Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Neverstop είπε:

      Κατάλαβα... κ κοιμάται μόνο του στο δωμάτιο του?😢Στο πάρκο κοιμούνται?

      Το πάρκο δεν είναι για πολλές ώρες-μερες  λόγο στρώματος κυρίως δεν είναι Κ ότι πιο κατάλληλο για συνεχή χρήση για πιο υγιηνο υποτίθετε . Μετά μόνο του αν δεν μπορείς συγκοιμιση. Αλλά μην σε ανχωνει πλέον στους 7 μήνες το παιδί στριφογυρναει μόνο του φωνάζει πιο δυνατά οπότε ξυπνάς Κ επίσης πλέον δεν χρειάζετε Κ να το ρευετε κτλ. 

      • Μου αρέσει 1

Απόκλιση υπερήχου μια εβδομάδας


Kon90

Recommended Posts

14 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ έχω αγχωθεί παρα πολυ γιατί διάβαζα ότι αν είναι υψηλό στο πρωτο τρίμηνο δημιουργεί προβληματα στο έμβρυο και φοβάμαι γιατί δεν προσεξα πολυ τις προηγουμενες μέρες στο θέμα φαγητου μήπως έχω δημιουργήσει κανένα θέμα στο μωρό 

Εσυ πως είσαι? 

 

αν το νηστειας στις μηνιαιες εξετασεις σου ειναι οριακο,μπορει να σου πει κ ο γιατρος σου να κανεις μια καμπυλη μετα την αυχενικη

εγω ετσι εκανα στη δευτερη εγκυμοσυμη,προληπτικα επειδη ειχα ζαχαρο στην πρωτη

παντως μην φρικαρεις,οι τιμες που ανησυχουν ειναι πολυ υψηλοτερες.κ δ ειναι μονο θεμα γλυκων.τα φρουτα,οι υδατανθρακες,επηρεαζουν.προσπαθησε να τρεφεσαι υγιεινα κ πες τις ανησυχιες σου στον γιατρο σου

να πινεις πολυ νερο,να περπατας εφοσον εισαι καλα κ εχεις το οκ

κ να μην μενεις νηστικη πολλες ωρες.πχ πιες λιγο γαλα πριν κοιμηθεις.αν κοιμηθεις πανω απο 8ωρες ειναι πιθανο το πρωι να ανεβει λιγο αν εχεις μια μικρη προδιαθεση

αλλα για ολα υπαρχει λυση.δ πρεπει να τρομαζεις.κ οχι αγχος οσο μπορεις,δυστυχως κ αυτο το επηρεαζει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Πρόσεξε λίγο τους υδατάνθρακες δλδ θα τρως ολικης άλεσης κ μην μένεις νηστικια πολλες ώρες κάθε 2-3 ώρες να τρως κάτι 

 Ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου 

Χθες ας πουμε το βράδυ έφαγα μια τορτίγια μικρή ολικής με τυράκι λίγη ντομάτα και πιπερια μετά από μια ώρα 136 ένα σοκ το έπαθα θέλω να δω λίγο τι μου το ανεβάζει από τροφές και τι όχι 

9 ώρες πρίν, vikib είπε:

αν το νηστειας στις μηνιαιες εξετασεις σου ειναι οριακο,μπορει να σου πει κ ο γιατρος σου να κανεις μια καμπυλη μετα την αυχενικη

εγω ετσι εκανα στη δευτερη εγκυμοσυμη,προληπτικα επειδη ειχα ζαχαρο στην πρωτη

παντως μην φρικαρεις,οι τιμες που ανησυχουν ειναι πολυ υψηλοτερες.κ δ ειναι μονο θεμα γλυκων.τα φρουτα,οι υδατανθρακες,επηρεαζουν.προσπαθησε να τρεφεσαι υγιεινα κ πες τις ανησυχιες σου στον γιατρο σου

να πινεις πολυ νερο,να περπατας εφοσον εισαι καλα κ εχεις το οκ

κ να μην μενεις νηστικη πολλες ωρες.πχ πιες λιγο γαλα πριν κοιμηθεις.αν κοιμηθεις πανω απο 8ωρες ειναι πιθανο το πρωι να ανεβει λιγο αν εχεις μια μικρη προδιαθεση

