Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , MumMaria είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.Σε καταλαβαίνω κ νιώθω τι αισθάνεσαι ακριβώς. Μέσα σε ένα 6μηνο είχα δύο παλινδρομες,διπλασιασμό χοριακων,ακούγαμε καρδούλα κ στην 8η εβδομάδα σταματούσε .και τις δύο φορές. Την δεύτερη φορά,στείλαμε τον εμβρυακό ιστό μετά την αποξεση για καρυότυπο ,και βγήκε τρισωμια 14. Όλα για κάποιον λόγο γίνονται,όσο χάλια κι αν ακούγεται αυτό.

Τώρα έχω δύο παιδάκια στην αγκαλιά μου 2+3 χρόνων. Πριν 4 χρόνια ούτε να το φανταστώ μπορούσα.

Θα σου πω και κάτι που μου λέγανε τότε και μου ερχόταν στην προκειμένη στιγμή να ουρλιαξω. Αφού μένεις έγκυος,θα έρθει το θαυματακι σου. Ψάξου όσο μπορείς και όλα θα πάρουν τον δρόμο τους. Καλό κουράγιο εύχομαι.

Καλησπέρα να σου ζήσουν τα παιδάκια σου κορίτσι μου ♥️ Ναι φυσικά θα το στείλουμε για εξέταση και θα κάνουμε κι εμείς ότι άλλο χρειαστεί.. μακάρι να δώσει ο Θεός να έρθει κι άλλο μωράκι αν και δεν σου κρύβω οτι φοβάμαι πάρα πολύ μήπως γίνει το ίδιο..

• Μου αρέσει 1

πρίν από 16 λεπτά , Μαίρη Μπ. είπε:

Καλησπέρα να σου ζήσουν τα παιδάκια σου κορίτσι μου ♥️ Ναι φυσικά θα το στείλουμε για εξέταση και θα κάνουμε κι εμείς ότι άλλο χρειαστεί.. μακάρι να δώσει ο Θεός να έρθει κι άλλο μωράκι αν και δεν σου κρύβω οτι φοβάμαι πάρα πολύ μήπως γίνει το ίδιο..

Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται;λογικά θα σου δώσει ο γιατρός ορμονολογικες να κάνεις. Αν βγει χρωμοσωμικη στο έμβρυο που είναι κ το πιθανότερο σενάριο σε αυτήν την εβδομάδα κύησης,συνήθως κάτι δεν πάει καλά με το ωάριο ή το σπερματοζωάριο. Να σκέφτεσαι θετικά,όσο μπορείς,δεν θα ξανατυχει. Θα σας τύχει το καλό ωαριακι κ όλα θα πάνε κατ'ευχην.

Εγώ ,ενημερωτικά,μετά την δεύτερη απόξεση,έκανα ένα πακέτο εξετάσεων με τον σύζυγό για να μην το αφήσω στην τύχη του. Κάναμε καρυότυπο ζεύγους,σπερμοδιαγραμμα,ορμονολογικες(αν και 30 χρονων είχα τσιμπημενη fsh) ,θρομβοφιλια,θυροειδή,ζάχαρο και κάποιες άλλες αιματολογικές που δεν θυμάμαι τώρα. Παρ'ολα αυτά,εγώ επέμενα για αυτές τις εξετάσεις,γιατί κοστίζουν,ο γιατρός μου θεώρησε ότι μετά τον καρυότυπο του εμβρύου είχαμε πόρισμα κ δεν χρειάζονταν τα υπόλοιπα.

Η επόμενη σου να είναι κ η τυχερή!!

2C8hp2.pngnRizp3.png

Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , MumMaria είπε:

Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται;λογικά θα σου δώσει ο γιατρός ορμονολογικες να κάνεις. Αν βγει χρωμοσωμικη στο έμβρυο που είναι κ το πιθανότερο σενάριο σε αυτήν την εβδομάδα κύησης,συνήθως κάτι δεν πάει καλά με το ωάριο ή το σπερματοζωάριο. Να σκέφτεσαι θετικά,όσο μπορείς,δεν θα ξανατυχει. Θα σας τύχει το καλό ωαριακι κ όλα θα πάνε κατ'ευχην.

