Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Αύριο ευτυχώς θα με δει ο γιατρός οπότε θα δούμε τι συμβαίνει!Λένε ότι δεν κάνει φέτα βαρελιού, ρωτά κ τον γιατρό σου κ αν θες πες μας τι σου είπε!Είδα μια ωραια συνταγή με τυρί φέτα, ντοματινια κ μακαρόνια στον φούρνο κ θέλω να την κάνω!

Άντε οπότε θα μάθεις αύριο τι γίνεται!!! Όλα καλά θα είναι!!! Θα σας πω ναι! Πρώτη φορά το ακούω για το τυρί.. εγώ αγοράζω σε μπολακια του κιλού και τρώω κανονικά.. μου είχε δώσει γυναικολόγος ένα χαρτί μα φαγητά που απογοητεύεται να τρώμε αλλά δεν έλεγε κάτι για φέτα τυρί... Ακόμα και μαγιονέζα του εμπορίου κάνει αφού τα αυγά είναι σκόνη, παστεριωμένα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Άντε οπότε θα μάθεις αύριο τι γίνεται!!! Όλα καλά θα είναι!!! Θα σας πω ναι! Πρώτη φορά το ακούω για το τυρί.. εγώ αγοράζω σε μπολακια του κιλού και τρώω κανονικά.. μου είχε δώσει γυναικολόγος ένα χαρτί μα φαγητά που απογοητεύεται να τρώμε αλλά δεν έλεγε κάτι για φέτα τυρί... Ακόμα και μαγιονέζα του εμπορίου κάνει αφού τα αυγά είναι σκόνη, παστεριωμένα...

Μακάρι!!!Εγώ θυμάμαι παλιά που είχαν πει όχι φέτα, αλλά είχα απορία τώρα αν την τρώμε μαγειρεμένη!σωστά κ για την μαγιονέζα κ για τα παγωτά του εμπορίου που είναι σίγουρα γάλα κ αυγά παστεριωμένα!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Μακάρι!!!Εγώ θυμάμαι παλιά που είχαν πει όχι φέτα, αλλά είχα απορία τώρα αν την τρώμε μαγειρεμένη!σωστά κ για την μαγιονέζα κ για τα παγωτά του εμπορίου που είναι σίγουρα γάλα κ αυγά παστεριωμένα!

Λοιπόν ρώτησα τον γυναικολόγο και είπε ότι κάνει φέτα να φάμε όταν είναι του εμπορίου! Όπως και μαγιονέζα κλπ.... Οπότε τρως άφοβα!!! 

Είδαμε και το νινακι μας!!! Όλο κουνιόταν και χάρηκα τόσο πολύ που είναι καλά! Τώρα 10/10 έχουμε ραντεβού για αυχενική!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Λοιπόν ρώτησα τον γυναικολόγο και είπε ότι κάνει φέτα να φάμε όταν είναι του εμπορίου! Όπως και μαγιονέζα κλπ.... Οπότε τρως άφοβα!!! 

Είδαμε και το νινακι μας!!! Όλο κουνιόταν και χάρηκα τόσο πολύ που είναι καλά! Τώρα 10/10 έχουμε ραντεβού για αυχενική!!!

Καλημέρα!!! Μπράβο κορίτσι μου!!!Πολύ χαίρομαι!!!Φτάσατε στην αυχενική!!!Εγώ πρώτα ο Θεός σε κανένα μήνα θα έχω!!!Εγώ πήγα για εξετάσεις πρωί πρωί, τώρα συνεχίζω τηλεργασια και το απόγευμα έχω γιατρό.Εντωμεταξυ τις καφέ-μπεζ εκκρίσεις συνεχίζω να τις έχω και αγχώνομαι λίγο.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Καλημέρα!!! Μπράβο κορίτσι μου!!!Πολύ χαίρομαι!!!Φτάσατε στην αυχενική!!!Εγώ πρώτα ο Θεός σε κανένα μήνα θα έχω!!!Εγώ πήγα για εξετάσεις πρωί πρωί, τώρα συνεχίζω τηλεργασια και το απόγευμα έχω γιατρό.Εντωμεταξυ τις καφέ-μπεζ εκκρίσεις συνεχίζω να τις έχω και αγχώνομαι λίγο.

