Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Απόκλιση υπερήχου μια εβδομάδας


Kon90

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Ναι θα παρω και μια δευτερη γνωμη εννοείται απλά δεν ήξερα αν ακουγεται κολπικα η καρδουλα η μονο απο την κοιλίτσα 

Σου ευχομαι να είναι μπεμπης τότε 

Ναι ναι και φυσικά ακούγεται. Βασικά μέχρι τη 12η εβδομάδα μόνο κολπικά είμαστε ικανοί να ακούσουμε τη καρδιά του εμβρύου. 

Σε ευχαριστώ πολύ. Μακάρι. Αλλά γερό να είναι και ότι είναι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Καλημερα σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση η αλήθεια είναι ότι είδα ελάχιστο αιματακι 11 μερες μετά την ωορρηξια δεν ξέρω αν έγινε τότε η εμφυτευση 

Άρα έγινε σχετικά αργά η εμφύτευση. Στην αρχή κάνουν ενδοκολπικους υπερήχους κ μετά το 2ο τρίμηνο από κοιλιά.

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άκουσα καρδούλα την 6η εβδομάδα δια κολπικά εννοείται…σταμάτησα να κάνω κολπικο υπέρηχο όταν ήμουν 8η εβδομάδα με είδε από την κοιλια κ ακούσαμε κ καρδούλα! Κολπικά με ξανά έλεγξε 13η εβδομάδα λόγο αιμορραγίας για να δει τράχηλο κ ξανά στην β επιπέδου για τον τράχηλο ξανά! Και εγώ θα σου πρότεινα μια δεύτερη άποψη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Ναι ναι και φυσικά ακούγεται. Βασικά μέχρι τη 12η εβδομάδα μόνο κολπικά είμαστε ικανοί να ακούσουμε τη καρδιά του εμβρύου. 

Σε ευχαριστώ πολύ. Μακάρι. Αλλά γερό να είναι και ότι είναι!!!

Θα παω αυριο σε άλλον γιατρό να δω τι θα μου πει 

Σου ευχομαι ενα υγιέστατο μωράκι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Kon90 είπε:

Θα παω αυριο σε άλλον γιατρό να δω τι θα μου πει 

Σου ευχομαι ενα υγιέστατο μωράκι

Να πας κορίτσι μου. Για καλό στο λέω!!! 

πρίν από 1 λεπτό , LouloudakiK είπε:

Να πας κορίτσι μου. Για καλό στο λέω!!! 

Είναι το πρώτο σου;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 37 λεπτά , Moomin είπε:

Άρα έγινε σχετικά αργά η εμφύτευση. Στην αρχή κάνουν ενδοκολπικους υπερήχους κ μετά το 2ο τρίμηνο από κοιλιά.

Λογικά για να δω τότε αιματακι θα έγινε αργά 

Εγώ βάση τερ είμαι στην 9η αλλά στον υπέρηχο με βγάζει 8

Δεν ξέρω αν παιζει και ρόλο το αρχαίο μηχάνημα του γιατρου αλλά κολπικα δεν ακουσαμε τίποτα ενώ παλεται γρήγορα η καρδουλα 

πρίν από 22 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Εγώ άκουσα καρδούλα την 6η εβδομάδα δια κολπικά εννοείται…σταμάτησα να κάνω κολπικο υπέρηχο όταν ήμουν 8η εβδομάδα με είδε από την κοιλια κ ακούσαμε κ καρδούλα! Κολπικά με ξανά έλεγξε 13η εβδομάδα λόγο αιμορραγίας για να δει τράχηλο κ ξανά στην β επιπέδου για τον τράχηλο ξανά! Και εγώ θα σου πρότεινα μια δεύτερη άποψη 

Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση ναι εννοείται θα παρω και δευτερη γνωμη γιατί αυτό που λέω πιο είναι και λίγο αρχαιο το μηχάνημα του γιατρου και φοβάμαι μήπως για αυτο βγάζει το έμβρυο μια εβδομαδα μικρότερο

πρίν από 4 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Να πας κορίτσι μου. Για καλό στο λέω!!! 

Είναι το πρώτο σου;;

Σε ευχαριστώ πολυ ναι το πρωτο μου 

Εσένα? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Kon90 είπε:

Λογικά για να δω τότε αιματακι θα έγινε αργά 

Εγώ βάση τερ είμαι στην 9η αλλά στον υπέρηχο με βγάζει 8

Δεν ξέρω αν παιζει και ρόλο το αρχαίο μηχάνημα του γιατρου αλλά κολπικα δεν ακουσαμε τίποτα ενώ παλεται γρήγορα η καρδουλα 

Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση ναι εννοείται θα παρω και δευτερη γνωμη γιατί αυτό που λέω πιο είναι και λίγο αρχαιο το μηχάνημα του γιατρου και φοβάμαι μήπως για αυτο βγάζει το έμβρυο μια εβδομαδα μικρότερο

Σε ευχαριστώ πολυ ναι το πρωτο μου 

Εσένα? 

Ναι το πρώτο μου!!! Όλα καλά θα πάνε σε όλες μας 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Ναι το πρώτο μου!!! Όλα καλά θα πάνε σε όλες μας 

Mε το καλό να μας έρθουν τα μωράκια μας ξέρεις εγώ ήμουν που ήμουν αγχωμένη τώρα που με βγάζει μια εβδομάδα λιγότερο έχω αγχωθει φουλ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Mε το καλό να μας έρθουν τα μωράκια μας ξέρεις εγώ ήμουν που ήμουν αγχωμένη τώρα που με βγάζει μια εβδομάδα λιγότερο έχω αγχωθει φουλ 

Ναι καταλαβαίνω. Θα πας όμως και σε έναν άλλο γιατρό και θα ηρεμήσεις όταν ακούσεις καρδούλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Λογικά για να δω τότε αιματακι θα έγινε αργά 

Εγώ βάση τερ είμαι στην 9η αλλά στον υπέρηχο με βγάζει 8

Δεν ξέρω αν παιζει και ρόλο το αρχαίο μηχάνημα του γιατρου αλλά κολπικα δεν ακουσαμε τίποτα ενώ παλεται γρήγορα η καρδουλα 

Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση ναι εννοείται θα παρω και δευτερη γνωμη γιατί αυτό που λέω πιο είναι και λίγο αρχαιο το μηχάνημα του γιατρου και φοβάμαι μήπως για αυτο βγάζει το έμβρυο μια εβδομαδα μικρότερο

Σε ευχαριστώ πολυ ναι το πρωτο μου 

Εσένα? 

Κορίτσι μου σίγουρα τα μηχανήματα παίζουν ρολο και αφού είδατε την καρδούλα να πάλλεται σημαίνει ότι σε πιο νέο μηχάνημα θα ακούγεται κιολας! Κ εγώ στην 5η εβδομάδα να πάλλεται το είδαμε προσπάθησε να το ακούσουμε αλλά μου το είπε κιολας νωρις είναι κ μου λέει έλα σε μια εβδομάδα! Και το δικό της μηχάνημα είχε χαλάσει κ είχε ενα εφεδρικό φαντάσου… τώρα με το καινούργιο μηχάνημα το βλέπουμε και 3D 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και με το καλό!

6η και 8η εβδομάδα και στις δύο εγκυμοσύνες μου,μου έκανε διακολπικο και από 10η από την κοιλιά. Και τα δύο τα μωρά βγαίνανε μια βδομάδα μεγαλύτερα ,αν και ειδικά στον μεγάλο μου ξέρω πότε έκανα ωορρηξία αφού την παρακολουθούσα υπερηχογραφικά. Εν τέλει στην πορεια,φτάσαμε να είναι 3-4 μέρες μεγαλυτερα. Γεννήθηκαν ,βέβαια,κ τεράστια,4 κιλά και τα δύο. Αν μεγαλώνει σωστά,μην σε αγχώνει η απόκλιση στις αρχές. Στην αυχενική θα σου δώσει κ την σωστή ΠΗΤ σου κ θα πηγαίνεις με αυτήν.

Παρ'ολα αυτά να πας σε δεύτερο γιατρό,για να ακούσεις την καρδούλα μιας κ 9η εβδομάδα(ακόμα κ 8η που σε βγάζει) θα έπρεπε το μηχάνημα να την εντοπίζει και να ακούγεται.

Όλα καλά θα πανε:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστω όλες πηγα σημερα σε άλλον γιατρό και άκουσα κανονικά καρδουλα από κοιλιά κιόλας και με έβγαλε στις εβδομάδες που ειμαι 

Δόξα τον Θεό 

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Kon90 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστω όλες πηγα σημερα σε άλλον γιατρό και άκουσα κανονικά καρδουλα από κοιλιά κιόλας και με έβγαλε στις εβδομάδες που ειμαι 

Δόξα τον Θεό 

 

Μπράβο κορίτσι μου συγχαρητήρια!! Άντε με το καλό!! Πόσες εβδομαδες είσαι τώρα; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστω όλες πηγα σημερα σε άλλον γιατρό και άκουσα κανονικά καρδουλα από κοιλιά κιόλας και με έβγαλε στις εβδομάδες που ειμαι 

Δόξα τον Θεό 

 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!!! Φοβερό συναίσθημα ε; Εγώ είχα κλάψει πολύ όταν άκουσα τη καρδιά του...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...