Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , MariaZiss είπε:

Τι να πω και εγώ που είμαι 19 εβδομάδων και ακόμα δεν ένιωσα μωρό; Με οπίσθιο πλακούντα κιόλας παρακαλώ... Αν δεν είναι νορμάλ το δικό σου τότε το δικό μου τι είναι χαχαχα

Τι να πω κάποιες νιώθουν και λιγο αργότερα, ας κάνουμε υπομονή :D Εγώ δε θυμάμαι και τι πλακούντα έχω, πρέπει να το ρωτήσω την επόμενη φορά! 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 52 λεπτά , Spring_girl είπε:

@Mpoumpou23 σε ποια εβδομάδα είσαι; Εγώ ακόμα τίποτα δεν έχω καταλάβει και μπηκα στη 18η σήμερα! 

Σήμερα είμαι 17 και 1 κορίτσι μου. Άρα κι εγώ μπήκα στην 18η ή κάνω λάθος?δεν θυμάμαι στις προηγούμενες κυήσεις αν ένιωθα το μωρό σε αυτές τις εβδομάδες κ μετά εξαφανιζόταν.

πρίν από 39 λεπτά , MariaZiss είπε:

Τι να πω και εγώ που είμαι 19 εβδομάδων και ακόμα δεν ένιωσα μωρό; Με οπίσθιο πλακούντα κιόλας παρακαλώ... Αν δεν είναι νορμάλ το δικό σου τότε το δικό μου τι είναι χαχαχα

Απολύτως τπτ κορίτσι μου??μάλλον για ντροπαλό το κόβω το μωράκι!πότε έχεις γιατρό?εγώ στις 30/11.


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Σήμερα είμαι 17 και 1 κορίτσι μου. Άρα κι εγώ μπήκα στην 18η ή κάνω λάθος?δεν θυμάμαι στις προηγούμενες κυήσεις αν ένιωθα το μωρό σε αυτές τις εβδομάδες κ μετά εξαφανιζόταν.

Απολύτως τπτ κορίτσι μου??μάλλον για ντροπαλό το κόβω το μωράκι!πότε έχεις γιατρό?εγώ στις 30/11.

Μία μέρα διαφορά έχουμε, κι εγώ 17 ακριβώς σήμερα, μπαίνουμε στη 18η ναι! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Spring_girl είπε:

Μία μέρα διαφορά έχουμε, κι εγώ 17 ακριβώς σήμερα, μπαίνουμε στη 18η ναι! :wub:

Αααα είμαστε μαζί επομένως!!!Βασικά 17 ακριβώς είμαι αλλά η εφαρμογή με βγάζει πάντα μια ημέρα παραπάνω!!!:wub: έχεις καταλάβει το μωράκι??

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!Πως είστε?? Όσες έχετε καταλάβει κάποια κίνηση του μωρού, το νιώθετε κάθε μέρα??Εγώ το Σάββατο κατάλαβα πρώτη φορά αμυδρά 3 κλωτσιτσες αλλά από τότε τίποτα και σε δεν ξέρω κατά πόσο είναι νορμάλ! 

Χαιρετώ! Εγώ το νιώθω αλλά δεν είναι καθημερινά το ίδιο. Εννοώ έτυχε να νιώσω και μόνο μια φορά τη μέρα και να είναι αυτό που δεν είσαι σίγουρη αν όντως ήταν αυτό και έχει μέρες που το νιώθω και αρκετές φορές. Νομίζω στη φάση που είμαστε είναι φυσιολογικό.

Εντάξει εγώ είμαι 18 και 4 ημέρες. Χθες πήγαμε γιατρό και δόξα τω Θεώ το αιματωμα μειώθηκε ακόμη περισσότερο και μου είπε άμα θέλω να χαλαρώσω ακόμη λίγο. Τον είδα αισιόδοξο ακόμη και για να καταφέρουμε και για φυσιολογικό τοκετό.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Αααα είμαστε μαζί επομένως!!!Βασικά 17 ακριβώς είμαι αλλά η εφαρμογή με βγάζει πάντα μια ημέρα παραπάνω!!!:wub: έχεις καταλάβει το μωράκι??