Όλα καλά θα πάνε!!! Ίσως χρειαστεί να συνεχίσεις να παίρνεις προγεστερόνη για καιρό. Δεν πειράζει αρκεί να βοηθάει και να πάνε όλα καλά!!! Μην αγχώνεσαι όμως, θα σε δει και ο γιατρός σήμερα θα σου πει τι θα κάνεις και θα πηγαίνεις πιο συχνά να το παρακολουθείτε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας και απο εμένα. Δεύτερη εγκυμοσύνη σε διδυμάκια με φυσική σύλληψη.Έχουμε δεί δυο φορές τα μικρά μας ολα κυλουν ομαλά.Πητ νας δίνει μέσα Μαρτίου με προγραμματισμένη  καισαρική περιπου στις 36 εβδομαδες. Η πρωτη γεννα ηταν φυσιολογικη και λιγο με τρομαζει η καισαρικη.Συμπτώματα τραγικά οπως στην πρωτη εγκυμοσυνη αλλα το παλευουμε. Περιμένουμε την αυχενικη τωρα 6/10. 

  • Μου αρέσει 3

ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , ranial83 είπε:

Καλησπέρα σας και απο εμένα. Δεύτερη εγκυμοσύνη σε διδυμάκια με φυσική σύλληψη.Έχουμε δεί δυο φορές τα μικρά μας ολα κυλουν ομαλά.Πητ νας δίνει μέσα Μαρτίου με προγραμματισμένη  καισαρική περιπου στις 36 εβδομαδες. Η πρωτη γεννα ηταν φυσιολογικη και λιγο με τρομαζει η καισαρικη.Συμπτώματα τραγικά οπως στην πρωτη εγκυμοσυνη αλλα το παλευουμε. Περιμένουμε την αυχενικη τωρα 6/10. 

Καλησπέρα και σε εσένα!!! Τι ωραία με το καλό να έρθουν τα διδυμακια!!! Όλα να πάνε τέλεια!!!! Εγώ έκανα καισαρική εκτάκτως στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά ήταν ολική νάρκωση δεν κατάλαβα τίποτα όλα καλά, είχα πόνο μετά τσούξιμο αλλά για τα μωρά μας τα αντέχουμε όλα!! Αν επιτρέπεται γιατί προγραμματισμένη καισαρική;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/9/2022 at 8:24 ΠΜ, MariaZiss είπε:

Πραγματικά μακάρι να πάνε όλοι οι τοκετοί όπως πρέπει φυσιολογικά, σε όλες!!!

Τελειααααα οπότε όλα καλά!!! Οι αποκολλήσεις έκλεισαν; Πρώτη φορά ακούω τέτοιο πράγμα, να και κάτι καινούργιο που μαθαίνουμε λοιπόν!!! Τι σου είπε ο γιατρός γιατί έγινε κάτι τέτοιο; Έχω περιέργεια!

Καλημέρα!!! Έτσι θα έπρεπε να είναι όλοι οι τοκετοί, να κυλάνε φυσιολογικά αλλά ευτυχώς που υπάρχει και η καισαρική σε επικίνδυνες περιπτώσεις και σώζονται τα μωράκια μας!!! Περασμένα ξεχασμένα! 

Σε ποια εβδομάδα είσαι εσύ; Και εμένα έχουν περιοριστεί πολύ έως καθόλου θα έλεγα δεν ξέρω πως έγινε αυτό.. το πρωί που ξυπνάω έχω και ανάγουλα αλλά μόλις τρώω κάτι φεύγει και αυτό ήταν χαχαχα... Επίσης θέλω να ξαπλώνω και να κάνω τίποτα γιατί νιώθω τεράστια κούραση, ακόμα και μέχρι τουαλέτα που πάω νιώθω κούραση δεν μπορώ!!!

Εγώ έχω ραντεβού την Δευτέρα επιτέλους να φτάσει η μέρα ανυπομονώ να δω ότι όλα πάνε καλά να ακούσω πάλι καρδούλα! 