αλλα για ολα υπαρχει λυση.δ πρεπει να τρομαζεις.κ οχι αγχος οσο μπορεις,δυστυχως κ αυτο το επηρεαζει

 Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου για την απαντηση

Στην εξέταση που είχα πριν περιπου μήνα ήταν το σάκχαρο 88 αλλά την προηγουμενη μέρα είχα φάει καλαμακια κοτόπουλο με πιτα το μεσημέρι και το βράδυ παλι κοτόπουλο σκέτο μήπως δεν έδειξε για αυτό αλλά είχα καλή γλικοζιωμενη στο 5 

Αυτο λέω η τορτίγια ολικής μου το έφτασε 136 χθες βράδυ 

Εχω αυριο βαφτίσια και σκέφτομαι τι θα κάνω στο τραπέζι από φαγητό 

Αυτό με το γάλα που λες κάπου το είδα θα το δοκιμάσω σήμερα να δω αν θα μου κάνει διαφορά

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kon90 είπε:

 Ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου 

Χθες ας πουμε το βράδυ έφαγα μια τορτίγια μικρή ολικής με τυράκι λίγη ντομάτα και πιπερια μετά από μια ώρα 136 ένα σοκ το έπαθα θέλω να δω λίγο τι μου το ανεβάζει από τροφές και τι όχι 

 Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου για την απαντηση

Στην εξέταση που είχα πριν περιπου μήνα ήταν το σάκχαρο 88 αλλά την προηγουμενη μέρα είχα φάει καλαμακια κοτόπουλο με πιτα το μεσημέρι και το βράδυ παλι κοτόπουλο σκέτο μήπως δεν έδειξε για αυτό αλλά είχα καλή γλικοζιωμενη στο 5 

Αυτο λέω η τορτίγια ολικής μου το έφτασε 136 χθες βράδυ 

Εχω αυριο βαφτίσια και σκέφτομαι τι θα κάνω στο τραπέζι από φαγητό 

Αυτό με το γάλα που λες κάπου το είδα θα το δοκιμάσω σήμερα να δω αν θα μου κάνει διαφορά

 

 

Το 88 δεν είναι άσχημο της νηστείας αφού το όριο είναι 100 κάπου εκεί νομίζω! Εγώ έχω πάει και 90 καποιες φορες στο νηστείας! Αν σε αγχώνει τόσο το πιο σωστό είναι να το πεις στο γιατρο να κανεις μια καμπύλη κ το ακόμα πιο σωστό να πας σε ένα κλινικό διατροφολόγο! Σίγουρα δε πρέπει να κόψεις υδατάνθρακες απλά να μειώσεις τη ποσότητα…κ συμφωνώ με το γάλα ή ένα Γιαουρτι πριν τον ύπνο! Να αυξήσεις τις Πρωτεΐνες  κ να μειώσεις την ποσότητα των υδατανθράκων αλλά όχι να τα κόψεις τελειως! Κ τα συχνά γεύματα κρατούν την γλυκόζη σε ισορροπία! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rafaela_123 είπε:

Το 88 δεν είναι άσχημο της νηστείας αφού το όριο είναι 100 κάπου εκεί νομίζω! Εγώ έχω πάει και 90 καποιες φορες στο νηστείας! Αν σε αγχώνει τόσο το πιο σωστό είναι να το πεις στο γιατρο να κανεις μια καμπύλη κ το ακόμα πιο σωστό να πας σε ένα κλινικό διατροφολόγο! Σίγουρα δε πρέπει να κόψεις υδατάνθρακες απλά να μειώσεις τη ποσότητα…κ συμφωνώ με το γάλα ή ένα Γιαουρτι πριν τον ύπνο! Να αυξήσεις τις Πρωτεΐνες  κ να μειώσεις την ποσότητα των υδατανθράκων αλλά όχι να τα κόψεις τελειως! Κ τα συχνά γεύματα κρατούν την γλυκόζη σε ισορροπία! 

