Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

Κορίτσια καμπύλη ζαχάρου κάνουμε στον 6ο μήνα έχω φωτογραφία από την πρώτη εγκυμοσύνη στο μικροβιολογικό! 

Σήμερα που λέτε ξύπνησα με πυρετό και γενικά είμαι χάλια από λαιμό εδώ και μέρες... αλλά εδώ και δύο μέρες παρά έγινε το κακό με τον λαιμό.... Ανέβασα 2 φορές παίρνω Ντεπόν μόνο.. τώρα ανεβάζω μόνο και πρέπει να περιμένω στις 11 να πάρω ξανά Ντεπόν..Μ κρυώνω πολύ χαμός... Έκανα δύο τεστ κορονοιου και είχαν και τα δύο άχνη την δεύτερη γραμμή αλλά δεν ξέρω αν ήταν έγκυρα γιατί τα έχω πολύ καιρό και είχαν λίγο υγρό έβαλα από δύο σταγόνες μόνο.μ περιμένω την φίλη μου από το φαρμακείο μόλις τελειώσει να μου κάνει ένα ακόμα.... Εγώ αγχωθει γσιτι βήχω και πονάω μέχρι μέσα στο στήθος... Και Ούνα παιρνω ανάσα... Ο μικρός μου έχει ωτίτιδα και λαρυγγίτιδα χαμός.... Και γενικά πέφτει μέχρι 37,5... Ταλαιπωρία αφήστε....

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τελικά έχω Κορονοιο..... Ωραία πήγε και αυτό..... Δεύτερη φορά που κολλάω..... Αυτή τη φορά πολύ χειρότερα είμαι, ίσως επειδή έχω βήχα και πονάνε λαιμός και αυτιά... Μάλλον κόλλησα 2-3 ιώσεις μαζι ..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MariaZiss είπε:

Τελικά έχω Κορονοιο..... Ωραία πήγε και αυτό..... Δεύτερη φορά που κολλάω..... Αυτή τη φορά πολύ χειρότερα είμαι, ίσως επειδή έχω βήχα και πονάνε λαιμός και αυτιά... Μάλλον κόλλησα 2-3 ιώσεις μαζι ..

Περαστικά υπομονή και θα πάνε όλα καλά!! Έχει καιρό που κόλλησες την πρώτη φορά;; 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Περαστικά υπομονή και θα πάνε όλα καλά!! Έχει καιρό που κόλλησες την πρώτη φορά;; 

Καλημέρα!!! Ευχαριστώ!!! Σχεδόν 11 μήνες... 3/1 είχα κολλήσει εγώ και ο μικρός μου ενώ ο άντρας μου καμία φορά μέχρι τώρα... Τώρα δεν ξέρω αν το έφερε ο μικρός από το σχολείο και λόγω αντιβίωσης δεν κάνει πυρετό και δεν πήρα χαμπάρι... Δεν κάθεται να του κάνω τέστ... Θα δούμε πως θα γίνει αν τα καταφέρω με τον άντρα μου μόλις γυρίσει από την δουλειά.... Σήμερα ξυπνησα καλύτερα έκανα και εμετό από τον βήχα τα φλεματα κλπ (συγγνώμη κιόλας)... Και όλο το βράδυ δεν ανέβασα πυρετό αλλά έχω δέκατα.. τώρα πριν λίγο ανέβασα και πήρα Ντεπόν...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , MariaZiss είπε:

Καλημέρα!!! Ευχαριστώ!!! Σχεδόν 11 μήνες... 3/1 είχα κολλήσει εγώ και ο μικρός μου ενώ ο άντρας μου καμία φορά μέχρι τώρα... Τώρα δεν ξέρω αν το έφερε ο μικρός από το σχολείο και λόγω αντιβίωσης δεν κάνει πυρετό και δεν πήρα χαμπάρι... Δεν κάθεται να του κάνω τέστ... Θα δούμε πως θα γίνει αν τα καταφέρω με τον άντρα μου μόλις γυρίσει από την δουλειά.... Σήμερα ξυπνησα καλύτερα έκανα και εμετό από τον βήχα τα φλεματα κλπ (συγγνώμη κιόλας)... Και όλο το βράδυ δεν ανέβασα πυρετό αλλά έχω δέκατα.. τώρα πριν λίγο ανέβασα και πήρα Ντεπόν...

