Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Με το καλό!!!Ποσών εβδομάδων υπολογίζετε ότι είστε??

Δυστυχώς προσπαθώ να το παλέψω οσο μπορώ γιατί είμαι 1 άτομο μόνο στην συγκεκριμένη θέση που είμαι οπότε δεν ξέρω τι θα γίνει.κοντα είναι τα παιδάκια μα! εμένα είναι 3 ετών!κ ευτυχώς τον έχω πάει άλλες 2 χρονιές βρεφικό κ έχει κολλήσει όλες τις ιώσεις κ τώρα είναι σε καλύτερη φάση.Εγω βέβαια αγχώνομαι λίγο με τον κυτταρομεγαλοιο που κολλάει απτά παιδάκια κ έχω άγχος για τις εξετάσεις που θα κάνω.ελπιζω μόνο να το έχω κολλήσει ήδη με τόσες ιώσεις που έχω κολλησει Άπτον μικρό κ πλέον να μην κινδυνεύω ούσα έγκυος.

Τι ωραία κορίτσι μου!!! Μπράβο που δεν έχεις ανακατωσουρες!!εγώ 3 μέρες τώρα δεν έχω ζυγίσει κ θα ζυγιστω αύριο καλού κακού.οντως τσούζει το υγρό, εγώ κάνω τις innohep 0,45.

Οπότε κάνεις απλά υπομονή, φάε καμιά τσίχλα μήπως σε βοηθήσει λιγάκι για τις αναγούλες!

Αχ αυτό με τις ιώσεις άσε... Γενικά έχει κολλήσει κάποιες ιώσεις γιατί τον έφερνα σε επαφή με άλλα παιδάκια τον πήγαινα παιδότοπο κλπ, αλλά τώρα το φοβάμαι πιο πολύ είναι η αλήθεια γιατί αν κολλήσω κάτι και εγώ δεν ξέρω τι θα γίνει... Αυτό με τον κυτταρομεγαλοιο πρώτη φορά το ακούω τι είναι να ανησυχώ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

22 hours ago, Sweetie32 said:

Κορίτσια να σας ρωτήσω,στην Ελλάδα υπάρχει εξέταση αίματος που μαθαίνεις το φύλλο του μωρού;Στην Αμερική έτσι το βλέπουν στον 3 μήνα και όχι με υπέρηχο 

Είναι η εξέταση nipt.Εγώ την έκανα στην Κύπρο. Από ότι έχω διαβάσει την κάνουν και στην Ελλάδα απλά στέλνουν το δείγμα στην Κύπρο η την Αμερική. Την κάνουν απο την 10η εβδομάδα έως την 13η αν θυμάμαι καλά. Εγώ την έκανα 10η. Εκτός απο το φύλο δείχνει και χρωμοσωμικές ανωμαλίες. Έχεις τα αποτελέσματα σε δέκα μέρες περίπου. Κοστίζει €300. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , MariaZiss είπε:

Οπότε κάνεις απλά υπομονή, φάε καμιά τσίχλα μήπως σε βοηθήσει λιγάκι για τις αναγούλες!

Αχ αυτό με τις ιώσεις άσε... Γενικά έχει κολλήσει κάποιες ιώσεις γιατί τον έφερνα σε επαφή με άλλα παιδάκια τον πήγαινα παιδότοπο κλπ, αλλά τώρα το φοβάμαι πιο πολύ είναι η αλήθεια γιατί αν κολλήσω κάτι και εγώ δεν ξέρω τι θα γίνει... Αυτό με τον κυτταρομεγαλοιο πρώτη φορά το ακούω τι είναι να ανησυχώ;