Σημερα νηστείας είχα 97 χθες είχα 100 που είμαι και σε διατροφή 

Προχθές είχα 94 και την προηγουμενη είχα φάει και παγωτο 

Τι να πω σηκώνω τα χέρια ψηλά ίσως μου το ανεβάζει τόσο και το άγχος μου 

Εχω στεναχωρηθεί παρα πολυ σε 15 μέρες εχω ραντεβου με τον γιατρό και τότε θα κάνω καμπύλη και θα παω σε ενδοκρινολογο αν και ξέρω ότι έχω από τώρα διαβήτη με αυτές τις τιμές

Ελπίζω να ρυθμιστεί με διατροφή 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

 Ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου 

Χθες ας πουμε το βράδυ έφαγα μια τορτίγια μικρή ολικής με τυράκι λίγη ντομάτα και πιπερια μετά από μια ώρα 136 ένα σοκ το έπαθα θέλω να δω λίγο τι μου το ανεβάζει από τροφές και τι όχι 

 Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου για την απαντηση

Στην εξέταση που είχα πριν περιπου μήνα ήταν το σάκχαρο 88 αλλά την προηγουμενη μέρα είχα φάει καλαμακια κοτόπουλο με πιτα το μεσημέρι και το βράδυ παλι κοτόπουλο σκέτο μήπως δεν έδειξε για αυτό αλλά είχα καλή γλικοζιωμενη στο 5 

Αυτο λέω η τορτίγια ολικής μου το έφτασε 136 χθες βράδυ 

Εχω αυριο βαφτίσια και σκέφτομαι τι θα κάνω στο τραπέζι από φαγητό 

Αυτό με το γάλα που λες κάπου το είδα θα το δοκιμάσω σήμερα να δω αν θα μου κάνει διαφορά

 

συμφωνω με την ραφαελα,δ πρεπει να τα κοψεις ολα

δοκιμες.υπαρχουν κ λαχανικα που το ανεβαζουν.γενικα το ζαχαρο ειναι λιγο μυστηριο.θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι με το ιδιο μενου(ψαρι με πρασινη σαλατα),ειχα τελειως διαφορετικες τιμες

σε μια εγκυμοσυνη που γενικα ενω ημουν πολλα κιλα,λογω οτι ειχα καποια θεματακια κ ορεξεων εκανα πολυ υγιεινη διατροφη,κ δ εβαλα πολλα κιλα

στο τελος εγω χρειαστηκε να κανω κ ινσουλινη,δ ειναι κτ. να μην σε τρομαζει.αν κ πιστευω με διατροφη ολα θα πανε καλα.εγω δ ειχα καλη υποστηριξη.θεωρω οτι δ μου εδωσαν σωστες οδηγιες

η γλυκοζηλιωμενη ειναι πολυ σημαντικη.κ ναι μπορεις κ αλλες επιλογες,οχι μονο γαλα πριν τον υπνο

με μπολικο νερακι κ λιγο περπατημα εριχνα κ τις τιμες που ηταν λιγο υψηλες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, vikib είπε:

συμφωνω με την ραφαελα,δ πρεπει να τα κοψεις ολα

δοκιμες.υπαρχουν κ λαχανικα που το ανεβαζουν.γενικα το ζαχαρο ειναι λιγο μυστηριο.θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι με το ιδιο μενου(ψαρι με πρασινη σαλατα),ειχα τελειως διαφορετικες τιμες

σε μια εγκυμοσυνη που γενικα ενω ημουν πολλα κιλα,λογω οτι ειχα καποια θεματακια κ ορεξεων εκανα πολυ υγιεινη διατροφη,κ δ εβαλα πολλα κιλα

στο τελος εγω χρειαστηκε να κανω κ ινσουλινη,δ ειναι κτ. να μην σε τρομαζει.αν κ πιστευω με διατροφη ολα θα πανε καλα.εγω δ ειχα καλη υποστηριξη.θεωρω οτι δ μου εδωσαν σωστες οδηγιες

η γλυκοζηλιωμενη ειναι πολυ σημαντικη.κ ναι μπορεις κ αλλες επιλογες,οχι μονο γαλα πριν τον υπνο

με μπολικο νερακι κ λιγο περπατημα εριχνα κ τις τιμες που ηταν λιγο υψηλες

Συμφωνώ με όλα! @Kon90επισης πρέπει να βλέπεις τι σε πειράζει κάθε φορά κ να το αλλάζεις! Δλδ αν τρως τορτίγια μην ξανά φας καλύτερα να παρεις κάτι σε Ζέας που έχει χαμηλότερο γλυκαιμικό δείκτη…κ αφού το ανακάλυψες δεν έχει να αγχώνεσαι γιατί κ το άγχος προκαλεί αύξηση γλυκόζης είναι «άμυνα» του οργανισμού 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Σημερα νηστείας είχα 97 χθες είχα 100 που είμαι και σε διατροφή 