Καλημέρα! Περαστικά κορίτσι μου. Όλα καλά θα πάνε. Εγώ όταν είχα κολλήσει τον Ιούλιο (μακριά από μας) η αλήθεια οι 2-3 πρώτες ημέρες ήταν οι δύσκολες, και τις 2 που είχα υψηλό πυρετό σκέψου το τεστ έδειχνε αρνητικό. Έτσι σου εύχομαι τα δύσκολα να έφυγαν και να πέρασες σε τροχιά επανόδου. Υπομονή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Καλημέρα! Περαστικά κορίτσι μου. Όλα καλά θα πάνε. Εγώ όταν είχα κολλήσει τον Ιούλιο (μακριά από μας) η αλήθεια οι 2-3 πρώτες ημέρες ήταν οι δύσκολες, και τις 2 που είχα υψηλό πυρετό σκέψου το τεστ έδειχνε αρνητικό. Έτσι σου εύχομαι τα δύσκολα να έφυγαν και να πέρασες σε τροχιά επανόδου. Υπομονή!

Σε πολλούς δείχνει αρνητικό το τεστ ακόμα και το μοριακό, ξέρω δύο άτομα ενώ το ραπίντ έβγαινε θετικό.. ε με την τρίτη φορά το μοριακό βγήκε θετικό...

Εμένα την πρώτη φορά μόνο την πρώτη ημέρα είχα πυρετό μέχρι 38,5 και τέλος... Ήμουν μια χαρά περίμενα να βγω αρνητική για να μπορέσω να πάω δουλεια... Τώρα είχα κολλήσει ήδη ωτίτιδα Λαρυγγίτιδα πάνω από μια εβδομάδα και με βρήκε ο κορονοιος και έχω πολύ λαιμό με πονάει και βούλωσαν τα αυτιά μου... Πυρετό δεν έκανα σήμερα μόνο δεκατα αλλα έπεσε 36,6 δόξα τω θεώ!!! Είμαι πολύ καλύτερα καμία σχέση με χθές... Έκανα τεστ στον μικρό είναι αρνητικός αλλά πιστεύω θα κόλλησε αφού δεν φοράω μάσκα και μέχρι να μάθω ότι είμαι θετική σίγουρα κάτι πήρε... Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Σε πολλούς δείχνει αρνητικό το τεστ ακόμα και το μοριακό, ξέρω δύο άτομα ενώ το ραπίντ έβγαινε θετικό.. ε με την τρίτη φορά το μοριακό βγήκε θετικό...

Εμένα την πρώτη φορά μόνο την πρώτη ημέρα είχα πυρετό μέχρι 38,5 και τέλος... Ήμουν μια χαρά περίμενα να βγω αρνητική για να μπορέσω να πάω δουλεια... Τώρα είχα κολλήσει ήδη ωτίτιδα Λαρυγγίτιδα πάνω από μια εβδομάδα και με βρήκε ο κορονοιος και έχω πολύ λαιμό με πονάει και βούλωσαν τα αυτιά μου... Πυρετό δεν έκανα σήμερα μόνο δεκατα αλλα έπεσε 36,6 δόξα τω θεώ!!! Είμαι πολύ καλύτερα καμία σχέση με χθές... Έκανα τεστ στον μικρό είναι αρνητικός αλλά πιστεύω θα κόλλησε αφού δεν φοράω μάσκα και μέχρι να μάθω ότι είμαι θετική σίγουρα κάτι πήρε... Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Εντάξει λογικά πέρασε το δύσκολο όλα καλά θα πάνε! Εγώ είχα κολλήσει Ιούνιο και ήμουν 3 μέρες με 38,5, πολύ άσχημη εμπειρία.. Ελπίζω να μη το ξαναπεράσω τώρα.. βέβαια δεν έχω κάνει 4η δόση φοβάμαι τώρα στην εγκυμοσύνη, εσείς κάνατε;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Εντάξει λογικά πέρασε το δύσκολο όλα καλά θα πάνε! Εγώ είχα κολλήσει Ιούνιο και ήμουν 3 μέρες με 38,5, πολύ άσχημη εμπειρία.. Ελπίζω να μη το ξαναπεράσω τώρα.. βέβαια δεν έχω κάνει 4η δόση φοβάμαι τώρα στην εγκυμοσύνη, εσείς κάνατε;

