Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

17 hours ago, evitasider said:

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες! Είμαι και εγώ έγκυος στην 19 εβδομάδα και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει καμία συμπτώματα όπως ναυτίες και εμετούς όπως στο α΄τρίμηνο. Δυστυχώς υποφέρω ακόμη από αυτά τα συμπτώματα και δεν ξέρω αν θα μου σταματήσουν. Είμαι στεναχωρημένη γιατί έχει επηρεάσει την καθημερινότητα μου αυτή η κατάσταση και δεν μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη μου.

Καλημέρα. Πρώτο παιδάκι είναι; Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα εμετούς μέχρι τον 9ο απλά είχα δει μια κάποια βελτίωση από τον 7ο και μετά,  ενώ στην τωρινή προς το τέλος του 3ου μήνα έφτιαξαν και μερικές μέρες τώρα ξυπνάω χωρίς καθόλου ναυτία. Παίρνω χάπια όμως ακόμη τα οποία με βοήθησαν πολύ και να σου πω την αλήθεια φοβάμαι να σταματήσω. Δυστυχώς αυτά τα συμπτώματα ρίχνουν και την ψυχολογία σου, όσο μπορείς υπομονή και είναι πολύ πιθανό να ναι ο τελευταίος μήνας και σύντομα θα δεις βελτίωση.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

21 hours ago, evitasider said:

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες! Είμαι και εγώ έγκυος στην 19 εβδομάδα και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει καμία συμπτώματα όπως ναυτίες και εμετούς όπως στο α΄τρίμηνο. Δυστυχώς υποφέρω ακόμη από αυτά τα συμπτώματα και δεν ξέρω αν θα μου σταματήσουν. Είμαι στεναχωρημένη γιατί έχει επηρεάσει την καθημερινότητα μου αυτή η κατάσταση και δεν μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη μου.

Εγώ.. δεν είχα το πρώτο τρίμηνο αλλά ξεκίνησαν από την πρώτη εβδομάδα του 2ου τριμήνου.. κάθε μέρα εμετό.. και κάθε 2-3 μέρες ημικρανία που δεν περνάει ούτε με 1000 ντεπον..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2022 at 7:13 ΠΜ, GeoA είπε:

Καλημέρα! Πήγαμε και ευτυχώς όλα καλά με το μωράκι. Μεγαλώνει μια χαρά. Ο πλακούντας πήγε πλάγια ωστόσο παραμένει το αιματωμα. Μίκρυνε ελάχιστα αλλά κλείνει ολόκληρη τη δίοδο προς τον κόλπο. Ο κίνδυνος για αποκόλληση υπάρχει ωστόσο μειώθηκε. Μου είπε ότι ενδέχεται να συνεχίσω να έχω αιμΑ από το αιματωμα. Θέλω να πιστεύω ότι σε 2 εβδομάδες θα είναι ακόμη πιο ευχάριστα τα νέα!

Εσύ @Mpoumpou23 τωρα πως είσαι; Εννοω κινησε κανονικά κτλ.;

@MariaZiss αγορομάνα και εσύ; Καλά, γερά να είναι κι ας μη μάθουμε πως είναι να έχεις κορίτσι :-P

Έλα κορίτσι μου!εγώ ξάπλα κ καθιστή δουλεύω με το λάπτοπ. Δεν βγαίνω έξω απτό σπίτι γιατί έχουμε πάρα πολλά σκαλιά κ δεν θέλω να ξεθαρευω!βγήκα μόνο απτό σπίτι για να κάνω το αντιγριπικο κ την Τετάρτη πάλι θα βγω γιατί έχω γυναικολόγο! Ελπίζω να είναι όλα καλά!Μόλις μπεις στον 5ο πιστεύω θα εξαφανιστει το αιμάτωμα! Επίσης το σχόλιο που είπες για θέση στο γηροκομείο είναι αυτό που σκέφτομαι όλη την ώρα όταν μου είπε ο γιατρός ότι έχω μάλλον αγορακι, τα λατρεύω τα αγοράκια αλλά οι νύφες δεν ξέρω τι θα με κάνουν :-D

On 10/11/2022 at 11:20 ΜΜ, MariaZiss είπε:

Καλησπέρα!!!! Πήγα γυναικολόγο όλα καλά ευτυχώς!!!! Όσο για αυτό που ένιωθα στην τομή μου είπε κάτι για κύστη με μήτρα που ξεκολλάει με καισαρική κατι τέτοιο και μετά νιώθεις πιο έντονα την κύστη; Δεν κατάλαβα καλά. Μου έγραψε και εξετάσεις γενική ούρων κλπ μήπως πάω για ουρολοίμωξη κιόλας για να είμαστε σίγουροι.. αλλά γενικά όλα καλά απλά τελικά εοχυμε αγόρι 100% και όχι κοριτσάκι... Δεύτερο αγοράκι λοιπόν να έρθει με το καλό!!! Εσύ πηγές; Τι έγινε τελικά;

Λίγο πολύ τελικά όλες μας κάτι έχουμε. Αρκεί όλα να είναι καλά αυτό έχει σημασία!!!!! Όλα καλά θα πάνε για όλες μας θετική σκέψη και δύναμη!!!!!

Πήγα στον γυναικολόγο όλα καλά δόξα τω θεώ!!! Κάτι για κύστη με μήτρα όπως έγραψα και στην geo αλλά δεν κατάλαβα καλά αλλά είναι φυσιολογικό. Και θα κάνω και ούρων μήπως πάω για ουρολοίμωξη να είμαστε καλυμμένοι απ'ολα!!! Εσύ πως είσαι;

Κορίτσι μου όλα καλά με την εξέταση ούρων τελικά???κι εσύ αγοράκι??χαχαχα πέθανα με το σχόλιο με τις κορδέλες!!εμένα μου είπε μάλλον αγορακι, άντε να δούμε μήπως το σιγουρέψουμε την Τετάρτη γιατί έχω τη μάνα μου να μου λέει όχι έχεις κοριτσάκι, μου έχει σπάσει τα νεύρα να μου το λέει κάθε μέρα χαχαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, evitasider είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες! Είμαι και εγώ έγκυος στην 19 εβδομάδα και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει καμία συμπτώματα όπως ναυτίες και εμετούς όπως στο α΄τρίμηνο. Δυστυχώς υποφέρω ακόμη από αυτά τα συμπτώματα και δεν ξέρω αν θα μου σταματήσουν. Είμαι στεναχωρημένη γιατί έχει επηρεάσει την καθημερινότητα μου αυτή η κατάσταση και δεν μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη μου.

Καλησπέρα και με το καλο το μωρακι σου. Ειμαι ακριβως 19 εβδομαδων και απο την αρχη ειχα απιστευτους εμετους και ναυτιες. Δευτερη εγκυμοσυνη και ηταν ακριβως ετσι και χειροτερα και στην πρωτη. Μιλησε με τον γιατρο σου για τα χαπια nuperal 10+ 10mg  καψακια. Μου τα εδωσε απο την αρχη λογω διδυμη κυησης. Σωθηκα ειλικρινα! Ειναι καινουργια αν δεν τα βρεις απευθειας κανε παραγγελια στον φαρμακοποιο σου. Ευχομαι να ηρεμησεις συντομα.

  • Μου αρέσει 1

ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Έλα κορίτσι μου!εγώ ξάπλα κ καθιστή δουλεύω με το λάπτοπ. Δεν βγαίνω έξω απτό σπίτι γιατί έχουμε πάρα πολλά σκαλιά κ δεν θέλω να ξεθαρευω!βγήκα μόνο απτό σπίτι για να κάνω το αντιγριπικο κ την Τετάρτη πάλι θα βγω γιατί έχω γυναικολόγο! Ελπίζω να είναι όλα καλά!Μόλις μπεις στον 5ο πιστεύω θα εξαφανιστει το αιμάτωμα! Επίσης το σχόλιο που είπες για θέση στο γηροκομείο είναι αυτό που σκέφτομαι όλη την ώρα όταν μου είπε ο γιατρός ότι έχω μάλλον αγορακι, τα λατρεύω τα αγοράκια αλλά οι νύφες δεν ξέρω τι θα με κάνουν :-D

Κορίτσι μου όλα καλά με την εξέταση ούρων τελικά???κι εσύ αγοράκι??χαχαχα πέθανα με το σχόλιο με τις κορδέλες!!εμένα μου είπε μάλλον αγορακι, άντε να δούμε μήπως το σιγουρέψουμε την Τετάρτη γιατί έχω τη μάνα μου να μου λέει όχι έχεις κοριτσάκι, μου έχει σπάσει τα νεύρα να μου το λέει κάθε μέρα χαχαχαχαχα.