Το τσεκαρουν όλοι οι γυναικολόγοι απτην πρώτη αιματολογική, το γράφει cmv, αυτό κ το τοξόπλασμα τσεκαρουν συνέχεια.εγω ρώτησα την προηγούμενη Τρίτη τον γιατρό πως μπορώ να προφυλαχτω εφόσον ο μικρός πάει βρεφικό κ μου είπε πολύ προσοχή κ όταν τον βλέπω με το παραμικρό συμπτωμα ίωσης να φοράω μασκα (ακόμα κ μυξες), τουλάχιστον μέχρι να τσεκαρουμε μη τυχόν έχω αποκτήσει αντισώματα κ δεν το ξέρω.γιατι στην προηγούμενη κύηση δεν είχα αντισώματα γι'αυτό κ το επισυμανα.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Το τσεκαρουν όλοι οι γυναικολόγοι απτην πρώτη αιματολογική, το γράφει cmv, αυτό κ το τοξόπλασμα τσεκαρουν συνέχεια.εγω ρώτησα την προηγούμενη Τρίτη τον γιατρό πως μπορώ να προφυλαχτω εφόσον ο μικρός πάει βρεφικό κ μου είπε πολύ προσοχή κ όταν τον βλέπω με το παραμικρό συμπτωμα ίωσης να φοράω μασκα (ακόμα κ μυξες), τουλάχιστον μέχρι να τσεκαρουμε μη τυχόν έχω αποκτήσει αντισώματα κ δεν το ξέρω.γιατι στην προηγούμενη κύηση δεν είχα αντισώματα γι'αυτό κ το επισυμανα.

Έχεις δίκιο δεν είχα δώσει σημασία γιατί μου είπε ότι όλες άψογες οι εξετάσεις μου. Τώρα κοίταξα και γράφει θετική 146 και αρνητική 0,6... Γενικά έχω αντισώματα αρκετά και στην πρώτη εγκυμοσύνη... Αχ αυτήν η μάσκα, στη δουλειά ήμασταν πριν τον κορονοιο υποχρεωμένοι να φοράμε μάσκα δεν την αντέχω..... Το παιδί θα είναι συνέχεια άρρωστο εγώ δηλαδή θα είμαι μέσα στο σπίτι με την ζέστη φουλ και μάσκα; Αχ θα πεθάνω ειδικά αν έχω τάσεις για εμετό ακόμα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , MariaZiss είπε:

Έχεις δίκιο δεν είχα δώσει σημασία γιατί μου είπε ότι όλες άψογες οι εξετάσεις μου. Τώρα κοίταξα και γράφει θετική 146 και αρνητική 0,6... Γενικά έχω αντισώματα αρκετά και στην πρώτη εγκυμοσύνη... Αχ αυτήν η μάσκα, στη δουλειά ήμασταν πριν τον κορονοιο υποχρεωμένοι να φοράμε μάσκα δεν την αντέχω..... Το παιδί θα είναι συνέχεια άρρωστο εγώ δηλαδή θα είμαι μέσα στο σπίτι με την ζέστη φουλ και μάσκα; Αχ θα πεθάνω ειδικά αν έχω τάσεις για εμετό ακόμα....

Κάνε κουράγιο κορίτσι μου!Αυτό με τη μάσκα κι εμένα με δυσκολεύει και δεν ξέρω πως θα το αντέξω, μάσκα στη δουλειά κ μάσκα στο σπίτι.Εισαι τυχερή με τα αντισώματα! Εύχομαι κι εγώ να έχω αντισώματα για να μου φύγει το άγχος!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Sweetie32 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω,στην Ελλάδα υπάρχει εξέταση αίματος που μαθαίνεις το φύλλο του μωρού;Στην Αμερική έτσι το βλέπουν στον 3 μήνα και όχι με υπέρηχο 

Ναι κ εγώ Αμερική είμαι, αλλά για εξωσωματική ήρθα Ελλάδα. Εδώ υπάρχει η nipt, Αμερική την λένε claritest. Εγώ την έκανα στη πρώτη εγκυμοσύνη εδώ κ ήταν 650€ τώρα είδα μια άλλη το veracity full panel που κάνει 500€ στο Ιασώ κ θα ρωτήσω τον γιατρό μου την Τετάρτη που θα μου πει πότε πάω κ για αυχενική 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Κάνε κουράγιο κορίτσι μου!Αυτό με τη μάσκα κι εμένα με δυσκολεύει και δεν ξέρω πως θα το αντέξω, μάσκα στη δουλειά κ μάσκα στο σπίτι.Εισαι τυχερή με τα αντισώματα! Εύχομαι κι εγώ να έχω αντισώματα για να μου φύγει το άγχος!