Η μαμά μου είχε μια εβδομάδα με πυρετό και γενικα δύο εβδομάδες ήταν χάλια έπαιρνε κορτιζόνη είχε και βήχα μαζί και πολλά άλλα.... Εγώ ελαφριά το πέρασα την πρώτη φορά ελαφριά και τώρα από ότι φαίνεται... Δεν έχω κανει καμία δόση και δεν νομίζω να κάνω... Απλά είναι ότι έχω Λαρυγγίτιδα και ωτίτιδα μαζί και δνε μπορώ να πάρω αντιβίωση... Αν συνεχίσει έτσι δεν ξέρω τι θα γίνει...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/11/2022 at 3:30 ΜΜ, Spring_girl είπε:

Εντάξει λογικά πέρασε το δύσκολο όλα καλά θα πάνε! Εγώ είχα κολλήσει Ιούνιο και ήμουν 3 μέρες με 38,5, πολύ άσχημη εμπειρία.. Ελπίζω να μη το ξαναπεράσω τώρα.. βέβαια δεν έχω κάνει 4η δόση φοβάμαι τώρα στην εγκυμοσύνη, εσείς κάνατε;

Εγώ δεν έκανα ούτε την 3η και ούτε πρόθεση έχω. Μακάρι να δεηθώ να κάνω της γρίπης αυτή τη φορά 

On 26/11/2022 at 12:56 ΜΜ, MariaZiss είπε:

Σε πολλούς δείχνει αρνητικό το τεστ ακόμα και το μοριακό, ξέρω δύο άτομα ενώ το ραπίντ έβγαινε θετικό.. ε με την τρίτη φορά το μοριακό βγήκε θετικό...

Εμένα την πρώτη φορά μόνο την πρώτη ημέρα είχα πυρετό μέχρι 38,5 και τέλος... Ήμουν μια χαρά περίμενα να βγω αρνητική για να μπορέσω να πάω δουλεια... Τώρα είχα κολλήσει ήδη ωτίτιδα Λαρυγγίτιδα πάνω από μια εβδομάδα και με βρήκε ο κορονοιος και έχω πολύ λαιμό με πονάει και βούλωσαν τα αυτιά μου... Πυρετό δεν έκανα σήμερα μόνο δεκατα αλλα έπεσε 36,6 δόξα τω θεώ!!! Είμαι πολύ καλύτερα καμία σχέση με χθές... Έκανα τεστ στον μικρό είναι αρνητικός αλλά πιστεύω θα κόλλησε αφού δεν φοράνω μάσκα και μέχρι να μάθω ότι είμαι θετική σίγουρα κάτι πήρε... Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Υπομονή! Το πρόβλημα στην εγκυμοσύνη ότι είναι περιορισμένα τα φάρμακα που μπορείς να πάρεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 26/11/2022 at 7:15 ΠΜ, MariaZiss είπε:

Καλημέρα!!! Ευχαριστώ!!! Σχεδόν 11 μήνες... 3/1 είχα κολλήσει εγώ και ο μικρός μου ενώ ο άντρας μου καμία φορά μέχρι τώρα... Τώρα δεν ξέρω αν το έφερε ο μικρός από το σχολείο και λόγω αντιβίωσης δεν κάνει πυρετό και δεν πήρα χαμπάρι... Δεν κάθεται να του κάνω τέστ... Θα δούμε πως θα γίνει αν τα καταφέρω με τον άντρα μου μόλις γυρίσει από την δουλειά.... Σήμερα ξυπνησα καλύτερα έκανα και εμετό από τον βήχα τα φλεματα κλπ (συγγνώμη κιόλας)... Και όλο το βράδυ δεν ανέβασα πυρετό αλλά έχω δέκατα.. τώρα πριν λίγο ανέβασα και πήρα Ντεπόν...

