Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Χαιρετώ! Αυτό ακριβώς νιώθω και εγώ. Όπως βλέπω μάλλον είναι φυσιολογικό. Εντάξει και εγώ που δεν έχω τομή πάλι σκληρό το νιώθω. Επίσης είναι πιο συχνά τα σκιρτήματα που δε ξέρω αν είναι το μωρό ή τα έντερα. 

Στο μεταξύ από χθες είτε με πονάνε τα έντερα είτε έχω πόνους τύπου περιόδου και πραγματικά όλο αυτό με εκνευρίζει γιατί λόγω και του προβλήματος μου αγχώνομαι σφοδρα. Εκεί που θα το αιτιολογούσα πιο εύκολα με το ότι έτσι είναι επειδή μετακινουνται τα όργανα και μεγαλώνει μήτρα, τώρα είμαι συνέχεια "ωχ λες να έχω αίμα πάλι". Ουφ

Λες να είναι η κύστη μας και να είναι έτσι σκληρό το μέρος αυτό; Εγώ πλάι δεν νιώθω κάτι ακόμα για αν πω ότι είναι το μωρό... Επίσης νιώθω τσιμπήματα σαν ρεύμα θα έλεγα απότομα και αγχώνομαι και εγώ χωρίς να έχω κάποιο θέμα μέχρι τώρα... Φαντάζομαι εσύ και οι υπόλοιπες... Μόνο άγχος δεν θέλει γιατι είναι χειρότερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, MariaZiss είπε:

Λες να είναι η κύστη μας και να είναι έτσι σκληρό το μέρος αυτό; Εγώ πλάι δεν νιώθω κάτι ακόμα για αν πω ότι είναι το μωρό... Επίσης νιώθω τσιμπήματα σαν ρεύμα θα έλεγα απότομα και αγχώνομαι και εγώ χωρίς να έχω κάποιο θέμα μέχρι τώρα... Φαντάζομαι εσύ και οι υπόλοιπες... Μόνο άγχος δεν θέλει γιατι είναι χειρότερα...

Υποθέτω να είναι η μήτρα. Δυστυχώς σήμερα ξανά είχα αίμα και έτσι κυρίως λόγω άγχους αύριο το πρωί θα πάω γιατρό με την ευχή να ηρεμήσω. Η αλήθεια περισσότερο με έριξε ψυχολογικά γιατί σχεδόν όλη την εβδομάδα δεν είχα και άρχισα να ονειρεύομαι ότι ανήκε στο παρελθόν. Τεσπα... όσο γίνεται όλες μας χαλαράαααα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GeoA είπε:

Υποθέτω να είναι η μήτρα. Δυστυχώς σήμερα ξανά είχα αίμα και έτσι κυρίως λόγω άγχους αύριο το πρωί θα πάω γιατρό με την ευχή να ηρεμήσω. Η αλήθεια περισσότερο με έριξε ψυχολογικά γιατί σχεδόν όλη την εβδομάδα δεν είχα και άρχισα να ονειρεύομαι ότι ανήκε στο παρελθόν. Τεσπα... όσο γίνεται όλες μας χαλαράαααα

Θέλω να πιστεύω πως αυτό είναι!!! Αύριο έχω και εγώ ραντεβού να δούνε τα μωράκια μας επιτέλους!!! Όλα καλά θα πάνε!!! Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι όσο γίνεται και να μην το σκέφτεσαι καθόλου! Και εννοείται ξεκούραση όταν βλέπεις καφέ υγρά η αίμα... Έχω ακούσει και διαβάσει ότι και άλλες μαμάδες είχαν μεχρι το τέλος αίμα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!Αυτούς τους πόνους που λετε τους έχω και εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης νιώθω σουβλιες δυνατές  κάτω χαμηλά.Καποιες φορές οι πόνοι μετακινούνται και δεξιά -αριστερα .Ο γιατρός μου είπε να παίρνω μαγνήσιο για να με χαλαρώνει .Πάντως όταν πήγα να κάνω υπέρηχο σε ακτινολόγο για τα νεφρά μου και μου έδειξε πως έχουν μετατοπιστεί η μικρύνει τα όργανα θα τρομάζετε ,λογικό να νιώθουμε πόνο.

