Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

Εύχομαι σε ολες σας καλα αποτελέσματα. Εγω 12+3 έκανα την αυχενική.... Πήρα κ τα αποτελέσματα κ όλα καλά ευτυχώς. Οσο για τον τράχηλο θα τον παρακολουθουμε. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Γειά σας και απο εμένα! Πήγα χθες γιατρό, δόξα τω Θεώ όλα καλά! Πιθανόν λέει αγόρι αλλά δε μπορεί ακόμη να είναι βέβαιος. Είμαι στην 10η εβδομάδα συν 6 ημέρες και έχω για αυχενική στις 17/10. Αν και ο γιατρός μου είπε ότι θα μπορούσε να γίνει και πιο νωρίς αλλά όταν πήρα για να κλείσω ραντεβού μου είπαν ότι αυτός που θα την κάνει μέχρι και στις 14 εβδ και μια μέρα την κάνει.

Μπράβο κορίτσι μου!!!Με το καλό κ η αυχενική!!!

πρίν από 28 λεπτά , marianna1989 είπε:

Εύχομαι σε ολες σας καλα αποτελέσματα. Εγω 12+3 έκανα την αυχενική.... Πήρα κ τα αποτελέσματα κ όλα καλά ευτυχώς. Οσο για τον τράχηλο θα τον παρακολουθουμε. 

Μπράβο κορίτσι μου!!!όλα καλά να σου πάνε!!!να μην κουράζεσαι όσο μπορείς για να είναι οκ ο τράχηλος.

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , marianna1989 είπε:

Εύχομαι σε ολες σας καλα αποτελέσματα. Εγω 12+3 έκανα την αυχενική.... Πήρα κ τα αποτελέσματα κ όλα καλά ευτυχώς. Οσο για τον τράχηλο θα τον παρακολουθουμε. 

Καλημέρα!!! Τέλεια υπέροχα νέα!!! Νομίζω βοηθάει η προγεστερόνη σε τέτοιες περιπτώσεις.. μια ξαδέρφη μου έπαιρνε αλλά εννοείται επειδή της το είπε ο γυναικολόγος της! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πριν από 1 ώρα, ο Mpoumpou23 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ ολες!!! Ναι παίρνω προγεστερονη κ ξεκουραζομαι όσο μπορώ. Ειναι 2η εγκυμοσυνη κ στην 1η ειχα θέμα με τον τραχηλο κ εκανα περιδεση κ εμεινα ξαπλα. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Κατάφερε και είδε κάτι τόσο νωρίς; Αυτά είναι!!! Εγώ περιμένω για την αυχενική στις 10/10 και ελπίζω να δει κάτι... Στην πρώτη εγκυμοσύνη το είχε βρει στην αυχενική! Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν έχω ιδέα πότε πρέπει να γίνεται εννοώ σε ποια εβδομάδα! Μου έδωσε ημερομηνία ο γιατρός για την αυχενική και τοτε θα είμαι 12+2...

Η αλήθεια και στην προηγούμενη εγκυμοσυνη περίπου τότε μου είχε πει πάλι αλλά ήταν σίγουρος. Τώρα απλά θα αναμένουμε την αυχενικη. Την κάνουν μεταξύ 12 και κάτι και 14 απ όσο μου είπε. Απλά και εμείς στην πρώτη την κάναμε 12 και κάτι ημέρες και είχε φύγει νωρίτερα αυτό το άγχος. Τώρα θα περιμένουμε γιατί σε αυτόν θα είναι μέσω δημοσίου ενώ η άλλη είναι ιδιωτικά άρα και πιο ακριβά. Και τέτοιες εποχές δε λέει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 54 λεπτά , GeoA είπε:

Η αλήθεια και στην προηγούμενη εγκυμοσυνη περίπου τότε μου είχε πει πάλι αλλά ήταν σίγουρος. Τώρα απλά θα αναμένουμε την αυχενικη. Την κάνουν μεταξύ 12 και κάτι και 14 απ όσο μου είπε. Απλά και εμείς στην πρώτη την κάναμε 12 και κάτι ημέρες και είχε φύγει νωρίτερα αυτό το άγχος. Τώρα θα περιμένουμε γιατί σε αυτόν θα είναι μέσω δημοσίου ενώ η άλλη είναι ιδιωτικά άρα και πιο ακριβά. Και τέτοιες εποχές δε λέει...

