Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Β-χοριακη υπάρχει περίπτωση λαθους?


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους αν και καινουργια εδώ θα ήθελα να ρωτήσω. Τελευταία περιοδο 2/08..Ειχα όμως συμπτώματα όπως να ζεσταινομαι πρηξιμο στο στήθος πονο χαμηλά στην κοιλιά. Την Παρασκευή λοιπόν έκανα την πρωτη μου χοριακη και είχε τιμή 15.63 στο εργαστήριο μου είπαν ότι έκαναν έλεγχο δυο φορες. Υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει λάθος και την Δευτέρα που θα την επαναλάβω να βγει αρνητική.. Εχω πολυ άγχος.. Συγγνώμη για το σεντόνι μου.. Ευχαριστώ παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , mama16 είπε:

Όχι δεν υπάρχει περίπτωση πιστεύω να έγινε λάθος. Είναι πολύ χαμηλή γιατί ακόμα ούτε καθυστέρηση δεν έχεις. Την Δευτέρα θα έχει αυξηθεί!!

Ευχαριστώ παρα πολυ. Εχω ανησυχήσει αρκετά αλήθεια είναι. Γιατί στο παρελθόν ειχα  μια αποβολή και το θέλω αρκετά  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Kaliopaki είπε:

Ευχαριστώ παρα πολυ. Εχω ανησυχήσει αρκετά αλήθεια είναι. Γιατί στο παρελθόν ειχα  μια αποβολή και το θέλω αρκετά  

Μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Μαίρη Μπ. είπε:

Καλημέρα!! Αποκλείεται να βγεί αρνητική.Απλα είναι νωρίς.Κι εγώ πρώτη χοριακη είχα 16.3 και μετά από δύο μέρες 60.3!! Εύχομαι μία τελειομηνη εγκυμοσύνη ♥️

Ευχαριστώ παρα πολυ.. Και πραγματικά ανυπομονώ.!!! ❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Kaliopaki είπε:

Ευχαριστώ παρα πολυ.. Και πραγματικά ανυπομονώ.!!! ❤❤

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κορίτσι μου ενημέρωσε μας αν θέλεις την Δευτέρα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 28/8/2022 at 11:10 ΠΜ, Kaliopaki είπε:

Εννοείται..!! 

Κοριτσι μου τι εγινε τελικα?

Εψαχνα τα θεματα κ επεσα πανω σε αυτο..

Εκανα σημερα χοριακη βγηκε 11.5 και περιμενω περιοδο αυριο μεθαυριο. Και εχω φρικαρει. Μου ειπαν να επαναλαβω τη δευτερα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Κοριτσι μου τι εγινε τελικα?

Εψαχνα τα θεματα κ επεσα πανω σε αυτο..

Εκανα σημερα χοριακη βγηκε 11.5 και περιμενω περιοδο αυριο μεθαυριο. Και εχω φρικαρει. Μου ειπαν να επαναλαβω τη δευτερα..

Κορίτσι μου πόσο χαρηκααααααα...είδες απέδωσαν οι 15 μέρες σκληρής δουλειάς...κοίτα είσαι έγκυος...είναι χαμηλά αλλά δεν έχεις καθυστέρηση καν ακόμα...κάνε σε δύο μέρες....θέλεις να διπλασιαστεί σε δύο με 3 μέρες....αλήθεια χάρηκα πάρα πολύ...τα λέγαμε κ σε άλλο θέμα...μπράβο κ πάλι μπράβο κορίτσι μου... Κ εμένα χαμηλά είχε ξεκινήσει 14,8 κ διπλασιάστηκε κανονικά μετα..άσχετα με την βιοχικη μετα που ειχα....δεν έχει καμία σχέση το πόσο ξεκινάς αλλά να διπλασιάζεται κάθε 48-72 ώρες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Pagor είπε:

