Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Katerinaaa είπε:

Με το καλό κοπέλα μου!! Που γεννας αν επιτρέπεται;

Α συγγνώμη τώρα το ειδα😁 και γω από Θεσσαλονίκη είμαι,δεν μενω πια εκεί αλλά εκεί θα έρθω να γεννήσω....στο Ιπποκράτειο με παρακολουθουν

Και γω έχω δει τέτοιο αιματακι από τη μύτη και δεν είχα ποτέ στη ζωή μου ρινορραγία. Δεν έδωσα σημασία!

Μάλλον στον Άγιο Λουκά! Εσύ; ΠΗΤ ποτέ με το καλό σου έδωσαν;!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Flower_lady είπε:

Μάλλον στον Άγιο Λουκά! Εσύ; ΠΗΤ ποτέ με το καλό σου έδωσαν;!

22/5 είναι η Πητ αλλά επειδη θα πάω με προγραμματισμένη καισαρική μάλλον μέχρι τις 15 θα έχω γεννήσει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Ναι, ολα καλα. Δεν τον ανησυχει καθολου οποτε ολα οκ. Κ δεν εχω ξαναδει κ κατι οποτε κουλ!

Ρε σύ με πονάει και μενα εκεί στο ηβικό οστό! Εδώ και 3 μέρες. Στην αρχή είπα ότι έκανα κάποια κίνηση αλλά μετά θυμήθηκα ότι το έλεγες. Νομιζω δηλαδή ότι το ηβικό οστό. Παντως είναι σαν πονάει κόκκαλο, όχι όργανο και αρκετά χαμηλά στη γραμμή του μπικίνι αλλά πιο μέσα. Γιατί μας πονάει ξερεις;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Ρε σύ με πονάει και μενα εκεί στο ηβικό οστό! Εδώ και 3 μέρες. Στην αρχή είπα ότι έκανα κάποια κίνηση αλλά μετά θυμήθηκα ότι το έλεγες. Νομιζω δηλαδή ότι το ηβικό οστό. Παντως είναι σαν πονάει κόκκαλο, όχι όργανο και αρκετά χαμηλά στη γραμμή του μπικίνι αλλά πιο μέσα. Γιατί μας πονάει ξερεις;

Ειναι συχνο σχετικα απλα εγω το εχω απο τον 5ο κιολας μηνα. Συνηθως εμφανιζεται στο 3ο τριμηνο. Πιεση και τριβη λογω βαρους, μωρου, λεκανης. Ολα μαζι.

Με ανακουφιζει πολυ το μαξιλαρι αναμεσα στα ποδια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Ρε σύ με πονάει και μενα εκεί στο ηβικό οστό! Εδώ και 3 μέρες. Στην αρχή είπα ότι έκανα κάποια κίνηση αλλά μετά θυμήθηκα ότι το έλεγες. Νομιζω δηλαδή ότι το ηβικό οστό. Παντως είναι σαν πονάει κόκκαλο, όχι όργανο και αρκετά χαμηλά στη γραμμή του μπικίνι αλλά πιο μέσα. Γιατί μας πονάει ξερεις;

Κι εμένα με πονάει. Που δεν το είχα στις προηγούμενες εγκυμοσύνες. 

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα πήγα σε άλλο εμβρυολογο για δεύτερη μέτρηση και τα βρήκε όλα μέσα στα φυσιολογικά όρια....μόνο η κοιλίτσα είναι λίγο μικρή ... Δεν ανησυχεί όμως μου είπε....απλά επειδή δεν είχαμε καλή εικόνα είπε να ξαναπαω σε δέκα μέρες... Δόξα το Θεό και την Παναγία! 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elenst είπε:

Παιδιά σήμερα πήγα σε άλλο εμβρυολογο για δεύτερη μέτρηση και τα βρήκε όλα μέσα στα φυσιολογικά όρια....μόνο η κοιλίτσα είναι λίγο μικρή ... Δεν ανησυχεί όμως μου είπε....απλά επειδή δεν είχαμε καλή εικόνα είπε να ξαναπαω σε δέκα μέρες... Δόξα το Θεό και την Παναγία! 

Ελα μωρέ μπράβο!! 🥰😓

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Ρε σύ με πονάει και μενα εκεί στο ηβικό οστό! Εδώ και 3 μέρες. Στην αρχή είπα ότι έκανα κάποια κίνηση αλλά μετά θυμήθηκα ότι το έλεγες. Νομιζω δηλαδή ότι το ηβικό οστό. Παντως είναι σαν πονάει κόκκαλο, όχι όργανο και αρκετά χαμηλά στη γραμμή του μπικίνι αλλά πιο μέσα. Γιατί μας πονάει ξερεις;

 

11 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Ειναι συχνο σχετικα απλα εγω το εχω απο τον 5ο κιολας μηνα. Συνηθως εμφανιζεται στο 3ο τριμηνο. Πιεση και τριβη λογω βαρους, μωρου, λεκανης. Ολα μαζι.

Με ανακουφιζει πολυ το μαξιλαρι αναμεσα στα ποδια!