Να σου πω την αλήθεια δε ξέρω ακριβώς τι εβδομάδα είμαι γιατί στη μέτρηση που έκανε στο εμβρυο ήταν πιο μικρό σε σύγκριση από την τελευταία μου περίοδο. Άρα είτε στην 9η είτε στην 10η εβδομάδα :p Πάντως μου έχει ΠΗΤ 20/04

1 ώρα πρίν, ranial83 είπε:

Καλησπέρα σας και απο εμένα. Δεύτερη εγκυμοσύνη σε διδυμάκια με φυσική σύλληψη.Έχουμε δεί δυο φορές τα μικρά μας ολα κυλουν ομαλά.Πητ νας δίνει μέσα Μαρτίου με προγραμματισμένη  καισαρική περιπου στις 36 εβδομαδες. Η πρωτη γεννα ηταν φυσιολογικη και λιγο με τρομαζει η καισαρικη.Συμπτώματα τραγικά οπως στην πρωτη εγκυμοσυνη αλλα το παλευουμε. Περιμένουμε την αυχενικη τωρα 6/10. 

Μπράβο! Καλή λευτεριά. Αν και εγώ στην πρώτη είχα φυσιολογική γέννα, θεωρώ ότι σε κάθε περίπτωση άμα έχεις καλό γιατρό να μην ανησυχείς 

Σας χαιρετώ! Εγώ αυτές τις μέρες είμαι λίγο σε πανικό γιατί είναι οι γονείς μου και ο αδερφός μου με κορωνοϊο, με τους οποίους και μένουμε μαζί προσωρινά, και ανησυχώ κάπως. Βγήκαν θετικοί προχθές και αμέσως πήρα τον μικρό και φύγαμε για το χωριό της μαμάς μου. Σήμερα όμως πρέπει να επιστρέψουμε γιατί ο άντρας μου θα πάει δουλειά και έχω αγχωθεί. 1ο αποκλείεται να καταφέρω να κρατήσω περιορισμένο έναν 2χρονο αφού οι νοσουντες δεν περιορίζονται και 2ο αν κολλήσουμε φοβάμαι λίγο γιατί ακόμα η εγκυμοσύνη είναι στα πρώτα στάδια. Ξέρω ότι πάνε 2.5 χρόνια με αυτό το πράγμα αλλά λόγω εγκυμοσύνης φοβάμαι 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/18/2022 at 2:03 PM, MariaZiss said:

Καλέ τι σύμπτωση μένω πολύ κοντά, κοντά στον γαλαξία αν ξέρεις στις γραμμές των τρένων! Στον δρόμο Καλαμπάκας βγαίνω κάθε απόγευμα με τον μικρό μου βόλτα με το ποδήλατο!!!!

Εγώ τυρί τρώω πάντως κανονικά δεν κοιτάω καν τι είναι, δεν ήξερα ότι δεν πρέπει να τρώμε... Και στην πρώτη εγκυμοσύνη έτρωγα κανονικά...

Λέω να κάνω μια προσπάθεια τώρα να καθαρίσω.... Κυρίως τα παιχνίδια του μικρού που γίνεται χαμός παντού!

Δεν ξέρω καθόλου από Τρίκαλα. Ξέρω μόνο σπίτι να πηγαίνω.. χαχα!

η πεθερα μου εμένε Βόλο όπως και εμείς,  και μετακόμισε Τρίκαλα πριν ένα μήνα στο πατρικό της. Πηγαίναμε όλες όλες 1-2 φορές το χρόνο! Τώρα κάθε 2ο σκ εκεί είμαστε! 

Ααααχ τι έπαθα.. είχα Παρασκευή ραντεβού με τον γιατρό, παίρνει μισή ώρα πριν αναβάλλεται το ραντεβού για Δευτέρα γιατί είχε τοκετό. Δευτέρα πάλι τα ίδια.. οπότε τώρα περιμενω Παρασκευή πάλι να δούμε το μωρό.. ελπίζω να μην τριτωσει η αναβολή.. δεν θα το αντέξω!! 

Καλά η κοιλιά μου έχει γίνει τούμπανο! Βέβαια νομίζω ότι απλά έχω τυμπανισμο 24 ώρες το 24ωρο.. είτε φάω είτε όχι. Όλο με κάτι ριχτα κυκλοφορώ γιατί δεν κουμπώνει τίποτα.. από τώρα?? Άσε που είμαι ήδη +2 κιλά!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Να σου πω την αλήθεια δε ξέρω ακριβώς τι εβδομάδα είμαι γιατί στη μέτρηση που έκανε στο εμβρυο ήταν πιο μικρό σε σύγκριση από την τελευταία μου περίοδο. Άρα είτε στην 9η είτε στην 10η εβδομάδα :p Πάντως μου έχει ΠΗΤ 20/04

Μπράβο! Καλή λευτεριά. Αν και εγώ στην πρώτη είχα φυσιολογική γέννα, θεωρώ ότι σε κάθε περίπτωση άμα έχεις καλό γιατρό να μην ανησυχείς 

Σας χαιρετώ! Εγώ αυτές τις μέρες είμαι λίγο σε πανικό γιατί είναι οι γονείς μου και ο αδερφός μου με κορωνοϊο, με τους οποίους και μένουμε μαζί προσωρινά, και ανησυχώ κάπως. Βγήκαν θετικοί προχθές και αμέσως πήρα τον μικρό και φύγαμε για το χωριό της μαμάς μου. Σήμερα όμως πρέπει να επιστρέψουμε γιατί ο άντρας μου θα πάει δουλειά και έχω αγχωθεί. 1ο αποκλείεται να καταφέρω να κρατήσω περιορισμένο έναν 2χρονο αφού οι νοσουντες δεν περιορίζονται και 2ο αν κολλήσουμε φοβάμαι λίγο γιατί ακόμα η εγκυμοσύνη είναι στα πρώτα στάδια. Ξέρω ότι πάνε 2.5 χρόνια με αυτό το πράγμα αλλά λόγω εγκυμοσύνης φοβάμαι 

Εγώ έχω 22/4... Πάντως όποτε και να μας έχουν πιθανή, τα μωράκια μας θα έρθουν όποτε θέλουν αυτά χαχαχα! 

Μείνε ψύχραιμη όλα θα πάνε καλά!!! Εύχομαι να μην κολλήσετε βέβαια! Το δίχρονο εννοείται ότι δεν γίνεται να το είχε περιορισμένο! Οι ενήλικες θα έπρεπε να είναι πιο υπεύθυνοι και να περιοριστούν! Αχ τι να πω μακαρι να σας πάνε όλα καλά! Και εγώ φοβάμαι στην εγκυμοσύνη να μην κολλήσω γιατί δεν μπορούμε να πάρουμε και τίποτα .. είχα κολλήσει εγώ και π μικρός μου την πρωτοχρονιά χωρίς να πάμε πουθενά, κόλλησαμε από τον αδερφό μου! Όσο καλά ο μικρός είχε πυρετό αλλά μέχρι εκεί χοροπηδούσε όλη μέρα.. και εγώ είχα 2 μέρες πυρετό και λίγο αδυναμία τίτλος το ιδιαίτερο.. δεν έχουμε κάνει εμβόλιο με τον σύζυγό μου... 

2 ώρες πρίν, ElenGD είπε:

Δεν ξέρω καθόλου από Τρίκαλα. Ξέρω μόνο σπίτι να πηγαίνω.. χαχα!

η πεθερα μου εμένε Βόλο όπως και εμείς,  και μετακόμισε Τρίκαλα πριν ένα μήνα στο πατρικό της. Πηγαίναμε όλες όλες 1-2 φορές το χρόνο! Τώρα κάθε 2ο σκ εκεί είμαστε! 

Ααααχ τι έπαθα.. είχα Παρασκευή ραντεβού με τον γιατρό, παίρνει μισή ώρα πριν αναβάλλεται το ραντεβού για Δευτέρα γιατί είχε τοκετό. Δευτέρα πάλι τα ίδια.. οπότε τώρα περιμενω Παρασκευή πάλι να δούμε το μωρό.. ελπίζω να μην τριτωσει η αναβολή.. δεν θα το αντέξω!! 

Καλά η κοιλιά μου έχει γίνει τούμπανο! Βέβαια νομίζω ότι απλά έχω τυμπανισμο 24 ώρες το 24ωρο.. είτε φάω είτε όχι. Όλο με κάτι ριχτα κυκλοφορώ γιατί δεν κουμπώνει τίποτα.. από τώρα?? Άσε που είμαι ήδη +2 κιλά!

Χαχαχαχαχα θα μάθεις σιγά σιγά!!!