Ιδιωτικά πόσο παίρνουν εκεί; Στο δημόσιο παίρνουν χρήματα; Εγώ στον γιατρό που πηγαίνω θα κάνω αυχενική παίρνει 120€

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα και εγώ αυχενική ,ευτυχώς όλα καλά και είδαμε και το φύλλο ,αγοράκι ...Αλλά βρε κορίτσια δεν κάναμε κολπικό υπέρηχο και δεν μου είπε τίποτα για τον τράχηλο και λίγο ξενέρωσα,ήθελα να ξέρω αν είναι όλα καλά 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Αααχ τι ωραία που έρχονται οι αυχενικες να ηρεμήσουμε λιγάκι.. εγώ έχω ραντεβού 10/10 και μου είπε αυχενική γύρω στις 17-18. Την κάνει ο γιατρός μου την αυχενική στις 12,5 εβδομάδες. Μακάρι να μάθουμε κι εμείς φύλο γιατί στο πρώτο το μάθαμε στην β επιπέδου!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sweetie32 είπε:

Σήμερα έκανα και εγώ αυχενική ,ευτυχώς όλα καλά και είδαμε και το φύλλο ,αγοράκι ...Αλλά βρε κορίτσια δεν κάναμε κολπικό υπέρηχο και δεν μου είπε τίποτα για τον τράχηλο και λίγο ξενέρωσα,ήθελα να ξέρω αν είναι όλα καλά 

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!!!Εμένα πάντως στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν μου έκανε κολπικό στην αυχενική κ μέτρησε τον τράχηλο από πάνω, πάντως πήγαν όλα καλά.Γνωριζω ότι έχουν αποκλίσεις οι υπέρηχοι μεταξύ κοιλιάς κ κόλπου αλλά μπορείς να το συζητήσεις με τον γυναικολόγο σου!

πρίν από 45 λεπτά , ElenGD είπε:

Αααχ τι ωραία που έρχονται οι αυχενικες να ηρεμήσουμε λιγάκι.. εγώ έχω ραντεβού 10/10 και μου είπε αυχενική γύρω στις 17-18. Την κάνει ο γιατρός μου την αυχενική στις 12,5 εβδομάδες. Μακάρι να μάθουμε κι εμείς φύλο γιατί στο πρώτο το μάθαμε στην β επιπέδου!!

 

Με το καλό κορίτσι μου!!!Εγώ μετα τις 20/10 υπολογίζω να μου κλείσουν ραντεβού για αυχενική!!!Έχω πολύ άγχος και εύχομαι όλες μας να έχουμε υγιέστατα μωράκια!!!


 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που διαβάζω καλύτερα το πόρισμα από την αυχενική ,γράφει μήκος τραχήλου οπότε έγινε μέτρηση τσάμπα αγχώθηκα.

Πάντως όσες είστε από Θεσσαλονίκη σας προτείνω και το Παπαγεωργίου σαν επιλογή ,μου έκανε την μέτρηση ο Αρναούτογλου που έχει τους υπερήχους στην Καλαμαριά και είναι πολύ καλός και επίσης ο γυναικολογος μου ,μου πρότεινε και το νοσοκομείο σαν μια καλή επιλογή 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Ιδιωτικά πόσο παίρνουν εκεί; Στο δημόσιο παίρνουν χρήματα; Εγώ στον γιατρό που πηγαίνω θα κάνω αυχενική παίρνει 120€

Αν θυμάμαι καλά γύρω στα 150 ευρώ ιδιωτικά. Τώρα στο δημόσιο είναι μηδαμινα. Αν δεν κάνω λάθος γύρω στα 25 ευρώ 

10 ώρες πρίν, Sweetie32 είπε:

Σήμερα έκανα και εγώ αυχενική ,ευτυχώς όλα καλά και είδαμε και το φύλλο ,αγοράκι ...Αλλά βρε κορίτσια δεν κάναμε κολπικό υπέρηχο και δεν μου είπε τίποτα για τον τράχηλο και λίγο ξενέρωσα,ήθελα να ξέρω αν είναι όλα καλά 

Μπράβο! Καλώς να ορίσει όταν έρθει η ώρα του :) Εγω δεν είχα κάνει κολπικό έλεγχο στην πρώτη εγκυμοσύνη 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, marianna1989 είπε:

Είναι πάρα πολύ καλο... Εμένα είναι 24mm. 

Δεν ήξερα ότι είναι τόσο σημαντικό το μήκος του τραχήλου,είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και είμαι παντελώς άσχετη.Τι σου είπε ο γυναικολόγος σου ,θα χρειάζεστε να το παρακολουθείτε η είναι κάτι που διορθώνεται;

Κορίτσια μου όσες υποφέρετε από αναγουλες και εμετούς να σας δώσω λίγο θάρρος,μπαίνω στην 13 εβδομάδα και είμαι πολύ πολύ καλύτερα ,οπότε πιστεύω θα λειτουργήσει και για εσάς όσο προχωρούν οι εβδομάδες.. Σήμερα τσάκισα και κάτι pancakes μετά από πολύ καιρό και ήπια ένα ποτήρι ολόκληρο νερό!!το νερό είναι αυτό που μου είχε λείψει περισσότερο οπότε πιστεύω μπορούμε να ελπίζουμε σε ένα καλύτερο μέλλον χωρίς αναγουλες και εμετούς χαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...