Όχι δεν έχω καταλάβει ακόμα κάτι! 1/12 έχω το επόμενο ραντεβού και δεν κρατιέμαι! Έχουμε μάθει φύλο βέβαια είναι κοριτσάκι! :wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GeoA είπε:

Χαιρετώ! Εγώ το νιώθω αλλά δεν είναι καθημερινά το ίδιο. Εννοώ έτυχε να νιώσω και μόνο μια φορά τη μέρα και να είναι αυτό που δεν είσαι σίγουρη αν όντως ήταν αυτό και έχει μέρες που το νιώθω και αρκετές φορές. Νομίζω στη φάση που είμαστε είναι φυσιολογικό.

Εντάξει εγώ είμαι 18 και 4 ημέρες. Χθες πήγαμε γιατρό και δόξα τω Θεώ το αιματωμα μειώθηκε ακόμη περισσότερο και μου είπε άμα θέλω να χαλαρώσω ακόμη λίγο. Τον είδα αισιόδοξο ακόμη και για να καταφέρουμε και για φυσιολογικό τοκετό.

Μπράβο κορίτσι μου!!!Ειδες??Θα φύγει τελείως σε λίγο καιρό!!!Εγώ την άλλη Τετάρτη έχω πάλι ραντεβού και ο Θεός βοηθός!!!

1 hour ago, Spring_girl είπε:

Όχι δεν έχω καταλάβει ακόμα κάτι! 1/12 έχω το επόμενο ραντεβού και δεν κρατιέμαι! Έχουμε μάθει φύλο βέβαια είναι κοριτσάκι! :wub:

Μπράβο κορίτσι μου!!!Εγώ έχω ξανά αγοράκι!!!Κι έχω ραντεβού στις 30/11, ελπίζω να είναι όλα καλά!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Τι να πω κάποιες νιώθουν και λιγο αργότερα, ας κάνουμε υπομονή :D Εγώ δε θυμάμαι και τι πλακούντα έχω, πρέπει να το ρωτήσω την επόμενη φορά! 

 

 

 

 

 

Δεν θέλω να αγχωθω για αυτό το θέμα!!! Αυτό που νιώθω είναι τα έντερα μου αποκλείεται να είναι το μωρό τόσο μικρό..... Σημασία έχει να είναι καλά!!!! Ίσως γράφει στον πρώτο υπέρηχο την θέση του πλακούντα. Εγώ εκεί είδα ότι είναι οπίσθιος.

3 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Σήμερα είμαι 17 και 1 κορίτσι μου. Άρα κι εγώ μπήκα στην 18η ή κάνω λάθος?δεν θυμάμαι στις προηγούμενες κυήσεις αν ένιωθα το μωρό σε αυτές τις εβδομάδες κ μετά εξαφανιζόταν.

Απολύτως τπτ κορίτσι μου??μάλλον για ντροπαλό το κόβω το μωράκι!πότε έχεις γιατρό?εγώ στις 30/11.

Τα έντερα μου νιώθω και λέω αποκλείεται να ειναι τι μωρό τόσο μικρό.... Είναι ενοχλήσεις της ουρήθρας και των εντέρων... Ραντεβού έχω 6/12 για την β επιπέδου τώρα! Αύριο μπαίνω στην 20η εβδομάδα θα κάνω ρεκόρ εγώ για δεύτερη εγκυμοσύνη και να μην νιώθω ακόμα κάτι... Στην πρώτη 21η.. για να δούμε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , MariaZiss είπε:

Δεν θέλω να αγχωθω για αυτό το θέμα!!! Αυτό που νιώθω είναι τα έντερα μου αποκλείεται να είναι το μωρό τόσο μικρό..... Σημασία έχει να είναι καλά!!!! Ίσως γράφει στον πρώτο υπέρηχο την θέση του πλακούντα. Εγώ εκεί είδα ότι είναι οπίσθιος.

