Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

      Πως είσαι σήμερα ;;;; Έχεις κανενα σύμπτωμα ; Πόσες μέρες είσαι μετά την εμβρυομεταφορα … εγώ πέρα από το στήθος που το είχα πριν την εμβρυομεταφορα κ τώρα δεν πονάει πλέον δ έχω τίποτα άλλο … το συζήτηση ανοίγω θα μου πεις μέσα… στο άγχος είμαι 

      Το στήθος τπτ το ιδιαίτερο,ίσως ελάχιστα πιο πρησμένο.Η κοιλιά μου πονούσε το βράδυ,ήθελα να πάρω παναντολ,αλλά έκανα υπομονή.Σημερα έχω πονακια στην κοιλιά,στους συνδέσμους της μήτρας κ λίγο στη μέση.Λογικο να αγχώνεσαι,απλά να ξέρεις ότι είναι φυσιολογικό να μην έχεις κανένα σύμπτωμα και να είσαι έγκυος. Σήμερα είμαι ακριβώς μια εβδομάδα μετά την εμβρυομεταφορά,εσύ σε ποια μερα είσαι?

καμμιά μανούλα από γιάννενα


CoffeeFilter

Recommended Posts

Σοβαρά εγώ φανταζόμουν για τίποτα 300 το μήνα.

Έχεις καιρό που τον στέλνεις εκεί? Είσαι ευχαριστημένη?

Θα με ενδιεφερε αφου ειναι κοντα στη δουλεια κ μπορω να την πηγαινοφερνω.

ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΗΓΑ ΠΕΡΣΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟ ΟΜΟΣ ΜΗ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΑΚΟΥΩ ΑΠΟ 200,00-300,00

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΑΛΛΑ ΔΗΛΩΝΩ ΛΙΓΑ Κ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ

y3CLp2.png

Επεξεργάστηκαν by THENA

image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ thena θα το έχω υπόψη μου όταν αρχίσω να ψαχνω.

Πως είναι τα μωράκια σας? Δεν πιστεύω να ταλαιπωρήστε από τίποτα ιωσούλες, από οτι μου είπε η παιδίατρος καλπάζουν.

Η δικιά μου προς το παρόν είναι μια χαρά και ελπίζω να μην κολήσουμε από την φαρυγγίτιδα του μπαμπά μας.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πατριωτάκια! :D

Εγώ κατάγομαι από Γιάννενα αλλά δυστυχώς μένω Αθήνα! Βέβαια δεν χρειάζεται να πω ότι τρελένομαι να έρχομαι εκεί σε όλες τις γιορτές ανελειπώς;).Είναι τέλεια.

Η αδερφή μου ζει στο χωριό μας τα τελευταία 10 χρόνια η τυχερή. Εγώ δεν τα κατάφερα και τώρα που έκανα και οικογένεια ακόμα πιο δύσκολα! Και ο άντρας μου είναι ξετρελαμένος με την πόλη. Μακάρι να βρίσκαμε δουλειές να μέναμε μόνιμα αφού το σπίτι υπάρχει στο χωριό αλλά που τέτοια τύχη!:-(

Θα χαρώ πολύ να τα λέμε από εδώ και πέρα, να ακούω και κανένα νέο για την πόλη.

Καλό απόγευμα σε όλους!


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Fatsaki ευχομαι να βρεις δουλειά και να έρθετε οικογενειακώς στην πόλη.

Σήμερα προσπαθούσα να σκεφτώ που να πάμε με την μπέμπα και τον σύζυγο για καφέ και καταλήξαμε στην πολιτεία. Δυστυχώς ο εξαερισμός εκεί είναι χάλια.

Έχετε να συστήσετε καμια καφετέρια ήσυχη και με καλό περιβάλλον που να πηγαίνουμε με το μωρό γιατί τώρα που πρέπει να είμαστε εσωτερικά δεν υπάρχουν πολλές επιλογές δυστυχώς.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

Πολιτεία ε ? Τι μου θύμισες τώρα... :rolleyes:Δουλέυει κι ένας ξάδερφός μου εκεί!