Ωχ συνεχίζεις τον περιορισμό; Καλή δύναμη! Εγώ η αλήθεια ξεθάρεψα σε σχέση με πριν. Σήμερα μάλιστα είχα το θράσος να πω στη γραμματέα του γιατρού (επειδή είναι οικείο μου πρόσωπο) να τον ρωτήσει αν μπορώ να ξεκινήσω να κάνω κάνα περπάτημα. Αύριο περιμένω την απαντηση "είσαι τρελή". Η αλήθεια ότι έχω βαρεθεί πολύ και από τη βαρεμάρα μου τρώω πολύ και βάζω κιλά και η ψυχολογία κάπως έτσι επιβαρύνεται. Αλλά το σημαντικό να είναι το μικρουλη καλά.

Όσο για τις νύφες απλά όπως λέει και η φράση "όλα εδώ πληρώνονται" :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια. Πονάει καμία πίσω στο ηβικό οστο; Εγώ πεθαίνω. Εκεί που είναι το ιερό οστό κ δεξιά αριστερα κ μέχρι κάτω όλο τον πωπο δλδ. Στον ύπνο πονάω, όταν είμαι ξαπλωμένη κ πάω να σηκωθώ νομίζω θα πεθάνω από τον πόνο εκεί χαμηλά στη μέση. Αλλάζω πλευρό κάθε τρείς κ λίγο στον ύπνο. Και είμαι 17κ2 βδ. Δηλαδή αργότερα τι θα γίνει;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerinakki24 είπε:

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια. Πονάει καμία πίσω στο ηβικό οστο; Εγώ πεθαίνω. Εκεί που είναι το ιερό οστό κ δεξιά αριστερα κ μέχρι κάτω όλο τον πωπο δλδ. Στον ύπνο πονάω, όταν είμαι ξαπλωμένη κ πάω να σηκωθώ νομίζω θα πεθάνω από τον πόνο εκεί χαμηλά στη μέση. Αλλάζω πλευρό κάθε τρείς κ λίγο στον ύπνο. Και είμαι 17κ2 βδ. Δηλαδή αργότερα τι θα γίνει;

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη το είχα σε πολύ έντονο βαθμό, σε αυτήν ακόμα δεν έχω νοιώσει κατι ανάλογο. Ενοιωθα λες και μου το σπάσαν με σφυρί , ούτε να περπατήσω μπορούσα. Ανοίγει το γεννητικό κανάλι ουσιαστικά και ο πόνος επηρεάζεται από τις ορμόνες σου. Σα σύμπτωμα ξεκινάει περίπου στο δεύτερο τρίμηνο. Δεν θελω να σε στενοχωρήσω και ελπίζω να περάσει σε σένα αλλά εμένα μέχρι να γεννήσω, ήταν ένας πόνος που με έκανε να υποφέρω ιδιαίτερα γιατί το ενοιωθα συχνά μέχρι το τέλος. Το μόνο θετικο είναι ότι δεν χειροτερεύει, μένει σταθερός ο πόνος. Πρώτη σου γεννα είναι ;

Ρωτα και το γιατρό σου καλού κακού βέβαια. Αλλά δεν είναι κατι ανησυχητικό να ξέρεις, μόνο ο εκνευριστικος πόνος που ανοίγει το οστό και σε πονάει. Είναι σπάνιο σύμπτωμα, συμβαίνει σε μικρό ποσοστό γυναικών και συνήθως ειναι κληρονομικό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Afrodite88 said:

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη το είχα σε πολύ έντονο βαθμό, σε αυτήν ακόμα δεν έχω νοιώσει κατι ανάλογο. Ενοιωθα λες και μου το σπάσαν με σφυρί , ούτε να περπατήσω μπορούσα. Ανοίγει το γεννητικό κανάλι ουσιαστικά και ο πόνος επηρεάζεται από τις ορμόνες σου. Σα σύμπτωμα ξεκινάει περίπου στο δεύτερο τρίμηνο. Δεν θελω να σε στενοχωρήσω και ελπίζω να περάσει σε σένα αλλά εμένα μέχρι να γεννήσω, ήταν ένας πόνος που με έκανε να υποφέρω ιδιαίτερα γιατί το ενοιωθα συχνά μέχρι το τέλος. Το μόνο θετικο είναι ότι δεν χειροτερεύει, μένει σταθερός ο πόνος. Πρώτη σου γεννα είναι ;

Ρωτα και το γιατρό σου καλού κακού βέβαια. Αλλά δεν είναι κατι ανησυχητικό να ξέρεις, μόνο ο εκνευριστικος πόνος που ανοίγει το οστό και σε πονάει. Είναι σπάνιο σύμπτωμα, συμβαίνει σε μικρό ποσοστό γυναικών και συνήθως ειναι κληρονομικό. 