Περαστικά σου και αν κόλλησες να το περάσεις ελαφριά.εγω πέρασα κοβιντ πριν 2 εβδομάδες με όλα τα ωραία συμπτωματα αλλά ευτυχώς δεν έκανα πολύ πυρετό .Τώρα μου έχει μείνει ένα χουρχουρητο στο στήθος όταν βήχω και θέλω να πάω σε πνευμονολογο 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sweetie32 είπε:

Περαστικά σου και αν κόλλησες να το περάσεις ελαφριά.εγω πέρασα κοβιντ πριν 2 εβδομάδες με όλα τα ωραία συμπτωματα αλλά ευτυχώς δεν έκανα πολύ πυρετό .Τώρα μου έχει μείνει ένα χουρχουρητο στο στήθος όταν βήχω και θέλω να πάω σε πνευμονολογο 

Ευχαριστώ!!! Θετική είμαι από την Παρασκευή... Αυτό το χουρχουρητο έχω και εγώ και θέλω να πάω γιατί φοβάμαι αρκετά μην το γυρίσει αλλιώς!!!! Περιμένω να βγω αρνητική να κλείσω ένα ραντεβού... Έχω πάρα πολλά φλεματα δεν την παλεύω άλλο...

7 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Εγώ δεν έκανα ούτε την 3η και ούτε πρόθεση έχω. Μακάρι να δεηθώ να κάνω της γρίπης αυτή τη φορά 

Υπομονή! Το πρόβλημα στην εγκυμοσύνη ότι είναι περιορισμένα τα φάρμακα που μπορείς να πάρεις. 

Αυτό ακριβώς... Για αυτό πρέπει να προσέχουμε.. αλλά πόσο να μου πεις; Λες και που πήγαινα; Και δνε ξέρω από πού κόλλησα κιόλας...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Να σου πω στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ήμουν 4 μηνών μόλις μας ήρθε η πανδημία και πραγματικά και κατά τη διάρκεια και μετά ήμουν πολύ σπαστικιά. Μάλιστα επειδή τα πεθερικά μου μένουν μακριά και οταν ήρθαν να δουν τον μικρό δεν άφηνα να τον πιάσει κανείς. Ύστερα από λίγο καιρό αρρώστησε ξαφνικά ο πεθερός μου και πολύ σύντομα πέθανε. Και το έχω λίγο τύψεις και έτσι τώρα λέω οκ προσοχή αλλά όλα με μέτρο. Επειδή πραγματικά δε ξέρεις από που θα σου έρθει, δε μπορούμε να κλειστούμε και σε καβούκι. Από εκεί και πέρα ο Θεός βοηθός.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, GeoA είπε:

@Mpoumpou23 εσυ κορίτσι μου πως είσαι!;;

Καλημέρα κοριτσακι μου!Εμένα μου σπάσαμε τα νεύρα με αυτό το πράγμα που έβγαλα (τον καλόγερο), πήγα σε δερματολόγο (μια τρελή που να το ήξερα) έλεγε πρέπει να γίνει παροχέτευση, πήρε τηλ έναν χειρουργο λέει αφού είναι έγκυος η κοπέλα πρέπει να γίνει μέθη για να μην χάσει το μωρό από τις συσπάσεις (εγκεφαλικό πάθαινα με αυτά που άκουγα), ενημερωνουμε τον γυναικολόγο μου λέει αστούς κ θα μιλήσω με χειρουργό της μαιευτικής να σε δει. Πήγα το πρωί με είδε ο άνθρωπος μου άνοιξε λίγο παραπάνω την έξοδο από τον καλόγερο (που είχε ανοίξει μόνο του απτό βράδυ) με μαχαίρι κ πέθανα στον πονο. Τώρα παίρνω αντιβίωση, αυτό έχει αδειάσει σχεδόν κ θα με ξαναδεί αύριο, ελπίζω να μην χρειαστεί κάτι άλλο. Την Τετάρτη έχω γυναικολόγο. Εσείς πώς είστε??