Τον τελευταίο καιρό έχω και συχνουουρια ,κάθε 15 λεπτά τουαλέτα και σταγόνες μόνο ,και αν δεν πάω νιώθω τρελό πόνο.

Γενικά νομίζω η κάθεμια μας κάνει τον δικό της αγώνα σε αυτό το 9μηνο αλλά είμαι σίγουρη ότι όλες μας τον Απρίλιο θα τα έχουμε καταφέρει και θα έχουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας.Κουραγιο σε όλα τα κορίτσια 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Υποθέτω να είναι η μήτρα. Δυστυχώς σήμερα ξανά είχα αίμα και έτσι κυρίως λόγω άγχους αύριο το πρωί θα πάω γιατρό με την ευχή να ηρεμήσω. Η αλήθεια περισσότερο με έριξε ψυχολογικά γιατί σχεδόν όλη την εβδομάδα δεν είχα και άρχισα να ονειρεύομαι ότι ανήκε στο παρελθόν. Τεσπα... όσο γίνεται όλες μας χαλαράαααα

Κορίτσι μου τι έγινε με το αίμα?πηγές στον γιατρό??

16 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Θέλω να πιστεύω πως αυτό είναι!!! Αύριο έχω και εγώ ραντεβού να δούνε τα μωράκια μας επιτέλους!!! Όλα καλά θα πάνε!!! Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι όσο γίνεται και να μην το σκέφτεσαι καθόλου! Και εννοείται ξεκούραση όταν βλέπεις καφέ υγρά η αίμα... Έχω ακούσει και διαβάσει ότι και άλλες μαμάδες είχαν μεχρι το τέλος αίμα...

Να μας γράψεις κορίτσι μου μετά τον γιατρό κ Ρώτα τον όλες τις απορίες σου!

5 ώρες πρίν, Sweetie32 είπε:

Καλημέρα σε όλες!!Αυτούς τους πόνους που λετε τους έχω και εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης νιώθω σουβλιες δυνατές  κάτω χαμηλά.Καποιες φορές οι πόνοι μετακινούνται και δεξιά -αριστερα .Ο γιατρός μου είπε να παίρνω μαγνήσιο για να με χαλαρώνει .Πάντως όταν πήγα να κάνω υπέρηχο σε ακτινολόγο για τα νεφρά μου και μου έδειξε πως έχουν μετατοπιστεί η μικρύνει τα όργανα θα τρομάζετε ,λογικό να νιώθουμε πόνο.

Τον τελευταίο καιρό έχω και συχνουουρια ,κάθε 15 λεπτά τουαλέτα και σταγόνες μόνο ,και αν δεν πάω νιώθω τρελό πόνο.

Γενικά νομίζω η κάθεμια μας κάνει τον δικό της αγώνα σε αυτό το 9μηνο αλλά είμαι σίγουρη ότι όλες μας τον Απρίλιο θα τα έχουμε καταφέρει και θα έχουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας.Κουραγιο σε όλα τα κορίτσια 

Έτσι ακριβώς κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά για όλες μας!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Θέλω να πιστεύω πως αυτό είναι!!! Αύριο έχω και εγώ ραντεβού να δούνε τα μωράκια μας επιτέλους!!! Όλα καλά θα πάνε!!! Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι όσο γίνεται και να μην το σκέφτεσαι καθόλου! Και εννοείται ξεκούραση όταν βλέπεις καφέ υγρά η αίμα... Έχω ακούσει και διαβάσει ότι και άλλες μαμάδες είχαν μεχρι το τέλος αίμα...