Ωωωχχχχ είσαι σε αγωνία και σε αναμονή!!! Ελπίζω αυτή τη φορά να μην έχει γεννητουρια!!!

Εγώ κοιλιά δεν έκανα ακόμα να πω την αλήθεια δεν φαίνομαι καν έγκυος και ούτε κιλά πήρα χθες που με ζύγισε ο γιατρός... Φοράω κανονικά τα ρούχα μου όλα... Έχεις πρήξιμο λογικά για αυτό. Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα κοιλιά πολυ πιο νωρίς και δεν έμπαινα στα ρούχα από τον δεύτερο μήνα κιόλας, για τζιν μιλάμε κυρίως... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 20/9/2022 at 1:45 ΜΜ, MariaZiss είπε:

Όλα καλά θα πάνε!!! Ίσως χρειαστεί να συνεχίσεις να παίρνεις προγεστερόνη για καιρό. Δεν πειράζει αρκεί να βοηθάει και να πάνε όλα καλά!!! Μην αγχώνεσαι όμως, θα σε δει και ο γιατρός σήμερα θα σου πει τι θα κάνεις και θα πηγαίνεις πιο συχνά να το παρακολουθείτε!!!

Όλα καλά είναι με το μωράκι!Απλά έχω 2 αποκολλησεις κ γι'αυτό έχω πάλι εκκρίσεις.Θα μείνω εσώκλειστη για λίγο με τηλεργασία εννοείται και ο Θεός βοηθός!!!

21 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Να σου πω την αλήθεια δε ξέρω ακριβώς τι εβδομάδα είμαι γιατί στη μέτρηση που έκανε στο εμβρυο ήταν πιο μικρό σε σύγκριση από την τελευταία μου περίοδο. Άρα είτε στην 9η είτε στην 10η εβδομάδα :p Πάντως μου έχει ΠΗΤ 20/04

Μπράβο! Καλή λευτεριά. Αν και εγώ στην πρώτη είχα φυσιολογική γέννα, θεωρώ ότι σε κάθε περίπτωση άμα έχεις καλό γιατρό να μην ανησυχείς 

Σας χαιρετώ! Εγώ αυτές τις μέρες είμαι λίγο σε πανικό γιατί είναι οι γονείς μου και ο αδερφός μου με κορωνοϊο, με τους οποίους και μένουμε μαζί προσωρινά, και ανησυχώ κάπως. Βγήκαν θετικοί προχθές και αμέσως πήρα τον μικρό και φύγαμε για το χωριό της μαμάς μου. Σήμερα όμως πρέπει να επιστρέψουμε γιατί ο άντρας μου θα πάει δουλειά και έχω αγχωθεί. 1ο αποκλείεται να καταφέρω να κρατήσω περιορισμένο έναν 2χρονο αφού οι νοσουντες δεν περιορίζονται και 2ο αν κολλήσουμε φοβάμαι λίγο γιατί ακόμα η εγκυμοσύνη είναι στα πρώτα στάδια. Ξέρω ότι πάνε 2.5 χρόνια με αυτό το πράγμα αλλά λόγω εγκυμοσύνης φοβάμαι 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου όσο μπορείς, να προσέχεις όσο μπορείς γιατί είναι λίγο δύσκολο με μικρό παιδάκι.Σε καταλαβαίνω πάντως γιατί κι εγώ φοβάμαι τουλάχιστον στο πρώτο τρίμηνο να μην κολλήσω.

20 ώρες πρίν, ElenGD είπε:

Δεν ξέρω καθόλου από Τρίκαλα. Ξέρω μόνο σπίτι να πηγαίνω.. χαχα!

η πεθερα μου εμένε Βόλο όπως και εμείς,  και μετακόμισε Τρίκαλα πριν ένα μήνα στο πατρικό της. Πηγαίναμε όλες όλες 1-2 φορές το χρόνο! Τώρα κάθε 2ο σκ εκεί είμαστε! 

Ααααχ τι έπαθα.. είχα Παρασκευή ραντεβού με τον γιατρό, παίρνει μισή ώρα πριν αναβάλλεται το ραντεβού για Δευτέρα γιατί είχε τοκετό. Δευτέρα πάλι τα ίδια.. οπότε τώρα περιμενω Παρασκευή πάλι να δούμε το μωρό.. ελπίζω να μην τριτωσει η αναβολή.. δεν θα το αντέξω!! 

Καλά η κοιλιά μου έχει γίνει τούμπανο! Βέβαια νομίζω ότι απλά έχω τυμπανισμο 24 ώρες το 24ωρο.. είτε φάω είτε όχι. Όλο με κάτι ριχτα κυκλοφορώ γιατί δεν κουμπώνει τίποτα.. από τώρα?? Άσε που είμαι ήδη +2 κιλά!

Κορίτσι εύχομαι να σε δει ο γιατρός γιατί θα σε έχει φάει η αγωνία όπως είναι φυσικό κ επόμενο!να μας γράψεις όταν πας!

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mpoumpou23 είπε:

Όλα καλά είναι με το μωράκι!Απλά έχω 2 αποκολλησεις κ γι'αυτό έχω πάλι εκκρίσεις.Θα μείνω εσώκλειστη για λίγο με τηλεργασία εννοείται και ο Θεός βοηθός!!!

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου όσο μπορείς, να προσέχεις όσο μπορείς γιατί είναι λίγο δύσκολο με μικρό παιδάκι.Σε καταλαβαίνω πάντως γιατί κι εγώ φοβάμαι τουλάχιστον στο πρώτο τρίμηνο να μην κολλήσω.

Κορίτσι εύχομαι να σε δει ο γιατρός γιατί θα σε έχει φάει η αγωνία όπως είναι φυσικό κ επόμενο!να μας γράψεις όταν πας!

Θα κάνεις ότι σου λέει ο γιατρός και όλα θα πάνε καλά!!!! Να προσέχεις πολύ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/9/2022 at 3:47 ΜΜ, MariaZiss είπε:

Καλησπέρα και σε εσένα!!! Τι ωραία με το καλό να έρθουν τα διδυμακια!!! Όλα να πάνε τέλεια!!!! Εγώ έκανα καισαρική εκτάκτως στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά ήταν ολική νάρκωση δεν κατάλαβα τίποτα όλα καλά, είχα πόνο μετά τσούξιμο αλλά για τα μωρά μας τα αντέχουμε όλα!! Αν επιτρέπεται γιατί προγραμματισμένη καισαρική;

Σε ευχαριστω πολυ! Με το καλο σε ολες μας! Προγραμματισμενη καισαρικη λογω ασφαλειας θεωρω. Δεν το συζητησα μαζι του μιας και μου εκανε απλη αναφορα στον πρωτο υπερηχο. Να κυλησει ο καιρος και θα τα δουμε ξανα αργοτερα. Ηθελα φυσιολογικα μιας και ειναι σε διαφορετικο σακο αλλα ειχα δυσκολο πρωτο τοκετο στην μικρη μου. Περιτυλιξη και μεγαλο μωρο 3630. Βγηκε με βεντουζα και εφαγα 36 ραμματα.Το καλο ηταν οτι στις 3 ωρες σηκωθηκα αμεσως.

Ολικη ναρκωση?? Πρεπει να ηταν τραυματικη εμπειρια. Αυτο ξαναπεστο, ολα για τα μικρα μας.

  • Μου αρέσει 1

ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Mpoumpou23 said:

Όλα καλά είναι με το μωράκι!Απλά έχω 2 αποκολλησεις κ γι'αυτό έχω πάλι εκκρίσεις.Θα μείνω εσώκλειστη για λίγο με τηλεργασία εννοείται και ο Θεός βοηθός!!!

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου όσο μπορείς, να προσέχεις όσο μπορείς γιατί είναι λίγο δύσκολο με μικρό παιδάκι.Σε καταλαβαίνω πάντως γιατί κι εγώ φοβάμαι τουλάχιστον στο πρώτο τρίμηνο να μην κολλήσω.

Κορίτσι εύχομαι να σε δει ο γιατρός γιατί θα σε έχει φάει η αγωνία όπως είναι φυσικό κ επόμενο!να μας γράψεις όταν πας!

Να κάτσεις ξάπλα, να μην κάνεις απολύτως τίποτα και όλα θα πάνε καλά! Λιγο προσοχή θέλει μόνο..

Άσχετο.. πως το κάνουμε αυτό που απαντάμε σε 2-3 άτομα? Χαχαχα δεν το έχω βρει ακόμα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...