Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Αδενομύωση και προσπάθεια για δεύτερο παιδακι


Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

 

Πριν χρόνια, μετά από προσπάθεια δύο χρόνων και ενώ όλοι οι γιατροί έλεγαν ότι δεν έχω πρόβλημα, παρά μόνο άγχος, με δική μου πρωτοβουλία αποφάσισα να μπω για λαπαροσκόπηση. Εκεί, φάνηκε αδενομύωση. Ο γιατρός έκανε καυτηριασμό για αρκετές ώρες. 

Μετά την επέμβαση, λοιπόν, μου είχε συστήσει διακοπή περιόδου με ένεση, την οποία όμως δεν πρόλαβα να κάνω καθώς έμεινα έγκυος αμέσως μετά.

Τωρα, εφτά χρόνια μετά και σε προσπάθεια για δεύτερο παιδάκι, ο υπέρηχος έδειξε ξανά τις εστίες της αδενομυωσης.

Σκέφτομαι λοιπόν να ξανακάνω λαπαροσκοπηση, αλλά έχω διαβάσει εδώ ότι όσες έχουν αδενομύωση διαγνωσμένη, τις στέλνουν για σπερματεγχυση ή και εξωσωματική. Και αναρωτιέμαι, υπάρχει κάποια γυναίκα με παρόμοια εμπειρία να μου πει κάτι;

Εν τω μεταξύ, είμαι και σε πρώτη μέρα καθυστέρησης και ενώ ξέρω ότι δεν είμαι έγκυος, στεναχωριέμαι και δεν ξέρω τι μου γίνεται.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...