Κορίτσι μου πόσο χαρηκααααααα...είδες απέδωσαν οι 15 μέρες σκληρής δουλειάς...κοίτα είσαι έγκυος...είναι χαμηλά αλλά δεν έχεις καθυστέρηση καν ακόμα...κάνε σε δύο μέρες....θέλεις να διπλασιαστεί σε δύο με 3 μέρες....αλήθεια χάρηκα πάρα πολύ...τα λέγαμε κ σε άλλο θέμα...μπράβο κ πάλι μπράβο κορίτσι μου... Κ εμένα χαμηλά είχε ξεκινήσει 14,8 κ διπλασιάστηκε κανονικά μετα..άσχετα με την βιοχικη μετα που ειχα....δεν έχει καμία σχέση το πόσο ξεκινάς αλλά να διπλασιάζεται κάθε 48-72 ώρες...

Καλα δε το πιστευω και δε πανηγυριζω ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ. ειναι απειρως μικρο η μονη μου ελπιδα ειναι επειδη εκανα παρα πολυ αργα ωορρηξια και πιθανοτατα εμφυτευση.. τρεμω βιοχημικη ειναι η αληθεια αλλα καλως ή κακως δεν ειναι στο χερι μου. Εκανα χοριακη σημερα στις 8.00. Θα ξανακανω το Σαββατο παλι να δω αν ανεβαινει.. δε μπορω να περιμενω μεχει τη δευτερα.. ΤΡΕΜΩ Ε. ευχαριστω.. στειλτε ολη τη θετικη σας ενεργεια ❤️

Δεν εχω μεινει ποτε εγκυος και καθε φορα ποτ εκανα χοριακη εφτανε μαξιμουμ στο 0.2

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Elle12 είπε:

Καλα δε το πιστευω και δε πανηγυριζω ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ. ειναι απειρως μικρο η μονη μου ελπιδα ειναι επειδη εκανα παρα πολυ αργα ωορρηξια και πιθανοτατα εμφυτευση.. τρεμω βιοχημικη ειναι η αληθεια αλλα καλως ή κακως δεν ειναι στο χερι μου. Εκανα χοριακη σημερα στις 8.00. Θα ξανακανω το Σαββατο παλι να δω αν ανεβαινει.. δε μπορω να περιμενω μεχει τη δευτερα.. ΤΡΕΜΩ Ε. ευχαριστω.. στειλτε ολη τη θετικη σας ενεργεια ❤️

Δεν εχω μεινει ποτε εγκυος και καθε φορα ποτ εκανα χοριακη εφτανε μαξιμουμ στο 0.2

Καλέ είναι θετικό σου λέω...έγκυος είσαι κ μην σκέφτεσαι τίποτα άλλο είναι χαμηλά γιατί ακόμα δεν έχεις ούτε καθυστέρηση...μην σκέφτεσαι τίποτα άλλο...να ξέρεις θες διπλασιασμο κάθε 2-3 μέρες....αν δεις έστω να έχει ανέβει το το Σάββατο 60% πάνω τότε είσαι τέλεια...Μπράβο κορίτσι μου κ πάλι μπράβο...κοίτα να χαρείς τώρα που είσαι έγκυος...τώρα τι θα γίνει δεν είναι στο χέρι μας ποτέ...

Πώς κ έκανες χοριακη τόσο νωρίς...είχες κανένα περίεργο συμπτωμα???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Pagor είπε:

Καλέ είναι θετικό σου λέω...έγκυος είσαι κ μην σκέφτεσαι τίποτα άλλο είναι χαμηλά γιατί ακόμα δεν έχεις ούτε καθυστέρηση...μην σκέφτεσαι τίποτα άλλο...να ξέρεις θες διπλασιασμο κάθε 2-3 μέρες....αν δεις έστω να έχει ανέβει το το Σάββατο 60% πάνω τότε είσαι τέλεια...Μπράβο κορίτσι μου κ πάλι μπράβο...κοίτα να χαρείς τώρα που είσαι έγκυος...τώρα τι θα γίνει δεν είναι στο χέρι μας ποτέ...

