Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

On 17/1/2023 at 5:32 ΜΜ, Μητσάκι91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε μανουλες και μπεμπακια??? Εμείς εδώ καλά! Είχα μια δυσκολη εβδομάδα, έκανε ο μικρός μου επέμβαση κρεατακια και σωληνάκια στα αυτιά! Ευτυχώς ανάρρωσε μέσα σε μια μέρα και αύριο κλείνουμε εβδομάδα, την επόμενη μέρα βέβαια εγώ ειδα λίγο αίμα και είχα πόνους περιόδου μάλλον από την κούραση γιατί τον σήκωνα αγκαλιά μέχρι να συνέλθει εντελώς από την νάρκωση για να πάει τουαλέτα... Ευτυχώς δεν είδα ξανά και μέσα σε μια μέρα πέρασαν και οι πόνοι, πήρα utrogestan και μου είπε ο γιατρός ξεκούραση αλλά με δύο μικρά στο σπίτι δύσκολο.... Το θέμα είναι ότι τώρα νιώθω καλά!!! Η μπέμπα κλωτσαει αρκετά καθημερινά και εγώ νιώθω τόσο ευτυχισμένη!!!! Της πήρα και τα πρώτα ρουχακια για το καλό!!! Έφτιαξα την ντουλάπα, από μια μεριά των αγοριών και από την άλλη της μπέμπας!!! Μου έδωσε και η κουμπάρα μου μια σακούλα ρούχα, βέβαια ακόμα δεν ξεκίνησα πλυσίματα!!! Σε 3 εβδομάδες είναι η β επιπέδου και ανυπομονώ τοσοοο πολύ!!! Συμπληρώματα εγώ παίρνω μόνο σίδηρο όταν θυμάμαι, στην αρχή δεν μπορούσα με τις αναγουλες αλλά και ο γιατρός μου είπε πρώτα να νιώθω εγώ καλά και ο σίδηρος δεν είναι τόσο απαραίτητος, οι εξετάσεις ήταν καλουτσικες, οπότε έχει λίγο καιρό που ξεκίνησα!! Αυτά τα νέα μου... Σας επρηξα λιγάκι χιχι!!!

 

Ωχ ταλαιπωρηθηκατε με την επεμβαση..τι συμπτωματα ειχε ο μικρος και την κανατε? και σε τι ηλικια? ρωταω γιατι και για τον δικο μου μας ειχαν πει οτι μπορει να χρειαστει..

16 ώρες πρίν, Arriel_83 είπε:

Εμένα ο γιατρός μου είπε το αντίθετο! Πήρα κι εγώ την αντίστοιχη της pregnaderm. Όταν το ρώτησα πώς μπορώ να προετοιμάσω το στήθος για θηλασμό μου είπε: "κάποτε λέγαμε στις γυναίκες να αρχίζουν να τρίβουν τις θηλές με σφουγγάρι για να σκληρύνουν. Αλλά δεν το συνιστώ εγώ"

Και όταν του είπα ότι βάζω την κρέμα με κοίταξε και είπε "αυτή τις μαλακώνει". Πφφφ... Δεν ξέρω..

Έμεινε η συζήτηση εκεί γιατί είπε είναι νωρίς ακόμη. :P 

Αντε τέλεια!! Ίδια ηλικία κι εγώ (το βλέπεις και στο nick name.. 83 :P  )  Εμείς nipt ακόμη δεν κάναμε... Ο γιατρός της αυχενικής μας το ανέλυσε τόσο που μας είπε - μεταξύ άλλων - ότι γυναικολόγος έστειλε έξω για εξέταση αίμα γυναικών μη έγκυων και τα αποτεσλέματα έβγαλαν ποσοστά για σύνδρομα. Σε μία εβδομάδα εξάλλου έχουμε την Β επιπέδου και ότι να γίνει ας γίνει.. Δεν ξέρω.. 

