Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2023!!!


Recommended Posts

Κορίτσια μου είχα μέρες να μπω αλλά θα διαβάσω σιγα σιγα τα νέα σας! 

Εγώ αύριο είχα τη Β επιπέδου δυστυχώς όμως χθες βγηκα θετική στον κορονοιο και θα μεταφερθεί μάλλον από βδομάδα.

Έχω φοβερό πονοκέφαλο, πόνο στο στήθος χθες είχα 38 πυρετό πήρα ντεπον και σήμερα δεν έχω. Συνεχίζει όμως ο πονοκέφαλος, πονόλαιμος, και πονος στο στήθος. 

Ερώτηση για όσες το περάσατε κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Ο γυναικολόγος μου μου είπε συντηρητικά να είμαι σπίτι με ντεπον εκτός και αν έχω δυσκολία στην αναπνοή να πάω σε παθολόγο. Από την άλλη σήμερα που πήρα το γιατρό που κάνει τη Β επιπέδου μου ειπε καλό είναι να κάνω αντιπικτικες για 2 3 μέρες προληπτικά. 

Θα παρω στις 4 το γιατρό μου τηλ να το συζητήσω αν ειναι σύμφωνος.

Έχετε ανάλογη εμπειρία; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 892
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 44 λεπτά , Evoulini24 είπε:

Κορίτσια μου, κάναμε τη Β επιπέδου! Όλα καλά με την μπεμπουλα μας! Περίπου μισό κιλό μας είπε ότι είναι! 21+6! 
Μέχρι και ο τράχηλος ήταν καλός που το είχα άγχος! 31-32 χιλιοστά! Προχωράμε δυναμικά! 

Τέλεια!!!! Μπράβοοοοοοο, χαίρομαι πολύ 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Christina31 είπε:

Κορίτσια μου είχα μέρες να μπω αλλά θα διαβάσω σιγα σιγα τα νέα σας! 

Εγώ αύριο είχα τη Β επιπέδου δυστυχώς όμως χθες βγηκα θετική στον κορονοιο και θα μεταφερθεί μάλλον από βδομάδα.

Έχω φοβερό πονοκέφαλο, πόνο στο στήθος χθες είχα 38 πυρετό πήρα ντεπον και σήμερα δεν έχω. Συνεχίζει όμως ο πονοκέφαλος, πονόλαιμος, και πονος στο στήθος. 

Ερώτηση για όσες το περάσατε κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Ο γυναικολόγος μου μου είπε συντηρητικά να είμαι σπίτι με ντεπον εκτός και αν έχω δυσκολία στην αναπνοή να πάω σε παθολόγο. Από την άλλη σήμερα που πήρα το γιατρό που κάνει τη Β επιπέδου μου ειπε καλό είναι να κάνω αντιπικτικες για 2 3 μέρες προληπτικά. 

Θα παρω στις 4 το γιατρό μου τηλ να το συζητήσω αν ειναι σύμφωνος.

Έχετε ανάλογη εμπειρία; 

Και εμένα μου είχε πει ντεπον και μπισολβον γιατί είχα πολύ βήχα και αν δυσκολέψουν πολύ τα πράγματα με πυρετό που δεν πέφτει για παράδειγμα να πάρω αλγκοφρεν. Από κει και πέρα δεν μπορούσε να μου κάνει κάτι άλλο, είπε αν έβλεπα ότι τα πράγματα δεν πάνε καλά να πήγαινα κατευθείαν σε παθολόγο . Ευτυχώς δεν χρειάστηκε πέρα από το μπισολβον να πάρω κάτι άλλο, ούτε πυρετό είχα ούτε πόνους, το πέρασα εύκολα. Τον είχα ρωτήσει για τις ενέσεις γιατί ήξερα από άλλη κοπέλα αλλά μου είπε ότι δεν χρειάζεται. Περαστικά σου!! Εύχομαι 1-2 μέρες να είναι το ζόρι σου και να περάσει!!

1 ώρα πρίν, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια μου, κάναμε τη Β επιπέδου! Όλα καλά με την μπεμπουλα μας! Περίπου μισό κιλό μας είπε ότι είναι! 21+6! 
Μέχρι και ο τράχηλος ήταν καλός που το είχα άγχος! 31-32 χιλιοστά! Προχωράμε δυναμικά! 

Τέλειαααα άντε με το καλό να έρθει!! 

21 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Και πολυ καλα εκανες Μαρακι! Με οποιαν γιατρο νιωθεις πιο σιγουρη και ασφαλης θα συνεχισεις. Κι εμενα η γοατρος μου μου λεει δε χαιδεουμε κοιλια και θηλες γιατι προκαλουν συσπασεις. Οποτε κατω τα χερια και ολα καλα :)

Ρε συ δείχνει πολύ ενδιαφέρον αυτός ο άνθρωπος! Και η μαία που έχει στο ιατρείο. Μετάνιωσα που δεν πήγα από την αρχή εκεί! Τώρα που λες κάτω τα χέρια... Με βλέπει καμία φορά ο άντρας μου να ξύνω την κοιλιά μου (μιλάμε για πολύ φαγούρα θα γεμίσω σίγουρα ραγαδες) και με μαλώνει.. Φουλ άγχος μην πάθει τίποτα ο μπέμπης! Χαχαχα

17 ώρες πρίν, Roses! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! 

Σας παρακολουθώ απλά δεν έχω προλάβει να γράψω!! Είμαι λίγο στα ντάουν μου δεν ξέρω όλα μου φταίνε...περιμένω εν αγωνιως να πάω την Πέμπτη στο γιατρό να δούμε τι θα μας πει πάλι...ευτυχώς δεν έχω πολλές συσπάσεις ούτε αίμα ούτε τίποτα ..ο τράχηλος δεν ξέρω τι κάνει εκεί κάτω.. Παίρνω 2 μαγνησια 2 προγεστερόνες από το στόμα και μια ενδοκολπικη...συν αντιβίωση συν 2 Σιδηρο και βιταμίνη d..κοκτέιλ φτιάχνω από το πρωί! Τι άγχος ρε κορίτσια...έχω διαβάσει όλα στο φόρουμ από περίδεση και πως εξελίχθηκε και δεν ξέρω τελικά αν βοηθάει αυτό η με ρίχνει ακόμα πιο πολύ..Και έχω πολύ δρόμο ακόμα..άραγε θα φτάσω να είναι τελειομηνο η θα τρέχω κάθε λίγο? Σκέφτομαι να φτιάξω βαλίτσα για παν ενδεχόμενο και δεν έχω φτιάξει ακόμα τίποτα του μωρού..Να μου πεις και πως να τα φτιάξω αφού δεν μπορώ να συντηρήσω ούτε τον εαυτό μου..Συγνώμη αν σας μαύρισμα βραδυατικα αλλά για αυτό και δεν σχολιάζω...

Δεν μας μαυρίζεις καθόλου μακάρι να μπορούσαμε να σου πάρουμε τον άγχος και τους προβληματισμούς σου! Να τους μοιράζεσαι μήπως σε βοηθάει να νιώθεις λίγο καλύτερα. Προσπάθησε να μην διαβάζεις πολλά πολλά μπαίνουν στο μυαλό μας σκέψεις και φοβίες που δεν φανταζόμασταν... Και εγώ κάθε τρείς και λίγο μπαίνω στο google και διαβάζω διάφορα προσπαθώ να το κόψω.. τώρα όσο για την βαλίτσα εγώ θα σου έλεγα ή να μην την κάνεις καθόλου ή έστω αν σε κάνει να νιώθεις πιο σίγουρη πες κάποιον άλλον να στην κάνει και βαλτην κάπου να μην τη βλέπεις , γιατί οσο την βλέπεις θα μπαίνεις σε κακιές σκέψεις και δεν το θέλουμε αυτό!! Περιμένουμε νέα την Πέμπτη!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Leica είπε:

Είναι κάτι προβιοτικά που λέγονται bio-kult παίρνω δυο την ήμερα από το πορτοκάλι κουτί. Υπάρχει και το μωβ που είναι ειδικά για candida όμως εμένα με βοηθάει πολύ ιδίως το πορτοκάλι....σταματάνε τα συμπτώματα μετά από μερικές μέρες.

Είναι πολύ δύσκολο! Είσαι ήρωας καλή μου...αχ κουράγιο 

 

Είμαι μέσα για messenger εννοείται! Βρε κορίτσια δεν θα είναι τέλειο να δείξουμε η μία στην άλλη φωτογραφίες από τα νινάκια μας μόλις γεννηθούν;

Τέλεια! Θα το έχω κατά νου αν χρειαστεί! 

Και εγώ θέλω να τα λέμε και αφότου γεννησουμε πάλι τις ανησυχίες μας θα τις έχουμε στάνταρ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για viber είμαι και εγώ μέσα, messenger δυστυχώς δεν έχω... Μπορεί όσο ακόμα δουλεύω να μην είμαι πολύ ενεργή αλλά που θα πάει; Κοντεύει ο καιρός που θα σταματήσω και θα αρχίσω σιγά σιγά τις προετοιμασίες! Σήμερα πηγα για την καμπύλη ζαχάρου και στον γυρισμό δεν άντεξα πήρα ένα φορμακι! Παρόλο που πήρα επίτηδες το 0-1 (ίσα ίσα να τον βγάλουμε από την κλινική δεν νομίζω να το ξανά βάλει) μου φαίνεται τεράστιο... Πως θα το βγάλω τέτοιο πλάσμα από κει Παναγία μου;;

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια μου, κάναμε τη Β επιπέδου! Όλα καλά με την μπεμπουλα μας! Περίπου μισό κιλό μας είπε ότι είναι! 21+6! 
Μέχρι και ο τράχηλος ήταν καλός που το είχα άγχος! 31-32 χιλιοστά! Προχωράμε δυναμικά! 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! 

Όλα πάνε υπέροχα!! Και εμείς περίπου τόσο ήμασταν σε βάρος!! Και ο τράχηλος σούπερ !! Πολύ χάρηκα με τα νέα σου!

πρίν από 26 λεπτά , Μαρία.Μ είπε:

Κορίτσια για viber είμαι και εγώ μέσα, messenger δυστυχώς δεν έχω... Μπορεί όσο ακόμα δουλεύω να μην είμαι πολύ ενεργή αλλά που θα πάει; Κοντεύει ο καιρός που θα σταματήσω και θα αρχίσω σιγά σιγά τις προετοιμασίες! Σήμερα πηγα για την καμπύλη ζαχάρου και στον γυρισμό δεν άντεξα πήρα ένα φορμακι! Παρόλο που πήρα επίτηδες το 0-1 (ίσα ίσα να τον βγάλουμε από την κλινική δεν νομίζω να το ξανά βάλει) μου φαίνεται τεράστιο... Πως θα το βγάλω τέτοιο πλάσμα από κει Παναγία μου;;

Εγώ έδωσα την ιδέα και όπου θέλετε είτε μεσεντζερ είτε viber!! Όλα βολεύουν!!

Τελείωσες και με την καμπύλη όλα καλά εγώ όχι ακόμα .πόσο εβδομάδων είσαι?Και εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα !! Μπορεί και παραπάνω από ένα (⁠ ⁠╹⁠▽⁠╹⁠ ⁠) με πιάνει τρέλα με τα μωρουδιακα και δεν έχουμε και αρκετά μαγαζιά εδώ στη περιοχή ρε γμτ να την κάνω και εγώ μια ελαφρά σσσσσ μεταξύ μας εεε??(⁠。⁠♡⁠‿⁠♡⁠。⁠)

Το 0-1 θα το βάλει άντε για κάνα 2 με 3 εβδομάδες να ξέρεις ..μετά δεν θα χωράει το νινι εκτός και αν είναι κουτσικο και πάει στον μήνα!! Έχω πάρει μερικά 0-1 και μερικά 0-3 να είμαι μέσα(⁠ ⁠╹⁠▽⁠╹⁠ ⁠)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Christina31 said:

Κορίτσια μου είχα μέρες να μπω αλλά θα διαβάσω σιγα σιγα τα νέα σας! 

