Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, ElenGD είπε:

Να κάτσεις ξάπλα, να μην κάνεις απολύτως τίποτα και όλα θα πάνε καλά! Λιγο προσοχή θέλει μόνο..

Άσχετο.. πως το κάνουμε αυτό που απαντάμε σε 2-3 άτομα? Χαχαχα δεν το έχω βρει ακόμα 

Ναι κορίτσι μου δεν κάνω τίποτα πέρα απτό να δουλεύω τηλεργασια!Σε όποιο σχόλιο θες να απαντήσεις πατάς "παράθεση", αν απαντήσεις στο ένα σχόλιο μετά το άλλο στα βγάζει όλα μαζί!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

22 ώρες πρίν, ranial83 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ! Με το καλο σε ολες μας! Προγραμματισμενη καισαρικη λογω ασφαλειας θεωρω. Δεν το συζητησα μαζι του μιας και μου εκανε απλη αναφορα στον πρωτο υπερηχο. Να κυλησει ο καιρος και θα τα δουμε ξανα αργοτερα. Ηθελα φυσιολογικα μιας και ειναι σε διαφορετικο σακο αλλα ειχα δυσκολο πρωτο τοκετο στην μικρη μου. Περιτυλιξη και μεγαλο μωρο 3630. Βγηκε με βεντουζα και εφαγα 36 ραμματα.Το καλο ηταν οτι στις 3 ωρες σηκωθηκα αμεσως.

Ολικη ναρκωση?? Πρεπει να ηταν τραυματικη εμπειρια. Αυτο ξαναπεστο, ολα για τα μικρα μας.

Θα γεννήσεις τα μωράκια σου με τον τρόπο που νιώθεις εσύ ασφάλεια !!! Μην σε αγχώνει τίποτα!!!

Ναι ολική έκτακτη αν δεις λίγο στα πιο πάνω σχόλια γράφω την ιστορία γέννας μου.... Τέλος καλό όλα καλά!!! Υγεία να έχουμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. Κλείσαμε την α επιπέδου για αρχές Οκτωβρίου. Να σας ρωτήσω πότε σταματάνε οι διακολπικοι υπέρηχοι και αρχίζουμε και βλέπουμε το μωράκι μας με υπέρηχο από την κοιλιά?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, mariadeto είπε:

Κορίτσια είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. Κλείσαμε την α επιπέδου για αρχές Οκτωβρίου. Να σας ρωτήσω πότε σταματάνε οι διακολπικοι υπέρηχοι και αρχίζουμε και βλέπουμε το μωράκι μας με υπέρηχο από την κοιλιά?

Με το καλό σου εύχομαι το μωράκι σου!!! Εμένα μια φορά μου έκανε κολπικό υπέρηχο την πρώτη φορά που ήμουν 5+9... Τώρα την Δευτέρα που ήταν ο δεύτερος υπέρηχος και ήμουν 9+2 μου έκανε κοιλιακό φαινόταν πεντακάθαρα! Έτσι και στην πρώτη εγκυμοσύνη θυμάμαι μόνο στον πρώτο υπέρηχο μου έκανε κολπικό... Εσένα σου κάνει κολπικό μόνο; Κολπικό επίσης κάνουν αν θυμάμαι καλά στην αυχενική στην β επιπέδου για να δούμε τον τράχηλο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, mariadeto είπε:

Κορίτσια είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. Κλείσαμε την α επιπέδου για αρχές Οκτωβρίου. Να σας ρωτήσω πότε σταματάνε οι διακολπικοι υπέρηχοι και αρχίζουμε και βλέπουμε το μωράκι μας με υπέρηχο από την κοιλιά?

Εγώ είμαι στην 11 εβδομάδα και τον υπέρηχο αυτή την φορά τον κάναμε από την κοιλιά.ολα φαινόντουσαν τέλεια,ένα μικρό ανθρωπάκι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, mariadeto είπε:

Μέχρι στιγμής έχω πάει 2 φορές και κάναμε κολπικό υπέρηχο και τις 2. 

Καλημέρα! Εγώ γενικά από όσες ξέρω την πρώτη φορά κάνουν κολπικό γιατι είναι πολύ μικρό και δεν το πιάνει ο κοιλιακός... Τώρα τι να σου πω, μπορείς να ρωτήσεις τον γιατρό σου..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.. στην 9η εβδομάδα εγώ και δεν περνάω καθόλου καλά.. ναυτία 24 ώρες το 24ωρο. Υπνηλία χάλια. 

Να σας ρωτήσω; Πριν μείνω έγκυος είχα ξεκινήσει εμβόλια απευαισθητοποιησης με γύρη για αλλεργική ρινίτιδα και άσμα. Τώρα φοβάμαι να τα συνεχίσω.. η γιατρός μου είναι κάθετη ότι πρέπει να τα συνεχίσω.. ο γυναικολόγος μου μου λέει αν δεν αισθάνομαι καλά εγώ και με αγχωνει πολύ όλο αυτό. Να τα σταματήσω. Τα φώτα σας αν κάποια είχε παρόμοια εμπειρία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/9/2022 at 12:36 ΜΜ, mariadeto είπε:

Κορίτσια είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. Κλείσαμε την α επιπέδου για αρχές Οκτωβρίου. Να σας ρωτήσω πότε σταματάνε οι διακολπικοι υπέρηχοι και αρχίζουμε και βλέπουμε το μωράκι μας με υπέρηχο από την κοιλιά?

Με το καλό το μωράκι σου. Εγώ τις 2 φορές που πήγα μου έκανε κολπικό έλεγχο. Υποθέτω ότι τη Δευτέρα θα κάνει υπέρηχο από την κοιλιά 

Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2022 at 3:40 ΜΜ, Ειρήνη 7 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. στην 9η εβδομάδα εγώ και δεν περνάω καθόλου καλά.. ναυτία 24 ώρες το 24ωρο. Υπνηλία χάλια. 

Να σας ρωτήσω; Πριν μείνω έγκυος είχα ξεκινήσει εμβόλια απευαισθητοποιησης με γύρη για αλλεργική ρινίτιδα και άσμα. Τώρα φοβάμαι να τα συνεχίσω.. η γιατρός μου είναι κάθετη ότι πρέπει να τα συνεχίσω.. ο γυναικολόγος μου μου λέει αν δεν αισθάνομαι καλά εγώ και με αγχωνει πολύ όλο αυτό. Να τα σταματήσω. Τα φώτα σας αν κάποια είχε παρόμοια εμπειρία 

Καλησπέρα και κουράγιο με τις ναυτίες σε νιώθω εν μέρη, γιατί στις αρχές έτσι ήμουν και έκανα πολλοίς εμετους, ενώ τώρα δύο μέρες καλά απλά λίγη ανάγουλα, δύο μέρες θα κάνω 1-2 φορές εμετό... 

Όσον αφορά το άλλο κομμάτι θα πρέπει να μάθεις αν είναι συμβατά με την εγκυμοσύνη σου.. αν είναι συνεχίζεις... Αφού είναι απαραίτητο και έχεις αυτό το θεματακι! Ο γυναικολόγος σου θα ξέρει καλύτερα ποια φάρμακα είναι συμβατά κατά την περίοδο της εγκυμοσύνης...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 9/23/2022 at 12:36 PM, mariadeto said:

Κορίτσια είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. Κλείσαμε την α επιπέδου για αρχές Οκτωβρίου. Να σας ρωτήσω πότε σταματάνε οι διακολπικοι υπέρηχοι και αρχίζουμε και βλέπουμε το μωράκι μας με υπέρηχο από την κοιλιά?

Καλημέρα! Εμείς πήγαμε Παρασκευή στον γιατρό και ήμουν 9+1 και μου έκανε κοιλιακό υπέρηχο! Η αλήθεια είναι ότι μου φάνηκε περίεργο αλλά μια χαρά το βλέπαμε! Τώρα έχω άλλο ένα ραντεβού στις 10/10 και μετά πάμε για αυχενική κατά τις 17-18/10.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , marianna1989 είπε:

Εγω σήμερα έχω την αυχενική διαφάνεια. 

 

πρίν από 12 λεπτά , marianna1989 είπε:

Εγω σήμερα έχω την αυχενική διαφάνεια. 

Όλα θα πάνε τέλεια!!! Περιμένουμε νεότερα!!! 10/10 έχω εγώ αυχενική και ανυπομονώ και έχω άγχος να πάνε καλά!

Σε ποια εβδομάδα εισαι;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...