Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , MariaZiss είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι να δω πόσους είχε εμένα τότε... Δεν ξέρω καθόλου από αυτά να πω την αλήθεια! Όλα καλά θα πάνε! 

Την προηγούμενη εβδομάδα έκανα τον τελευταίο υπέρηχο που το μετρήσαμε και ήμουν 12w6. Τώρα ειμαι 13w1d

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Αγάπ είπε:

Την προηγούμενη εβδομάδα έκανα τον τελευταίο υπέρηχο που το μετρήσαμε και ήμουν 12w6. Τώρα ειμαι 13w1d

12+6 ακριβώς που έκανα και αυχενική είχε 161 παλμούς! Δεν νομίζω ότι είναι αγχωτικό όμως θα στο έλεγε ο γιατρός σου.. θα κάνεις ότι σου πει όλα τα απαραίτητα και όλα θα πάνε καλά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , MariaZiss είπε:

12+6 ακριβώς που έκανα και αυχενική είχε 161 παλμούς! Δεν νομίζω ότι είναι αγχωτικό όμως θα στο έλεγε ο γιατρός σου.. θα κάνεις ότι σου πει όλα τα απαραίτητα και όλα θα πάνε καλά!

Σ ευχαριστώ πολύ! Με το καλό το μωράκι σας!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια λέτε όλες για συσπάσεις εγώ δε μπορώ να καταλάβω!! Έχω αρκετές κλωτσιες από το μωρό μέσα στη μέρα, πολλές φορές είναι ρυθμικές ανά μερικά δευτερόλεπτα και διαρκούν κανένα 10 λεπτο αν δεν αλλάξω θέση.. Μήπως είναι συσπάσεις και δε το έχω καταλάβει;; Θα ρωτήσω και το γιατρό μου μεθαύριο έχουμε ραντεβού.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , Spring_girl είπε:

Κορίτσια λέτε όλες για συσπάσεις εγώ δε μπορώ να καταλάβω!! Έχω αρκετές κλωτσιες από το μωρό μέσα στη μέρα, πολλές φορές είναι ρυθμικές ανά μερικά δευτερόλεπτα και διαρκούν κανένα 10 λεπτο αν δεν αλλάξω θέση.. Μήπως είναι συσπάσεις και δε το έχω καταλάβει;; Θα ρωτήσω και το γιατρό μου μεθαύριο έχουμε ραντεβού.. 

Εγώ όταν έχω συσπάσεις τις νιώθω ως εξής: πετρώνει η κοιλιά μου, στον αφαλό γύρω γύρω η και πιο πάνω, νιώθω σαν σφίξιμο σαν μούδιασμα, αλλάζει σχήμα η κοιλιά μου και δεν κινείται τίποτα εκείνα τα δευτερόλεπτα! Όταν είναι το μωρό το καταλαβαίνεις δεν πονάς και νιώθεις κινήσεις... Όχι ότι με τα πετρώματα πονάς απλά είναι ενοχλητικά λιγάκι, εγώ δεν μπορώ να περπατήσω πρέπει να σταματήσω μέχρι να φύγει το πέτρωμα.. μένω ακίνητη και παίρνω βαθιές ανάσες και χαλαρώνω αμέσως!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Spring_girl είπε:

Κορίτσια λέτε όλες για συσπάσεις εγώ δε μπορώ να καταλάβω!! Έχω αρκετές κλωτσιες από το μωρό μέσα στη μέρα, πολλές φορές είναι ρυθμικές ανά μερικά δευτερόλεπτα και διαρκούν κανένα 10 λεπτο αν δεν αλλάξω θέση.. Μήπως είναι συσπάσεις και δε το έχω καταλάβει;; Θα ρωτήσω και το γιατρό μου μεθαύριο έχουμε ραντεβού.. 

Ούτε εγώ έχω συσπάσεις μη σε ανησυχεί γενικά. Δεν έχουν όλες Braxton, εγώ σε καμία εγκυμοσύνη δεν έχω παρουσιάσει μέχρι τελευταία στιγμή. Και γενικά δεν σημαίνει ότι κατι πάει λάθος, αντιθέτως αν σε πιάσουν θα είσαι πολύ πιο σίγουρη ότι είναι συσπάσεις.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε έλεγχο κολπικά και ο τράχηλος έχει μαλακώσει. Δεν μου είπε πόσο είναι. Έχω τουλάχιστον 10-15 συσπάσεις την ημέρα που είναι απλό πέτρωμα και μια ελαφριά ενόχληση αλλά έχω και 3-4 που χτυπάει μέση και νιώθω πόνο . Εκείνη την ώρα νομίζω ότι νιώθω τον παλμό της καρδιάς μου εκεί. Όταν μου έκανε καρδιοτοκογραφο έκανα 2 συσπάσεις 100σταρες. (Δλδ τις πιο έντονες) και κρατούσαν και αρκετή ωρα.. θα δείξει.. εγώ νομίζω ότι συμφωνώ με τον γιατρό ότι έχω ακόμα λίγο χρόνο,Δλδ μέχρι την άλλη εβδομάδα , γιατί δεν έχω πολλά υγρά. Στον πρώτο μου είχα δει και αυτό το mucus plug (δεν είμαι σίγουρη ότι το λένε έτσι) να βγαίνει και ήξερα ότι έχω 2-3 μέρες μόνο. Ήταν σαν ένα μεγάλο κομμάτι ζελέ.