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Καλημέρα! Να σου πω στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ήμουν 4 μηνών μόλις μας ήρθε η πανδημία και πραγματικά και κατά τη διάρκεια και μετά ήμουν πολύ σπαστικιά. Μάλιστα επειδή τα πεθερικά μου μένουν μακριά και οταν ήρθαν να δουν τον μικρό δεν άφηνα να τον πιάσει κανείς. Ύστερα από λίγο καιρό αρρώστησε ξαφνικά ο πεθερός μου και πολύ σύντομα πέθανε. Και το έχω λίγο τύψεις και έτσι τώρα λέω οκ προσοχή αλλά όλα με μέτρο. Επειδή πραγματικά δε ξέρεις από που θα σου έρθει, δε μπορούμε να κλειστούμε και σε καβούκι. Από εκεί και πέρα ο Θεός βοηθός.

Καλημέρα!!! Η αλήθεια είναι ότι το είχα και εγώ αυτό δεν ήθελα να τον παίρνουν αλλά όχι τόσο πολύ εντάξει ήθελα να κάνει εμβόλιο πρώτα και μετά... Οι γονείς μου τα πεθερικά μου κλπ τον πήραν πρώτη φορά αγκαλιά όταν Σαράντισε και αυτό επειδή εγώ τους τον έδωσα δεν ήθελαν φοβόταν!!! Εγώ γέννησα στην πρώτη καραντίνα όταν πρωτοξεκίνησε όλο αυτό.... Αλλά αυτόν τον φόβο τον είχα πολύ λίγο στην αρχή.. μόλις σαραντισα έβγαινα έξω με φιλες με το μωρό μαζί και είχα επισκέψεις στο σπίτι δεν είχα θέμα... Και άφηνα να τον πάρουν κιόλας... Ειοαμε προσέχουμε αλλά όχι να μπούμε σε γυάλα πρέπει να το αποβάλλουμε αυτό δεν είναι τόσο καλό...

Μην το σκέφτεσαι τώρα αυτό, είμαι σίγουρη ότι ο πεθερός σου θα κατάλαβε ότι δεν το εκανες επίτηδες, λίγο πολύ όλες μας φοβόμαστε στην αρχή και ειδικά με τον Κορονοιο έχουμε έναν λόγο παραπάνω... 

1 ώρα πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Καλημέρα κοριτσακι μου!Εμένα μου σπάσαμε τα νεύρα με αυτό το πράγμα που έβγαλα (τον καλόγερο), πήγα σε δερματολόγο (μια τρελή που να το ήξερα) έλεγε πρέπει να γίνει παροχέτευση, πήρε τηλ έναν χειρουργο λέει αφού είναι έγκυος η κοπέλα πρέπει να γίνει μέθη για να μην χάσει το μωρό από τις συσπάσεις (εγκεφαλικό πάθαινα με αυτά που άκουγα), ενημερωνουμε τον γυναικολόγο μου λέει αστούς κ θα μιλήσω με χειρουργό της μαιευτικής να σε δει. Πήγα το πρωί με είδε ο άνθρωπος μου άνοιξε λίγο παραπάνω την έξοδο από τον καλόγερο (που είχε ανοίξει μόνο του απτό βράδυ) με μαχαίρι κ πέθανα στον πονο. Τώρα παίρνω αντιβίωση, αυτό έχει αδειάσει σχεδόν κ θα με ξαναδεί αύριο, ελπίζω να μην χρειαστεί κάτι άλλο. Την Τετάρτη έχω γυναικολόγο. Εσείς πώς είστε??

Αρχικά να πω ότι διάβασα που σπάσαμε τα νερά και μου κόπηκε η ανάσα για λίγο αλήθεια μέχρι να καταλάβω τι έγραφες.. σοκ! Μερικοί δεν το κατέχουν το επάγγελμα ειλικρινά... Να ρωτήσω κάτι άλλο; Κάνει να πάρουμε αντιβίωση στην εγκυμοσύνη;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...