Καλημέρα! Όχι είναι το δεύτερο παιδάκι μου. Στην πρώτη εγκυμοσύνη πονούσε η μέση μου μόνο στο τέλος. Κατά την διάρκεια της ημέρας πονάω λιγότερο αλλά το βράδυ κ κυρίως στον ύπνο υποφέρω. Βέβαια βρήκα ευκαιρία να κλείσω ραντεβού και για ένα μασάζ εγκυμοσύνης χαχαχ πρώτη φορά, έχει κάνει καμία σας;

Θα ενημερώσω και τον γιατρό φυσικά. Μετά που θα προστεθεί βάρος δεν θα μπορώ να κάνω βήμα δλδ. Τουλάχιστον με την γέννα φεύγει;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Katerinakki24 είπε:

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια. Πονάει καμία πίσω στο ηβικό οστο; Εγώ πεθαίνω. Εκεί που είναι το ιερό οστό κ δεξιά αριστερα κ μέχρι κάτω όλο τον πωπο δλδ. Στον ύπνο πονάω, όταν είμαι ξαπλωμένη κ πάω να σηκωθώ νομίζω θα πεθάνω από τον πόνο εκεί χαμηλά στη μέση. Αλλάζω πλευρό κάθε τρείς κ λίγο στον ύπνο. Και είμαι 17κ2 βδ. Δηλαδή αργότερα τι θα γίνει;

Ναι εγώ και αναγκάζομαι να γυρίσω πλευρό κάθε λίγο αλλά ο πόνος παραμένει,είναι φυσιολογικό όμως μην ανησυχείς 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katerinakki24 είπε:

Καλημέρα! Όχι είναι το δεύτερο παιδάκι μου. Στην πρώτη εγκυμοσύνη πονούσε η μέση μου μόνο στο τέλος. Κατά την διάρκεια της ημέρας πονάω λιγότερο αλλά το βράδυ κ κυρίως στον ύπνο υποφέρω. Βέβαια βρήκα ευκαιρία να κλείσω ραντεβού και για ένα μασάζ εγκυμοσύνης χαχαχ πρώτη φορά, έχει κάνει καμία σας;

Θα ενημερώσω και τον γιατρό φυσικά. Μετά που θα προστεθεί βάρος δεν θα μπορώ να κάνω βήμα δλδ. Τουλάχιστον με την γέννα φεύγει;

Αν σου πω ότι για μασάζ εγκυμοσύνης έψαχνα κ εγώ αυτές τις μέρες. Αν πας και κανεις , μοιρασου εμπειρία και που αν μένεις Αθήνα μήπως πάω κ εγώ γτ το χρειάζομαι όσο τίποτα αυτή τη στιγμή !! Εμένα ο πόνος μου έφυγε λίγους μήνες αφού γέννησα γιατι ουσιαστικά το γεννητικό κανάλι επανερχόταν στη θέση του ασχέτως αν γέννησα με καισαρική.. Ελπιζω να είσαι πιο τυχερή ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


23 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Έλα κορίτσι μου!εγώ ξάπλα κ καθιστή δουλεύω με το λάπτοπ. Δεν βγαίνω έξω απτό σπίτι γιατί έχουμε πάρα πολλά σκαλιά κ δεν θέλω να ξεθαρευω!βγήκα μόνο απτό σπίτι για να κάνω το αντιγριπικο κ την Τετάρτη πάλι θα βγω γιατί έχω γυναικολόγο! Ελπίζω να είναι όλα καλά!Μόλις μπεις στον 5ο πιστεύω θα εξαφανιστει το αιμάτωμα! Επίσης το σχόλιο που είπες για θέση στο γηροκομείο είναι αυτό που σκέφτομαι όλη την ώρα όταν μου είπε ο γιατρός ότι έχω μάλλον αγορακι, τα λατρεύω τα αγοράκια αλλά οι νύφες δεν ξέρω τι θα με κάνουν :-D

Κορίτσι μου όλα καλά με την εξέταση ούρων τελικά???κι εσύ αγοράκι??χαχαχα πέθανα με το σχόλιο με τις κορδέλες!!εμένα μου είπε μάλλον αγορακι, άντε να δούμε μήπως το σιγουρέψουμε την Τετάρτη γιατί έχω τη μάνα μου να μου λέει όχι έχεις κοριτσάκι, μου έχει σπάσει τα νεύρα να μου το λέει κάθε μέρα χαχαχαχαχα.