Προχθές είχα 94 και την προηγουμενη είχα φάει και παγωτο 

Τι να πω σηκώνω τα χέρια ψηλά ίσως μου το ανεβάζει τόσο και το άγχος μου 

Εχω στεναχωρηθεί παρα πολυ σε 15 μέρες εχω ραντεβου με τον γιατρό και τότε θα κάνω καμπύλη και θα παω σε ενδοκρινολογο αν και ξέρω ότι έχω από τώρα διαβήτη με αυτές τις τιμές

Ελπίζω να ρυθμιστεί με διατροφή 

 

Ναι συνέχισε να κάνεις δοκιμές κ θα το βρεις,θα σε κατευθύνει κ ο ενδοκρινολόγος. Κι εγώ όταν έτρωγα λίγο παγωτό(ήταν καλοκαιρινοί μήνες) δεν με ανέβαζε,αλλά ψωμιά κ ζυμαρικά, χάλι μαύρο.

Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι γιατί πες ότι έχεις και διαβήτη κύησης,όλα είναι διαχειρισιμα,αυτό να θυμάσαι.

Να είσαι σε κίνηση μετά το φαγητό,αυτό θυμάμαι με βοηθούσε σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο ενδοκρινολόγος μου είπε ότι στο πρώτο τρίμηνο δεν έχει νόημα η μεταυγευματικη μέτρηση γιατί ακόμη ο πλακούντας δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να "πιέσει - επιβαρύνει" το ζάχαρο της μητέρας κ αυτό με τη σειρά του να έχει αντίκτυπο στο έμβρυο. 15η-35η εβδομάδα μου έλεγε ότι υπάρχει πρόβλημα με τον διαβήτη κύησης. Εννοείται δε μιλάμε για ζάχαρο νηστείας. 

Όπως είπαν κ τα κορίτσια, αυτό που προκαλεί προβλήματα στο έμβρυο στο πρώτο τρίμηνο είναι μεγάλες τιμές σακχάρου που συνήθως προϋπάρχουν κ δεν το γνωρίζουμε. Όλα θα πάνε καλά, με το καλό το μωράκι σου!

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, vikib είπε:

συμφωνω με την ραφαελα,δ πρεπει να τα κοψεις ολα

δοκιμες.υπαρχουν κ λαχανικα που το ανεβαζουν.γενικα το ζαχαρο ειναι λιγο μυστηριο.θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι με το ιδιο μενου(ψαρι με πρασινη σαλατα),ειχα τελειως διαφορετικες τιμες

σε μια εγκυμοσυνη που γενικα ενω ημουν πολλα κιλα,λογω οτι ειχα καποια θεματακια κ ορεξεων εκανα πολυ υγιεινη διατροφη,κ δ εβαλα πολλα κιλα

στο τελος εγω χρειαστηκε να κανω κ ινσουλινη,δ ειναι κτ. να μην σε τρομαζει.αν κ πιστευω με διατροφη ολα θα πανε καλα.εγω δ ειχα καλη υποστηριξη.θεωρω οτι δ μου εδωσαν σωστες οδηγιες

η γλυκοζηλιωμενη ειναι πολυ σημαντικη.κ ναι μπορεις κ αλλες επιλογες,οχι μονο γαλα πριν τον υπνο

με μπολικο νερακι κ λιγο περπατημα εριχνα κ τις τιμες που ηταν λιγο υψηλες

@vikib @Rafaela_123 @MumMaria @Νεκταρινακι κορίτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις το ψιλοβρηκα λίγο με τα φαγητά αλλά ρε κορίτσια το θέμα μου είναι το νηστείας

Την πρωτη μερα που το μέτρησα μετα απο ενα γλυκο και είχα 156 το βράδυ έφαγα ομελετα και είχα 108 το πρωι νηστικη την άλλη μέρα είχα 94 

Από εκείνη την μέρα και τώρα 3 μέρες που το μετράω έχω 97-100 νηστικη το πρωι 

Αυτό με αγχώνει πιο πολυ μήπως δημιουργήσω θέμα στο μωρό μέχρι να παω σε 20 μέρες για να κάνω την καμπύλη 