Πώς κ έκανες χοριακη τόσο νωρίς...είχες κανένα περίεργο συμπτωμα???

Περασα απο το μικροβιολογικο μου, σαββατα δε δινουν αποτελεσματα αρα αναγκαστικα θα παω μια και καλη τη Δευτερα..

Κατι με ετρωγε γαμωτο. Εκτος του οτι ειχα φουλ επαφες, 8η-9η μερα μετα την ωορρηξια ενιωθα τσιμπιες στο κεντρο της μητρας, πολυ διαφορετικο απο αυτα που νιωθω καθε μηνα. Το στηθος φουλ πρησμενο οπως καθε μηνα.. δε ξερω. Ειχα μια κρυφη ελπιδα.. καπως.. ισως. Εκανα τεστ 8η και 10η μετα την ωορρηξια ηταν καθαρα αρνητικα. Χθες βραδυ κανω ενα κατω απο το φως κατι ψευτοεβλεπα. Σημερα το πρωι το ιδιο.. ε και λεω τραβα κανε μια χοριακη να ξερεις τουλαχιστον αν ειναι κατω απο 5 να πας να παρεις σερβιετες. Και μου στελνει το μεηλ με το αποτελεσμα και κει που περιμενω να δω 0, 0.1, 0.2 βλεπω 11.4. Και οκ, ειναι ελαχιστο αλλα συγκρατημενα αισιοδοξη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elle12 είπε:

Περασα απο το μικροβιολογικο μου, σαββατα δε δινουν αποτελεσματα αρα αναγκαστικα θα παω μια και καλη τη Δευτερα..

Κατι με ετρωγε γαμωτο. Εκτος του οτι ειχα φουλ επαφες, 8η-9η μερα μετα την ωορρηξια ενιωθα τσιμπιες στο κεντρο της μητρας, πολυ διαφορετικο απο αυτα που νιωθω καθε μηνα. Το στηθος φουλ πρησμενο οπως καθε μηνα.. δε ξερω. Ειχα μια κρυφη ελπιδα.. καπως.. ισως. Εκανα τεστ 8η και 10η μετα την ωορρηξια ηταν καθαρα αρνητικα. Χθες βραδυ κανω ενα κατω απο το φως κατι ψευτοεβλεπα. Σημερα το πρωι το ιδιο.. ε και λεω τραβα κανε μια χοριακη να ξερεις τουλαχιστον αν ειναι κατω απο 5 να πας να παρεις σερβιετες. Και μου στελνει το μεηλ με το αποτελεσμα και κει που περιμενω να δω 0, 0.1, 0.2 βλεπω 11.4. Και οκ, ειναι ελαχιστο αλλα συγκρατημενα αισιοδοξη..

Μια χαρά είναι ...κ μια χαρά θα πάμε όλα...μπράβο κοριτσάκι μου κάτσε να απολαύσεις τους κόπους σου τώρα...είναι νωρίς για αυτό είναι χαμηλά αλλά είναι θετικό...κ θα ανέβεις σίγουρα...την Δευτέρα θα περιμένω να μάθω νέα σου με μια μεγάλη χωριακη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Pagor είπε:

Μια χαρά είναι ...κ μια χαρά θα πάμε όλα...μπράβο κοριτσάκι μου κάτσε να απολαύσεις τους κόπους σου τώρα...είναι νωρίς για αυτό είναι χαμηλά αλλά είναι θετικό...κ θα ανέβεις σίγουρα...την Δευτέρα θα περιμένω να μάθω νέα σου με μια μεγάλη χωριακη!!!

Καλα τα νεα μου σιγουρα θα τα μαθετε οποια κι αν ειναι! Ευχαριστω πολυ πολυ! Μακαρι ολα να πανε καλα και μακαρι σε ολες οσες το επιθυμουν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...