Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 42 λεπτά , Jiji είπε:

Εμένα με βάζουνε να περπατάω με το ζόρι χαχχαχχαχα για το ζάχαρο! Αλλά μου είναι δύσκολο πλέον περπατάω μισή ωρίτσα το πολύ κ γυρνάω κομμάτια...πονάνε τα πόδια μου!

Καλά κάνεις.. θα σε βοηθήσει και στον τοκετό!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σνακ να σας πω την αλήθεια μερικές φορές ξεχνιέμαι και δεν τρώω...κατά τις 9 που βλέπω τηλεόραση θέλω κάτι να μασουλάω...αν είμαι σε υγιεινό μουντ τότε μήλα με μέλι και κανέλα, κριτσίνια με κασέρι, ρυζογκοφρέτες με ρίγανη ή σκέτες με φυστικοβούτηρο και μπανάνα... Αν είμαι στο άλλο μουντ το αμαρτωλό...μη σας πω καλύτερα, ξέρετε....χαχαχα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Marilou7 είπε:

Σνακ να σας πω την αλήθεια μερικές φορές ξεχνιέμαι και δεν τρώω...κατά τις 9 που βλέπω τηλεόραση θέλω κάτι να μασουλάω...αν είμαι σε υγιεινό μουντ τότε μήλα με μέλι και κανέλα, κριτσίνια με κασέρι, ρυζογκοφρέτες με ρίγανη ή σκέτες με φυστικοβούτηρο και μπανάνα... Αν είμαι στο άλλο μουντ το αμαρτωλό...μη σας πω καλύτερα, ξέρετε....χαχαχα

Δεν πείνας ενδιάμεσα στα γεύματα??? Δηλαδή κι εγώ θα φάω ένα φρούτο, ή ένα τοστακι αλλά δε με κρατάνε..μετά από λίγο ξανά πεινάω! Νομίζω είναι σύμπτωμα του τριμήνου αυτό! Πάντως ευτυχώς που δεν γύρισαν ακόμα και τα συμπτώματα του πρώτου τριμήνου!!! Έναν φόβο τον είχα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , Amalia! είπε:

Δεν πείνας ενδιάμεσα στα γεύματα??? Δηλαδή κι εγώ θα φάω ένα φρούτο, ή ένα τοστακι αλλά δε με κρατάνε..μετά από λίγο ξανά πεινάω! Νομίζω είναι σύμπτωμα του τριμήνου αυτό! Πάντως ευτυχώς που δεν γύρισαν ακόμα και τα συμπτώματα του πρώτου τριμήνου!!! Έναν φόβο τον είχα!

Δεν πεινάω...αλλά τρώω μεγάλη μερίδα το μεσημέρι είναι η αλήθεια!!! Σκέψου σήμερα έφαγα μακαρόνια με κιμά, το απόγευμα 2 μανταρίνια...τώρα θα φάω κάνα κριτσίνι και γιαούρτι! Αλλά τα κιλά- κιλά ε...βαζω σαν τρελή!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Βρε κορίτσια τι τρώτε για σνακ??? Πεινάω πολύ... δεν γίνεται στις 5 να τρώω και τώρα να λιμοκτονω χχαχαχ τι πράγμα είναι αυτό!

Εγώ κάνω 3 γεύματα αναγκαστικά...τώρα αν πεινάω ενδιάμεσα που πεινάω είναι η αλήθεια τρώω αμύγδαλα καρύδια κλπ...αλλά εγώ είμαι πιεσμένος απ τη διατροφή οπότε ένα θα σας πω όσες μπορείτε φάτε άφοβα τώρα που μπορείτε! Φάτε και για μένα!!! Χαχαχχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Marilou7 είπε:

Δεν πεινάω...αλλά τρώω μεγάλη μερίδα το μεσημέρι είναι η αλήθεια!!! Σκέψου σήμερα έφαγα μακαρόνια με κιμά, το απόγευμα 2 μανταρίνια...τώρα θα φάω κάνα κριτσίνι και γιαούρτι! Αλλά τα κιλά- κιλά ε...βαζω σαν τρελή!

Εγώ δεν μπορώ να φάω μεγάλες μερίδες γιατί μετά υποφέρω και το μετανιώνω.. φουσκωνω πολύ κι έτσι όπως με κλωτσάει και το μωρό πονάω μετά για ώρες, δεν μπορώ να ξαπλώσω, να γυρίσω.. ένα βασανο..