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω κάνω φουλ υγιεινή διατροφή και το νηστείας είναι 100 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

@vikib @Rafaela_123 @MumMaria @Νεκταρινακι κορίτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις το ψιλοβρηκα λίγο με τα φαγητά αλλά ρε κορίτσια το θέμα μου είναι το νηστείας

Την πρωτη μερα που το μέτρησα μετα απο ενα γλυκο και είχα 156 το βράδυ έφαγα ομελετα και είχα 108 το πρωι νηστικη την άλλη μέρα είχα 94 

Από εκείνη την μέρα και τώρα 3 μέρες που το μετράω έχω 97-100 νηστικη το πρωι 

Αυτό με αγχώνει πιο πολυ μήπως δημιουργήσω θέμα στο μωρό μέχρι να παω σε 20 μέρες για να κάνω την καμπύλη 

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω κάνω φουλ υγιεινή διατροφή και το νηστείας είναι 100 

Το μηχάνημα είναι καινούριο? Οι ταινίες είναι εντάξει? Γενικά αυτά απορρυθμιζονται μετά από κάνα δυο χρόνια κ θέλουν αντικατάσταση. Επίσης, αν κόψεις εντελώς τους υδατάνθρακες λογικό είναι να ανεβαίνει. Πρέπει να τρως μοιρασμενους μέσα στην ημέρα σε συνδυασμό με σαλάτα κ πρωτεϊνες. Επίσης βοηθά πολύ το περπάτημα εάν σου το επιτρέπει ο γυναικολόγος. Μετράς αμέσως με το που ξυπνάς ή το καθυστερεις? 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Το μηχάνημα είναι καινούριο? Οι ταινίες είναι εντάξει? Γενικά αυτά απορρυθμιζονται μετά από κάνα δυο χρόνια κ θέλουν αντικατάσταση. Επίσης, αν κόψεις εντελώς τους υδατάνθρακες λογικό είναι να ανεβαίνει. Πρέπει να τρως μοιρασμενους μέσα στην ημέρα σε συνδυασμό με σαλάτα κ πρωτεϊνες. Επίσης βοηθά πολύ το περπάτημα εάν σου το επιτρέπει ο γυναικολόγος. Μετράς αμέσως με το που ξυπνάς ή το καθυστερεις? 

 

Το μηχάνημα είναι καινουργιο το αγόρασα και οι ταινίες επίσης δεν τους έχω κόψει τους υδατάνθρακες τελείως πιο πολυ ψωμάκι ολικής τρώω με τα γευματα τα 

Περπατημα να σου πω πηγα προχθες για λίγο αλλά κάπως κουράστηκα και με έπιασαν κάτι πονακια και λεω καλυτερα να κλείσω το 1ο τρίμηνο

Το μετράω αμέσως μόλις ξυπνήσω 

Τα μεταυγευματικα τα ρυθμιζω κάνω λίγο πειραματα να δω τι μου το ανεβάζει συνήθως όμως 105 έχω περιπου το νηστείας Δεν λέει να πεσει 3 μέρες 

Το ωραίο όμως είναι την 1η μέρα που το μέτρησα πρωί είχα 94 και τις προηγουμενες δεν έκανα καμια διατροφή έτρωγα κανονικά

Εδώ και 3 μέρες που έχω ξεκινήσει πιο αυστηρή διατροφή ανεβηκε στο 100

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

@vikib @Rafaela_123 @MumMaria @Νεκταρινακι κορίτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις το ψιλοβρηκα λίγο με τα φαγητά αλλά ρε κορίτσια το θέμα μου είναι το νηστείας

Την πρωτη μερα που το μέτρησα μετα απο ενα γλυκο και είχα 156 το βράδυ έφαγα ομελετα και είχα 108 το πρωι νηστικη την άλλη μέρα είχα 94 

Από εκείνη την μέρα και τώρα 3 μέρες που το μετράω έχω 97-100 νηστικη το πρωι 

Αυτό με αγχώνει πιο πολυ μήπως δημιουργήσω θέμα στο μωρό μέχρι να παω σε 20 μέρες για να κάνω την καμπύλη 

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω κάνω φουλ υγιεινή διατροφή και το νηστείας είναι 100 

τι ωρα τρως βραδινο;κ ποσες ωρες μενεις νηστικη με τον υπνο;