Καλησπέρα κοριτσι μου.. για να πω την αλήθεια δεν πήγα ακόμα για τις εξετάσεις τρέχω συνέχεια με τον μικρό για τον παιδικό και τον περιμένω εκεί κάνουμε προσαρμογή ξεκίνησε 1/11... Ελπίζω μέχρι Παρασκευή να πάω!!! Χαίρομαι που όλα πάνε καλά και με εσένα!!!!

Οι μαμάδες μας πρέπει να κάνουν παρέα! Ακόμα η μαμα μου λέει: μπας και το αλλάξει πάλι.. ρε μαμά λέω δεν αλλάζει τέτοιο παλαμάρι τώρα δες το χαχαχχαα.. μα είναι ξεκάθαρο τώρα πια είμαι 18 εβδομάδων αύριο.... Άσε μέχρι τελευταία στιγμή έστελνα στον άντρα μου σετ ρούχα και κορδέλες χαχαχαχαχα.... Ήθελα να παραγγείλω κιόλας γελάω μόνη μου ακόμα χαχαχα... Όλες αγορομανες τελικά ε;

On 13/11/2022 at 5:23 ΜΜ, evitasider είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες! Είμαι και εγώ έγκυος στην 19 εβδομάδα και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει καμία συμπτώματα όπως ναυτίες και εμετούς όπως στο α΄τρίμηνο. Δυστυχώς υποφέρω ακόμη από αυτά τα συμπτώματα και δεν ξέρω αν θα μου σταματήσουν. Είμαι στεναχωρημένη γιατί έχει επηρεάσει την καθημερινότητα μου αυτή η κατάσταση και δεν μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη μου.

Ωχ κορίτσι μου εύχομαι σύντομα να είναι παρελθόν όλο αυτό!!! Φαντάζομαι όσοι δύσκολο θα είναι. Είχα επί 1,5 μήνα ξάπλα σαν αν είχα γαστρεντερίτιδα ανακατεύομουν όλη μέρα και νύχτα και ξαφνικά μου σταμάτησαν. Εύχομαι το ίδιο να γίνει και με εσένα!!! Με το καλο το μωράκι σου!!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Afrodite88 said:

Αν σου πω ότι για μασάζ εγκυμοσύνης έψαχνα κ εγώ αυτές τις μέρες. Αν πας και κανεις , μοιρασου εμπειρία και που αν μένεις Αθήνα μήπως πάω κ εγώ γτ το χρειάζομαι όσο τίποτα αυτή τη στιγμή !! Εμένα ο πόνος μου έφυγε λίγους μήνες αφού γέννησα γιατι ουσιαστικά το γεννητικό κανάλι επανερχόταν στη θέση του ασχέτως αν γέννησα με καισαρική.. Ελπιζω να είσαι πιο τυχερή ..

Θεσσαλονίκη μένω αλλά είναι ένα my massage λέγεται (συγκεκριμένα στην Λάρισα θα κλείσω εγώ) που έχει κ καλές τιμές. Τα 45' 21€ αν θυμάμαι καλά και έχει καταστήματα σε πολλές περιοχές της Αθήνας. Γενικά μια φορά στη ζωή μου έχω κάνει μασάζ με ζεστό κερί και ήταν υπέροχα. Τώρα που πονάω κιόλας φαντάζομαι θα ναι απόλαυσης. 

Πάντως και εγώ που γέννησα με καισαρική γενικά με την γέννα μου έφυγαν οτι είχα και δεν είχα στην εγκυμοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

On 11/15/2022 at 3:53 PM, Katerinakki24 said:

Θεσσαλονίκη μένω αλλά είναι ένα my massage λέγεται (συγκεκριμένα στην Λάρισα θα κλείσω εγώ) που έχει κ καλές τιμές. Τα 45' 21€ αν θυμάμαι καλά και έχει καταστήματα σε πολλές περιοχές της Αθήνας. Γενικά μια φορά στη ζωή μου έχω κάνει μασάζ με ζεστό κερί και ήταν υπέροχα. Τώρα που πονάω κιόλας φαντάζομαι θα ναι απόλαυσης. 