Εγώ αύριο είχα τη Β επιπέδου δυστυχώς όμως χθες βγηκα θετική στον κορονοιο και θα μεταφερθεί μάλλον από βδομάδα.

Έχω φοβερό πονοκέφαλο, πόνο στο στήθος χθες είχα 38 πυρετό πήρα ντεπον και σήμερα δεν έχω. Συνεχίζει όμως ο πονοκέφαλος, πονόλαιμος, και πονος στο στήθος. 

Ερώτηση για όσες το περάσατε κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Ο γυναικολόγος μου μου είπε συντηρητικά να είμαι σπίτι με ντεπον εκτός και αν έχω δυσκολία στην αναπνοή να πάω σε παθολόγο. Από την άλλη σήμερα που πήρα το γιατρό που κάνει τη Β επιπέδου μου ειπε καλό είναι να κάνω αντιπικτικες για 2 3 μέρες προληπτικά. 

Θα παρω στις 4 το γιατρό μου τηλ να το συζητήσω αν ειναι σύμφωνος.

Έχετε ανάλογη εμπειρία; 

Περαστικά σου καλή μου! Θα περάσει...

Και ο δικός μου γιατρός δίνει αντιπηκτικές ενέσεις σε οποία κοπέλα νοσήσει στην διάρκεια της εγκυμοσύνης...θεωρεί ότι αυξάνει τον κίνδυνο θρόμβωσης.

Έχω διαβάσει όμως σε διάφορα φόρουμ του εξωτερικού τους δίνουν παιδική ασπιρίνη. Μήπως να ρωτήσεις για κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Roses! είπε:

Εγώ έδωσα την ιδέα και όπου θέλετε είτε μεσεντζερ είτε viber!! Όλα βολεύουν!!

Τελείωσες και με την καμπύλη όλα καλά εγώ όχι ακόμα .πόσο εβδομάδων είσαι?Και εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα !! Μπορεί και παραπάνω από ένα (⁠ ⁠╹⁠▽⁠╹⁠ ⁠) με πιάνει τρέλα με τα μωρουδιακα και δεν έχουμε και αρκετά μαγαζιά εδώ στη περιοχή ρε γμτ να την κάνω και εγώ μια ελαφρά σσσσσ μεταξύ μας εεε??(⁠。⁠♡⁠‿⁠♡⁠。⁠)

Το 0-1 θα το βάλει άντε για κάνα 2 με 3 εβδομάδες να ξέρεις ..μετά δεν θα χωράει το νινι εκτός και αν είναι κουτσικο και πάει στον μήνα!! Έχω πάρει μερικά 0-1 και μερικά 0-3 να είμαι μέσα(⁠ ⁠╹⁠▽⁠╹⁠ ⁠)

24 και 4 είμαι.Κανονικά έπρεπε λίγο πιο μετά να την κάνω αλλά λόγω των συνθηκών πήγα σήμερα! Περιμένω τα αποτελέσματα το απόγευμα.. θα μου δώσουν οι αδελφές μου πολλά ρούχα αλλά ακόμα δεν ασχολήθηκα για να δω τι έχουνε και ποσα από νούμερα κλπ τα 0-3 που πήρες είναι ιδανικά πιστεύω. Σε ποια περιοχή είπες ότι μένεις;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Μαρία.Μ είπε:

24 και 4 είμαι.Κανονικά έπρεπε λίγο πιο μετά να την κάνω αλλά λόγω των συνθηκών πήγα σήμερα! Περιμένω τα αποτελέσματα το απόγευμα.. θα μου δώσουν οι αδελφές μου πολλά ρούχα αλλά ακόμα δεν ασχολήθηκα για να δω τι έχουνε και ποσα από νούμερα κλπ τα 0-3 που πήρες είναι ιδανικά πιστεύω. Σε ποια περιοχή είπες ότι μένεις;;

Ευτυχώς και εγώ στον μπεμπακο έχουν πολλές φίλες πραγματάκια γιατί μετά από 3παιδια δεν έχω τίποτα. ..Αλλά και πάλι κανα δύο θες να τα πάρεις βρε παιδί μου να το ευχαριστηθεί η ψυχή σου!! Εγώ πήρα το φορμακι εξόδου και μια κουβερτουλα αγκαλιας και κάτι ζιπουνακια..Μένω κοντά στο Μαρκόπουλο Αττικής! Εσύ?

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Leica είπε:

Το κατάλαβε από το βάρος του μωρού στην β επίπεδου....είναι μία εβδομάδα μπροστά. Το μωράκι αυτό έτσι ήταν εξαρχής βέβαια. Έβγαινε πάντα μία εβδομάδα μπροστά. Κι αν είναι απλά η κατασκευή του; είμαι πολύ ψηλή και ήμουν κι εγώ ένα μεγάλο μωρό! Τι να πω;; Πάντως κάνω μετρήσεις και μου βγαίνει οκ το ζάχαρο...βέβαια τρώω πολύ προσεκτικά. Θα δούμε σε μία εβδομάδα. 

 

Όχι ο γιατρός που έκανε την β επίπεδου δεν μου είπε κάτι για μεγάλο μωρό. Απλά σχολίασε ότι αναπτύσσεται καλά...η ενδοκρινολόγος όμως συνεκτιμώντας προφανώς κ το ιστορικό μου με έβαλε σε στενή παρακολούθηση.

Οι ενοχλήσεις έχουν υποχωρήσει ευτυχώς! Τρεις μέρες προβιοτικά και είμαι μία χαρά. Το είπα στον γιατρό μου είπε η καλλιέργεια βγήκε καθαρή οπότε πήρα τα μαγικά χάπια (με έχουν σώσει από χρόνια μυκητίαση) και ηρέμησα...σε ευχαριστώ κορίτσι μου!

Roses είναι δύσκολο το τέζα το ξέρω...έχω αναγκαστεί κι εγώ να κάτσω έτσι λόγω ορθοπεδικού προβλήματος στο παρελθόν...προσπάθησε το μυαλό σου να ξεφεύγει. Όσο γίνεται...ταινίες βιβλία. Να διαβάζεις στο κινητό ιστορίες παρόμοιες αλλά όχι κι όλη την ώρα. Το μωρό σου είναι σε καλή ηλικία. Άλλες έχουν μπει σε ενεργό τοκετό στις 19 εβδομάδες και τα έχουν καταφέρει....κουράγιο και έχεις την θετική μου σκέψη!

Α καταλαβα! Οκ αν εισαι ψηλη κ εσυ δικαιολογειται. Βεβαια και η δοατροφη κακο δεν κανει. Αρκει να μη χεοροτερευει τις αναγουλες σου. Καμπυλη ζαχαρου ποτε θα κανεις τελικα;

 

5 ώρες πρίν, Roses! είπε:

Κορίτσι μου γλυκό Καλημέρα!!!

Έχεις απόλυτο δίκιο και σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου για τα καλά σας λόγια .. Πραγματικά σήμερα νιώθω ήδη πολύ καλύτερα ήταν λίγο ζορικο το σκ ίσως και για αυτό..Ακούω πολύ μουσική και του αρέσει από ότι φαίνεται από τις κλωτσιές που τρώω το παιδάκι μουυυ(⁠ ⁠╹⁠▽⁠╹⁠ ⁠) νετφλιξ δεν έχω έχω δει όλα τα ντοκιμαντέρ του κοσμοτε τβ,έχω μάθει για την αναπαραγωγή όλου του ζωικού βασιλείου και συνεχίζω..Διάβασα ένα βιβλίο λέγεται Ασπιλοι ένοχοι που με τράβηξε τόσο πολύ που σε μία μέρα το διάβασα όλο .Μετά ξεκίνησα να διαβάζω αλλά δεν με τράβηξαν όσο αυτό και βαρέθηκα να σας πω..

 

Τρελιτσα μου Καλημέρα!! 

Έχεις και εσύ απόλυτο δίκιο σε όλα!! Πρέπει λίγο να το πάρω αλλιώς μιας και που όλα δείχνουν πως πάνε καλά ..Έχω ένα θεματακι σκέφτομαι χίλια δυο άσχημα και όχι τα θετικά!! Ευτυχώς είστε και εσείς εδώ να μου ρίχνετε κανένα χαρτουκακι (με την καλή έννοια πάντα) και να συνέρχομαι!!

Λίγο μας έμεινε κορίτσια μου σιγά σιγά βδομάδα με τη βδομάδα τον τρώμε τον γάιδαρο...Ευτυχώς ο μπεμπακος μου κάνει παρέα και τρώω την κλωτσιά του αιώνα αφού εχθές κάτι μου είχε βάλει στα πλευρά και ποναγα..μάλλον ποδαράκι μιας και το κεφαλάκι το έχει κάτω κάνει ενέργειες πως θα βγει όταν έρθει η ώρα (το καλό που του θέλω). ◉⁠‿⁠◉

Είδα πάντως στα γεννητουρια του Φεβρουαρίου ότι κανανε ομάδα στο μεσεντζερ και τα λέγανε από εκεί τα νέα τους πιο εύκολα και ήταν γκρουπακι όλες μαζί ..Μήπως θα θέλατε να το κάναμε και εμείς ? Τι λέτε? Όλα τα σκαλίζω πχια(⁠•⁠‿⁠•⁠)

Και εγώ η αλήθεια είναι πίνω έναν ελληνικό το πρωί..Κάποιες φορές νιώθω λίγο μια αυξημένη ταχυκαρδία..λες να με ενοχλεί? Θα το δοκιμάσω να μην πιω μια μέρα να δω πως θα πάει ...Πάντως ο γιατρός δεν μου έχει πει κάτι για τον καφέ αρκεί με μέτρο..τσαγακι τώρα που βάζει κρύο του βουνού με λίγο χαμομήλι είναι τέλειο...μια ζεστή σοκολάτα επίσης να κάνει καλύτερες κωλοτουμπες το μπεμπονι χεχεχε

Λογικά για να φαίνεται μια εβδομάδα μεγαλύτερο από την αρχή δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα..Ήταν εξαρχής ένα μεγαλουτσικο μωρό !Μάλλον είναι κατασκευαστικό καθώς είσαι και εσύ ψηλή από κάπου θα μοιάσει αυτό παιδί(⁠•⁠‿⁠•⁠)

Ποια είναι τα μαγικά χάπια που σε βοηθάνε για την μυκητιαση? Σκέφτομαι ότι τώρα με το ράμμα θα θέλει λίγο προσοχή παραπάνω για να μην κολλήσω κανένα μικρόβιο..

Με έχει καταβάλει πιο πολύ γιατι από περισυ τον Νοέμβριο όλο από μικροεπεμβαση είμαι και στο κρεβάτι...ένα μήνα στην κήλη που έκανα,2μηνες το πόδι που έκοψα χιαστούς τώρα και αυτό ε,όπως και να το κάνουμε με έχει καθηλώσει και καταβάλλει ψυχολογικά...Που θα πάει θα περάσει και αυτό... Τουλάχιστον τον έχω παρέα τον μπαγασα να με κλωτσαει συνεχώς (⁠✿⁠^⁠‿⁠^⁠)

Αφου σε κλωτσαει σημαινει οτι καλοπερναει! Χαχα! 

Εγω ειμαι μεσα για το messenger αν θελετε.

4 ώρες πρίν, Leica είπε:

Είναι κάτι προβιοτικά που λέγονται bio-kult παίρνω δυο την ήμερα από το πορτοκάλι κουτί. Υπάρχει και το μωβ που είναι ειδικά για candida όμως εμένα με βοηθάει πολύ ιδίως το πορτοκάλι....σταματάνε τα συμπτώματα μετά από μερικές μέρες.

Είναι πολύ δύσκολο! Είσαι ήρωας καλή μου...αχ κουράγιο 

 

Είμαι μέσα για messenger εννοείται! Βρε κορίτσια δεν θα είναι τέλειο να δείξουμε η μία στην άλλη φωτογραφίες από τα νινάκια μας μόλις γεννηθούν;

Εδω εγω ηθελα νανσας δειξω τη φωτο απο τη β επιπεδου και εσκασα που δεν μπορουμε απο δω! Εννοειται οτο θα ειναι τελειο!

 

3 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια μου, κάναμε τη Β επιπέδου! Όλα καλά με την μπεμπουλα μας! Περίπου μισό κιλό μας είπε ότι είναι! 21+6! 
Μέχρι και ο τράχηλος ήταν καλός που το είχα άγχος! 31-32 χιλιοστά! Προχωράμε δυναμικά! 

Μπραβο!!! Ολα καλα λοιπον!!

3 ώρες πρίν, Christina31 είπε:

Κορίτσια μου είχα μέρες να μπω αλλά θα διαβάσω σιγα σιγα τα νέα σας! 

Εγώ αύριο είχα τη Β επιπέδου δυστυχώς όμως χθες βγηκα θετική στον κορονοιο και θα μεταφερθεί μάλλον από βδομάδα.

Έχω φοβερό πονοκέφαλο, πόνο στο στήθος χθες είχα 38 πυρετό πήρα ντεπον και σήμερα δεν έχω. Συνεχίζει όμως ο πονοκέφαλος, πονόλαιμος, και πονος στο στήθος. 

Ερώτηση για όσες το περάσατε κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Ο γυναικολόγος μου μου είπε συντηρητικά να είμαι σπίτι με ντεπον εκτός και αν έχω δυσκολία στην αναπνοή να πάω σε παθολόγο. Από την άλλη σήμερα που πήρα το γιατρό που κάνει τη Β επιπέδου μου ειπε καλό είναι να κάνω αντιπικτικες για 2 3 μέρες προληπτικά. 

Θα παρω στις 4 το γιατρό μου τηλ να το συζητήσω αν ειναι σύμφωνος.

Έχετε ανάλογη εμπειρία; 

Ωχ! Περαστικα σου!! Ελπιζω να το περασεις ευκολα και να μη χρεοαστεις ουτε αντιπηκτικες ουτε τιποτα. Πες μας τι θα σου πει και ο γιατρος σου.

 

2 ώρες πρίν, Μαρία.Μ είπε:

Και εμένα μου είχε πει ντεπον και μπισολβον γιατί είχα πολύ βήχα και αν δυσκολέψουν πολύ τα πράγματα με πυρετό που δεν πέφτει για παράδειγμα να πάρω αλγκοφρεν. Από κει και πέρα δεν μπορούσε να μου κάνει κάτι άλλο, είπε αν έβλεπα ότι τα πράγματα δεν πάνε καλά να πήγαινα κατευθείαν σε παθολόγο . Ευτυχώς δεν χρειάστηκε πέρα από το μπισολβον να πάρω κάτι άλλο, ούτε πυρετό είχα ούτε πόνους, το πέρασα εύκολα. Τον είχα ρωτήσει για τις ενέσεις γιατί ήξερα από άλλη κοπέλα αλλά μου είπε ότι δεν χρειάζεται. Περαστικά σου!! Εύχομαι 1-2 μέρες να είναι το ζόρι σου και να περάσει!!

Τέλειαααα άντε με το καλό να έρθει!! 

Ρε συ δείχνει πολύ ενδιαφέρον αυτός ο άνθρωπος! Και η μαία που έχει στο ιατρείο. Μετάνιωσα που δεν πήγα από την αρχή εκεί! Τώρα που λες κάτω τα χέρια... Με βλέπει καμία φορά ο άντρας μου να ξύνω την κοιλιά μου (μιλάμε για πολύ φαγούρα θα γεμίσω σίγουρα ραγαδες) και με μαλώνει.. Φουλ άγχος μην πάθει τίποτα ο μπέμπης! Χαχαχα

Δεν μας μαυρίζεις καθόλου μακάρι να μπορούσαμε να σου πάρουμε τον άγχος και τους προβληματισμούς σου! Να τους μοιράζεσαι μήπως σε βοηθάει να νιώθεις λίγο καλύτερα. Προσπάθησε να μην διαβάζεις πολλά πολλά μπαίνουν στο μυαλό μας σκέψεις και φοβίες που δεν φανταζόμασταν... Και εγώ κάθε τρείς και λίγο μπαίνω στο google και διαβάζω διάφορα προσπαθώ να το κόψω.. τώρα όσο για την βαλίτσα εγώ θα σου έλεγα ή να μην την κάνεις καθόλου ή έστω αν σε κάνει να νιώθεις πιο σίγουρη πες κάποιον άλλον να στην κάνει και βαλτην κάπου να μην τη βλέπεις , γιατί οσο την βλέπεις θα μπαίνεις σε κακιές σκέψεις και δεν το θέλουμε αυτό!! Περιμένουμε νέα την Πέμπτη!!

Χαχαχα! Βαζε κρεμουλες! Κι εμενα με ξυνει η κοιλια μου. Αν δεν εβγαλες μεχρι τωρα μπορει να τη γλυτωσεις! Εχει μεγαλωσει πολυ η κοιλια σου; 

 

1 ώρα πρίν, Μαρία.Μ είπε:

Κορίτσια για viber είμαι και εγώ μέσα, messenger δυστυχώς δεν έχω... Μπορεί όσο ακόμα δουλεύω να μην είμαι πολύ ενεργή αλλά που θα πάει; Κοντεύει ο καιρός που θα σταματήσω και θα αρχίσω σιγά σιγά τις προετοιμασίες! Σήμερα πηγα για την καμπύλη ζαχάρου και στον γυρισμό δεν άντεξα πήρα ένα φορμακι! Παρόλο που πήρα επίτηδες το 0-1 (ίσα ίσα να τον βγάλουμε από την κλινική δεν νομίζω να το ξανά βάλει) μου φαίνεται τεράστιο... Πως θα το βγάλω τέτοιο πλάσμα από κει Παναγία μου;;

Χαχαχα! Θα βγει θα βγει!

Για καμπυλη ζαχαρου εμενα δε μου εχει αναφερει κατι ακομα. Μεχρι ποτε μπορουμε να την κανουμε;

1 ώρα πρίν, Roses! είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! 

Όλα πάνε υπέροχα!! Και εμείς περίπου τόσο ήμασταν σε βάρος!! Και ο τράχηλος σούπερ !! Πολύ χάρηκα με τα νέα σου!

Εγώ έδωσα την ιδέα και όπου θέλετε είτε μεσεντζερ είτε viber!! Όλα βολεύουν!!

Τελείωσες και με την καμπύλη όλα καλά εγώ όχι ακόμα .πόσο εβδομάδων είσαι?Και εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα !! Μπορεί και παραπάνω από ένα (⁠ ⁠╹⁠▽⁠╹⁠ ⁠) με πιάνει τρέλα με τα μωρουδιακα και δεν έχουμε και αρκετά μαγαζιά εδώ στη περιοχή ρε γμτ να την κάνω και εγώ μια ελαφρά σσσσσ μεταξύ μας εεε??(⁠。⁠♡⁠‿⁠♡⁠。⁠)

Το 0-1 θα το βάλει άντε για κάνα 2 με 3 εβδομάδες να ξέρεις ..μετά δεν θα χωράει το νινι εκτός και αν είναι κουτσικο και πάει στον μήνα!! Έχω πάρει μερικά 0-1 και μερικά 0-3 να είμαι μέσα(⁠ ⁠╹⁠▽⁠╹⁠ ⁠)

Εμενα μου εστειλε μια φιλη με διδυμακια 6 σακουλες με ρουχαλακια 0-3! Απο τη μια λεω οκ για καλο το εκανε το κοριτσι αλλα απο τημ αλλη εγω τιποτα δε θα παρω; Ασε που τα δικα τξς ειναι αγορακια κ εγω που εχω κοριτσι θελω ναντην εχω με κορδελες και ροζουλι ολη την ωρα!! Χαχαχα

Μπορει να το ειπαμε πιο πριν αλλα ξεχασα (τοση αμνησια που παθαινω ολη την ωρα τελευταια ειναι φυσιολογικη;) . Εσυ που εισαι εμπειρη τι γνωμη εχεις για το αυγο; Εγω τελικα πηρα καροτσι χωρις αυγο και πορτ μπεμπε και ειπαμε να παρουμε καθισματακι απο 0. Αλλα καποιες φιλες μου λενε οτι ειναι καλυτερα να παρω αυγο. Εσυ τι λες; Η ερωτηση παει και στις υπολοιπες που εχετε ηδη παιδακια. 

Αρα τι κανουμε με viber - messenger? Εμενα με βολευουν και τα 2. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 27/11/2022 at 3:03 ΠΜ, Μαρία.Μ είπε:

9 κιλά από την αρχή της εγκυμοσύνης αλλά φαντάζομαι είναι τόσο αυστηρός λόγω προδιαβητη... Άσε που τα περισσότερα κιλά μπαίνουν προς το τέλος της εγκυμοσύνης οπότε σου λέει χάσε λίγα γιατί δεν τα γλυτώνεις... Ο άλλος ο γιατρός ας πούμε ποτέ δεν μου σχολίασε τίποτα για τα κιλά λες και δεν με ζύγιζε.. όσο για τη δουλειά..πολύ κούραση. Σκέψου μόλις τελειώσω και γυρίσω σπίτι γύρω στις 5 βγάζω κατευθείαν τον σκύλο μην τον έχω μετά και κοιμάμαι σίγουρα ένα τρίωρο, έχει τύχει και τετράωρο.. δεν μπορώ να χορτάσω ύπνο με τίποτα!

Τώρα είμαι μια χαρά! Όχι δεν μου κράτησε πολύ απλά κόλλησα την ημέρα που είχα ραντεβού και μετά όταν έπαιρνα τηλέφωνο για να κλείσω το επόμενο μου έλεγαν συνέχεια ότι θα με πούνε εκείνοι πότε να πάω. Οι μέρες περνούσαν, τηλέφωνο δεν με παίρνανε μέχρι που έφτασε ο καιρός να κάνω την β επιπέδου και ξανά πήρα τηλέφωνο και λέω τι θα γίνει; Και τότε μου ειπαν ελα να σε δούμε . Κάπως έτσι πέρασε ένα δίμηνο..

Πιστεύω δεν είναι κάτι σοβαρό! Η αλήθεια δεν το έχω ξανά ακούσει όμως αφενός όλα τα άλλα τα βρήκαν φυσιολογικα και αφετέρου αν ήταν κάτι ίσως σας λέγανε να κάνετε αμνιοπαρακέντηση. Βασικά ακόμα και αμνιοπαρακέντηση να σας πούνε να κάνετε δεν σημαίνει απαραίτητα ότι κάτι θα έχει το μωρό. Η αδερφή μου στον πρώτο της τον γιο είχε κάνει παρόλο που ήταν και νέα ηλικιακά γιατί φαινόταν υγρό στα νεφρά του μωρού που είναι σημάδι για σύνδρομο down και για υδροκεφαλια. Τελικά δεν είχε κάτι όλα ήταν καλά! Προσπάθησε να ηρεμισεις (τώρα τι σου λέω και εγώ) και την Δευτέρα θα περιμένουμε νέα!!!

Να σε ρωτήσω κάτι ;Όταν λες προδιαβητη τι εννοείς;Είχες τσιμπημενο το νηστείας στην αρχή της εγκυμοσύνης;Εγώ έχω τσιμπημενα κάποια μεταγευματικα μόνο με πολυ συγκεκριμένα φαγητά,ενώ είναι πολύ νορμάλ οι υπόλοιπες τιμές κ έκλεισα ραντεβού με διαβητολογο γιατί άκρη δε βγάζω...

19 ώρες πρίν, Roses! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! 

Σας παρακολουθώ απλά δεν έχω προλάβει να γράψω!! Είμαι λίγο στα ντάουν μου δεν ξέρω όλα μου φταίνε...περιμένω εν αγωνιως να πάω την Πέμπτη στο γιατρό να δούμε τι θα μας πει πάλι...ευτυχώς δεν έχω πολλές συσπάσεις ούτε αίμα ούτε τίποτα ..ο τράχηλος δεν ξέρω τι κάνει εκεί κάτω.. Παίρνω 2 μαγνησια 2 προγεστερόνες από το στόμα και μια ενδοκολπικη...συν αντιβίωση συν 2 Σιδηρο και βιταμίνη d..κοκτέιλ φτιάχνω από το πρωί! Τι άγχος ρε κορίτσια...έχω διαβάσει όλα στο φόρουμ από περίδεση και πως εξελίχθηκε και δεν ξέρω τελικά αν βοηθάει αυτό η με ρίχνει ακόμα πιο πολύ..Και έχω πολύ δρόμο ακόμα..άραγε θα φτάσω να είναι τελειομηνο η θα τρέχω κάθε λίγο? Σκέφτομαι να φτιάξω βαλίτσα για παν ενδεχόμενο και δεν έχω φτιάξει ακόμα τίποτα του μωρού..Να μου πεις και πως να τα φτιάξω αφού δεν μπορώ να συντηρήσω ούτε τον εαυτό μου..Συγνώμη αν σας μαύρισμα βραδυατικα αλλά για αυτό και δεν σχολιάζω...

Εύχομαι να πάνε όλα καλά...Δε μας μαυρίζεις...Για αυτό είμαστε εδώ ...Κ εγώ κοκτέιλ παίρνω...Βγήκαν όλα χάλια με τον σίδηρο παρότι ξεκίνησα τον προηγούμενο μήνα κ τώρα ήταν λες κ δεν έπαιρνα...Παίρνω σίδηρο με φιλικό μαζί,βιταμίνη d που εχω ανεπαρκεια, b12 και ασβέστιο...Κ νομίζω ότι θα ξεκινησω κ μαγνήσιο όταν πάω κ του πω ότι έχω αρχίσει τις ψιλοκραμπες στα πόδια,αν κ δεν είναι υπέρ του μαγνησίου γιατί στο ενημερωτικό φυλλάδιο που μοιραζει στις έγκυες γράφει για το μαγνήσιο ότι δεν έχει βρεθεί να δρα προληπτικά στην εγκυμοσύνη,αντίθετα ορισμένες φορές έχει αρνητικές συνέπειες.Εντωμεταξυ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη στην κυριολεξία πονούσα υπερβολικά από τις κράμπες στον ύπνο κ έπαιρνα δύο Μαγνησία  με οδηγία του προηγούμενου γυναικολόγου...Όπως κ να έχει,σε σχέση με τη βαλίτσα,μπορείς να φτιάξεις ένα μικρό σακβουαγιαζ  κ να το έχεις μέσα στη ντουλάπα για να νιώθεις εσύ ασφαλής....Πάρα πολλες κάνουν περίδεση κ πάνε όλα καλά...Εύχομαι στην επόμενη εξέταση να είναι όλα πολύ καλύτερα!!!Έχε πίστη!

 

19 ώρες πρίν, Roses! είπε:

Το ξέρω ρε γμτ ότι δεν βοηθάει η κακή ψυχολογία και το άγχος είναι ένας σοβαρός λόγος να γίνεσαι ένα κουρέλι..Προσπαθώ βέβαια δεν είμαι όλη την ημέρα έτσι,έχω λιώσει στο τηλέφωνο να διαβάζω για περιδεσεις και αν όλα εξελίχθηκαν καλά...Με πήρε ο γιατρός βασικά και μου έκανε την καρδιά περιβόλι..Μου είπε ότι υπάρχει περίπτωση να συνεχίζει να μειώνεται ο τράχηλος και με την περίδεση και με θέλει τεζα μέχρι να με δει πως πάμε...μετά σκέφτομαι τα μικρόβια τα κολπικά που και αυτό επηρεάζει πολύ και βραστα..μετά τις 32 αν όλα πάνε καλά λέει θα με αφήσει να κινούμαι μέσα στο σπίτι όχι βέβαια πολλά πολλά και στις 34 εβδομάδες θα μπορώ να φτιάξω ένα φαγητό ..μου φαίνεται ένα βουνό όλα!! Το βασικότερο όλων είναι να φτάσω ως εκεί...Τι στο καλό ένας μήνας είναι...29 Δεκεμβρίου θα είμαι 30 εβδομάδων..31 έχω γενέθλια μπαίνω στα 33 

Έχω πάρει και κιλά που ούτε αυτό με βοηθάει νιώθω σαν καρο με ντολμαδες...Θέλει γερά νεύρα βδομάδα την εβδομάδα που θα πάει.. 

Μη σκέφτεσαι καθόλου τα κιλά,θα τα χάσεις όλα μετά...Ο γιατρός σου λέει όλα τα ενδεχόμενα για να είναι καλυμμένος...Κ στα λέει για να προσέξεις...Ακόλουθα τις οδηγίες του κ θα δεις ,θα είναι όλα καλά...Εφοδιασου με βιβλία,κανένα περιοδικό,χαζεψε μωρουδιακα κ ας μην αγοράζεις..Να περνάει η ώρα,όσο δύσκολα κ αν περνάει...Όσο για τα μικρόβια ,παίρνεις αντιβίωση,οπότε σκέψου θετικά..Στο επόμενο τηλέφωνο ρώτα τον μήπως πρέπει να πάρεις κ άλλη αντιβίωση γιατί φοβάσαι για λοίμωξη...Οι συμβατές αντιβιωσεις δεν κάνουν τίποτα στο εμβρυο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Viv37 είπε:

Α καταλαβα! Οκ αν εισαι ψηλη κ εσυ δικαιολογειται. Βεβαια και η δοατροφη κακο δεν κανει. Αρκει να μη χεοροτερευει τις αναγουλες σου. Καμπυλη ζαχαρου ποτε θα κανεις τελικα;

 

Αφου σε κλωτσαει σημαινει οτι καλοπερναει! Χαχα! 

Εγω ειμαι μεσα για το messenger αν θελετε.

Εδω εγω ηθελα νανσας δειξω τη φωτο απο τη β επιπεδου και εσκασα που δεν μπορουμε απο δω! Εννοειται οτο θα ειναι τελειο!

 

Μπραβο!!! Ολα καλα λοιπον!!

Ωχ! Περαστικα σου!! Ελπιζω να το περασεις ευκολα και να μη χρεοαστεις ουτε αντιπηκτικες ουτε τιποτα. Πες μας τι θα σου πει και ο γιατρος σου.

 

Χαχαχα! Βαζε κρεμουλες! Κι εμενα με ξυνει η κοιλια μου. Αν δεν εβγαλες μεχρι τωρα μπορει να τη γλυτωσεις! Εχει μεγαλωσει πολυ η κοιλια σου; 

 

Χαχαχα! Θα βγει θα βγει!

Για καμπυλη ζαχαρου εμενα δε μου εχει αναφερει κατι ακομα. Μεχρι ποτε μπορουμε να την κανουμε;

Εμενα μου εστειλε μια φιλη με διδυμακια 6 σακουλες με ρουχαλακια 0-3! Απο τη μια λεω οκ για καλο το εκανε το κοριτσι αλλα απο τημ αλλη εγω τιποτα δε θα παρω; Ασε που τα δικα τξς ειναι αγορακια κ εγω που εχω κοριτσι θελω ναντην εχω με κορδελες και ροζουλι ολη την ωρα!! Χαχαχα

Μπορει να το ειπαμε πιο πριν αλλα ξεχασα (τοση αμνησια που παθαινω ολη την ωρα τελευταια ειναι φυσιολογικη;) . Εσυ που εισαι εμπειρη τι γνωμη εχεις για το αυγο; Εγω τελικα πηρα καροτσι χωρις αυγο και πορτ μπεμπε και ειπαμε να παρουμε καθισματακι απο 0. Αλλα καποιες φιλες μου λενε οτι ειναι καλυτερα να παρω αυγο. Εσυ τι λες; Η ερωτηση παει και στις υπολοιπες που εχετε ηδη παιδακια. 

Αρα τι κανουμε με viber - messenger? Εμενα με βολευουν και τα 2. 

Viber καλύτερα Θ είναι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Leica είπε:

Το κατάλαβε από το βάρος του μωρού στην β επίπεδου....είναι μία εβδομάδα μπροστά. Το μωράκι αυτό έτσι ήταν εξαρχής βέβαια. Έβγαινε πάντα μία εβδομάδα μπροστά. Κι αν είναι απλά η κατασκευή του; είμαι πολύ ψηλή και ήμουν κι εγώ ένα μεγάλο μωρό! Τι να πω;; Πάντως κάνω μετρήσεις και μου βγαίνει οκ το ζάχαρο...βέβαια τρώω πολύ προσεκτικά. Θα δούμε σε μία εβδομάδα. 

 

Όχι ο γιατρός που έκανε την β επίπεδου δεν μου είπε κάτι για μεγάλο μωρό. Απλά σχολίασε ότι αναπτύσσεται καλά...η ενδοκρινολόγος όμως συνεκτιμώντας προφανώς κ το ιστορικό μου με έβαλε σε στενή παρακολούθηση.

Οι ενοχλήσεις έχουν υποχωρήσει ευτυχώς! Τρεις μέρες προβιοτικά και είμαι μία χαρά. Το είπα στον γιατρό μου είπε η καλλιέργεια βγήκε καθαρή οπότε πήρα τα μαγικά χάπια (με έχουν σώσει από χρόνια μυκητίαση) και ηρέμησα...σε ευχαριστώ κορίτσι μου!

Roses είναι δύσκολο το τέζα το ξέρω...έχω αναγκαστεί κι εγώ να κάτσω έτσι λόγω ορθοπεδικού προβλήματος στο παρελθόν...προσπάθησε το μυαλό σου να ξεφεύγει. Όσο γίνεται...ταινίες βιβλία. Να διαβάζεις στο κινητό ιστορίες παρόμοιες αλλά όχι κι όλη την ώρα. Το μωρό σου είναι σε καλή ηλικία. Άλλες έχουν μπει σε ενεργό τοκετό στις 19 εβδομάδες και τα έχουν καταφέρει....κουράγιο και έχεις την θετική μου σκέψη!

Εμένα 22+6 ήταν 600 γρ κ είπα στον εμβρυολογο ότι έχω κάποιες  μεταγευματικα τσιμπημενες τιμές με το μηχανάκι αλλά το νηστείας βγαίνει φυσιολογικό στο εργαστήριο κ η γλυκοζηλιωμενη κ να δει αν έχει επηρεαστεί...Τον ρώτησα αν το βάρος είναι φυσιολογικό για την εβδομάδα κ μου είπε ναι,όπως κ το αμνιακό...Τώρα θα δω τι θα πει κ ο διαβητολογος όταν πάω...Γιατί στην εβδομάδα που είσαι ήταν πολύ το 630;Εντύπωση μου κάνει...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Christine. S είπε:

Εμένα 22+6 ήταν 600 γρ κ είπα στον εμβρυολογο ότι έχω κάποιες  μεταγευματικα τσιμπημενες τιμές με το μηχανάκι αλλά το νηστείας βγαίνει φυσιολογικό στο εργαστήριο κ η γλυκοζηλιωμενη κ να δει αν έχει επηρεαστεί...Τον ρώτησα αν το βάρος είναι φυσιολογικό για την εβδομάδα κ μου είπε ναι,όπως κ το αμνιακό...Τώρα θα δω τι θα πει κ ο διαβητολογος όταν πάω...Γιατί στην εβδομάδα που είσαι ήταν πολύ το 630;Εντύπωση μου κάνει...

Νομοζω οτι πιο πολυ επηρεαστηκε απο το ιστορικο της ο ενδοκρινολογος παρα για το μεγεθος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Viv37 είπε:

Νομοζω οτι πιο πολυ επηρεαστηκε απο το ιστορικο της ο ενδοκρινολογος παρα για το μεγεθος.

Κατάλαβα...Πάντως εμένα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πάλι ο τότε  εμβρυολογος μου είχε πει ότι όλα είναι καλά στις μετρήσεις (β επιπέδου κ ντοπλερ) αλλά όταν είχε δει τις μετρήσεις ο διαβητολογος είχε πει ότι οριακά δεν έχει επηρεαστεί το έμβρυο...Κ του εχω εμπιστοσύνη του διαβητολογου γιατί είναι διευθυντής ενδοκρινολογίας σε μεγάλο μαιευτήριο...Τι να πω...Νομίζω ότι κοιτάζε αυτές τις γραμμές με την ανάπτυξη της κοιλιάς,αλλά δεν είμαι κ σίγουρη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...