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά να έχεις αντισώματα!!! Προσευχή να την περάσουμε καλά εάν κολλήσουν τα παιδάκια μας!!! Εγώ μόλις είδα ότι για την ερυθρά μόνο μου λέει οριακά 9,2... Ενώ στην πρώτη εγκυμοσύνη έλεγε 22,3... Θα πρέπει να ρωτήσω γιατί δεν ξέρω πως πάνε αυτά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Elsatin είπε:

Ναι κ εγώ Αμερική είμαι, αλλά για εξωσωματική ήρθα Ελλάδα. Εδώ υπάρχει η nipt, Αμερική την λένε claritest. Εγώ την έκανα στη πρώτη εγκυμοσύνη εδώ κ ήταν 650€ τώρα είδα μια άλλη το veracity full panel που κάνει 500€ στο Ιασώ κ θα ρωτήσω τον γιατρό μου την Τετάρτη που θα μου πει πότε πάω κ για αυχενική 

Εμένα πάντως στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, το nipt κόστισε 650-670 κάπου εκεί κ όντως έστειλαν το αίμα μου για ανάλυση στην Αμερική.

πρίν από 5 λεπτά , MariaZiss είπε:

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά να έχεις αντισώματα!!! Προσευχή να την περάσουμε καλά εάν κολλήσουν τα παιδάκια μας!!! Εγώ μόλις είδα ότι για την ερυθρά μόνο μου λέει οριακά 9,2... Ενώ στην πρώτη εγκυμοσύνη έλεγε 22,3... Θα πρέπει να ρωτήσω γιατί δεν ξέρω πως πάνε αυτά. 

Μακάρι κορίτσι μου!!Ναι ρωτησε το καλύτερα για να μην αγχώνεσαι!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Pozi είπε:

Είναι η εξέταση nipt.Εγώ την έκανα στην Κύπρο. Από ότι έχω διαβάσει την κάνουν και στην Ελλάδα απλά στέλνουν το δείγμα στην Κύπρο η την Αμερική. Την κάνουν απο την 10η εβδομάδα έως την 13η αν θυμάμαι καλά. Εγώ την έκανα 10η. Εκτός απο το φύλο δείχνει και χρωμοσωμικές ανωμαλίες. Έχεις τα αποτελέσματα σε δέκα μέρες περίπου. Κοστίζει €300. 

Βασικά είναι το αντίστοιχο του πρώτου scan αλλά σε εξέταση αίματος;

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Δεν μπορείς να βγεις σε αναρρωτικες; Να μείνεις σπίτι; Εμένα θα ξεκινήσει παιδικό τον Οκτώβριο που θα είναι ακριβώς 2,5 χρονών και ο θεός βοηθός... είναι ένας Ταλιμπάν ο μικρός μου! Συν ότι ακόμα ξυπνάει τα βράδια για γάλα, ίσως και 5-6 φορές, οπότε την ξεχνάω την ξεκούραση και ελπίζω με τον παιδικό να φτιάξει κάπως.....

Καλημέρα και σε εσένα!!! Πότε είχες τελευταία περίοδο; Εγώ έκανα την πρώτη χοριακη στις 4+2 και ήταν 1025 αν θυμάμαι καλά... Βέβαια παίζει ρόλο και πότε έγινε η σύλληψη. Μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε!