Νομιζω οτι ο γιατρος σου ειχε δικιο. Εγω στην αρχη οταν θηλασα ειχα πονο μεχρι να συνηθισω και γενικα το θηλασμο τον ευχαριατηθηκα  αφου σαραντισε το μωρο..Η παιδιατρος μου ειχε πει οτι στη φυση κανονικα δεν θα φορουσαμε σουτιεν, οποτε το δερμα στις ρωγες θα ερχοταν σε επαφη με τον αερα, τον ηλιο και κανονικα θα ηταν πιο σκληρο...στη συγχρονη εποχη που το στηθος ειναι παντα καλυμμενο ειναι και πολυ μαλακο και ευαισθητο...

Εμεις κοριτσια πηγαμε και ενδοκρινολογο, ειναι πολυ ευχαριστημενος με την εξελιξη του διαβητη ως τωρα..συμφωνει κι αυτος με τα συμπληρωματα που μου εδωσε ο γυναικολογος και γενικα εφυγα πιο αναλαφρη απο το γραφειο του!

Εγω κοριτσια εχω β επιπεδου στις 16/2, αλλα περιμενω το πανοραμα τεστ μεσα στην επομενη εβδομαδα λογικα...

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , elenakith είπε:

Ωχ ταλαιπωρηθηκατε με την επεμβαση..τι συμπτωματα ειχε ο μικρος και την κανατε? και σε τι ηλικια? ρωταω γιατι και για τον δικο μου μας ειχαν πει οτι μπορει να χρειαστει..

Νομιζω οτι ο γιατρος σου ειχε δικιο. Εγω στην αρχη οταν θηλασα ειχα πονο μεχρι να συνηθισω και γενικα το θηλασμο τον ευχαριατηθηκα  αφου σαραντισε το μωρο..Η παιδιατρος μου ειχε πει οτι στη φυση κανονικα δεν θα φορουσαμε σουτιεν, οποτε το δερμα στις ρωγες θα ερχοταν σε επαφη με τον αερα, τον ηλιο και κανονικα θα ηταν πιο σκληρο...στη συγχρονη εποχη που το στηθος ειναι παντα καλυμμενο ειναι και πολυ μαλακο και ευαισθητο...

Εμεις κοριτσια πηγαμε και ενδοκρινολογο, ειναι πολυ ευχαριστημενος με την εξελιξη του διαβητη ως τωρα..συμφωνει κι αυτος με τα συμπληρωματα που μου εδωσε ο γυναικολογος και γενικα εφυγα πιο αναλαφρη απο το γραφειο του!

Εγω κοριτσια εχω β επιπεδου στις 16/2, αλλα περιμενω το πανοραμα τεστ μεσα στην επομενη εβδομαδα λογικα...

Καλημερα, εγω β επιπεδου εχω 13/02! Το πανοραμα τεστ τι ειναι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Fraoulitsa1 said:

διαβασα και για αυτή που έγραψες και είναι αντίστοιχη στοχεύει στην προετοιμασία και ενδυνάμωση των θηλών ..Και μάλιστα η συγκεκριμένη συνίσταται από τον 4ο μήνα κυήσεως .. 

μηπως νόμιζε ότι χρησιμοποιείς κάποια ενυδατική ; 

Δεν ξέρω τι νόμιζε ειλικρινά.. Εγώ πάντως θα συνεχίζω να την βάζω και ό,τι γίνει :P 

2 hours ago, elenakith said:

Νομιζω οτι ο γιατρος σου ειχε δικιο. Εγω στην αρχη οταν θηλασα ειχα πονο μεχρι να συνηθισω και γενικα το θηλασμο τον ευχαριατηθηκα  αφου σαραντισε το μωρο..Η παιδιατρος μου ειχε πει οτι στη φυση κανονικα δεν θα φορουσαμε σουτιεν, οποτε το δερμα στις ρωγες θα ερχοταν σε επαφη με τον αερα, τον ηλιο και κανονικα θα ηταν πιο σκληρο...στη συγχρονη εποχη που το στηθος ειναι παντα καλυμμενο ειναι και πολυ μαλακο και ευαισθητο...