Τα έντερα μου νιώθω και λέω αποκλείεται να ειναι τι μωρό τόσο μικρό.... Είναι ενοχλήσεις της ουρήθρας και των εντέρων... Ραντεβού έχω 6/12 για την β επιπέδου τώρα! Αύριο μπαίνω στην 20η εβδομάδα θα κάνω ρεκόρ εγώ για δεύτερη εγκυμοσύνη και να μην νιώθω ακόμα κάτι... Στην πρώτη 21η.. για να δούμε...

Βρε κορίτσι μου μήπως είναι το μωρό αυτό που νιώθεις? Γιατί κι εγώ μπουρμπουληθρες νιώθω να σκανε (εκτός απτό Σάββατο που κατάλαβα κλωτσιτσες) γιατί είναι όντως μικρό το μωρό!Εγώ έχω 19/12 β επιπέδου πρώτα ο Θεός!


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Βρε κορίτσι μου μήπως είναι το μωρό αυτό που νιώθεις? Γιατί κι εγώ μπουρμπουληθρες νιώθω να σκανε (εκτός απτό Σάββατο που κατάλαβα κλωτσιτσες) γιατί είναι όντως μικρό το μωρό!Εγώ έχω 19/12 β επιπέδου πρώτα ο Θεός!

Όχι δεν νομίζω να είναι το μωρό αυτό... Δεν είναι όπως ένιωθα στην πρώτη εγκυμοσύνη... Όσο για όσες δεν το νιώθετε συνέχεια όπως και εσύ είναι λογικό πέρα από την πλάκα γισιτ είναι μικρούλη ακόμα!!!

Άντε να δούμε στην β επιπέδου θα είναι ακόμα αγόρι η θα μας το αλλάξει πάλι; Χαχαχαχαχα... Συνήθισα στην ιδέα ότι έχω αγόρι ξανά είμαι το ίδιο χαρούμενη σκέφτομαι τα πολλά θετικά!!!!

3 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Όχι δεν έχω καταλάβει ακόμα κάτι! 1/12 έχω το επόμενο ραντεβού και δεν κρατιέμαι! Έχουμε μάθει φύλο βέβαια είναι κοριτσάκι! :wub:

Είναι σίγουρα κοριτσάκι; Έτσι την πατήσαμε εμείς από την αυχενική μέχρι έναν μήνα μετά ξέραμε για κοριτσάκι, κοιτούσα εγώ κορδέλες και ρουχακια κοριτσίστικα να πάρω και τελικά έβγαλε τσουτσουνακι χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 39 λεπτά , MariaZiss είπε:

Όχι δεν νομίζω να είναι το μωρό αυτό... Δεν είναι όπως ένιωθα στην πρώτη εγκυμοσύνη... Όσο για όσες δεν το νιώθετε συνέχεια όπως και εσύ είναι λογικό πέρα από την πλάκα γισιτ είναι μικρούλη ακόμα!!!

Άντε να δούμε στην β επιπέδου θα είναι ακόμα αγόρι η θα μας το αλλάξει πάλι; Χαχαχαχαχα... Συνήθισα στην ιδέα ότι έχω αγόρι ξανά είμαι το ίδιο χαρούμενη σκέφτομαι τα πολλά θετικά!!!!

Είναι σίγουρα κοριτσάκι; Έτσι την πατήσαμε εμείς από την αυχενική μέχρι έναν μήνα μετά ξέραμε για κοριτσάκι, κοιτούσα εγώ κορδέλες και ρουχακια κοριτσίστικα να πάρω και τελικά έβγαλε τσουτσουνακι χαχαχα

Αγοράκι θα είναι τι στο καλό!!! Χαχαχαχαχα!!