Πάντως και εγώ που γέννησα με καισαρική γενικά με την γέννα μου έφυγαν οτι είχα και δεν είχα στην εγκυμοσύνη.

Αν πας Λάρισα στείλε μου πληροφορίες.. τι είναι Βόλος Λάρισα? Αν είναι να μην υποφέρω θα πάω χαχα εμένα με πονάει μπροστά το κόκκαλο και από κάτω.. σαν να μην μπορώ να περπατήσω. Αλλά το καταλαβαίνω ότι είναι τα κόκκαλα.. στον μικρό μου αυτό το είχα μετά τον 7ο.. 

επίσης 17η εβδομάδα κι ακόμα δεν έχω νιώσει τίποτα.. τι σκατα.. πότε θα κλωτσήσει αυτό?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/11/2022 at 4:45 ΜΜ, ranial83 είπε:

Καλησπέρα και με το καλο το μωρακι σου. Ειμαι ακριβως 19 εβδομαδων και απο την αρχη ειχα απιστευτους εμετους και ναυτιες. Δευτερη εγκυμοσυνη και ηταν ακριβως ετσι και χειροτερα και στην πρωτη. Μιλησε με τον γιατρο σου για τα χαπια nuperal 10+ 10mg  καψακια. Μου τα εδωσε απο την αρχη λογω διδυμη κυησης. Σωθηκα ειλικρινα! Ειναι καινουργια αν δεν τα βρεις απευθειας κανε παραγγελια στον φαρμακοποιο σου. Ευχομαι να ηρεμησεις συντομα.

Καλησπέρα, σε ευχαριστώ πολύ και εσύ με το καλό να ερθει το μωράκι σου. Λοιπόν πήρα τα χάπια που αναφέρεις και είμαι άλλος άνθρωπος. Κατάφερα να φάω και να πιω νερό και νιώθω πολύ καλύτερα. Ελπίζω σύντομα να περάσουν τα συμπτώματα ώστε να μην χρειάζομαι καθόλου χάπια και ευχομαι το ίδιο και σε εσένα και σε όποια υποφέρει από εμετούς. 

On 15/11/2022 at 12:47 ΠΜ, Katerinakki24 είπε:

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια. Πονάει καμία πίσω στο ηβικό οστο; Εγώ πεθαίνω. Εκεί που είναι το ιερό οστό κ δεξιά αριστερα κ μέχρι κάτω όλο τον πωπο δλδ. Στον ύπνο πονάω, όταν είμαι ξαπλωμένη κ πάω να σηκωθώ νομίζω θα πεθάνω από τον πόνο εκεί χαμηλά στη μέση. Αλλάζω πλευρό κάθε τρείς κ λίγο στον ύπνο. Και είμαι 17κ2 βδ. Δηλαδή αργότερα τι θα γίνει;

Και εγώ πονάω εκεί κυρίως όταν πάω για ύπνο το νιώθω πολυ έντονα. Επίσης εμένα με πονάνε και τα ισχία μου επειδή ξαπλώνω μόνο στο πλάι μετά απο λίγη ώρα αναγκάζομαι να αλλάξω πλευρό με αποτέλεσμα να ξυπνάω πολλές φορές μέσα στην νύχτα. Μάλλον αλλάζει το σώμα μας λόγω εγκυμοσύνης. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ElenGD είπε:

Αν πας Λάρισα στείλε μου πληροφορίες.. τι είναι Βόλος Λάρισα? Αν είναι να μην υποφέρω θα πάω χαχα εμένα με πονάει μπροστά το κόκκαλο και από κάτω.. σαν να μην μπορώ να περπατήσω. Αλλά το καταλαβαίνω ότι είναι τα κόκκαλα.. στον μικρό μου αυτό το είχα μετά τον 7ο.. 

επίσης 17η εβδομάδα κι ακόμα δεν έχω νιώσει τίποτα.. τι σκατα.. πότε θα κλωτσήσει αυτό?

Καλησπέρα!!! Εγώ σήμερα 18 εβδομάδων δεύτερο παιδάκι και επίσης δεν έχω νιώσει ακόμα το μωρό και ανησυχώ!!! Και ο πλακούντας είναι οπίσθιος κιόλας που σημαίνει θα έπρεπε να είχα νιώσει έστω κάτι... Πάντως το μωρό είναι καλά είχαμε ραντεβού πριν μια εβδομάδα.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...