Ναι λογικό μου ακούγεται αυτό..! Αλλά όπως είπε και η @Fraoulitsa1 οι κρέμες αυτές που κυκλοφορούν γράφουν ότι προσφέρουν ελαστικότητα και ενδυνάμωση στην περιοχή.. Τώρα τι να πω.. Δοκίμασα πάντως να τις τρίψω λίγο με σφουγγάρι και η εμπειρία ήταν..... άουτς! χχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

On 17/1/2023 at 9:13 ΜΜ, ´Ισιδα είπε:

Ευτυχώς που είναι όλα καλά και δεν ξανά είδες αίμα ! 
ποσο εβδομάδα είσαι και καταλαβαίνεις τη Μπέμπα; Εγώ είμαι 16,5 και δεν καταλαβαίνω τίποτα ακόμη !

εμεις ψάχνουμε να αλλάξουμε Σπιτι γιατί σε αυτό που είμαστε δεν χωράμε με αποτέλεσμα ότι ρουχαλάκια μου έδωσαν για τη Μπέμπα είναι στις κούτες ! 
και εγώ μόνο σίδηρο ξεκίνησα αυτή την εβδομάδα , δεν μου έγραψε κάτι άλλο . 
και εγώ β επιπέδου 15/2 ! Ανυπομονώ ! 

 

3 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Ωχ ταλαιπωρηθηκατε με την επεμβαση..τι συμπτωματα ειχε ο μικρος και την κανατε? και σε τι ηλικια? ρωταω γιατι και για τον δικο μου μας ειχαν πει οτι μπορει να χρειαστει..

Νομιζω οτι ο γιατρος σου ειχε δικιο. Εγω στην αρχη οταν θηλασα ειχα πονο μεχρι να συνηθισω και γενικα το θηλασμο τον ευχαριατηθηκα  αφου σαραντισε το μωρο..Η παιδιατρος μου ειχε πει οτι στη φυση κανονικα δεν θα φορουσαμε σουτιεν, οποτε το δερμα στις ρωγες θα ερχοταν σε επαφη με τον αερα, τον ηλιο και κανονικα θα ηταν πιο σκληρο...στη συγχρονη εποχη που το στηθος ειναι παντα καλυμμενο ειναι και πολυ μαλακο και ευαισθητο...

Εμεις κοριτσια πηγαμε και ενδοκρινολογο, ειναι πολυ ευχαριστημενος με την εξελιξη του διαβητη ως τωρα..συμφωνει κι αυτος με τα συμπληρωματα που μου εδωσε ο γυναικολογος και γενικα εφυγα πιο αναλαφρη απο το γραφειο του!

Εγω κοριτσια εχω β επιπεδου στις 16/2, αλλα περιμενω το πανοραμα τεστ μεσα στην επομενη εβδομαδα λογικα...

Καλημέρα κορίτσια! Λοιπόν ο μικρός μου έκανε ωτιτιδες και έτρεξε υγρό το αφτακι του που σημαίνει τρύπησε το τύμπανο και δεν άκουγε πλέον καλά, μέσα σε δύο μήνες πήρε τρεις φορές αντιβίωση, το βράδυ ροχαλιζε χειρότερα και από ενήλικα και μου έκανε άπνοιες. Ήταν μονίμως μπουκωμενος, κάναμε θεραπεία για δύο μήνες με αντισταμινικο σιρόπι και σπρέι για να υποχωρήσει το υγρό στα αφτιά αλλά τίποτα, μετά τους δύο μήνες μου είχε πει θα χρειαστεί επέμβαση, η αλήθεια είναι τώρα ηρέμησε ο καημένος και κοιμάται πολύ ήρεμα. Σήμερα πρώτη μέρα παιδικό μετά από δύο μήνες και κάτι στο σπίτι που τον είχα κρατήσει. Πάντως η ανάρρωση δεν ήταν τίποτα. Από την επόμενη μέρα χοροπηδούσε. Ο μικρός τον Μάρτιο θα κλείσει τα 4. 