Εγώ ,ενημερωτικά,μετά την δεύτερη απόξεση,έκανα ένα πακέτο εξετάσεων με τον σύζυγό για να μην το αφήσω στην τύχη του. Κάναμε καρυότυπο ζεύγους,σπερμοδιαγραμμα,ορμονολογικες(αν και 30 χρονων είχα τσιμπημενη fsh) ,θρομβοφιλια,θυροειδή,ζάχαρο και κάποιες άλλες αιματολογικές που δεν θυμάμαι τώρα. Παρ'ολα αυτά,εγώ επέμενα για αυτές τις εξετάσεις,γιατί κοστίζουν,ο γιατρός μου θεώρησε ότι μετά τον καρυότυπο του εμβρύου είχαμε πόρισμα κ δεν χρειάζονταν τα υπόλοιπα.

Η επόμενη σου να είναι κ η τυχερή!!

Εγώ κορίτσι μου είμαι 42 έχω κάνει ορμονικές και ο σύζυγος σπερμοδιαγραμμα και όλα καλά.Εξετασεις αίματος έκανα τώρα μου έγραψε ο γιατρός όταν άκουσε την καρδούλα όλες καλές.. Φυσικά ότι άλλο χρειαστεί θα το κάνουμε.

19 ώρες πρίν, Μαίρη Μπ. είπε:

Δεν ξέρω κοπέλα μου νομίζω οτι δεν θα φύγει αυτός ο πόνος. Από τις 5 το πρωί που ξύπνησα έφυγε ο άντρας μου στη δουλειά δεν μπορώ να σταματήσω να κλαίω.. θέλω να πάω την Δευτέρα και να ακούσω ξανά την καρδούλα του κι αυτό να ναι ένα κακό όνειρο..

Ξέσπασε χρειάζεται ....να δεις που θα έρθει το μωράκι σου και θα το χαρείς πενταπλάσια , όπως όλες όσες έζησαν κάτι παρόμοιο 

• Μου αρέσει 1

Καλη δυναμη! Εμεις 16 εβδομαδων κ αυριο μπαινουμε για διακοπη.. κανείς δεν φαντάζεται την απώλεια αν δεν την εχει ζησει ..περνω κουραγιο απο τις παρόμοιες καταστασεις..οσο πικρο κι αν ειναι αυτο..καλη δύναμη!

• Λυπημένη/-ος 5

Διαφημίσεις

1 hour ago, KasiaKat είπε:

Καλη δυναμη! Εμεις 16 εβδομαδων κ αυριο μπαινουμε για διακοπη.. κανείς δεν φαντάζεται την απώλεια αν δεν την εχει ζησει ..περνω κουραγιο απο τις παρόμοιες καταστασεις..οσο πικρο κι αν ειναι αυτο..καλη δύναμη!

Αχ κορίτσι μου καλή δύναμη και σε εσένα.. Εγώ σήμερα έκανα απόξεση...

• Λυπημένη/-ος 2

1 ώρα πρίν, Μαίρη Μπ. είπε:

Αχ κορίτσι μου καλή δύναμη και σε εσένα.. Εγώ σήμερα έκανα απόξεση...

Εμεις θα κανουμε "τοκετο"..οι γυναικολογοι μου ειπαν οχι αποξεση, εφόσον δεν εχω ακομα μωρο. .

Αχ κορίτσια μου πόσο λυπάμαι... εγώ το έχω ζήσει 2 φορές...στην 1η εγκυμοσύνη διακοπή κοντά στην 13η βδομάδα οριακά ήμουν αλλιώς θα πήγαινα για τοκετό... μετά κάναμε ένα μωράκι... κ το 21' είχαμε παλινδρομη... δυστυχώς ο πόνος είναι μεγάλος κ τον κουβαλάς πάντα...απλά μαθαίνεις να ζεις με αυτόν...εγω κ τις 2 φορές πήγα σε ψυχολόγο κε βοήθησε πολύ... ειλικρινά δεν έχω λόγια...κλάψτε ξεσπαστε...πενθιστε...μην τα κρατάτε μέσα σας...εγώ στο πρώτο το έκανα αυτό κ πήγα να πάθω κατάθλιψη κ γι αυτό συμβουλευτηκα ψυχολόγο...σας στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά...όλα θα πάνε καλά για όλες θα το δείτε...

• Ευχαριστώ 2

Ulusp3.pngUNPlp2.pngΈχω και δύο ψυχούλες στον ουρανό...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα