν σβήσαμε τα ξύλα έβγαλαν καπνό μέσα στο σαλόνι και μύρισε το σπίτι...Αυτό μόνο ευτυχώς!!! Έτσι λέω να κάνω κι εγώ με το υπόστρωμα...Είναι ωραίο να βρίσκεις ζεστούλα μόλις ξαπλώσεις!:smile: 

Πολύ χαίρομαι κορίτσι μου. Όλα καλά. Αναποδιες συμβαίνουν. Πρέπει να προσέχουμε!!!! Ναι είναι πολύ χαλαρωτικό. Χαλαρώνει τους μυς και νιώθω πιο ξεκούραστη όταν ξυπνάω. Εννοείται ότι παίζει ρόλο εκτός από την ηλεκτρική κουβέρτα που έχω εγώ και ένα καλό ποιοτικό στρώμα. Κορίτσια πάντως κάνω άστατο ύπνο.... Δεν μπορώ να αλλάξω πλευρό. Βογκαω....χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marilou7 είπε:

Ευχαριστώ για τα μηνύματα κορίτσια!!! Εντάξει συμμαζευτηκε το σπίτι και το μπαλκόνι...τέλος καλό όλα καλά!!! Να σας ρωτήσω κάτι άλλο...εδώ και χρόνια τον χειμώνα κοιμάμαι με ηλεκτρικό υπόστρωμα...τώρα με την εγκυμοσύνη λέτε να απαγορεύεται;;;;

Μια απ τα ίδια!!! Όχι δεν απαγορεύεται.. απλώς δε θα μπορούμε να το βάζουμε στο 3 και να τσουρουφλιζεται ο ποπος μας χαχχαχα ίσα να μας ζεσταίνει!!

πρίν από 15 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Πολύ χαίρομαι κορίτσι μου. Όλα καλά. Αναποδιες συμβαίνουν. Πρέπει να προσέχουμε!!!! Ναι είναι πολύ χαλαρωτικό. Χαλαρώνει τους μυς και νιώθω πιο ξεκούραστη όταν ξυπνάω. Εννοείται ότι παίζει ρόλο εκτός από την ηλεκτρική κουβέρτα που έχω εγώ και ένα καλό ποιοτικό στρώμα. Κορίτσια πάντως κάνω άστατο ύπνο.... Δεν μπορώ να αλλάξω πλευρό. Βογκαω....χαχαχα

Κι εγώ το ίδιο... χθες περπάτησα λίγο παραπάνω και το βράδυ πονουσαν τα κοκκαλα μου.. πως θα επανέλθουμε μετά τη γέννα δεν ξέρω... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Amalia! είπε:

Μια απ τα ίδια!!! Όχι δεν απαγορεύεται.. απλώς δε θα μπορούμε να το βάζουμε στο 3 και να τσουρουφλιζεται ο ποπος μας χαχχαχα ίσα να μας ζεσταίνει!!

Κι εγώ το ίδιο... χθες περπάτησα λίγο παραπάνω και το βράδυ πονουσαν τα κοκκαλα μου.. πως θα επανέλθουμε μετά τη γέννα δεν ξέρω... 

Λένε ότι οι πολύ υψηλές θερμοκρασίες δημιουργούν συσπάσεις στη μήτρα οπότε καλό είναι να έχουμε μέτριες θερμοκρασίες. 

Εγώ να πω την αλήθεια δεν περπατάω. Δεν πηγαίνω ούτε για μισή ώρα περπάτημα πλέον. Νιώθω κουρασμένη, κατουριεμαι κάθε 15λ. σχεδόν και επίσης δεν έχω καμία διάθεση να βγαίνω από το σπίτι. Ούτε σούπερ μάρκετ δε θέλω να πηγαίνω. Μου είχε λείψει τόσο πολύ να χαλαρώνω οπότε τώρα το ευχαριστιεμαι γιατί πέρασα 5,5 μήνες του καλοκαιριού δράμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Λένε ότι οι πολύ υψηλές θερμοκρασίες δημιουργούν συσπάσεις στη μήτρα οπότε καλό είναι να έχουμε μέτριες θερμοκρασίες. 

Εγώ να πω την αλήθεια δεν περπατάω. Δεν πηγαίνω ούτε για μισή ώρα περπάτημα πλέον. Νιώθω κουρασμένη, κατουριεμαι κάθε 15λ. σχεδόν και επίσης δεν έχω καμία διάθεση να βγαίνω από το σπίτι. Ούτε σούπερ μάρκετ δε θέλω να πηγαίνω. Μου είχε λείψει τόσο πολύ να χαλαρώνω οπότε τώρα το ευχαριστιεμαι γιατί πέρασα 5,5 μήνες του καλοκαιριού δράμα!!!!

Ούτε εγώ περπατάω γιατι δεν κάνει, γι αυτό οπότε βγαίνω για να πάω σε κάποια δουλειά κουράζομαι πολύ.. μακάρι να μπορούσα να βγω για λίγο..! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...