Κι εγώ το Σεπτέμβρη που ήρθα εκεί πήγα με τη μπεμπούλα αλλά για φαγητό, βράδυ. Όντως είχε κάπνα αλλά είχαμε ανοίξει παράθυρο και κάπως έσπαγε. Έκτοτε μόνο έξω με το παιδί και τώρα που χειμωνιάζει (μιλάω για Αθήνα γιατί στα Γιάννενα είναι ήδη χειμώνας!!!)

Σήμερα ήρθε και η αδερφή μου από Γιάννενα κι εγώ δουλεύω γμτ! Θα τη δω λίγο το απόγευμα γιατί αύριο πάλι φεύγει.Τι κρίμα να είμαστε μακριά!:-(


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια, ωραιος ο καινουργιος μας γυναικωνιτης!!

θα ξανασυστηθω, ηρθα απο την Αθηνα πριν απο 7 μηνες μαζι με τον γιοκα και τον μπαμπα μας που ειναι γιαννιωτακι τρελλο!!Δεν το εχω μετανιωσει με τιποτα, παω καμμια φορα στην Αθηνα να δω τους δικους μου και λεω αμαν τι τρελλαδικο ειναι τουτο!!!Μονο που ειμαι μονη μου εδω (σνιφ) κανεναν δεν ξερω (σνιφ δις)...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια, ωραιος ο καινουργιος μας γυναικωνιτης!!

θα ξανασυστηθω, ηρθα απο την Αθηνα πριν απο 7 μηνες μαζι με τον γιοκα και τον μπαμπα μας που ειναι γιαννιωτακι τρελλο!!Δεν το εχω μετανιωσει με τιποτα, παω καμμια φορα στην Αθηνα να δω τους δικους μου και λεω αμαν τι τρελλαδικο ειναι τουτο!!!Μονο που ειμαι μονη μου εδω (σνιφ) κανεναν δεν ξερω (σνιφ δις)...

Καλως ηλθες στην παρέα μας και καλή προσαρμογή στην πόλη.

Πόσο χρονών είναι το παιδάκι σου?

Για μένα η Αθήνα μου αρέσει για βόλτα μόνο, ψώνια και καλή ζωή. Πέρα από αυτά δεν θα ήθελα να μεγαλώνω ένα παιδάκι εκεί, αν και έζησα 4 χρόνια.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες στην πόλη μας kikina. Την ίδια άποψη έχω κι έγω για την αθήνα. Δεν μου περνάει καν απ το μυαλό οτι θα μεγάλωνα τα παιδία μου εκεί. Προσωπικά μου αρέσει πολύ η Αθήνα γιατί έζησα πολύ όμορφα φοιτητικα χρόνια και έχω φίλους και συγγενείς εκεί. Τώρα πιά μόνο για βόλτα και αυτό αργότερα γιατί δε θέλω να αφήσω τα μωρά μου ούτε μπορώνα τα πάρω μαζι. Δεν πειράζει χαλάλι. Οταν θα συνηθήσεις για καλά εδώ και κάνεις φίλους και παρέες θα σου αρέσει ακόμα περισσότερο.


line_feet_beg_xbliz42_time_1210651200_text_cf20c3e9fef1e3eff220eae1e920e720d7f1e9f3f4dfede120eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα .Κι εγω δεν ειμαι απο Γιαννενα.Ηρθα για μεταπτυχιακο κι εμεινα εδω!!!!.Προς το παρον κι εγω αρκουμαι στις παρεες του συζυγου.Ελπιζω οταν παω στη δουλεια (Σεπτεμβριος του 10 )να γνωρισω και εγω κι αλλο κοσμο εδω.Καλο βραδυ σε ολες.


line_flow_blue_beg_40_time_1233291600_text_f4ef20e1e3eff1e1eae920eceff520e5e9ede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α ρε τυχερούλες!!! Κι εγώ τόσα χρόνια πολεμάω να έρθω Γιάννενα και δεν βλέπω φως:-( Εννοείται πως η πόλη δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από την Αθήνα, το αντίθετο μάλιστα! Kikiva και Μαρία οι Γιαννιώτες είναι φιλόξενοι άνθρωποι, θα βρείτε σίγουρα καινούριους φίλους. Με την προφορά δεν ξέρω πως τα πάτε, καθότι είναι λίγο βαριά.