Καλημέρα 22 Ιουλίου ήταν η τελευταία μου περιοδος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!! Μετά από 10 χρόνια και πολύ προσπάθεια γίνομαι για δεύτερη φορά μανούλα!! ΠΗΤ έχω 20 Απριλίου αλλά λόγω πολυκυστικων δεν μπορούμε ακόμα να πούμε με σιγουριά!! 

Εύχομαι να πάμε όλες τέλεια να έχουμε υγεία να φέρουμε στον κόσμο τα Πασχαλιατικα αυγουλάκια μας :wub:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, katerina1992 είπε:

Καλημέρα 22 Ιουλίου ήταν η τελευταία μου περιοδος

Καλημέρα! Μην αγχώνεσαι καθόλου, σημάδια έχει να διπλασιάζεται από όσο και να ξεκίνησε η τιμή! Περιμένουμε νεότερα! 

πρίν από 52 λεπτά , Marou35 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Μετά από 10 χρόνια και πολύ προσπάθεια γίνομαι για δεύτερη φορά μανούλα!! ΠΗΤ έχω 20 Απριλίου αλλά λόγω πολυκυστικων δεν μπορούμε ακόμα να πούμε με σιγουριά!! 

Εύχομαι να πάμε όλες τέλεια να έχουμε υγεία να φέρουμε στον κόσμο τα Πασχαλιατικα αυγουλάκια μας :wub:

Τι υπέροχα νέα!!! Εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη να πάνε όλα τέλεια!!! Έτσι έλεγα και στον πρώτο μου πασχαλινό δωράκι! Γεννήθηκε 10 ημέρες πριν το Πάσχα, έτσι και τώρα το δεύτερο <3

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Εγώ σήμερα είμαι 6 και 1 και είδα καφέ υγρά και μου είπε ο γιατρός να πάρω outrogestan  και να ξαπλώσω. Έχω στενοχωρηθεί και φοβάμαι για να πω την αλήθεια.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Εγώ σήμερα είμαι 6 και 1 και είδα καφέ υγρά και μου είπε ο γιατρός να πάρω outrogestan  και να ξαπλώσω. Έχω στενοχωρηθεί και φοβάμαι για να πω την αλήθεια.

Καλημέρα!!! Και εγώ είχα καφέ υγρά δύο μέρες πριν την αναμενόμενη περιοδο και έτσι κατάλαβα ότι είμαι έγκυος. Είχα για καμιά εβδομάδα και μου έδωσε προγεστερόνη και εμένα ο γυναικολόγος τα έπαιρνα μέχρι και πριν λίγες ημέρες και ολα καλά! Είναι σύνηθες φαινόμενο δεν είναι κάτι. Πολλές έχουν σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης καφέ υγρά κάθε μήνα πριν την αναμενόμενη περιοδο και το ξέρω από ξαδέρφη μου απο πρώτο χέρι. Όλα καλά θα πάνε θα κάνεις ότι σου πει ο γιατρός σου και ξεκούραση!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , MariaZiss είπε:

Καλημέρα!!! Και εγώ είχα καφέ υγρά δύο μέρες πριν την αναμενόμενη περιοδο και έτσι κατάλαβα ότι είμαι έγκυος. Είχα για καμιά εβδομάδα και μου έδωσε προγεστερόνη και εμένα ο γυναικολόγος τα έπαιρνα μέχρι και πριν λίγες ημέρες και ολα καλά! Είναι σύνηθες φαινόμενο δεν είναι κάτι. Πολλές έχουν σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης καφέ υγρά κάθε μήνα πριν την αναμενόμενη περιοδο και το ξέρω από ξαδέρφη μου απο πρώτο χέρι. Όλα καλά θα πάνε θα κάνεις ότι σου πει ο γιατρός σου και ξεκούραση!!!

Σ'ευχαριστω πολύ κοπέλα μου!!Θα μιλήσω το απόγευμα με τον γιατρό να δούμε τι θα μου πει!Έχω και υπέρηχο αύριο το απόγευμα!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...