Θέλω βοήθεια σε κάτι κ ντρέπομαι να ρωτήσω μέχρι και τον γιατρό. Το απόγευμα άρχισα να νιωθω ενόχληση όταν πήγαινα να κατσω, με τα πολλά κατάλαβα ότι έχω βγάλει εσωτερικό σπυράκι στον ποπο ( κοντά στην ουρά), διάβασα στο ίντερνετ ότι μάλλον είναι Καλόγηρος, ξέρετε πως φεύγει αυτό το πράγμα και αν δημιουργεί κάποιο θέμα στην εγκυμοσύνη (πχ μόλυνση)?

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Όχι δεν νομίζω να είναι το μωρό αυτό... Δεν είναι όπως ένιωθα στην πρώτη εγκυμοσύνη... Όσο για όσες δεν το νιώθετε συνέχεια όπως και εσύ είναι λογικό πέρα από την πλάκα γισιτ είναι μικρούλη ακόμα!!!

Άντε να δούμε στην β επιπέδου θα είναι ακόμα αγόρι η θα μας το αλλάξει πάλι; Χαχαχαχαχα... Συνήθισα στην ιδέα ότι έχω αγόρι ξανά είμαι το ίδιο χαρούμενη σκέφτομαι τα πολλά θετικά!!!!

Είναι σίγουρα κοριτσάκι; Έτσι την πατήσαμε εμείς από την αυχενική μέχρι έναν μήνα μετά ξέραμε για κοριτσάκι, κοιτούσα εγώ κορδέλες και ρουχακια κοριτσίστικα να πάρω και τελικά έβγαλε τσουτσουνακι χαχαχα

Εμάς πριν την αυχενική μας είχε πει 80% αγόρι και πριν 2 βδομάδες όταν έμπαινα στη 16η μας είπε τελικά κορίτσι! Ελπίζω να μη ξανααλλαξει τώρα έχουμε βρει και όνομα χαχαχα!

Μόλις είδα και την αυχενική είχες δίκιο εκεί γράφει για τον πλακούντα, πρόσθιος είναι ο δικός μου, άρα θα αργήσω μάλλον να νιώσω το μωρό αν κατάλαβα καλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Αγοράκι θα είναι τι στο καλό!!! Χαχαχαχαχα!!

Θέλω βοήθεια σε κάτι κ ντρέπομαι να ρωτήσω μέχρι και τον γιατρό. Το απόγευμα άρχισα να νιωθω ενόχληση όταν πήγαινα να κατσω, με τα πολλά κατάλαβα ότι έχω βγάλει εσωτερικό σπυράκι στον ποπο ( κοντά στην ουρά), διάβασα στο ίντερνετ ότι μάλλον είναι Καλόγηρος, ξέρετε πως φεύγει αυτό το πράγμα και αν δημιουργεί κάποιο θέμα στην εγκυμοσύνη (πχ μόλυνση)?

Ίσως είναι καλόγερος αλλά θα πρέπει να είναι τεράστιο και να σε πονάει η κάποια τριχουλα πάει προς τα μέσα και δημιουργήθηκε σπυρί.Αλλα μην ντρέπεσαι να ρωτήσεις τον γιατρό ,είναι μαθημενοι να ακούν τα πάντα .Δεν είναι κάτι όμως εννοείται ότι δεν επηρεάζεται το μωρό από αυτο.Ρωτησε τον όμως πως να το περιποιήσε ,όταν είχα βγάλει και εγώ το καθάριζα τακτικά με οινόπνευμα και αποστειρωμενη γάζα και έβαζα αντιβιωτικη αλοιφή .Με την αλοιφή αυτό ανοίγει και σκάει ..Αλλά δεν ξέρω αν σου επιτρέπει ο γιατρός τέτοιες αλοιφές 

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Sweetie32 είπε:

Ίσως είναι καλόγερος αλλά θα πρέπει να είναι τεράστιο και να σε πονάει η κάποια τριχουλα πάει προς τα μέσα και δημιουργήθηκε σπυρί.Αλλα μην ντρέπεσαι να ρωτήσεις τον γιατρό ,είναι μαθημενοι να ακούν τα πάντα .Δεν είναι κάτι όμως εννοείται ότι δεν επηρεάζεται το μωρό από αυτο.Ρωτησε τον όμως πως να το περιποιήσε ,όταν είχα βγάλει και εγώ το καθάριζα τακτικά με οινόπνευμα και αποστειρωμενη γάζα και έβαζα αντιβιωτικη αλοιφή .Με την αλοιφή αυτό ανοίγει και σκάει ..Αλλά δεν ξέρω αν σου επιτρέπει ο γιατρός τέτοιες αλοιφές 

 

 

Καλημέρα κορίτσι μου! Σ'ευχαριστω πολύ για την απάντηση σου!Τελικά τον ρώτησα σε μήνυμα γιατί ντρεπόμουν, μου είπε δεν επηρεάζει αλλά το παρακολουθώ και βλέπουμε!Δεν μου είπε να βάζω κάτι παρόλο που τον ρώτησα, ωστόσο κι εγώ από μόνη μου βάζω οινόπνευμα για αποστείρωση καλού κακού! Μπήκα στο ίντερνετ και διάβαζα για μόλυνση που περνάει στην κυκλοφορία του αίματος γι'αυτό τρόμαξα.


 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Αγοράκι θα είναι τι στο καλό!!! Χαχαχαχαχα!!

Θέλω βοήθεια σε κάτι κ ντρέπομαι να ρωτήσω μέχρι και τον γιατρό. Το απόγευμα άρχισα να νιωθω ενόχληση όταν πήγαινα να κατσω, με τα πολλά κατάλαβα ότι έχω βγάλει εσωτερικό σπυράκι στον ποπο ( κοντά στην ουρά), διάβασα στο ίντερνετ ότι μάλλον είναι Καλόγηρος, ξέρετε πως φεύγει αυτό το πράγμα και αν δημιουργεί κάποιο θέμα στην εγκυμοσύνη (πχ μόλυνση)?

Σε λιγότερο από δύο εβδομάδες θα μάθω σίγουρα αν είναι αγόρι που εοχυμε β επιπέδου!!! 

Κορίτσι μου πρώτη φορά το ακούω αυτό δεν ξέρω τι είναι.. αλλά διάβασα πιο κάτω ότι μάλλον είναι τρίχα που γύρισε μέσα.. δεν νομίζω να είναι κάτι σοβαρό.... Αφού μίλησες και με τον γιατρό σου μια χαρά... Δεν πρέπει να ντρεπόμαστε για τίποτα!!!!

19 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Εμάς πριν την αυχενική μας είχε πει 80% αγόρι και πριν 2 βδομάδες όταν έμπαινα στη 16η μας είπε τελικά κορίτσι! Ελπίζω να μη ξανααλλαξει τώρα έχουμε βρει και όνομα χαχαχα!

Μόλις είδα και την αυχενική είχες δίκιο εκεί γράφει για τον πλακούντα, πρόσθιος είναι ο δικός μου, άρα θα αργήσω μάλλον να νιώσω το μωρό αν κατάλαβα καλά! 

Καλά πριν την αυχενική είναι πολύ νωρίς, ακόμα και στην αυχενική κάνουν λάθος δνε φαίνεται πολύ καθαρά!! Πιστεύω αφού ησουν στην 16η θα είναι πιο σίγουρο αλλά και πάλι κρατά μια πισινή εσύ χαχαχα... Το κορίτσι αλλάζει πιο εύκολα χαχαχαχα....

Εγώ έχω οπίσθιο και δνε ένιωσα τίποτα..Μ άρα δεν παίζει ρόλο αυτό... Πιο πολύ παίζει στις κινήσεις του μωρού ότι θα τις νιώθω πιο έντονα τώρα.... Στην πρώτη είχα πρόσθιο και ένιωθα νορμάλ κινήσεις! Τώρα δεν ξέρω θα δείξει...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...