  • Μου αρέσει 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Fraoulitsa1 είπε:

Α τελεια ! Σε ποια κατέληξες τελικά ;
Αυτη για τις θηλές  εγώ δεν την έχω ξεκινήσει απλά ήταν στη λίστα που μου έδωσε ο γιατρός και μου είπε από τον 7ο να την ξεκινήσω .. εσάς σας είπε από τώρα ; Μήπως να την παραγγείλω να ξεκινήσω και εγώ σιγά σιγά ; 😅

Μπα και εγώ λέγοντας σιγά σιγά εννοώ κατά τον 6 μήνα :) όχι ακόμη . Για τις ραγάδες φοράω εναλλάξ κρέμα της frezyderm και λαδακι 

11 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Ωχ ταλαιπωρηθηκατε με την επεμβαση..τι συμπτωματα ειχε ο μικρος και την κανατε? και σε τι ηλικια? ρωταω γιατι και για τον δικο μου μας ειχαν πει οτι μπορει να χρειαστει..

Νομιζω οτι ο γιατρος σου ειχε δικιο. Εγω στην αρχη οταν θηλασα ειχα πονο μεχρι να συνηθισω και γενικα το θηλασμο τον ευχαριατηθηκα  αφου σαραντισε το μωρο..Η παιδιατρος μου ειχε πει οτι στη φυση κανονικα δεν θα φορουσαμε σουτιεν, οποτε το δερμα στις ρωγες θα ερχοταν σε επαφη με τον αερα, τον ηλιο και κανονικα θα ηταν πιο σκληρο...στη συγχρονη εποχη που το στηθος ειναι παντα καλυμμενο ειναι και πολυ μαλακο και ευαισθητο...

Εμεις κοριτσια πηγαμε και ενδοκρινολογο, ειναι πολυ ευχαριστημενος με την εξελιξη του διαβητη ως τωρα..συμφωνει κι αυτος με τα συμπληρωματα που μου εδωσε ο γυναικολογος και γενικα εφυγα πιο αναλαφρη απο το γραφειο του!

Εγω κοριτσια εχω β επιπεδου στις 16/2, αλλα περιμενω το πανοραμα τεστ μεσα στην επομενη εβδομαδα λογικα...

Πολύ ωραία νέα επομένως από τον ενδοκρινολόγο ! Έτσι να πάει μέχρι τέλους εύχομαι ! 
β επιπέδου μαζί είμαστε εγώ έχω ραντεβού 15/2 :) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Μπα και εγώ λέγοντας σιγά σιγά εννοώ κατά τον 6 μήνα :) όχι ακόμη . Για τις ραγάδες φοράω εναλλάξ κρέμα της frezyderm και λαδακι 

Πολύ ωραία νέα επομένως από τον ενδοκρινολόγο ! Έτσι να πάει μέχρι τέλους εύχομαι ! 
β επιπέδου μαζί είμαστε εγώ έχω ραντεβού 15/2 :) 

Ελπίζω εσείς να είστε τυπικές με τα λαδάκια γιατί εγώ ξεχνιέμαι και δεν είμαι καθόλου τυπική.. Υποτίθεται πρέπει να το βάζω κάθε μέρα ,ε και δεν το βάζω 😅

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fraoulitsa1 είπε:

Ελπίζω εσείς να είστε τυπικές με τα λαδάκια γιατί εγώ ξεχνιέμαι και δεν είμαι καθόλου τυπική.. Υποτίθεται πρέπει να το βάζω κάθε μέρα ,ε και δεν το βάζω 😅

Μπα ούτε εγώ είμαι πολύ τυπική , όποτε το θυμάμαι ! Απλά την τελευταία εβδομάδα φούσκωσε περισσότερο η κοιλιά μου με αποτέλεσμα μου το θυμίζει και ο καθρέφτης :) 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Καλημερα, εγω β επιπεδου εχω 13/02! Το πανοραμα τεστ τι ειναι;

Ειναι σαν το Νιπτ και μου προτεινε ο γιατρος μου...τωρα τι  διαφορα εχουν με το Νιπτ δεν εχω ιδεα!

20 ώρες πρίν, Μητσάκι91 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια! Λοιπόν ο μικρός μου έκανε ωτιτιδες και έτρεξε υγρό το αφτακι του που σημαίνει τρύπησε το τύμπανο και δεν άκουγε πλέον καλά, μέσα σε δύο μήνες πήρε τρεις φορές αντιβίωση, το βράδυ ροχαλιζε χειρότερα και από ενήλικα και μου έκανε άπνοιες. Ήταν μονίμως μπουκωμενος, κάναμε θεραπεία για δύο μήνες με αντισταμινικο σιρόπι και σπρέι για να υποχωρήσει το υγρό στα αφτιά αλλά τίποτα, μετά τους δύο μήνες μου είχε πει θα χρειαστεί επέμβαση, η αλήθεια είναι τώρα ηρέμησε ο καημένος και κοιμάται πολύ ήρεμα. Σήμερα πρώτη μέρα παιδικό μετά από δύο μήνες και κάτι στο σπίτι που τον είχα κρατήσει. Πάντως η ανάρρωση δεν ήταν τίποτα. Από την επόμενη μέρα χοροπηδούσε. Ο μικρός τον Μάρτιο θα κλείσει τα 4. 

Ταλαιπωρηθηκε πολυ ο μικρουλης μωρε..Αντε τωρα θα ηρεμησει κι αυτος κι εσεις! Σε ποιον παιδο-ωρλ πηγαινετε? Ετσι να εχω κι εγω υποψην... 

8 ώρες πρίν, Fraoulitsa1 είπε:

Ελπίζω εσείς να είστε τυπικές με τα λαδάκια γιατί εγώ ξεχνιέμαι και δεν είμαι καθόλου τυπική.. Υποτίθεται πρέπει να το βάζω κάθε μέρα ,ε και δεν το βάζω 😅

Κι εγω καθολου τυπικη δεν ειμαι..μαλλον 2-3 φορες τη βδομαδα το βαζω...

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Σημερα ειδαμε οτι και το δευτερο μωρακι μας ειναι αγορι! Αγορομανα θα γινω! Ηλπιζα να ηταν το αλλο κοριτσι αλλα δεν πειραζει,γερο να ειναι! 
Εγω β επιπεδου εχω 2/2. 
Οσο για την κρεμα,επειδη εχω φουσκωσει παααααρα πολυ,αν και 5 μηνων,ειμαι πολυ συνεπης γτ βλεπω οτι θα ξεχειλωσω! Τουλαχιστον ας μην κανω ραγαδες (αν βοηθαει η κρεμα)…

Κανει καποια απο εσας αντιπηκτικες ενεσεις; Εγω τις κανω στην κοιλια αλλα βαζω πρωτα μια παγοκυστη να μουδιαζει λιγο. Θα πρεπει να σταματησω την παγοκυστη ομως σε δεκα μερες. Ξερετε καποιο τροπο/κολπο για να μην ειναι τοσο επιπονη; Πραγματικα δε μπορω να τρυπηθω αν δεν το μουδιασω. Μου ειπε να την κανω στο μπουτι αλλα δεν εχω πολυ λιπος εκει,που να την κανω,στον ποπο; Απελπιστηκα…

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Hope86 είπε:

Γεια σας κοριτσια! Σημερα ειδαμε οτι και το δευτερο μωρακι μας ειναι αγορι! Αγορομανα θα γινω! Ηλπιζα να ηταν το αλλο κοριτσι αλλα δεν πειραζει,γερο να ειναι! 
Εγω β επιπεδου εχω 2/2. 
Οσο για την κρεμα,επειδη εχω φουσκωσει παααααρα πολυ,αν και 5 μηνων,ειμαι πολυ συνεπης γτ βλεπω οτι θα ξεχειλωσω! Τουλαχιστον ας μην κανω ραγαδες (αν βοηθαει η κρεμα)…

Κανει καποια απο εσας αντιπηκτικες ενεσεις; Εγω τις κανω στην κοιλια αλλα βαζω πρωτα μια παγοκυστη να μουδιαζει λιγο. Θα πρεπει να σταματησω την παγοκυστη ομως σε δεκα μερες. Ξερετε καποιο τροπο/κολπο για να μην ειναι τοσο επιπονη; Πραγματικα δε μπορω να τρυπηθω αν δεν το μουδιασω. Μου ειπε να την κανω στο μπουτι αλλα δεν εχω πολυ λιπος εκει,που να την κανω,στον ποπο; Απελπιστηκα…

κορίτσι μου καλησπέρα και με το καλό τα μωράκια σου. λίγο βούτυρο θα βάζεις στο σημείο που είναι να κάνεις την ένεση και δεν θα καταλαβαίνεις τίποτα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 54 λεπτά , Hope86 είπε:

Γεια σας κοριτσια! Σημερα ειδαμε οτι και το δευτερο μωρακι μας ειναι αγορι! Αγορομανα θα γινω! Ηλπιζα να ηταν το αλλο κοριτσι αλλα δεν πειραζει,γερο να ειναι! 
Εγω β επιπεδου εχω 2/2. 
Οσο για την κρεμα,επειδη εχω φουσκωσει παααααρα πολυ,αν και 5 μηνων,ειμαι πολυ συνεπης γτ βλεπω οτι θα ξεχειλωσω! Τουλαχιστον ας μην κανω ραγαδες (αν βοηθαει η κρεμα)…

Κανει καποια απο εσας αντιπηκτικες ενεσεις; Εγω τις κανω στην κοιλια αλλα βαζω πρωτα μια παγοκυστη να μουδιαζει λιγο. Θα πρεπει να σταματησω την παγοκυστη ομως σε δεκα μερες. Ξερετε καποιο τροπο/κολπο για να μην ειναι τοσο επιπονη; Πραγματικα δε μπορω να τρυπηθω αν δεν το μουδιασω. Μου ειπε να την κανω στο μπουτι αλλα δεν εχω πολυ λιπος εκει,που να την κανω,στον ποπο; Απελπιστηκα…

Με το καλό τα αγοράκια σου !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ελισάβετ καπ 2 είπε:

κορίτσι μου καλησπέρα και με το καλό τα μωράκια σου. λίγο βούτυρο θα βάζεις στο σημείο που είναι να κάνεις την ένεση και δεν θα καταλαβαίνεις τίποτα. 

Καλημερα κοριτσια! Σε ευχαριστω Ελισαβετ, θα το δοκιμασω αυτο με το βουτυρο και ευχομαι να βοηθησει! 😩

9 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Με το καλό τα αγοράκια σου !!

Σε ευχαριστω πολυ,να εισαι καλα! 😊

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Hope86 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Σε ευχαριστω Ελισαβετ, θα το δοκιμασω αυτο με το βουτυρο και ευχομαι να βοηθησει! 😩

Σε ευχαριστω πολυ,να εισαι καλα! 😊

Καλημέρα πίστεψε με μας έχει σώσει το βούτυρο σε όλες τις ενέσεις που κάνουμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2023 at 11:37 ΜΜ, Hope86 είπε:

Γεια σας κοριτσια! Σημερα ειδαμε οτι και το δευτερο μωρακι μας ειναι αγορι! Αγορομανα θα γινω! Ηλπιζα να ηταν το αλλο κοριτσι αλλα δεν πειραζει,γερο να ειναι! 
Εγω β επιπεδου εχω 2/2. 
Οσο για την κρεμα,επειδη εχω φουσκωσει παααααρα πολυ,αν και 5 μηνων,ειμαι πολυ συνεπης γτ βλεπω οτι θα ξεχειλωσω! Τουλαχιστον ας μην κανω ραγαδες (αν βοηθαει η κρεμα)…

Κανει καποια απο εσας αντιπηκτικες ενεσεις; Εγω τις κανω στην κοιλια αλλα βαζω πρωτα μια παγοκυστη να μουδιαζει λιγο. Θα πρεπει να σταματησω την παγοκυστη ομως σε δεκα μερες. Ξερετε καποιο τροπο/κολπο για να μην ειναι τοσο επιπονη; Πραγματικα δε μπορω να τρυπηθω αν δεν το μουδιασω. Μου ειπε να την κανω στο μπουτι αλλα δεν εχω πολυ λιπος εκει,που να την κανω,στον ποπο; Απελπιστηκα…

Ομοιοπαθουσα κι εγω, ηλπιζα το δευτερο να ειναι κοριτσι, αλλα παλι αγορι εχω χαχαχα μακαρι να πανε ολα καλα και να ειναι γερα, να κοιμουνται και να εχουν ορεξη στο φαγητο και τπτ αλλο δεν ζηταω...για την ωρα! Με το καλο να τα κρατησεις αγκαλια σε λιγους μηνες! 

Αντιπηκτικες κανω απο την αρχη, λογω και εξωσωματικης..Εμενα μου εχει παρουσιαστει καποιας μορφης αλλεργια στην κοιλια και οταν κανω την εμεση εκει το σημειο την επομενη μερα διογκωνεται καπως, γινεται ροζ και με φαγουριζει παρα πολυ για 3-4 μερες, συν οτι γυρω απο το τσιμπημα απλωνεται ενας μεγαλος κυκλος μελανιας, ενα περιεργο πραγμα που δεν ειχα στην πρωτη εγκυμοσυνη..τελος παντων το κανω στα μπουτια οπου δεν εχω προβλημα, αν και το καλυτερο ειναι η κοιλια, οπως μου.ειπε ο αιματολογος κι ο ενδοκρινολογος. Ισως αυτο με το βουτυρο να το δοκιμασω κι εγω να δουμε..

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Ομοιοπαθουσα κι εγω, ηλπιζα το δευτερο να ειναι κοριτσι, αλλα παλι αγορι εχω χαχαχα μακαρι να πανε ολα καλα και να ειναι γερα, να κοιμουνται και να εχουν ορεξη στο φαγητο και τπτ αλλο δεν ζηταω...για την ωρα! Με το καλο να τα κρατησεις αγκαλια σε λιγους μηνες! 

Αντιπηκτικες κανω απο την αρχη, λογω και εξωσωματικης..Εμενα μου εχει παρουσιαστει καποιας μορφης αλλεργια στην κοιλια και οταν κανω την εμεση εκει το σημειο την επομενη μερα διογκωνεται καπως, γινεται ροζ και με φαγουριζει παρα πολυ για 3-4 μερες, συν οτι γυρω απο το τσιμπημα απλωνεται ενας μεγαλος κυκλος μελανιας, ενα περιεργο πραγμα που δεν ειχα στην πρωτη εγκυμοσυνη..τελος παντων το κανω στα μπουτια οπου δεν εχω προβλημα, αν και το καλυτερο ειναι η κοιλια, οπως μου.ειπε ο αιματολογος κι ο ενδοκρινολογος. Ισως αυτο με το βουτυρο να το δοκιμασω κι εγω να δουμε..

Σε ευχαριστω πολυ! Μακαρι να ειναι γερα τα αγορακια μας και ευκολα μωρακια!!! 
Κι εγω κανω απο την αρχη αντιπηκτικες γιατι εχω θρομβοφιλια.. Κι εμενα μελανιαζει και ποναει και σκληραινει καποιες φορες αλλα δεν εχω παρουσιασει καποια αλλεργια ευτυχως! Σιγουρα θα δοκιμασω αυτο με το βουτυρο αλλα χθες κολλησα,πηγα στη σιγουρη λυση… 😋 Ελπιζω σημερα να το τολμησω

Σε αλλα νεα εχω αρχισει και τα νιωθω περισσοτερο τα μωρακια μου κοριτσια (οχι συνεχεια βεβαια) απλα καταλαβαινω περισσοτερη κινηση και πολυ το χαιρομαι!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...