Έχεις δίκαιο κοριτσι μου όσο γίνεται πιο ψύχραιμα και υπομονή. Για πες πως είναι τα μικρούλικα σου;;;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Έχεις δίκαιο κοριτσι μου όσο γίνεται πιο ψύχραιμα και υπομονή. Για πες πως είναι τα μικρούλικα σου;;;

Καλησπέρα!!!! Πήγα γυναικολόγο όλα καλά ευτυχώς!!!! Όσο για αυτό που ένιωθα στην τομή μου είπε κάτι για κύστη με μήτρα που ξεκολλάει με καισαρική κατι τέτοιο και μετά νιώθεις πιο έντονα την κύστη; Δεν κατάλαβα καλά. Μου έγραψε και εξετάσεις γενική ούρων κλπ μήπως πάω για ουρολοίμωξη κιόλας για να είμαστε σίγουροι.. αλλά γενικά όλα καλά απλά τελικά εοχυμε αγόρι 100% και όχι κοριτσάκι... Δεύτερο αγοράκι λοιπόν να έρθει με το καλό!!! Εσύ πηγές; Τι έγινε τελικά;

13 ώρες πρίν, Sweetie32 είπε:

Καλημέρα σε όλες!!Αυτούς τους πόνους που λετε τους έχω και εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης νιώθω σουβλιες δυνατές  κάτω χαμηλά.Καποιες φορές οι πόνοι μετακινούνται και δεξιά -αριστερα .Ο γιατρός μου είπε να παίρνω μαγνήσιο για να με χαλαρώνει .Πάντως όταν πήγα να κάνω υπέρηχο σε ακτινολόγο για τα νεφρά μου και μου έδειξε πως έχουν μετατοπιστεί η μικρύνει τα όργανα θα τρομάζετε ,λογικό να νιώθουμε πόνο.

Τον τελευταίο καιρό έχω και συχνουουρια ,κάθε 15 λεπτά τουαλέτα και σταγόνες μόνο ,και αν δεν πάω νιώθω τρελό πόνο.

Γενικά νομίζω η κάθεμια μας κάνει τον δικό της αγώνα σε αυτό το 9μηνο αλλά είμαι σίγουρη ότι όλες μας τον Απρίλιο θα τα έχουμε καταφέρει και θα έχουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας.Κουραγιο σε όλα τα κορίτσια 

Λίγο πολύ τελικά όλες μας κάτι έχουμε. Αρκεί όλα να είναι καλά αυτό έχει σημασία!!!!! Όλα καλά θα πάνε για όλες μας θετική σκέψη και δύναμη!!!!!

8 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Κορίτσι μου τι έγινε με το αίμα?πηγές στον γιατρό??

Να μας γράψεις κορίτσι μου μετά τον γιατρό κ Ρώτα τον όλες τις απορίες σου!

Έτσι ακριβώς κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά για όλες μας!!!

Πήγα στον γυναικολόγο όλα καλά δόξα τω θεώ!!! Κάτι για κύστη με μήτρα όπως έγραψα και στην geo αλλά δεν κατάλαβα καλά αλλά είναι φυσιολογικό. Και θα κάνω και ούρων μήπως πάω για ουρολοίμωξη να είμαστε καλυμμένοι απ'ολα!!! Εσύ πως είσαι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Κορίτσι μου τι έγινε με το αίμα?πηγές στον γιατρό??

Να μας γράψεις κορίτσι μου μετά τον γιατρό κ Ρώτα τον όλες τις απορίες σου!

Έτσι ακριβώς κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά για όλες μας!!!