Ο άντρας μου μερικές φορές, όταν είμαστε στο χωριό, θέλει επεξήγηση καθότι ''αντραλεύεται'' λίγο!:rolleyes::D:D Δεν βαριέσαι όμως αυτό είναι το λιγότερο!

Πως τα καταφέρατε ρε παιδιά? Πείτε μου τη συνταγη!!!!!!!!!:confused:


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άμα θες να κάνεις κάτι, το κάνεις. Αν πάλι δεν θέλεις, δεν γίνεται απο μόνο του. Όπως είπα και εμεις περιμένουμε τη μετάθεση του άνδρα μου να ανέβουμε. Εννοείται πως δεν υπάρχει τίποτα να ζηλέψεις στην Αθήνα, όλα τα βρίσκεις στα Γιάννενα. Κυρίως την ηρεμία σου. Όσον αφορά την προφορά, συγνώμη αλλά δεν είναι χωριό τα Γιάννενα. Πόλη με πολλούς εσωτερικούς μετανάστες είναι. Μια χαρά μιλάνε οι άνθρωποι. Ο άνδρας μου 13 χρόνια στην Αθήνα ακόμα μιλάει όπως μιλούσε επάνω και δεν είδα κανέναν Αθηναίο να μη καταλαβαίνει τι λεει ή να του πει "πως μιλας έτσι ρε..."


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Μια χαρα τα Γιαννινα, μια χαρα και οι Γιαννιωτες..Μονο που χρησιμοποιουν πολυ το αμαξι βρε παιδι μου..Ισως να μου φαινονται εμενα οι αποστασεις μικρες..Οσο για την προφορα, δεν εχω παρατηρησει τιποτε κραυγαλεο, παρα μονο σε καποιες λεξουλες...Για να ρωτησω τωρα, νερο πινετε απο την βρυση? Στα νινακια δινετε της βρυσης? Νομιζω οτι εχει πολλα αλατα και προβληματιζομαι..Στο μεταξυ προχθες, το νερο της βρυσης ηταν θολο..Εγω του γιου το βραζω εννοειται αλλα και παλι κατω στο μπιμπερο μενουν αλατα...(ειμαι νοικοκυρα, τα πλενω τα μπιμπερο!!)..μερσι κοριτσια...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

αφού πέρασε η μικρή μου μια ιωσούλα είμαστε καλύτερα αν και περιστοιχιζόμαστε από ασθενείς.

Τα αυτοκίνητα είναι όντως ένα μεγάλο πρόβλημα στην πόλη όπως και το παρκάρισμα. Γι αυτό και αποφεύγω να πηγαίνω κέντρο μόνο για παιδίατρο και όταν είναι απολύτως αναγκαίο.

Για την προφορά έχω να πω ότι πλέον αρχίζει να εκλείπει ακόμη και στα χωριά. Εγώ κατάγομαι από ένα χωριό αλλά ούτε εγώ ούτε οι δικοί μου έχουν προφορά. Βέβαια, γνωρίζω και καταλαβαίνω όλες αυτές τις "χωριάτικες" λεξούλες που πραγματικά θα στεναχωρεθώ όταν εξαφανιστούν γιατί είναι κομμάτι της ιστορίας μας.

Τέλος πάντων, πιστεύω το μόνο που λείπει από την πόλη είναι ένα μεγάλο εμποριικό κέντρο όπως το the mall. Το να περπατάς στην πόλη με ένα καρότσι από μαγαζί σε μαγαζί είναι μεγάλη ταλαιπωρία. Όμως θα γίνει και αυτό κάποια στιγμή.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...