Κορίτσια δεν είναι ακριβώς το βαρος του μωρού. Έχω ταλαιπωρηθεί πολύ από αυτόν τον πόνο. Είναι για δυο λόγους αυτός ο πόνος. Αρχικά ανοίγει το γεννητικό κανάλι και αυτό προέρχεται από την έντονη παραγωγή ρηλαξινης που παράγεται στην εγκυμοσύνη. Συνήθως όσες έχουν αυτόν τον πόνο να ξέρετε συνδυαστικά έχουν και καούρες γιατί η ρηλαξινη επηρεάζει και τον σφιγκτήρα του οισοφαγου, ανεβάζει τα οξέα του στομάχου μας και έχουμε και παλινδρόμηση. Ο δεύτερος λόγος είναι ότι οι σύνδεσμοι χαλαρώνουν και ανοίγουν τη λεκανη απομακρύνουν κάπως τα ισχια στον εσωτερικό σύνδεσμο και ψιλό κρεμάνε να το πω μπακαλιστικα. Όποτε προκαλεί δυσφορία και πόνο ακόμα και να αλλάξεις πλευρό το βράδυ. Γενικά το είχα ψάξει παρά πολύ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη.. την προηγούμενη φορά μου έφυγε δυο τρεις μήνες αφού γέννησα.. Υπομονή και δύναμη μας ..

Και εγώ απο νωρίς το έχω πάντως αν σε παρηγορεί.. νομίζω 5ο μήνα επίσης 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

 

Κορίτσια δεν είναι ακριβώς το βαρος του μωρού. Έχω ταλαιπωρηθεί πολύ από αυτόν τον πόνο. Είναι για δυο λόγους αυτός ο πόνος. Αρχικά ανοίγει το γεννητικό κανάλι και αυτό προέρχεται από την έντονη παραγωγή ρηλαξινης που παράγεται στην εγκυμοσύνη. Συνήθως όσες έχουν αυτόν τον πόνο να ξέρετε συνδυαστικά έχουν και καούρες γιατί η ρηλαξινη επηρεάζει και τον σφιγκτήρα του οισοφαγου, ανεβάζει τα οξέα του στομάχου μας και έχουμε και παλινδρόμηση. Ο δεύτερος λόγος είναι ότι οι σύνδεσμοι χαλαρώνουν και ανοίγουν τη λεκανη απομακρύνουν κάπως τα ισχια στον εσωτερικό σύνδεσμο και ψιλό κρεμάνε να το πω μπακαλιστικα. Όποτε προκαλεί δυσφορία και πόνο ακόμα και να αλλάξεις πλευρό το βράδυ. Γενικά το είχα ψάξει παρά πολύ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη.. την προηγούμενη φορά μου έφυγε δυο τρεις μήνες αφού γέννησα.. Υπομονή και δύναμη μας ..

Και εγώ απο νωρίς το έχω πάντως αν σε παρηγορεί.. νομίζω 5ο μήνα επίσης 

Ναι μου ειπε κ ο ντοκ οτι δε μπορω να κανω κατι. Τα μονο που μου επιτρεπονται και μπορω ειναι ασκησεις με μπαλα πιλατες που μου ειπε η μαια μου, που οντως  βοηθανε, ξεκουραση, μαξιλαρι αναμεσα στα ποδια και ντεπον σε μεγαλη κριση. Θυμαμαι σε καποια φαση πριν μπω στον 6ο ειχε ερθει η μαμα μου κ περπατησαμε μια μερα παρα πολυ μαγαζια ψωνια φαι κτλ, και γυρισα σπιτι κλαιγοντας απο τον πονο.. μιλαμε ημουν 2 μερες μετα στο κρεβατι. Σφαδαζα για να αλλαξω πλευρο. Τωρα ευτυχως ειμαι καλυτερα. Πολυ καλυτερα. Ποναω μεν, ανεκτα δε, καποιες μερες και σχεδον καθολου. Το νιωθω κυριως οταν σηκωνομαι απο το κρεβατι ή τον καναπε ή οταν αλλαζω σταση...μονο αυτο εχω σαν συμπτωμα γενικα εννοειται μαζι με καουρες που ειχα κ πριν την εγκυμοσυνη, αλλα φιλε ειναι δυσκολο.. δε πειραζει. Χαλαλι. Να ναι καλα τα μωρακια μας και υπομονη!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Elenst είπε:

Και χθες κορίτσια κόλλησα και μια γαστρεντερίτιδα!!! Αυτή η εγκυμοσύνη είναι επεισοδιακή.... Στο τέλος τέλος όμως τα μωρά μας να είναι καλά!!! Λίγο έμεινε 

Αααα περαστικά!! Φέτος γίνεται χαμός με ιώσεις ειδικά για όσες έχουν ήδη παιδάκια πρέπει να είναι πολύ δύσκολο.. 

Αχ εμείς σήμερα πήγαμε και ψωνίσαμε ότι μας έλειπε! Φορμακια, σελτεδακια, μπανιερο κτλ.. Μου φαίνεται απίστευτο ότι θα χωράει σ αυτά τα τοσοδουλικα η μπεμπουλα! Ανυπομονώ να τα πλύνω και να τα τακτοποιησω από την παραλλη εβδομάδα που θα σταματήσω τη δουλειά 🥰

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Αααα περαστικά!! Φέτος γίνεται χαμός με ιώσεις ειδικά για όσες έχουν ήδη παιδάκια πρέπει να είναι πολύ δύσκολο.. 

Αχ εμείς σήμερα πήγαμε και ψωνίσαμε ότι μας έλειπε! Φορμακια, σελτεδακια, μπανιερο κτλ.. Μου φαίνεται απίστευτο ότι θα χωράει σ αυτά τα τοσοδουλικα η μπεμπουλα! Ανυπομονώ να τα πλύνω και να τα τακτοποιησω από την παραλλη εβδομάδα που θα σταματήσω τη δουλειά 🥰

Μεγειες!! Πόσο είσαι τώρα; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Elenst είπε:

Κορίτσια μαγνήσιο πόσες παίρνετε;;;

Παίρνω 2 από την αρχή της εγκυμοσύνης και τώρα η δεύτερη γυναικολόγος μου μου είπε ότι δε δίνει 

Εμενα δε μου δωσε ποτε ουτε ασβεστιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...