Καλημέρα! Πήγαμε και ευτυχώς όλα καλά με το μωράκι. Μεγαλώνει μια χαρά. Ο πλακούντας πήγε πλάγια ωστόσο παραμένει το αιματωμα. Μίκρυνε ελάχιστα αλλά κλείνει ολόκληρη τη δίοδο προς τον κόλπο. Ο κίνδυνος για αποκόλληση υπάρχει ωστόσο μειώθηκε. Μου είπε ότι ενδέχεται να συνεχίσω να έχω αιμΑ από το αιματωμα. Θέλω να πιστεύω ότι σε 2 εβδομάδες θα είναι ακόμη πιο ευχάριστα τα νέα!

Εσύ @Mpoumpou23 τωρα πως είσαι; Εννοω κινησε κανονικά κτλ.;

@MariaZiss αγορομάνα και εσύ; Καλά, γερά να είναι κι ας μη μάθουμε πως είναι να έχεις κορίτσι :-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Καλημέρα! Πήγαμε και ευτυχώς όλα καλά με το μωράκι. Μεγαλώνει μια χαρά. Ο πλακούντας πήγε πλάγια ωστόσο παραμένει το αιματωμα. Μίκρυνε ελάχιστα αλλά κλείνει ολόκληρη τη δίοδο προς τον κόλπο. Ο κίνδυνος για αποκόλληση υπάρχει ωστόσο μειώθηκε. Μου είπε ότι ενδέχεται να συνεχίσω να έχω αιμΑ από το αιματωμα. Θέλω να πιστεύω ότι σε 2 εβδομάδες θα είναι ακόμη πιο ευχάριστα τα νέα!

Εσύ @Mpoumpou23 τωρα πως είσαι; Εννοω κινησε κανονικά κτλ.;

@MariaZiss αγορομάνα και εσύ; Καλά, γερά να είναι κι ας μη μάθουμε πως είναι να έχεις κορίτσι :-P

Τέλεια πολύ χαίρομαι.. κάθε φορά να ακούς και καλύτερα λόγια εύχομαι!!! Αγορομανα και εγώ λοιπόν... Έκλαιγα και γελούσα μαζί χθες από αμηχανία, δεν ήξερα τι να πω χαχαχα... Μέχρι πριν δύο μέρες κοιτούσα κορδέλα και σετάκια κοριτσίστικα χαχαχα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Τέλεια πολύ χαίρομαι.. κάθε φορά να ακούς και καλύτερα λόγια εύχομαι!!! Αγορομανα και εγώ λοιπόν... Έκλαιγα και γελούσα μαζί χθες από αμηχανία, δεν ήξερα τι να πω χαχαχα... Μέχρι πριν δύο μέρες κοιτούσα κορδέλα και σετάκια κοριτσίστικα χαχαχα! 

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Χαχαχαχα φαντάζομαι!!! Εγώ όταν μας είπε ο γιατρός ότι έρχεται Πάλι αγοράκι είπα στον άντρα μου "μόλις κλείσαμε μια θέση στο γηροκομείο" χαχαχαχχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, GeoA είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Χαχαχαχα φαντάζομαι!!! Εγώ όταν μας είπε ο γιατρός ότι έρχεται Πάλι αγοράκι είπα στον άντρα μου "μόλις κλείσαμε μια θέση στο γηροκομείο" χαχαχαχχαχα

Χαχαχαχα κάπως έτσι.. αν και ξέρω περιπτώσεις που τα αγόρια κοιτάνε πολύ καλύτερα τους γονείς από ότι τα κορίτσια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2022 at 7:49 ΜΜ, Sweetie32 είπε:

Κορίτσια πέρασε η περνάει κάποια κοβιντ στην διάρκεια της εγκυμοσύνης;Νοσεί ο άντρας μου και έχω πανικοβληθεί ,μια χαρά είναι προς το παρόν αλλά τον βλέπω που ταλαιπωρείται με τον υψηλό πυρετό και αγχώνομαι μην έχω τα ίδια 

Περάσαμε την προηγούμενη βδομάδα , κόλλησε η μάνα μου το μωρό και το μωρό εμένα. Το ειχα περάσει και το Μάιο αλλά με προστάτεψε η εγκυμοσύνη πολύ. Ανεβασα μια μέρα 37,2 και μια μέρα μπούκωμα, πολύ ελαφρια. 

