Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Melusa54 είπε:

      Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

On 14/11/2022 at 8:23 ΜΜ, GeoA είπε:

Ωχ συνεχίζεις τον περιορισμό; Καλή δύναμη! Εγώ η αλήθεια ξεθάρεψα σε σχέση με πριν. Σήμερα μάλιστα είχα το θράσος να πω στη γραμματέα του γιατρού (επειδή είναι οικείο μου πρόσωπο) να τον ρωτήσει αν μπορώ να ξεκινήσω να κάνω κάνα περπάτημα. Αύριο περιμένω την απαντηση "είσαι τρελή". Η αλήθεια ότι έχω βαρεθεί πολύ και από τη βαρεμάρα μου τρώω πολύ και βάζω κιλά και η ψυχολογία κάπως έτσι επιβαρύνεται. Αλλά το σημαντικό να είναι το μικρουλη καλά.

Όσο για τις νύφες απλά όπως λέει και η φράση "όλα εδώ πληρώνονται" :lol:

Κορίτσι μου δε βγαίνω από το σπίτι, μόνο μια φορά την εβδομάδα! σήμερα είχα πάλι γιατρό, όλα καλά δόξα τω Θεώ!Τελικά και επίσημα έχω αγοράκι πάλι!!!

On 15/11/2022 at 3:36 ΜΜ, MariaZiss είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μου.. για να πω την αλήθεια δεν πήγα ακόμα για τις εξετάσεις τρέχω συνέχεια με τον μικρό για τον παιδικό και τον περιμένω εκεί κάνουμε προσαρμογή ξεκίνησε 1/11... Ελπίζω μέχρι Παρασκευή να πάω!!! Χαίρομαι που όλα πάνε καλά και με εσένα!!!!

Οι μαμάδες μας πρέπει να κάνουν παρέα! Ακόμα η μαμα μου λέει: μπας και το αλλάξει πάλι.. ρε μαμά λέω δεν αλλάζει τέτοιο παλαμάρι τώρα δες το χαχαχχαα.. μα είναι ξεκάθαρο τώρα πια είμαι 18 εβδομάδων αύριο.... Άσε μέχρι τελευταία στιγμή έστελνα στον άντρα μου σετ ρούχα και κορδέλες χαχαχαχαχα.... Ήθελα να παραγγείλω κιόλας γελάω μόνη μου ακόμα χαχαχα... Όλες αγορομανες τελικά ε;

Ωχ κορίτσι μου εύχομαι σύντομα να είναι παρελθόν όλο αυτό!!! Φαντάζομαι όσοι δύσκολο θα είναι. Είχα επί 1,5 μήνα ξάπλα σαν αν είχα γαστρεντερίτιδα ανακατεύομουν όλη μέρα και νύχτα και ξαφνικά μου σταμάτησαν. Εύχομαι το ίδιο να γίνει και με εσένα!!! Με το καλο το μωράκι σου!!!! 

Κορίτσι μου κλαίω απτά γέλια να ξέρεις!!!Σήμερα είδαμε ξεκάθαρα το τσουτσουνι οπότε έρχεται ξανά αγοράκι πρώτα ο Θεός!!!Έλεγα στον γιατρό τι μου λέει η μάνα μου κ γελαγε!!!Να μην αγχώνεσαι, θα το ακούσεις το μωρό κ όταν μπορείς να πας για εξετάσεις! Εύχομαι να προσαρμοστεί γρήγορα το μικρούλη!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Κορίτσι μου δε βγαίνω από το σπίτι, μόνο μια φορά την εβδομάδα! σήμερα είχα πάλι γιατρό, όλα καλά δόξα τω Θεώ!Τελικά και επίσημα έχω αγοράκι πάλι!!!

Κορίτσι μου κλαίω απτά γέλια να ξέρεις!!!Σήμερα είδαμε ξεκάθαρα το τσουτσουνι οπότε έρχεται ξανά αγοράκι πρώτα ο Θεός!!!Έλεγα στον γιατρό τι μου λέει η μάνα μου κ γελαγε!!!Να μην αγχώνεσαι, θα το ακούσεις το μωρό κ όταν μπορείς να πας για εξετάσεις! Εύχομαι να προσαρμοστεί γρήγορα το μικρούλη!!!

Μπράβο κορίτσι μου!!! Πολύ χαίρομαι για άλλη μια αγορομάνα.

Ξεκινήσατε και τα νιώθετε; Εγώ το αισθάνομαι και έτυχε να το νιώσει και ο σύζυγος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , GeoA είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Πολύ χαίρομαι για άλλη μια αγορομάνα.