μην ανησυχεις με τετοιες τιμες.οταν μπηκα στον μηνα μου,μετα απο τοσους μηνες στερησεων κ ξαπλας κ δυσκολιων,παρηγγειλα κ εφαγα πιτογυρο.μετραω μετα,300,πιο μετα 200,παιρνω την τσαντουλα μου κ παω νοσοκομειο.μου ειπαν οι μαιες να χαλαρωσω,δ ηταν κτ επικινδυνο

φυσικα δ λεω να μην προσεχεις κ να εχεις τιμες τεραστιες χωρις παρακολουθηση.απλα μην αγχωνεσαι

περπατα εστω 10' στο σπιτι πριν μετρηθεις.κ να πινεις νερο

σκεψου εγω ειχα σπασει κ το ποδι μου,κ ουτε να περπατησω δ μπορουσα σε καποιες φασεις

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , vikib είπε:

τι ωρα τρως βραδινο;κ ποσες ωρες μενεις νηστικη με τον υπνο;

μην ανησυχεις με τετοιες τιμες.οταν μπηκα στον μηνα μου,μετα απο τοσους μηνες στερησεων κ ξαπλας κ δυσκολιων,παρηγγειλα κ εφαγα πιτογυρο.μετραω μετα,300,πιο μετα 200,παιρνω την τσαντουλα μου κ παω νοσοκομειο.μου ειπαν οι μαιες να χαλαρωσω,δ ηταν κτ επικινδυνο

φυσικα δ λεω να μην προσεχεις κ να εχεις τιμες τεραστιες χωρις παρακολουθηση.απλα μην αγχωνεσαι

περπατα εστω 10' στο σπιτι πριν μετρηθεις.κ να πινεις νερο

σκεψου εγω ειχα σπασει κ το ποδι μου,κ ουτε να περπατησω δ μπορουσα σε καποιες φασεις

Μέχρι τις 9 τρώω βραδινό 

Από 8 ώρες και πανω σίγουρα είμαι νηστικη 

Με φοβίζει επειδή ειμαι στο 1ο τρίμηνο και το προβλημα μου είναι αποκλειστικά το νηστείας 

Εννοείς να περπαταω μόλις ξυπνήσω? Γιατί με τις άλλες μετρήσεις είμαι εντάξει νερό πινω έτσι και αλλιώς πολυ 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Το μηχάνημα είναι καινουργιο το αγόρασα και οι ταινίες επίσης δεν τους έχω κόψει τους υδατάνθρακες τελείως πιο πολυ ψωμάκι ολικής τρώω με τα γευματα τα 

Περπατημα να σου πω πηγα προχθες για λίγο αλλά κάπως κουράστηκα και με έπιασαν κάτι πονακια και λεω καλυτερα να κλείσω το 1ο τρίμηνο

Το μετράω αμέσως μόλις ξυπνήσω 

Τα μεταυγευματικα τα ρυθμιζω κάνω λίγο πειραματα να δω τι μου το ανεβάζει συνήθως όμως 105 έχω περιπου το νηστείας Δεν λέει να πεσει 3 μέρες 

Το ωραίο όμως είναι την 1η μέρα που το μέτρησα πρωί είχα 94 και τις προηγουμενες δεν έκανα καμια διατροφή έτρωγα κανονικά

Εδώ και 3 μέρες που έχω ξεκινήσει πιο αυστηρή διατροφή ανεβηκε στο 100

 

Μήπως τρως πολύ νωρις; Κ περνούν πολλες ώρες από όταν ξυπνάς; Επίσης αν ξυπνάς μέσα στο βράδυ πάλι μπορεί να απορρυθμιστεί κ να δείξει λίγο ψηλό το νηστείας 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Μήπως τρως πολύ νωρις; Κ περνούν πολλες ώρες από όταν ξυπνάς; Επίσης αν ξυπνάς μέσα στο βράδυ πάλι μπορεί να απορρυθμιστεί κ να δείξει λίγο ψηλό το νηστείας 

Θα αρχίσω να πινω και ένα ποτηρι γάλα πριν τον υπνο να δω μήπως κάνει δουλειά 

Αν συνεχίσει δυο μερες ακόμα στο 100 θα παω κατευθείαν στον διαβητολογο δεν νομίζω ότι χρειάζεται η καμπύλη ζαχαρου καν με 100 νηστείας 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...