On 10/11/2022 at 10:17 ΠΜ, Sweetie32 είπε:

Καλημέρα σε όλες!!Αυτούς τους πόνους που λετε τους έχω και εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης νιώθω σουβλιες δυνατές  κάτω χαμηλά.Καποιες φορές οι πόνοι μετακινούνται και δεξιά -αριστερα .Ο γιατρός μου είπε να παίρνω μαγνήσιο για να με χαλαρώνει .Πάντως όταν πήγα να κάνω υπέρηχο σε ακτινολόγο για τα νεφρά μου και μου έδειξε πως έχουν μετατοπιστεί η μικρύνει τα όργανα θα τρομάζετε ,λογικό να νιώθουμε πόνο.

Τον τελευταίο καιρό έχω και συχνουουρια ,κάθε 15 λεπτά τουαλέτα και σταγόνες μόνο ,και αν δεν πάω νιώθω τρελό πόνο.

Γενικά νομίζω η κάθεμια μας κάνει τον δικό της αγώνα σε αυτό το 9μηνο αλλά είμαι σίγουρη ότι όλες μας τον Απρίλιο θα τα έχουμε καταφέρει και θα έχουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας.Κουραγιο σε όλα τα κορίτσια 

Όταν λες σουβλιες ; Που ακριβώς ;Πως το νοιωθεις δλδ ;

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

Περάσαμε την προηγούμενη βδομάδα , κόλλησε η μάνα μου το μωρό και το μωρό εμένα. Το ειχα περάσει και το Μάιο αλλά με προστάτεψε η εγκυμοσύνη πολύ. Ανεβασα μια μέρα 37,2 και μια μέρα μπούκωμα, πολύ ελαφρια. 

Όταν λες σουβλιες ; Που ακριβώς ;Πως το νοιωθεις δλδ ;

Κάποιες φορές είναι σαν πόνοι περιόδου και παρατηρώ ότι όταν περπατάω η κουράζομαι νιώθω ποιο έντονα αυτές τις σουβλιες στο κέντρο κάτω από από τον αφαλό χαμηλά .Όλα καλά όμως ο γυναικολόγος μου δεν ανησυχεί. ίσως επειδή είμαι πολύ αδύνατη ,55 κιλά νιώθω τις αλλαγές στα όργανα πιο έντονα . 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες! Είμαι και εγώ έγκυος στην 19 εβδομάδα και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει καμία συμπτώματα όπως ναυτίες και εμετούς όπως στο α΄τρίμηνο. Δυστυχώς υποφέρω ακόμη από αυτά τα συμπτώματα και δεν ξέρω αν θα μου σταματήσουν. Είμαι στεναχωρημένη γιατί έχει επηρεάσει την καθημερινότητα μου αυτή η κατάσταση και δεν μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη μου.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, evitasider είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες! Είμαι και εγώ έγκυος στην 19 εβδομάδα και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει καμία συμπτώματα όπως ναυτίες και εμετούς όπως στο α΄τρίμηνο. Δυστυχώς υποφέρω ακόμη από αυτά τα συμπτώματα και δεν ξέρω αν θα μου σταματήσουν. Είμαι στεναχωρημένη γιατί έχει επηρεάσει την καθημερινότητα μου αυτή η κατάσταση και δεν μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη μου.

Υπομονή κορίτσι μου! Ευτυχώς δεν είχα τέτοια συμπτώματα στο πρώτο τρίμηνο αλλά αυτό που είχα και μου έμεινε σε μικρότερο βαθμό είναι η ζαλαδα. Απ' όσο είδα είναι γυναίκες που ακόμα και στον 5ο έχουν αυτά τα συμπτώματα λόγω των ορμονών. Απλά σου εύχομαι σύντομα να απαλλαγείς και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...