Ξεκινήσατε και τα νιώθετε; Εγώ το αισθάνομαι και έτυχε να το νιώσει και ο σύζυγος 

Σευχαριστω πολύ κορίτσι μου!!!Σαν μπουρμπουληθρες το νιώθω!!!Σήμερα στον υπέρηχο όλο τούμπες έκανε, είχε πολύ πλάκα!!!Οι περισσότερες αγοράκια νομίζω έχουμε, σωστά???Εσύ πως το νιώθεις??Σαν κλωτσιά??

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Κορίτσι μου δε βγαίνω από το σπίτι, μόνο μια φορά την εβδομάδα! σήμερα είχα πάλι γιατρό, όλα καλά δόξα τω Θεώ!Τελικά και επίσημα έχω αγοράκι πάλι!!!

Κορίτσι μου κλαίω απτά γέλια να ξέρεις!!!Σήμερα είδαμε ξεκάθαρα το τσουτσουνι οπότε έρχεται ξανά αγοράκι πρώτα ο Θεός!!!Έλεγα στον γιατρό τι μου λέει η μάνα μου κ γελαγε!!!Να μην αγχώνεσαι, θα το ακούσεις το μωρό κ όταν μπορείς να πας για εξετάσεις! Εύχομαι να προσαρμοστεί γρήγορα το μικρούλη!!!

Και εμείς το είδαμε ξεκάθαρα οπότε δεν αλλάζει χαχαχαχα... Είμαστε αγορομανες οι περισσότερες από ότι κατάλαβα!!!!! Αγχώνομαι που δεν το ακούω γιατι μερικές λέτε ότι τα νιώσατε κιόλας... Ελπίζω απλά να είμαι η αναίσθητη εγώ και να είναι όλα καλά! Πάντως την τελευταία φορά που είχαμε ραντεβού, πριν μια εβδομάδα δηλαδή ήταν ήσυχο το μωράκι σε σχέση με πριν ένα μήνα που δεν σταματούσε να κάνει τούμπες... Ίσως είναι πιο ήσυχο λέω δεν ξέρω......

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Και εμείς το είδαμε ξεκάθαρα οπότε δεν αλλάζει χαχαχαχα... Είμαστε αγορομανες οι περισσότερες από ότι κατάλαβα!!!!! Αγχώνομαι που δεν το ακούω γιατι μερικές λέτε ότι τα νιώσατε κιόλας... Ελπίζω απλά να είμαι η αναίσθητη εγώ και να είναι όλα καλά! Πάντως την τελευταία φορά που είχαμε ραντεβού, πριν μια εβδομάδα δηλαδή ήταν ήσυχο το μωράκι σε σχέση με πριν ένα μήνα που δεν σταματούσε να κάνει τούμπες... Ίσως είναι πιο ήσυχο λέω δεν ξέρω......

Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου, γιατί δεν λες στον γιατρό σου για την αγωνία σου ώστε να πας τσακ μπαμ να σε δει κ να ηρεμήσεις???

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Σευχαριστω πολύ κορίτσι μου!!!Σαν μπουρμπουληθρες το νιώθω!!!Σήμερα στον υπέρηχο όλο τούμπες έκανε, είχε πολύ πλάκα!!!Οι περισσότερες αγοράκια νομίζω έχουμε, σωστά???Εσύ πως το νιώθεις??Σαν κλωτσιά??

Ναι απ' όσο κατάλαβα οι περισσότερες αποκτήσαμε προσωρινά στο σώμα μας τσουτσουνάκι. Νιώθω σαν μικρό χτυπηματάκι. Στην αρχή σκεφτόμουν αν ήταν ο μικρός αλλά μετά βεβαιώθηκα ότι είναι αυτός. Ρώτησα και τον γιατρό αν είναι σε εκείνο το σημείο και είπε ναι. Άρα ξεκινήσαμε!!!

15 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Και εμείς το είδαμε ξεκάθαρα οπότε δεν αλλάζει χαχαχαχα... Είμαστε αγορομανες οι περισσότερες από ότι κατάλαβα!!!!! Αγχώνομαι που δεν το ακούω γιατι μερικές λέτε ότι τα νιώσατε κιόλας... Ελπίζω απλά να είμαι η αναίσθητη εγώ και να είναι όλα καλά! Πάντως την τελευταία φορά που είχαμε ραντεβού, πριν μια εβδομάδα δηλαδή ήταν ήσυχο το μωράκι σε σχέση με πριν ένα μήνα που δεν σταματούσε να κάνει τούμπες... Ίσως είναι πιο ήσυχο λέω δεν ξέρω......

Θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι. Όταν ρώτησα τον γιατρό αν όντως μπορώ από τώρα να το νιώσω, μου είπε ναι αλλά αν δε νιώθεις από τώρα δε σημαίνει κάτι. Αλλά να ρωτήσεις τον γιατρό σου για να σε ηρεμήσει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mpoumpou23 είπε:

Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου, γιατί δεν λες στον γιατρό σου για την αγωνία σου ώστε να πας τσακ μπαμ να σε δει κ να ηρεμήσεις???

Ο γιατρός μου λέει δεν είναι απαραίτητο να ακούσω το μωρό νωρίτερα, η κάθε γυναίκα το αντιλαμβάνεται διαφορετικά. Αλλά οι περισσότερες λέτε ότι το νιώσατε.. εγώ το μόνο που νιώθω είναι τα έντερα μου.. για αυτό αγχώθηκα λεω μόνο εγώ δεν νιώθω είμαι τελείως αναίσθητη; Την προηγούμενη Πέμπτη πήγαμε και ήταν μια χαρά το μωράκι και κουνιόταν. @GeoA

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , MariaZiss είπε:

Ο γιατρός μου λέει δεν είναι απαραίτητο να ακούσω το μωρό νωρίτερα, η κάθε γυναίκα το αντιλαμβάνεται διαφορετικά. Αλλά οι περισσότερες λέτε ότι το νιώσατε.. εγώ το μόνο που νιώθω είναι τα έντερα μου.. για αυτό αγχώθηκα λεω μόνο εγώ δεν νιώθω είμαι τελείως αναίσθητη; Την προηγούμενη Πέμπτη πήγαμε και ήταν μια χαρά το μωράκι και κουνιόταν. @GeoA

Κι εγώ μπουρμπουληθρες πάντως νιώθω κ έτσι κάνει κ το έντερο μου, φαντάσου είναι κ η τρίτη μου κύηση οπότε δε νομίζω ότι πρέπει να αγχώνεσαι!!!Πόσο είσαι τώρα??

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , ElenGD είπε:

Προχθές!

Σκεφτόμουν και εγώ μήπως άργησα

πρίν από 14 λεπτά , Spring_girl είπε:

Ναι επιβάλλεται στην εγκυμοσύνη, ειδικά εν μέσω πανδημίας...

Ναι λένε ότι θα είναι και πιο έντονη. Θα κάνετε του covid?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , GeoA είπε:

Σκεφτόμουν και εγώ μήπως άργησα

Ναι λένε ότι θα είναι και πιο έντονη. Θα κάνετε του covid?

Του covid ακόμα δε το έχω κάνει έχω κάνεις τις 3 δόσεις και νόσησα και το καλοκαίρι.. ο γιατρός βέβαια λέει να το κάνω αλλά το σκέφτομαι ακόμα :mellow:

Επίσης κορίτσια εγώ έχω μεγάλο θέμα με δυσκοιλιότητα έχω φτάσει σε σημείο να πηγαίνω τουαλέτα 2 φορές την εβδομάδα.. ο γιατρός μου είπε να το παλέψω με ακτινίδια, δαμάσκηνα κτλ αλλά δε βλέπω καμιά βελτίωση.. μου έδωσε και τα effecol τα φακελάκια τα έχει πάρει καμία;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Spring_girl είπε:

Του covid ακόμα δε το έχω κάνει έχω κάνεις τις 3 δόσεις και νόσησα και το καλοκαίρι.. ο γιατρός βέβαια λέει να το κάνω αλλά το σκέφτομαι ακόμα :mellow:

Επίσης κορίτσια εγώ έχω μεγάλο θέμα με δυσκοιλιότητα έχω φτάσει σε σημείο να πηγαίνω τουαλέτα 2 φορές την εβδομάδα.. ο γιατρός μου είπε να το παλέψω με ακτινίδια, δαμάσκηνα κτλ αλλά δε βλέπω καμιά βελτίωση.. μου έδωσε και τα effecol τα φακελάκια τα έχει πάρει καμία;;

Παίρνεις μαγνήσιο;;Βοηθάει πολύ στην δυσκοιλιότητα,αν όχι ρωτησε τον γιατρό σου να σου δώσει κάποιο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Sweetie32 είπε:

Παίρνεις μαγνήσιο;;Βοηθάει πολύ στην δυσκοιλιότητα,αν όχι ρωτησε τον γιατρό σου να σου δώσει κάποιο 

Όχι δεν μου έχει δώσει.. θα τον ρωτήσω την επόμενη φορά σε 2 βδομάδες έχω ραντεβού.. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...