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ElenGD είπε:

Μου έκανε έλεγχο κολπικά και ο τράχηλος έχει μαλακώσει. Δεν μου είπε πόσο είναι. Έχω τουλάχιστον 10-15 συσπάσεις την ημέρα που είναι απλό πέτρωμα και μια ελαφριά ενόχληση αλλά έχω και 3-4 που χτυπάει μέση και νιώθω πόνο . Εκείνη την ώρα νομίζω ότι νιώθω τον παλμό της καρδιάς μου εκεί. Όταν μου έκανε καρδιοτοκογραφο έκανα 2 συσπάσεις 100σταρες. (Δλδ τις πιο έντονες) και κρατούσαν και αρκετή ωρα.. θα δείξει.. εγώ νομίζω ότι συμφωνώ με τον γιατρό ότι έχω ακόμα λίγο χρόνο,Δλδ μέχρι την άλλη εβδομάδα , γιατί δεν έχω πολλά υγρά. Στον πρώτο μου είχα δει και αυτό το mucus plug (δεν είμαι σίγουρη ότι το λένε έτσι) να βγαίνει και ήξερα ότι έχω 2-3 μέρες μόνο. Ήταν σαν ένα μεγάλο κομμάτι ζελέ.

Καλημέρα!!! Α είσαι έτοιμη εσύ θα γεννήσεις πρώτη πρώτη!!! Όλα καλά θα πάνε να μην αγχώνεσαι!!!! Ανυπομονώ και εγώ να γεννήσω! Δεν μπορώ να κουνηθώ με την κοιλιά ούτε να περπατήσω ώρες ώρες, να σκύψω; ούτε λόγος χαχα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό, την Δευτέρα πρώτα ο Θεός γεννάω!!!

On 28/3/2023 at 2:22 ΜΜ, Sweetie32 είπε:

Θεσσαλονίκη στο Γενεσσις,εσύ;

Όσες σκοπεύετε να γεννήσετε φυσιολογικά,κάνετε μασάζ στο περίνεο;Η μαία μου επιμένει ότι βοηθάει πολύ αλλά είμαι πολύ τεμπελα για να ασχοληθώ,τελικά τι ισχύει άραγε;

Στο Ιασώ.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 3

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό, την Δευτέρα πρώτα ο Θεός γεννάω!!!

Στο Ιασώ.

Ωωω με το καλό!! Κάνεις την αρχή στις μανούλες Απριλίου! Όλα να πάνε σούπερ!! 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό, την Δευτέρα πρώτα ο Θεός γεννάω!!!

Στο Ιασώ.

Ωωωω με το καλό,όλα καλά θα πάνε κ σύντομα θα έχεις το μωράκι σου αγκαλίτσα,πόσες εβδομάδες είσαι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Spring_girl είπε:

Ωωω με το καλό!! Κάνεις την αρχή στις μανούλες Απριλίου! Όλα να πάνε σούπερ!! 

 

Ευχαριστώ πολύ!!!! Εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλά!!!!

πρίν από 31 λεπτά , Stellaskv είπε:

Ωωωω με το καλό,όλα καλά θα πάνε κ σύντομα θα έχεις το μωράκι σου αγκαλίτσα,πόσες εβδομάδες είσαι?

Ευχαριστώ πολύ!!!!Με το καλό!!!!Την Δευτέρα θα είμαι 36 και 1.

  • Μου αρέσει 3

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!! Εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλά!!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!!Με το καλό!!!!Την Δευτέρα θα είμαι 36 και 1.

Μια χαρά εισαι,όλα καλά να πάνε να ελευθερωθείς,θα περιμενουμε με αγωνία να μας πεις πως πήγε,η Παναγία μαζί σου κοριτσάκι μου με ένα πόνο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Stellaskv είπε:

Μια χαρά εισαι,όλα καλά να πάνε να ελευθερωθείς,θα περιμενουμε με αγωνία να μας πεις πως πήγε,η Παναγία μαζί σου κοριτσάκι μου με ένα πόνο.

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!!!Αγχώθηκα ήδη!!!! Ελπιζω να πάνε όλα καλά!!!!Θα σας γράψω εννοείται!!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...