πρίν από 27 λεπτά , Jiji είπε:

Εγώ κάνω 3 γεύματα αναγκαστικά...τώρα αν πεινάω ενδιάμεσα που πεινάω είναι η αλήθεια τρώω αμύγδαλα καρύδια κλπ...αλλά εγώ είμαι πιεσμένος απ τη διατροφή οπότε ένα θα σας πω όσες μπορείτε φάτε άφοβα τώρα που μπορείτε! Φάτε και για μένα!!! Χαχαχχα

Α δεν σου έχει βάλει κανενα σνακ να τρως?? Πωπω δύσκολο να πείνας.. υπομονή κορίτσι μου! Φάε μεγαλύτερα γεύματα αν μπορείς να σε κρατάνε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εγώ την έχω καταβρει με τα σοκολατάκια υγείας.Καθε φορά που με πιάνει να φάω κάτι δαγκώνω το μισό και το αφήνω να λιώσει σιγά σιγά.Μετα από λίγη ώρα τρώω και το άλλο μισό... Και τρώω δύο τρία την ημέρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amalia! είπε:

Εγώ δεν μπορώ να φάω μεγάλες μερίδες γιατί μετά υποφέρω και το μετανιώνω.. φουσκωνω πολύ κι έτσι όπως με κλωτσάει και το μωρό πονάω μετά για ώρες, δεν μπορώ να ξαπλώσω, να γυρίσω.. ένα βασανο..

Α δεν σου έχει βάλει κανενα σνακ να τρως?? Πωπω δύσκολο να πείνας.. υπομονή κορίτσι μου! Φάε μεγαλύτερα γεύματα αν μπορείς να σε κρατάνε!

Το θέμα είναι ότι όλα έχουν ζάχαρη ,ψάχνω να βρω κάτι χωρίς ζάχαρη για σνακ αλλά σπάνια ανακαλύπτω κάτι! Κ όσο υπάρχει ζάχαρη εγώ θα πεινάω η καημένη χαχαχαχα γι αυτό βολεύομαι με ξηρούς καρπούς αντε κ ανά δύο μέρες θα φάω κ κανένα κομματάκι σοκολάτα με στεβια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ κορίτσια θα φάω σίγουρα τρία γεύματα την ημέρα. Πρωινό, μεσημέριανο και βραδινό (όσο πιο νωρίς μπορώ για να έχω χωνέψει πριν τον ύπνο) και ενδιάμεσα θα τσιμπήσω κάνα μήλο με μέλι και κανέλα, χυμό πορτοκάλι ή οτιδήποτε άλλο μου κάνει κέφι. Υπάρχουν μέρες που πεινάω πολύ και μέρες που δεν έχω ιδιαίτερη όρεξη. Έχω πάρει 8 κιλά και δεν μου φαίνονται ιδιαίτερα ευτυχώς. Πιστεύω ότι τώρα που μεγαλώνει το μωρό με γρήγορους ρυθμούς θα παίρνω απανωτά....παντως δεν προσέχω τι τρώω.... πραγματικά δυστυχώς με κατευθύνει ο ουρανίσκος μου....αχχχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amalia! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! η μικρή νομίζω είχε λοξυγγα το πρωί!!! Δε μου το χε ξανά κάνει αυτό!!!

Καλημέρα...αυτό θα έγραφα κι εγώ.....τα ξημερώματα την έπιασε. Δεν ήταν κλωτσιές. Ήταν σαν ρυθμικές κινήσεις. Δε ξέρω πως να το περιγράψω. Εσύ πως το ένιωσες;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Καλημέρα...αυτό θα έγραφα κι εγώ.....τα ξημερώματα την έπιασε. Δεν ήταν κλωτσιές. Ήταν σαν ρυθμικές κινήσεις. Δε ξέρω πως να το περιγράψω. Εσύ πως το ένιωσες;;;

Μαζί πάνε τα μωράκια μας??? Χχαχα Ήταν ρυθμική κίνηση στο ίδιο σημείο, σαν να χτυπούσε φλέβα.. 1-2 λεπτά περίπου κράτησε! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Amalia! είπε:

Μαζί πάνε τα μωράκια μας??? Χχαχα Ήταν ρυθμική κίνηση στο ίδιο σημείο, σαν να χτυπούσε φλέβα.. 1-2 λεπτά περίπου κράτησε! 

Κι εμένα εχουν  λόξυγκα συχνά!Το αγοράκι πιο πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...